[TC / AP] XRM - X3 Rebalance Mod

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

[TC / AP] XRM - X3 Rebalance Mod

Post by Sorkvild » Mon, 24. Sep 12, 13:53

[ external image ]

Temat ten jest poswiecony dyskusji na temat popularnego moda XRM.

Opis i temat oficjalny moda na forum angielskim.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=304158

W miare czasu bede ten post rozbudowywal tworzac generalny opis modyfikacji i instalacji

Zapraszam do dyskusji :)
Last edited by Sorkvild on Tue, 25. Sep 12, 10:52, edited 3 times in total.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 24. Sep 12, 13:54

ten post zarezerwowany jest na dalszy opis oraz pomocne linki
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 24. Sep 12, 15:20

Specjalny wątek dla moda, a brak przetłumaczonego opisu z forum angielskiego, może zapodasz tak na dobry początek :roll: .
Zauważyłem w opisie na końcu autor dziękuje Yackowi za translację - jakie to tłumaczenie? Trzyma poziom podstawki TC czy odbiega? :)


Edit: a'propos info z wątku o wolantach, wspomniałeś, że w modzie XRM myśliwce nie mają napędu skokowego, że tylko te w klasie XXL może go mieć (czyli ciężkie myśliwce też nie mają?) - jak to w praktyce wygląda?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 24. Sep 12, 17:12

Opis potlumacze, jak znajde na to troche wolnego czasu. Znasz angielski dobrze, wiec dasz sobie rade ;)
Co do tlumaczenia to Yacek, przetlumaczyl pliki tekstowe moda. Nie sprawdzalem tego tlumaczenia, gram w angielskim. Nie wiem co zostalo przetlumaczone, a co nie. Moze Yacek sie wypowie.

Odnosnie mysliwcow. Wszystkie sa znacznie szybsze, niemal dwukrotnie. Najszybsze sa chyba splickie. W zupelnosci wystarcza to na podroz po okolicy, aczkolwiek na dalsze podroze naped skokowy jest konieczny. Z pomoca przychodzi klasa TM. Dla wielu graczy te statki, to ulubiona klasa i mini centrum dowodzenia. Pozniej w miare mozliwosci mozna dokupic lotiskowiec kieszonkowy, z hangarem na okolo 20 statkow. Ponadto do klasy M6 mozna juz dokowac malym M5. W zwyklej grze zwyczajnie klasa lotiskowcow byla mocno zaniedbana. Odkad pamietam nigdy nie kupilem zadnego M1, zas za lotniskowiec zawsze robil Splicki Słoń :D
Swoja droga, naped skokowy kosztuje znacznie wiecej bo okolo 2 mln :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 25. Sep 12, 21:21

Ok, narobiłeś mi już trochę smaku tym opisem :).
Zrobiłem właśnie instalkę TC i wszystkie 3 patche. Z tym modem jednak mam wątpliwości odnośnie instalacji, tzn. widzę, że trzeba ściągnąć najpierw 2 główne pliki, a potem jakieś dodatkowe (addony). Pytanie tylko co z tego dodatkowego jest potrzebne, zasadne, i co zmienia, bo opis jest dość niedokładny. Co polecasz z tych dodatków?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 25. Sep 12, 22:11

Najpierw zrob sobie kopie flderow 'scripts' oraz 't'. Tak na wszelki wypadek :)
Tak na szybko...Jak masz gre spatchowana do ostatniej wersji mozesz przystapic do instalacji moda. Polecam tu metode reczna, jaka jest opisana w drugim poscie Paula, krok po kroku. (Na dniach postaram sie zrobic opis PL instalacji)



Pozniej instalujesz http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=265915 Plugin Managera. Niech zainstaluje sobie wszystko i wskaz mu folder TC i w zakladce settings zmieniasz na magiczne 'modified'. Potem dajesz close lub save and exit. Wymagane to jest bo ten program zamienia wielkosci towarow na nowe, bo chodzi o to ze doszla nowa czyli waga czyli towary XXL. Plugin manager to swietne narzedzie do instalacji i usuwania skryptow ktore sa w formcie .spk, tez ci sie przyda.

Na dobra sprawe nie wiem jak jest ze spolszczeniem. Na wszelki wypadek sobie odpal w angielskim. W folderze gry jest plik 'lang', otworz notatnikiem i zmien cyferke z 48 na 44 i zapisz.

Addony sa opcjonalne.

Po krotce.

Hull Pack. Mnozniki kadluba. Im wiekszy mnoznik tym bardziej kadlub bedzie hardy. Chcesz ogldac mordercze walki statkow, gdzie wygrywa nie tyle bron tylko ten co ma mocniejszy kadlub :)
Wartosci standardowe w modzie sa i tak juz wyzsze. Walki i tak trwaja dluzej niz w zwyklej grze. Musisz ocenic sam. Ja przez dlugi czas nie uzywalem Hull Packa, potem wskoczylem na LOW.


