[X3TC] Handlowanie z własną stacją

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
pawel123515025x
Posts: 109
Joined: Wed, 9. May 12, 14:49
x3tc

[X3TC] Handlowanie z własną stacją

Post by pawel123515025x » Tue, 27. Nov 12, 16:15

Witam, mam kompleks kopalniany, którym chce zasilić Hub. Kupiłem do tego celu 8 TSów i wyposażyłem w handlowe polecenia mk2.
Czterem z nich przypisałem jako bazę mój kompleks i kazałem kupić ogniwa energetyczne [dostarczają automatycznie surowce do kompleksu]
Dalszym czterem jaklo bazę przypisałem Hub i kazałem im kupić rudę w moim kompleksie, aby same zaopartywały Hub w rudę.
Okazało się, że zamiast to robić, lecą do mojego kompleksu i odlatują nic nie mając w ładowni oprócz tych handlowych mk2.
Czy coś zrobiłem źle?
Zapomniałem dodać: przelałem jeszcze na kompleks trochę pieniędzy, zanim TSy ruszyły do dostarczania

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: [X3TC] Handlowanie z własną stacją

Post by bufi » Tue, 27. Nov 12, 18:02

Do takich rzeczy najlepiej sie nadaje Polecenia Logistyczne MK2.
Skrypt i instrukcja(po angielsku) jest dostepny w BonusPacku.

P.

pawel123515025x
Posts: 109
Joined: Wed, 9. May 12, 14:49
x3tc

Post by pawel123515025x » Tue, 27. Nov 12, 18:39

Na razie wolałbym grać bez skryptów.
Teraz jak karzę moim statkom kupować rudę [ niezależnie gdzie], to one dokują tam i od razu oddokowują z pustą ładownią... a przecież mam przelane kredyty na stację, do której TSy to dostarczają

marcx
Posts: 12
Joined: Fri, 30. May 08, 14:19
x3tc

Post by marcx » Tue, 27. Nov 12, 23:26

BonusPack to nie skrypt jako taki tylko firmowe [ EGO ] uzupełnienie, uaktualnienie gry / tak jak patch / . Nie można tego nie zainstalować , tak samo jak patch'e aż do 3.2 włącznie.

http://www.egosoft.com/download/x3tc/bo ... p?list=107
Skrypt i instrukcja(po angielsku) jest dostepny w BonusPacku.
.... jak widać także PL.

Co do tych traderów , to "trochę pieniędzy" ...nie wystarczy. Idąc dalej. Handlowe polecenia mk2 ....tylko ? ? Handlowcy wykonują polecenia, które mają na 'pokładzie' . Te polecenia dostarczasz TY kupując odpowiednie ulepszenia dla TS'a a w dokach. Z kolei, żeby handlowiec robił to czego wymagasz /w tym wypadku/ musisz ustawić odpowiednie polecenia stacji, fabryki czy co tam masz ! .
Handlowcy muszą np. być doświadczeni w profesji itd . Inaczej .....zostanie sterowanie każdym ruchem takiego delikwenta ręcznie.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 28. Nov 12, 04:55

marcx wrote:BonusPack to nie skrypt jako taki tylko firmowe [ EGO ] uzupełnienie, uaktualnienie gry / tak jak patch / . Nie można tego nie zainstalować , tak samo jak patch'e aż do 3.2
Bonus Pack to zestaw skryptów stworzonych przez graczy i zaakceptowanych przez Egosoft. Wszystkie zawarte w Bonus Packu skryptu można pobrać i zainstalować osobno, najczęściej w nowszych wersjach. Różnica pomiędzy instalacją BP, a skryptów luzem jest tylko w jednym - BP nie powoduje zmiany gry na *modified*, czyli nadal po instalacji BP można wysyłać swoje statystyki z gry i będą one akceptowane w rankingach.

Tu jest lista zawartych w BP skryptów: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=276039
A po kliknięciu na link danego skryptu można sprawdzić kto jest jego autorem.

Bonus Pack jest po polsku, instrukcja dla BP jest tylko po angielsku.

Ja nie używam BP, więc jednak można grać bez BP :)
Last edited by Yacek on Mon, 3. Dec 12, 18:14, edited 1 time in total.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

pawel123515025x
Posts: 109
Joined: Wed, 9. May 12, 14:49
x3tc

Post by pawel123515025x » Thu, 29. Nov 12, 07:33

Ale zrobiłem głupotę. Okazało się że za mało pieniędzy przelałem na stację i dlatego mi rudy nie kupowali :lol:

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 29. Nov 12, 17:07

Właśnie m.in. z tego powodu przestałem tego używać. Taki problem będzie sie pojawial co kilka godzin, jak nie co kilkadzięsiąt minut.
Dlatego przesiadłem się na polecenia logistyczne MK2. Tam cały transfer towarowy miedzy stacjami gracza odbywa sie w bezgotówkowy sposób.
Działa to tak, że włączasz polecenie i mozna zapomniec o tym.

Czasem tylko sprawdzam logi czy nie dorwali go piraci albo inne tałatajstwo.
Z drugiej strony pilot z czasem nabiera doświadczenia i sam sobie dokupuje naped skokowy, rakiety, droidy bojowe i broni sie w momencie zagrozenia.

P.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 29. Nov 12, 17:21

Można użyć tego skryptu: Automatic Money Transfer to Station, po ustaleniu minimalnej kwoty kredytów na stacji, będą one automatycznie transferowane z konta głównego na konto stacji, dzięki czemu nigdy nie musimy martwić się, że zabraknie nam gotówki na koncie stacji.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

pawel123515025x
Posts: 109
Joined: Wed, 9. May 12, 14:49
x3tc

Post by pawel123515025x » Thu, 29. Nov 12, 20:44

Przelałem na tą stacje kilkanascie milionów, chyba mi wystarczy na trochę czasu Później może jeszcze dołożę

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”