[X3] Kiedy X3 w polskiej wersji?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
flymar
Posts: 263
Joined: Tue, 11. Oct 05, 16:10
x4

Post by flymar »

Swoją drogą - fajny ten oficjalny tekst na stronie TopWare. nie ściemniają, że wszystko jest ok. Mnie zastrzeliło przy premierze Obliviona na stronie Cenegi, że w pewnym momencie data wydania została zmieniona o tydzień czasu i nie było absolutnie żadnego wytłumaczenia dlaczego (ani tego, że się zmieniła), po prostu zmienili datę w newsie i już. A ja jak gupi biegałem do empiku.
Labovsky
Posts: 38
Joined: Mon, 13. Mar 06, 00:30

Post by Labovsky »

flymar wrote:Swoją drogą - fajny ten oficjalny tekst na stronie TopWare. nie ściemniają, że wszystko jest ok. Mnie zastrzeliło przy premierze Obliviona na stronie Cenegi, że w pewnym momencie data wydania została zmieniona o tydzień czasu i nie było absolutnie żadnego wytłumaczenia dlaczego (ani tego, że się zmieniła), po prostu zmienili datę w newsie i już. A ja jak gupi biegałem do empiku.
A przepraszam jak było w przypadku Topware? Spójrz na datę newsa. Trzeba na niego było czekać rok, bo wcześniej ani słowa o stadium lokalizacji nie byli uprzejmi uronić.

Dla mnie to identyczna sprawa. Równie dobrze mogliby napisać rok po wprowadzeniu gry do sprzedaży, że zapraszają do sklepów lol
User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO »

Wiencek14 wrote:A ja zazdroszcze im forsy :(
Ja raczej popukałbym się po czole, za ich talent do pajowania kasy w tak przyziemne rzrczy ;)
galthar
Posts: 149
Joined: Sat, 31. Jan 04, 15:35
x3tc

Post by galthar »

RAFIO wrote:
Wiencek14 wrote:A ja zazdroszcze im forsy :(
Ja raczej popukałbym się po czole, za ich talent do pajowania kasy w tak przyziemne rzrczy ;)

Dodatkowo uważam za idiotyczne ulepszanie kompa w taki sposob gdzie poprawa wydajnosci jest znikoma. To uważam za lekka chorobe ale co tam wolny kraj nie? :D
Stary opis:P4 2,4 GHz czasami @2700MHz;1024 DDR 400MHz, ale ze względu na FSB 533MHz chodzą na 333MHz; ATI HIS PLATINIUM RADEON 9800 128MB,czasem taktuje na PRO;WinXP PRO SP2
Nowy:
C2DUO E6750;HD 3870 512MB;2GB DDR2 800MHz

Notebook: Toshiba A300-20P: C2D T6400; 2GHz, 4 GB DDR 2 800MHz;HD3650 512MB
User avatar
kenjixel
Posts: 43
Joined: Thu, 20. Oct 05, 17:38
x2

Post by kenjixel »

Co z tego, żę kraj wolny jak ludzie głupi !!!!!!!!!
User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB »

Ale co wam to przeszkadza, to jego pieniądze, ma, to wydaje.
Last edited by BQB on Wed, 4. Oct 06, 17:39, edited 1 time in total.
User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO »

galthar wrote:Dodatkowo uważam za idiotyczne ulepszanie kompa w taki sposob gdzie poprawa wydajnosci jest znikoma. To uważam za lekka chorobe ale co tam wolny kraj nie? :D
Jescze wolny... jescze ;P
User avatar
kenjixel
Posts: 43
Joined: Thu, 20. Oct 05, 17:38
x2

Post by kenjixel »

dobrze mówi :lol:
hanss
Posts: 358
Joined: Thu, 6. May 04, 00:11
x3tc

Post by hanss »

Po pierwsze Rafio i galthar dobierajcie lepiej słowa to że ktoś lubi rozbudowywać sobie komputer w taki sposób jak ja to nie znaczy że jest idiotą.Czy ja piszę że mam zamiar kupić to co wymieniłem w najbliższym czasie-poczekam aż stanieje i wciągnę sobie na Allegro od gostka od którego już kupowałem i jako stały klient dostanę pewnie upust.Po ki ch.. mam wydawać pieniądze na jedną drogą kartę graf. jak mogę dokupić sobie drugą w czasie gdy będzie ona już dużo tańsza.Nie jest prawdą że taka rozbudowa kompa daje znikomą wydajność po:
-pierwsze procek 4400+ma więcej pamięci podręcznej co 3800+ co daje teoretycznie o około 10%-15% wydajności więcej bez OC
-drugie procesory z rodziny X2 bardzo dobrze się kręcą np 3800+(2Ghz)da się podkręcić do 3Ghz-na co pozwala coolerek Scythe Ninja który jest tylko o 1 lub 2 stopnie mniej wydajny od chłodzenia wodnego i potrafi utrzymać temperaturę w stresie porównywalną w stanie spoczynku do niepodkręconego procesora na boxowym chłodzeniu
-trzecie druga karta graficzna to kolejny wzrost wydajności 60-80%-po wymianie układu SMD zmianie chłodzenia również można je podkręcać
-czwarte jeżeli ma się w komputerze kartę muzyczną która zajmowała 20% wydajności procesora przy włączonym EAX to zainstalowanie karty która nie zajmuje aż tak zasobów procesora też powinno wpłynąć na jego wydajność.
-piąte i najważniejsze wszystko to co wyżej wymieniłem da się zrobić w oparciu o tą samą płytę główną
Last edited by hanss on Fri, 9. Nov 12, 14:23, edited 1 time in total.
User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ »

