X3R - Velitelstvi a aukce sektoru Chamtivost
Moderator: DJ Die
-
Mira CZ
- Posts: 763
- Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05

-
TinniT
- Posts: 166
- Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18
Já jsem taky postavil pár pěkných komplexů (největší má asi 160 stanic) a musím říct, že právě tyhle největší komplexy mi sypou nejvíc peněz. V tom největším mám 10 továren na 25MJ štíty L, takže to je asi 90M když jich prodám všech 700. Pravdou je, že pořizovací cena toho komplexu nebyla nejnižší...Jen za sluneční eletrárny sem dal 100M
a všechny jedou přes krystaly... až na tu poslední, která už krystaly nepotřebuje.
Každopádně věřím, že vlastní TL a stavba komplexů za to stojí. Najdeš si dobré místo pro daný typ stanice a necháš ať dělá svoji práci a peněz je jako želez...
Nebýt komplexů a továren tak všechno co mám bych teď nejspíš neměl. (UTradeři prostě tolik nevidělaj:D)
Každopádně věřím, že vlastní TL a stavba komplexů za to stojí. Najdeš si dobré místo pro daný typ stanice a necháš ať dělá svoji práci a peněz je jako želez...
Nebýt komplexů a továren tak všechno co mám bych teď nejspíš neměl. (UTradeři prostě tolik nevidělaj:D)
-
Mira CZ
- Posts: 763
- Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05

-
TinniT
- Posts: 166
- Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18
-
Dewilish
- Posts: 136
- Joined: Fri, 13. May 11, 10:19
http://www.altanetworks.com/x3occ.html
toto je dobrej kalkulátor, ten sem používal
UT jsou skvělý na začátku, ale potom naráz jako když utne a přestaly mi obchodovat a jen někde věčně čekaly. Z komplexů tekly miliardy 
toto je dobrej kalkulátor, ten sem používal
-
TinniT
- Posts: 166
- Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18
-
Mazuur
- Posts: 72
- Joined: Fri, 30. Sep 11, 20:12
Zda se ze jste me presvedcily
, jelikoz se uz/konecne chystam koupit sve prvni TL a uz promyslim stavbu nejakeho komplexu, ale zatim se mi nedari mu dat nejakou konkretnejsi podobu. 
Malem bych zapomnel!
Najaty Mamut s velitelstvim proletel peti piratskymi sektory bez uhony
ale jeste neni v cili, smejd. 
Malem bych zapomnel!
-
TinniT
- Posts: 166
- Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18
S tím komplexem záleží kolik máš peněz. Já jako úůplně první postavil 2 pšeničný farmy nahoře u boronů, teď si nevzpomenu na název, ale je to mezi hranicí království a královniným prostorem. U Boronů se dá postavit i továrna na teladianium. U Paranidů na Bogas atd... SAmozřejmě, že čím dražší produkty máš tím větší zisk (10GJ štíty fakt nesou:D ale zase když jich máš víc v komplexu, tak sežerou hodně rudy, pak potřebuješ buďto dobrý okolí, nebo aby měli spoustu bohatých dolů (Eleniniho blaho, Antogonin památník, Půlnoční hvězda a v Rudným pásu je taky jeden dobrej, ale má málo rudy v okolí)
