X3R - Velitelstvi a aukce sektoru Chamtivost

Moderator: DJ Die

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ »

no je na to dobrej kalkulator, kterej ti spocita co potrebuje za tovarny, kolik a i teoreticky vynos celeho komplexu. tam to ale zalezi na tom, co vyrabis a kde to vyrabis
TinniT
Posts: 166
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT »

Já jsem taky postavil pár pěkných komplexů (největší má asi 160 stanic) a musím říct, že právě tyhle největší komplexy mi sypou nejvíc peněz. V tom největším mám 10 továren na 25MJ štíty L, takže to je asi 90M když jich prodám všech 700. Pravdou je, že pořizovací cena toho komplexu nebyla nejnižší...Jen za sluneční eletrárny sem dal 100M 8) a všechny jedou přes krystaly... až na tu poslední, která už krystaly nepotřebuje.

Každopádně věřím, že vlastní TL a stavba komplexů za to stojí. Najdeš si dobré místo pro daný typ stanice a necháš ať dělá svoji práci a peněz je jako želez...

Nebýt komplexů a továren tak všechno co mám bych teď nejspíš neměl. (UTradeři prostě tolik nevidělaj:D)
Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ »

nevidelaji a hlavne kazdou chvili o nejaky prijdes.
a navic kdyz postavis komplex u terranu, tak ti i zveda povest tim ze s nim terani obchoduji
TinniT
Posts: 166
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT »

U Teranů jsem ještě nic nepostavil... nějak mi přijde, že tam všechno mají. Ale zatím jsem to tam projel jen tak na rychlovku.

A taky mě trošku mate, že když si dám statistiky, tak tam Terany nevidím, tak sem se do toho nijak nehrnul.
Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish »

http://www.altanetworks.com/x3occ.html

toto je dobrej kalkulátor, ten sem používal :) UT jsou skvělý na začátku, ale potom naráz jako když utne a přestaly mi obchodovat a jen někde věčně čekaly. Z komplexů tekly miliardy :D
TinniT
Posts: 166
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT »

Jj, přesně tak. Po objevení terranských sektoru se vždycky někde sekli a měli "pohotovost" a akorát si brali prachy... Komplexy jsou nej:D
User avatar
Mazuur
Posts: 72
Joined: Fri, 30. Sep 11, 20:12

Post by Mazuur »

Zda se ze jste me presvedcily :P, jelikoz se uz/konecne chystam koupit sve prvni TL a uz promyslim stavbu nejakeho komplexu, ale zatim se mi nedari mu dat nejakou konkretnejsi podobu. :D

Malem bych zapomnel! :twisted: Najaty Mamut s velitelstvim proletel peti piratskymi sektory bez uhony ;) ale jeste neni v cili, smejd. :lol:
TinniT
Posts: 166
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT »

S tím komplexem záleží kolik máš peněz. Já jako úůplně první postavil 2 pšeničný farmy nahoře u boronů, teď si nevzpomenu na název, ale je to mezi hranicí království a královniným prostorem. U Boronů se dá postavit i továrna na teladianium. U Paranidů na Bogas atd... SAmozřejmě, že čím dražší produkty máš tím větší zisk (10GJ štíty fakt nesou:D ale zase když jich máš víc v komplexu, tak sežerou hodně rudy, pak potřebuješ buďto dobrý okolí, nebo aby měli spoustu bohatých dolů (Eleniniho blaho, Antogonin památník, Půlnoční hvězda a v Rudným pásu je taky jeden dobrej, ale má málo rudy v okolí)
User avatar
Mazuur
Posts: 72
Joined: Fri, 30. Sep 11, 20:12

Post by Mazuur »

Ja stavim stanice jen u ras u kterych jsem jich koupil, treba teladske jen u Teladu atd. Zase jedna z mych chyb. :D Jen v Chamtivosti budu stavet argonsko-teladske komplexy.

Ta zmena outfitu ve velitelstvi me docela zklamala. :shock: Chtel jsem si udelat zeleneho Hyperiona, ale na nekterych mistech zustal stribrny. :evil:
Jak se prosim vas da stavet vic druhu lodi ve velitelstvi? Zatim muzu stavet jen bourace.
TinniT
Posts: 166
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT »

Co se továren týče, tak stavěj (obzvláště jídlo) u jiných ras než kde koupíš. Některý rasy potřebujou jídlo (nebo i jiný zdroje) od jiných ras jako sekundární zdroje a vykupujou je za plnou cenu :!:

Co se Ústředí týče, tak tam musíš zakotvit loď, kterou chceš vyrábět a dát ji do rezervního inženýrství. Inženýři ji rozeberou a potom si jich můžeš postavit kolik chceš. (Doporučuju si u větších lodí sehnat větší množství mikročipů, zbytek už je docela v pohodě)
User avatar
Mazuur
Posts: 72
Joined: Fri, 30. Sep 11, 20:12

Post by Mazuur »

Tak vo vim ze jedna rasa potrebuje vyrobek te druhe jako sekundarni zdroje, nekdy i jako primarni, viz tovarny na druzice a drony. ;)

Staci si teda sehnat lod, rozebrat ji a muzu ji stavet. Parada, Dik. :) To je pravda, ze mikrocipy jdou fakt tezko sehnat ve vetsim mnozstvi, asi si na ne postavim tovarnu nebo komplex s pc komponentama.
TinniT
Posts: 166
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT »

Jj mikročipy se sháněj zle... ostatní už docela jde (možná ještě je občas problém s kvantovýma trubicema a počítačovýma komponentama) jen pro představu na novýho Hyperiona je třeba 381 mikročipů, poč. komponentů a trubic.

