X Rebirth-herní zážitky, návody a role play komentáře

Moderator: DJ Die

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Post by rrasto » Thu, 2. Jan 14, 22:39

Zdá sa, že máš rovnaký problém ako popisuje tu http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=356492. Tak si stiahni ten jeho mod, upravuje len ten problém a nič iné nemení. Pre istotu si samozrejme skopíruj save ak by to nebolo dobre.
Prípadne ak ti nevadí trochu si uľahčiť život, tak save niekam zaves. Doplním ti tam materiál ktorý chýba na dokončenie.

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

URV station

Post by Splaterjay » Fri, 3. Jan 14, 10:43

děkuji za info,, updatoval jsem na Verzi 1.22 a problém zde asi vyřešili. Už to znova nesnaží vstavět. Jen mi stavbu chvilku blokovala vlastní lod a pak se to rozjelo.

- Ty úpravy v save na materiál , děláš tak , že nastavíš nulu? Není ještě potřeba někde jinde měnit? Zatím to nepotřebuji, baví mě boarding :)

- Mining Ship: Já si všechny lodě chodím ukrást do Albionu k PMC.
škoda jen , že marináci po zajmutí 6 lodí jsou stále recruits.
Spoiler
Show
Ted mě čeka ovládnutí prostoru kolem brány a zničení PMC lodí. Docela macek co blokuje bránu, zníčím jí a pojedu si pro nové lodě

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Fri, 3. Jan 14, 11:20

Mariňáci nepostupujú na vyššie úrovne, ostanú "recruit" naveky.
Len Marine officer postupuje.

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Post by rrasto » Fri, 3. Jan 14, 15:17

Nastavujem to tak, ze ho vlozim na sklad. Waiting reasources ci jak sa ten tag vola si to uz potom upravi samo.
Este mas jeden problem ked hras pribeh. V 3 epizode po ziskani tych 2 mk2 zbrani sa ti mal otvorit kosik 3 u obchodnikov aby si mohol dokupit dalsie mk2 zbrane, ale otvori sa ti znova kosik 2, s mk1 zbranami. Samozrejme aj toto sa da upravit. Najdi si zaznam basket2, mal by byt v stave completed a podla neho si vloz basket3.

Lepsich marinakov budes musiet kupit. Su dost drahy cca 300k za jedneho elite tusim.

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

basket

Post by Splaterjay » Mon, 6. Jan 14, 21:45

rrasto wrote:Nastavujem to tak, ze ho vlozim na sklad. Waiting reasources ci jak sa ten tag vola si to uz potom upravi samo.
Este mas jeden problem ked hras pribeh. V 3 epizode po ziskani tych 2 mk2 zbrani sa ti mal otvorit kosik 3 u obchodnikov aby si mohol dokupit dalsie mk2 zbrane, ale otvori sa ti znova kosik 2, s mk1 zbranami. Samozrejme aj toto sa da upravit. Najdi si zaznam basket2, mal by byt v stave completed a podla neho si vloz basket3.

Lepsich marinakov budes musiet kupit. Su dost drahy cca 300k za jedneho elite tusim.
Našel jsem jen toto:
<cue id="11314" name="WeaponTraderBasket2" state="complete" time="38197"/>
<cue id="11315" name="WeaponTraderBasket3" state="waiting"/>
<cue id="11308" name="EquipmentTraderBasket2" state="waiting"/>

waiting jsem změnil na "complete" a dal jsem vyšší číslo a nic se nezměnilo.
Když něco přidám, tak tomu musím přidat id, ale to bude potom s dalším stejné.. díky za info

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Re: basket

Post by rrasto » Mon, 6. Jan 14, 23:57

Splaterjay wrote:
rrasto wrote:Nastavujem to tak, ze ho vlozim na sklad. Waiting reasources ci jak sa ten tag vola si to uz potom upravi samo.
Este mas jeden problem ked hras pribeh. V 3 epizode po ziskani tych 2 mk2 zbrani sa ti mal otvorit kosik 3 u obchodnikov aby si mohol dokupit dalsie mk2 zbrane, ale otvori sa ti znova kosik 2, s mk1 zbranami. Samozrejme aj toto sa da upravit. Najdi si zaznam basket2, mal by byt v stave completed a podla neho si vloz basket3.

Lepsich marinakov budes musiet kupit. Su dost drahy cca 300k za jedneho elite tusim.
Našel jsem jen toto:
<cue id="11314" name="WeaponTraderBasket2" state="complete" time="38197"/>
<cue id="11315" name="WeaponTraderBasket3" state="waiting"/>
<cue id="11308" name="EquipmentTraderBasket2" state="waiting"/>

waiting jsem změnil na "complete" a dal jsem vyšší číslo a nic se nezměnilo.
Když něco přidám, tak tomu musím přidat id, ale to bude potom s dalším stejné.. díky za info
No, tam je este treba zmenit ware list. Netrap sa, savegame zmen ako bolo, teda to co vyssie pises ze si nasiel.
t.j. takto:
<cue id="11314" name="WeaponTraderBasket2" state="complete" time="38197"/>
<cue id="11315" name="WeaponTraderBasket3" state="waiting"/>

Tie cisla si menil kde? Ak u time, tak to nevadi, ale id nemen. To musi ostat ako ho ulozila hra.