-
Mazuur
- Posts: 72
- Joined: Fri, 30. Sep 11, 20:12
Ja stavim stanice jen u ras u kterych jsem jich koupil, treba teladske jen u Teladu atd. Zase jedna z mych chyb.
Jen v Chamtivosti budu stavet argonsko-teladske komplexy.
Ta zmena outfitu ve velitelstvi me docela zklamala.
Chtel jsem si udelat zeleneho Hyperiona, ale na nekterych mistech zustal stribrny.
Jak se prosim vas da stavet vic druhu lodi ve velitelstvi? Zatim muzu stavet jen bourace.
Ta zmena outfitu ve velitelstvi me docela zklamala.
Jak se prosim vas da stavet vic druhu lodi ve velitelstvi? Zatim muzu stavet jen bourace.
-
TinniT
- Posts: 166
- Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18
Co se továren týče, tak stavěj (obzvláště jídlo) u jiných ras než kde koupíš. Některý rasy potřebujou jídlo (nebo i jiný zdroje) od jiných ras jako sekundární zdroje a vykupujou je za plnou cenu
Co se Ústředí týče, tak tam musíš zakotvit loď, kterou chceš vyrábět a dát ji do rezervního inženýrství. Inženýři ji rozeberou a potom si jich můžeš postavit kolik chceš. (Doporučuju si u větších lodí sehnat větší množství mikročipů, zbytek už je docela v pohodě)
Co se Ústředí týče, tak tam musíš zakotvit loď, kterou chceš vyrábět a dát ji do rezervního inženýrství. Inženýři ji rozeberou a potom si jich můžeš postavit kolik chceš. (Doporučuju si u větších lodí sehnat větší množství mikročipů, zbytek už je docela v pohodě)
-
Mazuur
- Posts: 72
- Joined: Fri, 30. Sep 11, 20:12
Tak vo vim ze jedna rasa potrebuje vyrobek te druhe jako sekundarni zdroje, nekdy i jako primarni, viz tovarny na druzice a drony.
Staci si teda sehnat lod, rozebrat ji a muzu ji stavet. Parada, Dik.
To je pravda, ze mikrocipy jdou fakt tezko sehnat ve vetsim mnozstvi, asi si na ne postavim tovarnu nebo komplex s pc komponentama.
Staci si teda sehnat lod, rozebrat ji a muzu ji stavet. Parada, Dik.
-
TinniT
- Posts: 166
- Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18
Jj mikročipy se sháněj zle... ostatní už docela jde (možná ještě je občas problém s kvantovýma trubicema a počítačovýma komponentama) jen pro představu na novýho Hyperiona je třeba 381 mikročipů, poč. komponentů a trubic.
Každopádně mikročipy taky dobře sypou...
mám je v rudným pásu 4 továrny a prodávaj se jako nic, ještě asi přistavím:D A věřím, že i v jiných koutech vesmíru by se dobře prodávali
Jen doporučju na jejich prodej mít M6 přepravce. Pokud ti totiž bude lítat pirátskýma sektorama, tak dlouho nevydrží. Na tu M6 se jen tak nepustí a když, tak se brání líp než normální TS
Každopádně mikročipy taky dobře sypou...
-
Dewilish
- Posts: 136
- Joined: Fri, 13. May 11, 10:19
-
TinniT
- Posts: 166
- Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18
-
Mira CZ
- Posts: 763
- Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05