Každopádně mikročipy taky dobře sypou...:D mám je v rudným pásu 4 továrny a prodávaj se jako nic, ještě asi přistavím:D A věřím, že i v jiných koutech vesmíru by se dobře prodávali ;) Jen doporučju na jejich prodej mít M6 přepravce. Pokud ti totiž bude lítat pirátskýma sektorama, tak dlouho nevydrží. Na tu M6 se jen tak nepustí a když, tak se brání líp než normální TS
Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish »

jen upřesním, není to rezervní ale reverzní inženýrství :lol: Jinak komplexy na mikročipy, trubice a počítače jsou absolutně nejvýnosnější, v Chamtivosti sem měl komplex na všechno, co potřebuje Ústředí a ani se tam přes tu řadu obchodníků nedalo přistát, vlastní přepravce byl zbytečný :)
TinniT
Posts: 166
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT »

Tak to musím zkusit něco postavit... Mám zatím jen na ty mikročipy:D
Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ »

na mikrocipy se zatim vykasli, nejdrive postav zakladni komplex, ktery se sam utahne energeticky.
to je ten co jsem psal o neco vyse.
on z nej bude i tak zisk, muzes prodavat el. clanky co jsou na zbyt a dalsi polotovary.
Potom teprve zacni pridavat jednotlive tovarny.

tip na umisteni komplexu:
- Presidentuv konec - hned vedle je Domov svetla a prez nej Argon Prime. vhodne na vyrobu zbrani, ktere se daji prodavat v techto sektorech do servisnich doku
- Hranice Cisarstvi - hned pod Paranid Prime-vyborne na el clanky a jidlo, ktere potrebuji Paranidi / tovarny od boronu /
- Uran - uzemi Terranu - tady se daji vyrabet tezke zbrane, odbyt na el clanky, kvantove trubice, mikrocipy a tohle ostatni tech zbozi.

jen jeste poznamka, ze se da instalovat script, ktery prida na vybrane misto asteroid s rudou dle vyberu a bohatost se da take nastavit. nekdo to muze brat jako cheat, nekdo to pouzije. ale pri vytvoreni takoveho asteroidu to neni zadarmo, stoji to docela peknou sumu creditu. tak bych to az tak jako cheat moc nebral. spis jako technickou pomucku.
TinniT
Posts: 166
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT »

No co se mých komplexů týče tak mám zatím toto: (ty opvravdu velké komplexy)
Eleniniho blaho: 10 25MJ štítu L, + Bogas +teladianium, abych tam nemusle dodávat kredity (ten Boogas a teladianum vydělaj akorát na rudu + možná něco víc) Rudu prostě musím dovážet, protože to nejde samozásobit, spotřeba je moc velká.

Rudný důl, tam si vyrábím typhoony+ distribuovaný střely (jestli se to tak píše) + mikročipy na kterých ten komplex stojí a vydělává...

Další je Půlnoční hvězda, kde mám 7 továren na 25MJ šíty L, kterej je naprosto samostatnej a vydělávám na něm na štítech.

No a další z mých velkých komplexů je na A,B - impulzní paprskomety + 1GJ štíty (původně byl zamýšlenej jako zbraně na Hyperiony, ale teď z něj i prodávám) a je postavenej v Antohgonině památníku.

A potom taky velmi výdělečnej komplex je na veškerý jídlo+ 1MJ štíty a teladianium v New oportunity, kterej vydělává velmi slušně.

Potom mám ještě další, tkerý netojí za reč, ale vydělávaj slušně (třeba křemíkový a rudný doly nejsou vůbec k zahození)

A k slunečním elektrárnám doporučuju scipt, že nepotřebuješ crytaly. Ta úprava stojí 5M kreditů, ale taková SPP umí taky vydělat slušný prachy.
Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ »

na elektrice se vydelava nejvic. jinak v tom komplexu u Terranu vyrabim IBL a ty teda nesou poradny balik
TinniT
Posts: 166
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT »

IBL sou nějaký terranský zbraně?
Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ »

piratsky, jen mam pocit ze jsou az v X3 TC, mam ten komplex u Terranu taky na tom samem miste, tak je mozne, ze se mi ty IBL pripletly i do X3R
TinniT
Posts: 166
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT »

:D No kouknu na to. Ale teď postavím nějaký fabriky na kvantový trubky, poč. komponenty a nelegální zboží ;), ty stavět asi v blízkosti pirátských základen, co? Nikde jsem si totiž nevšiml, že by je někdo vykupoval krom pirátů...

Return to “Česky / Czech X-Forum”