Daj si tento mod http://bit.ly/1eD1I06. Loadni hru a mod ti pozapina vsetko co ma byt zapnute v priebehu chapter 3 v pribehu.

- nainstaluj mod
- spusti hru a loadni poziciu
- Pockaj cca 30 sekund po loadnuti hry, uloz hru
- mozes mod vypnut a zmazat (aby ti to nepozapinal ked nahodou pojdes pribeh odznova, inak tam moze ostat)

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Re: basket

Post by Splaterjay » Tue, 7. Jan 14, 21:04

rrasto wrote:
Splaterjay wrote:
rrasto wrote:Nastavujem to tak, ze ho vlozim na sklad. Waiting reasources ci jak sa ten tag vola si to uz potom upravi samo.
Este mas jeden problem ked hras pribeh. V 3 epizode po ziskani tych 2 mk2 zbrani sa ti mal otvorit kosik 3 u obchodnikov aby si mohol dokupit dalsie mk2 zbrane, ale otvori sa ti znova kosik 2, s mk1 zbranami. Samozrejme aj toto sa da upravit. Najdi si zaznam basket2, mal by byt v stave completed a podla neho si vloz basket3.

Lepsich marinakov budes musiet kupit. Su dost drahy cca 300k za jedneho elite tusim.
Našel jsem jen toto:
<cue id="11314" name="WeaponTraderBasket2" state="complete" time="38197"/>
<cue id="11315" name="WeaponTraderBasket3" state="waiting"/>
<cue id="11308" name="EquipmentTraderBasket2" state="waiting"/>

waiting jsem změnil na "complete" a dal jsem vyšší číslo a nic se nezměnilo.
Když něco přidám, tak tomu musím přidat id, ale to bude potom s dalším stejné.. díky za info
No, tam je este treba zmenit ware list. Netrap sa, savegame zmen ako bolo, teda to co vyssie pises ze si nasiel.
t.j. takto:
<cue id="11314" name="WeaponTraderBasket2" state="complete" time="38197"/>
<cue id="11315" name="WeaponTraderBasket3" state="waiting"/>

Tie cisla si menil kde? Ak u time, tak to nevadi, ale id nemen. To musi ostat ako ho ulozila hra.

Daj si tento mod http://bit.ly/1eD1I06. Loadni hru a mod ti pozapina vsetko co ma byt zapnute v priebehu chapter 3 v pribehu.

- nainstaluj mod
- spusti hru a loadni poziciu
- Pockaj cca 30 sekund po loadnuti hry, uloz hru
- mozes mod vypnut a zmazat (aby ti to nepozapinal ked nahodou pojdes pribeh odznova, inak tam moze ostat)
Skvělé: funguje to. šikovný kluk :) ještě najít obchodníka s MK5 věcma a budu spokojený.

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Post by rrasto » Tue, 7. Jan 14, 21:17

No, existuju mk5 stity a motory, ale v normalnej, neupravenej hre nie su dostupne. Ten mod spustil len veci ktore maju byt dostupne, ale kvoli chybe neboli. Pripadne to mozem pridat do kosika a doplnit. Predpokladam ze to bude sucastou nejakeho buduceho rozsirenia. Uz v sucasnych suboroch z hry mam pocit, ze planovany obsah je vacsi ako mame teraz dostupny. Napriklad niektore typy misii su kompletne vypnute, Yisha a najaty kapitani maju mat bohatsiu interakciu, kapitani ta mozu poziadat o pomoc atd. To vsetko je momentalne vypnute. Tak snad sa dockame.

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Post by rrasto » Tue, 7. Jan 14, 21:29

A to je aj dovod preco sa moj nazor na tuto hru dost zmenil. Hra v stave ako je teraz, nie je moc dobra. Skor zla. Ale ta moznost vytvarania noveho obsahu je ohromna. Ked clovek ako ja, bez predoslich skusenosti s programovanim/skriptovanim dokaze napisat vlastny fungujuci mod, tak to maju podla mna dobre vymyslene. Ak splnia slovo a raz spristupnia nastroje na vytvorenie vlastneho uzivatelskeho rozhrania, bude sa dat vyrobit na tomto zaklade uplne ina hra.
Uz teraz by sa dal s existujucimi moznostami napisat uplne iny pribeh ako je ten dodany. Ten podla mna ma sluzit hlavne ako ukazka ako na to.