na mikrocipy se zatim vykasli, nejdrive postav zakladni komplex, ktery se sam utahne energeticky.
to je ten co jsem psal o neco vyse.
on z nej bude i tak zisk, muzes prodavat el. clanky co jsou na zbyt a dalsi polotovary.
Potom teprve zacni pridavat jednotlive tovarny.
tip na umisteni komplexu:
- Presidentuv konec - hned vedle je Domov svetla a prez nej Argon Prime. vhodne na vyrobu zbrani, ktere se daji prodavat v techto sektorech do servisnich doku
- Hranice Cisarstvi - hned pod Paranid Prime-vyborne na el clanky a jidlo, ktere potrebuji Paranidi / tovarny od boronu /
- Uran - uzemi Terranu - tady se daji vyrabet tezke zbrane, odbyt na el clanky, kvantove trubice, mikrocipy a tohle ostatni tech zbozi.
jen jeste poznamka, ze se da instalovat script, ktery prida na vybrane misto asteroid s rudou dle vyberu a bohatost se da take nastavit. nekdo to muze brat jako cheat, nekdo to pouzije. ale pri vytvoreni takoveho asteroidu to neni zadarmo, stoji to docela peknou sumu creditu. tak bych to az tak jako cheat moc nebral. spis jako technickou pomucku.
to je ten co jsem psal o neco vyse.
on z nej bude i tak zisk, muzes prodavat el. clanky co jsou na zbyt a dalsi polotovary.
Potom teprve zacni pridavat jednotlive tovarny.
tip na umisteni komplexu:
- Presidentuv konec - hned vedle je Domov svetla a prez nej Argon Prime. vhodne na vyrobu zbrani, ktere se daji prodavat v techto sektorech do servisnich doku
- Hranice Cisarstvi - hned pod Paranid Prime-vyborne na el clanky a jidlo, ktere potrebuji Paranidi / tovarny od boronu /
- Uran - uzemi Terranu - tady se daji vyrabet tezke zbrane, odbyt na el clanky, kvantove trubice, mikrocipy a tohle ostatni tech zbozi.
jen jeste poznamka, ze se da instalovat script, ktery prida na vybrane misto asteroid s rudou dle vyberu a bohatost se da take nastavit. nekdo to muze brat jako cheat, nekdo to pouzije. ale pri vytvoreni takoveho asteroidu to neni zadarmo, stoji to docela peknou sumu creditu. tak bych to az tak jako cheat moc nebral. spis jako technickou pomucku.
-
TinniT
- Posts: 166
- Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18
No co se mých komplexů týče tak mám zatím toto: (ty opvravdu velké komplexy)
Eleniniho blaho: 10 25MJ štítu L, + Bogas +teladianium, abych tam nemusle dodávat kredity (ten Boogas a teladianum vydělaj akorát na rudu + možná něco víc) Rudu prostě musím dovážet, protože to nejde samozásobit, spotřeba je moc velká.
Rudný důl, tam si vyrábím typhoony+ distribuovaný střely (jestli se to tak píše) + mikročipy na kterých ten komplex stojí a vydělává...
Další je Půlnoční hvězda, kde mám 7 továren na 25MJ šíty L, kterej je naprosto samostatnej a vydělávám na něm na štítech.
No a další z mých velkých komplexů je na A,B - impulzní paprskomety + 1GJ štíty (původně byl zamýšlenej jako zbraně na Hyperiony, ale teď z něj i prodávám) a je postavenej v Antohgonině památníku.
A potom taky velmi výdělečnej komplex je na veškerý jídlo+ 1MJ štíty a teladianium v New oportunity, kterej vydělává velmi slušně.
Potom mám ještě další, tkerý netojí za reč, ale vydělávaj slušně (třeba křemíkový a rudný doly nejsou vůbec k zahození)
A k slunečním elektrárnám doporučuju scipt, že nepotřebuješ crytaly. Ta úprava stojí 5M kreditů, ale taková SPP umí taky vydělat slušný prachy.
Eleniniho blaho: 10 25MJ štítu L, + Bogas +teladianium, abych tam nemusle dodávat kredity (ten Boogas a teladianum vydělaj akorát na rudu + možná něco víc) Rudu prostě musím dovážet, protože to nejde samozásobit, spotřeba je moc velká.
Rudný důl, tam si vyrábím typhoony+ distribuovaný střely (jestli se to tak píše) + mikročipy na kterých ten komplex stojí a vydělává...
Další je Půlnoční hvězda, kde mám 7 továren na 25MJ šíty L, kterej je naprosto samostatnej a vydělávám na něm na štítech.
No a další z mých velkých komplexů je na A,B - impulzní paprskomety + 1GJ štíty (původně byl zamýšlenej jako zbraně na Hyperiony, ale teď z něj i prodávám) a je postavenej v Antohgonině památníku.
A potom taky velmi výdělečnej komplex je na veškerý jídlo+ 1MJ štíty a teladianium v New oportunity, kterej vydělává velmi slušně.
Potom mám ještě další, tkerý netojí za reč, ale vydělávaj slušně (třeba křemíkový a rudný doly nejsou vůbec k zahození)
A k slunečním elektrárnám doporučuju scipt, že nepotřebuješ crytaly. Ta úprava stojí 5M kreditů, ale taková SPP umí taky vydělat slušný prachy.
-
Mira CZ
- Posts: 763
- Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05

-
Mira CZ
- Posts: 763
- Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05

-
TinniT
- Posts: 166
- Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18