Enchanced Betty. Tylko dla Albion Prelude. Dodaje nowe odglosy ladowania napedu skokowego.

Kokpity. Jest w czym wybierac. Z zegarami na kokpicie, z refleksami szyby. Sa niezle zrobione i bardzo zroznicowane. Musisz obczaic kazden po kolei i wybrac ten, ktory tobie pasuje.

Background Pack. Poprawia tla sektorow na nieco wyzsza rozdzielczosc. Ladnie sie prezentuje.

FIx for MARS/CODEA. Dotyczy tylko uzytkownikow skryptow inteligentnego uzbrojenia. Nigdy z tym nie gralem, aczkolwiek kolega Lizard bardzo sobie chwali ww. skrypty.

All Plots Complete. Czyni wszelkie fabuly zakonczonymi przez gracza.

Advanced Universe. Skoki wykonywane poprzez naped moga jedynie cumowac przy bojkach skokowych rozsianych w sektorach. W zasadzie tylko sektory macierzyste maja takowe, natomiast przez sektory graniczne podroz odbywa sie tylko 'na piechote'. Mod raczej dla koneresow i fanow totalnego x-treme.

Wybierajac ktorys z dodatkow, zmieniasz jego nazwe dopisujac je jako kolejne numery .cat .dat. Np. Xrm podstawka to numery 14 i 15. Jesli wybierzesz background packa wowczas zmieniasz jego nazwe na 16 i wrzucasz do folderu z gra.
Run the game. You should get a message saying the XRM has been installed when you start a new game.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 26. Sep 12, 09:56

Dzięki za szczegółowe opisy :).
Z podanych ta opcja advanced universe jest jakoś wybitnie ciekawa, choć faktycznie stanowi niezłe wyzwanie.
Zakładam, że te dodatki można instalować i deinstalować w dowolnym momencie po rozpoczęciu gry z modem?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 26. Sep 12, 11:41

Wszystkie te dodatki mozesz dolozyc podczas gry, Adv. Universe wymaga jednak rozpoczecia nowej gry.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Sun, 30. Sep 12, 15:27

No witam.

Dawno nie bywałem w świecie X - zbyt zajęty tocząc zajadłe pancerne bitwy (WoT) jak i oczyszczaniem świata z demonów (Diablo III) ;) Czy zarzynając smoki w TESV : Skyrim.
No ale czas "pośmigać" ponownie jakimś myśliwcem i korwetą:D A ten mod nada się w sam raz ;) Swoją drogą ciekawe co sie zmieniło od ostatniej wersji, w którą grałem.

Co do CODEA to fakt. Ten mod totalnie zmienia znaczenie i zastosowanie takich statków jak korwety czy bombowce, które mogą dokować na lotniskowcach i lotniskowcach eskortowych (korwety z większą ilościa hangarów) Tak wiec, każdy kto chce poczuć się jak prawdziwy admirał floty lub kapitanem okrętu, na którym dokują myśliwce i bombowce ten mod jest w sam raz.
CODEA ma znacznie wiecej opcji niż te, które wymieniłem. Ma opcje, dzięki którym można planować wielkie operacje militarne, w których sprawdza się siłą uderzeniowa prawdziwej, niszczycielskiej floty ja ki zaopatrzenia, które wspomaga nasze działania militarne.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 5. Oct 12, 13:01

Zalezy na ktorej wersji skonczyles, bo doszlo duzo ciekawych rzeczy w ostatnim czasie.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 19#3636819
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 5. Oct 12, 13:03

Swoja droga wersja polska jest wbudowana w moda, wiec mozna smialo instalowac bez zadnych dodatkowych zabiegow.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Mon, 15. Oct 12, 12:28

Nie no zaopatrzyłem się w świeżą wersję Xa, na którą zainstalowałem najnowsze wersje modyfikacji i skrypty :D

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 30. May 13, 11:10

@Yacek

Swego czasu zrobiles mod usuwajacy statki cywilne z gry, dzieki czemu mozna bylo troche ulepszyc wydajnosc. Czy twoj mod usuwal tylko statki z opisem "cywil" czy rowniez usuwal statki typu: ambulans, pomoc drogowa etc.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 30. May 13, 11:39

Sorkvild wrote:Czy twoj mod usuwal tylko statki z opisem "cywil" czy rowniez usuwal statki typu: ambulans, pomoc drogowa etc.
Również.
Najnowsza wersja poprawki NoCiv dla XRM 1.29 jest jak zwykle na Mamucie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”