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

:)

Post by Splaterjay » Tue, 7. Jan 14, 22:38

Uvidíme :)

nalim27
Posts: 363
Joined: Tue, 24. Jan 06, 20:04
x4

Re: :)

Post by nalim27 » Wed, 8. Jan 14, 22:12

Splaterjay wrote:Uvidíme :)
Rekl slepy :-)
Mine rig - X4 ready :-) Windows 10 64b
CPU: AMD Ryzen 2700X (stock clocks 3.7GHz + 4.3GHz boost), 32GB DDR4 3200MHz CL14 RAM,
GPU: AMD Vega64 8 GB HBM, played on 2569x1440, Freesync2
SSD: Samsung 970 EVO 1TB M.2 PCI-ex

CPU before 1.7.2018: Intel Xeon E5450@3.6GHz, 8GB DDR2 800MHz RAM,

nalim27
Posts: 363
Joined: Tue, 24. Jan 06, 20:04
x4

Post by nalim27 » Wed, 8. Jan 14, 22:17

rrasto wrote:A to je aj dovod preco sa moj nazor na tuto hru dost zmenil. Hra v stave ako je teraz, nie je moc dobra. Skor zla. Ale ta moznost vytvarania noveho obsahu je ohromna.
Ano s timto souhlasim. Bohuzel vidim, ze predchozi uvaa, ze za 3 mesice od vydani spravi nejhorsi bugy a pak zacnou pridavat novy obsah se ukazuje jako prilis optimisticka - s tou rychlosti jak postupuji na opravu bugu bude treba aspon 5 dalsich mesicu.
Na novy obsah a upravu nepovedenych hernich elementu budou potrebovat vice, nez 6 dalsich mesicu.
Takze mozna v prosinci 2014 to bude znacne hratelnejsi hra.

Pokud zustanou na stejnem tymu jako dosud.
Pokud by Bernd prozrel a najal dalsi kvalitni lidi, tam by se mohlo neco udelat i driv, ale zase moc ne, protoze novi programatori potrebuji cas na seznameni s kodem, nez budou schopni neco predelat. 3D Grafici a animatori mohou zacit hre prospivat hned (NPC modely a jejich animace, kapitanske mustky a pripadne dalsi pilotovatelne lode a dalsi varianty NPC lodi jak je zname z X3)

Dale modderi mohou take hru dost promenit ... ale na vetsi mody je take potreba mesice casu, nez se vse odladi - ale to taky musi byt zaklad hry plne funkcni (coz dosud neni) a take se dosat hodi popis rozhrani a programovani (coz Egosoft slibil, ze nekdy doda).

Uz asi nebudu egosoft forum sledovat ... nema to cenu - jen tak za par mesicu kouknu, co se zrovna kuti. A jestli Egosoft nevyhlasil treba bankrot :-)
Mine rig - X4 ready :-) Windows 10 64b
CPU: AMD Ryzen 2700X (stock clocks 3.7GHz + 4.3GHz boost), 32GB DDR4 3200MHz CL14 RAM,
GPU: AMD Vega64 8 GB HBM, played on 2569x1440, Freesync2
SSD: Samsung 970 EVO 1TB M.2 PCI-ex

CPU before 1.7.2018: Intel Xeon E5450@3.6GHz, 8GB DDR2 800MHz RAM,

BigLukyBoss
Posts: 45
Joined: Sun, 2. May 10, 16:29
x3tc

Post by BigLukyBoss » Wed, 15. Jan 14, 08:07

Musím říct, že jsem tady objevil hodně nápověd :D Hru jsem si koupil hned jak vyšla a trošku mě to zklamalo. Nejen ty bugy, ale ze začátku to obchodování je pěkně na pytel.
1. problém co mám (nenašel jsem nikde jestli je to bug nebo co) že po objevení 100% stanice, mi to stejně za chvilku spadne i na 30% a pořád dokola to objevovat kvůli cen je pěkná pakárna.
2. zmizení Rhanas po skoku bránou už se mi odpovědělo, takže ok
3. při zabírání Taranis, nebo co to je za loď (od začátku prosince jsem to už nehrál) mi pokaždé explodovala a dostal jsem se až k oné misi s 300 položkami toho jídla. No a bez náklaďáku a s 100k na účtu jsem se jaksi nehnul z místa. Moc mě nechytají ty mise od lebek.