Hmm 2 Karta w trybie SLI/Crossfire nie daje wzrostu 80% :|. Chyba, ze pokazesz testy, to wtedy uwierze ...


A ja tam mam neutralne zdanie o tym. Jezeli ktos ma kase, chce ja wydac na kompa, niech wydaje, jego sprawa :P. Ja tak z zasady nie wychodze (jak kupuje od poczatku kompa) poza prog 2.5 tys zl. Za taka kwote, mozna kupic nowy i bardzo szybki komputer, ktory popracuje spokojnie przez 3 lata...
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam
User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB »

Z tym podkręcaniem to przesadzasz, chyba, że kupisz selekta już sprawdzonego, a jeśli nie, to zawsze jest loteria. Wierz mi, mam z tym spore doświadczenie. Pozatym to procesor dwu rdzeniowy, co oznacza, że jeden rdzeń kręci się lepiej, a drugi gorzej. Jeśli wyjdzie na to, że podkręciłeś i przetestowałeś pierwszy główny rdzeń, to wcale nie oznacza, że programy korzystające z dwóch rdzeni będą działać stabilnie.
hanss
Posts: 358
Joined: Thu, 6. May 04, 00:11
x3tc

Post by hanss »

A który program korzysta z dwóch rdzeni BQB też się trochę na tym znam kręcę od PII.Mani_Hc 80% da się wyciągnąć tylko po OC niestety pod linkiem gdzie to miałem jest-post nie istnieje tak że nie mogę tego potwierdzić.
http://forums.ocia.net/viewtopic.php?p= ... ebbd8aa169
User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ »

Po OC, po OC to i mozna procki i karty graficzne podkrecic w zaleznosci od modelu i podatnosci na podkrecenie :P.
Wiec wiesz, to taki sam chwyt (na reklame itp) jak pisanie ze Core Duo 2.6 GHZ ma niby 5.2 !!!! :O Normalnie masakra ...
A sa ludzie, ktorzyu sie na to nabieraja....
To tak jak niby wzrost 100% a nawet 50% wydajnosci zlacza PCIe nad zlaczem AGP....
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam
hanss
Posts: 358
Joined: Thu, 6. May 04, 00:11
x3tc

Post by hanss »

Mani_Hc przesiądziesz się na PCI sam zobaczysz-ja byłem posiadaczem tej samej płyty(niestety nie wytrzymała OC i upałów) którą ty masz i na niej PIV 3Ghz(Northwod-o ile się nie mylę)@3,6Ghz 1024 ramu Geila i GF6800GS HDCP 256MB i poczułem wyraźną poprawę po przejściu na PCI.X2 dawniej chodziło mi około 40FPS teraz jest 219FPS a na MWM 130FPS-nie wspomnę o tym jak teraz wygląda X2 z teksturami i cieniami.Innaczej to wygląda na papierze a innaczej na ekranie.A co do Core Duo to faktycznie bardzo wydajny procesor ale na ten chwyt mógł się nabrać tylko laik który o kompach ma raczej mgliste pojęcie.
Last edited by hanss on Fri, 9. Nov 12, 14:20, edited 1 time in total.
User avatar
kenjixel
Posts: 43
Joined: Thu, 20. Oct 05, 17:38
x2

Post by kenjixel »

Dobra dobra, miało być o x3 pl, nie OC, że gość wyskoczył z takim postem... EHH. Poza tym to bezsens ulepszać juz i tak super komp!!!! O i tyle. :x
User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ »

Hanss, hm przeonac nie przekonam sie. Bo braciszkowi zlozylem nowego kompa z PCI Exp, ale tam ma Geforce 7600gt. No ale coz, jak tu mi bedzie mulic, to go wywale z jego kompa i tam sobie pogram w X3 :].


Wlasnie Sau, bo pytanie bylo chyba w innym topicu. Czy orientujesz sie, czy X3 10.10 bedzie dostepne przez net, czy takze juz w sklepach bedzie mozna je dostaC ?? A jak nie, to jaki zazwyczaj jest poslizg dostaw do sklepow ?
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Return to “Polskie / Polish X-Forum”