No a ještě ke všemu mi hra tady nejde přihlásit. Prý špatný kód :D

Musím říct, že X3TC mě bavilo mnohem více.
Kdyby měl někdo postřehy, prosím do PM. Nemám moc přístup k netu jelikož jsem na studiích v Austrálii :)
A napoprvé je tu moc informací :D tak to nějak musím pobrat :D

Díky

BigLukyBoss
Posts: 45
Joined: Sun, 2. May 10, 16:29
x3tc

Post by BigLukyBoss » Mon, 20. Jan 14, 23:06

Nazdar,
potřeboval bych help. Uvímz jsem na mrtvém bodu. Pomohl jsem vlotile Albionu do DeVries a měl jsem je ochránit. To jsem udělal a teďka mám zabezpečit DeVries. Vystřílel jsem z prostoru brány už asi 10 Plutarch lodí a nic.
Napadlo mě, jestli to nemá spojení s tím, že nemám ještě dokončenou stanici. Tam mám taky zádrhel :D nakradl jsem lodě, nakoupil materiály, ale ani Construction Vessel ani Rahanas nemaj cargodrony :D a loděnice stojí :D
Jestli to teda závisí na tomhle, tak s tím nějak pohnu časem :D

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Tue, 21. Jan 14, 15:00

BigLukyBoss wrote:Nazdar,
potřeboval bych help. Uvímz jsem na mrtvém bodu. Pomohl jsem vlotile Albionu do DeVries a měl jsem je ochránit. To jsem udělal a teďka mám zabezpečit DeVries. Vystřílel jsem z prostoru brány už asi 10 Plutarch lodí a nic.
Napadlo mě, jestli to nemá spojení s tím, že nemám ještě dokončenou stanici. Tam mám taky zádrhel :D nakradl jsem lodě, nakoupil materiály, ale ani Construction Vessel ani Rahanas nemaj cargodrony :D a loděnice stojí :D
Jestli to teda závisí na tomhle, tak s tím nějak pohnu časem :D

Myslím že treba vylepšovať tvoju URV stanicu, ak je to tá misia ktorú myslím.
Treba postaviť upgrade s názvom "URV wharf", potom pôjde príbeh ďalej.

tomason
Posts: 39
Joined: Fri, 27. Jan 06, 00:52

Post by tomason » Sun, 26. Jan 14, 16:20

Mam dotaz. Nechavam si stavet lod, v lodenici se objevil skelet. Je se tomu treba venovat, nebo se za nejakou dobu lod postavi.
Edit: Tak jsem si vsiml, ze uz zacali makat.

BigLukyBoss
Posts: 45
Joined: Sun, 2. May 10, 16:29
x3tc

Post by BigLukyBoss » Mon, 27. Jan 14, 01:30

Dík, už jsem na to taky přišel, pohledal jsem na netu a našel stránku s popisem.
Čím více to hraju, tím víc se mi líbí X3TC. Oproti tomu v rebirth postrádám něco jako satelity na ceny, lepší management lodí a stanic, hlavně mnohem pohodlnější ovládání, zejména možnost klávesových zkratek.
Snad to ještě nějak vylepší.

BigLukyBoss
Posts: 45
Joined: Sun, 2. May 10, 16:29
x3tc

Post by BigLukyBoss » Mon, 27. Jan 14, 01:33

tomason wrote:Mam dotaz. Nechavam si stavet lod, v lodenici se objevil skelet. Je se tomu treba venovat, nebo se za nejakou dobu lod postavi.
Edit: Tak jsem si vsiml, ze uz zacali makat.
začnou stavět sami, vždy tam máš při výběru napsán čas výstavby, horší je, když loděnici dojde nějaký matroš, to se ti to sekne a někdy to trvá fakt dlouho

tomason
Posts: 39
Joined: Fri, 27. Jan 06, 00:52

Post by tomason » Wed, 29. Jan 14, 02:16

BigLukyBoss wrote:
tomason wrote:Mam dotaz. Nechavam si stavet lod, v lodenici se objevil skelet. Je se tomu treba venovat, nebo se za nejakou dobu lod postavi.
Edit: Tak jsem si vsiml, ze uz zacali makat.
začnou stavět sami, vždy tam máš při výběru napsán čas výstavby, horší je, když loděnici dojde nějaký matroš, to se ti to sekne a někdy to trvá fakt dlouho
Lodenice stavi krome moje lode, jeste arawn, ktery se zasekl na 17%. U me to je 0%. A vubec se to nehybe, takze si asi pockam radne.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Wed, 29. Jan 14, 13:48

tomason wrote:
BigLukyBoss wrote:
tomason wrote:Mam dotaz. Nechavam si stavet lod, v lodenici se objevil skelet. Je se tomu treba venovat, nebo se za nejakou dobu lod postavi.
Edit: Tak jsem si vsiml, ze uz zacali makat.
začnou stavět sami, vždy tam máš při výběru napsán čas výstavby, horší je, když loděnici dojde nějaký matroš, to se ti to sekne a někdy to trvá fakt dlouho
Lodenice stavi krome moje lode, jeste arawn, ktery se zasekl na 17%. U me to je 0%. A vubec se to nehybe, takze si asi pockam radne.

Počkaj si na budúci patch.
Lodenice by mali mať nekonečno surovín.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”