X Rebirth - Pierwsze wrażenia

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

X Rebirth - Pierwsze wrażenia

Post by bufi » Sat, 16. Nov 13, 08:49

Hmm, jakby to napisac. Na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy;)

No coż. Gra wyglada jak na filmikach. Owszem grafika ładna( dla mnie jest ok, to nie CryEngine3 ). Przestrzeni do latania jest mnóstwo. Nawet jak na ten startowy System. Muzyka rewelacja. Autostrady daja duzo zabawy i dzialaja tak jak sie tego spodziewalem.

No i to by bylo chyba na tyle pozytywnych rzeczy :)

Reszta to taka mała tragedyjka w 3 aktach.

1. Nawigacja. nie ma autopilota. Nieczytelna mapa. Nie mozna na mapie ustawic sobie np. jakiegos celu i za nim podazac. Moze pozniej sie to zmieni.
2. Dokowanie. Trzeba szukac dlugo, np jak jest duzy komplex, miejsca do dokowania.
3. Menu uzytkownika. To jakas najwieksza tragedia tej gry. Nawet na padzie. W poprzednich czesciach rozwijane menu bylo o wiele bardziej funkcjonalne. Pogubic sie mozna, aby sprawdzic np. swoj status. Jakies skroty klawiszowe są? Nie wiem, miało być łatwiej a jest jeszcze gorzej :(


I ta wydajnosc. Cos niemozliwego. 12-40 fps. na i5-3470 i 16GB.
Ludzie na i7 plus jakis 770GTX maja niewiele wiecej.
Bugi, bugi i bugi. Juz trzecia łatkę w ciagu 12h wydali a tu widze nadal jestem w ciemnym lesie.

Piszcie cos, bo moze ja mam jakas popsuta wersje i mi sie tylko tak zdaje, ze jest zle.

Klarix, Lizard?

P.
Last edited by bufi on Sat, 16. Nov 13, 17:31, edited 1 time in total.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 16. Nov 13, 09:56

Czyli moje przewidywania się spełniły - gra będzie w pełni grywalna (zamiast frustracji zabawa) dopiero za jakiś miesiąc lub dwa. Co do problemów które wypisałeś to można się trochę poubiegać o ulepszenia u developperów bo czasami to coś daje. A jak nie to z pewnością któryś z fanów zrobi odpowiedniego mada w niedalekiej przyszłości.

Jeśli chodzi o płynność ... cóż .. czasami tuż po premierze gra chodzi okropnie nawet na sprzęcie przekraczającym maksymalne wymagania. Ja miałem tak kilka razy. Czasami można to rozwiązać w prosty sposób - wystarczy poczekać kilka dni na sterowniki. Jeżeli mnie pamięć nie myli to tuż po wyjściu Tomb Raider sprawdziłem czy są jakieś nowe sterowniki i były ... z dopiskiem 'wydajność w grze Tomb Raider zwiększona o 60%' . Rzadko zdarza się AŻ tyle, jednak zwiększenie wydajności o te powiedzmy 15-25% to zawsze jakiś postęp.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sat, 16. Nov 13, 10:00

Niestety, podobno JEST tak zle, 4.3 user score na metacritic. Tego się właśnie obawiałem.

http://www.metacritic.com/game/pc/x-rebirth

Z recenzji wynika że
- wiele osob problemy z wydajnością,
- narzekają na menu,
- mapę,
- oraz wnętrza stacji,
- że w przestrzeni grafika ładna ale nie powala.
- że fabuła kuleje - ( a szkoda bo miałem nadzieję na wreszcie solidny story - line)

Dominują opinie żę TC/AP było grą znacznie dojrzalszą.

Wydaje mi się że chłopaki trochę się pośpieszyli z wydaniem żeby zdążyć przed świętami.

No nic, trzeba poczekać na kolejne patche które - być może - poprawią wydajność i bugi.

Ja na razie nie kupuję i czekam na rozwój wypadków :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 16. Nov 13, 10:21

Panowie, poczytajcie sobie dzial Rebirth Universe http://forum.egosoft.com/viewforum.php? ... 4c217f7426 gra dostaje ogromny łomot, doslownie za wszystko. Czegoś takiego tu nie widzialem jeszcze, ale to co ludzie piszą o grze jest druzgocące w każdym wymiarze. Pojawiają się też zarzuty że jest to jakas niedorobiona gra konsolowa.
Oglądałem wczoraj kilka gameplayow na żywo i powiem ze czterech liter nie urwalo. Nie wspominajac o fatalnej optymalizacji, gdzie u ludzi na wymaksowanych kompach gra chodzi malo płynnie miedzy 10-40s. W tej sprawie pojawiła się odezwa Bernda na steamie. Na linku jest post w stylu "co mozna w x3 czego nie mozna w xr", trochę mnie zatkało, przyznam szczerze.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sat, 16. Nov 13, 10:28

Z wydajnością nie mam problemów (widocznie moja hardware wystarcza).
Ale mam problemy obsługi. Gram na klawiaturze i joystickiem (jak każdą grę, w której latam) i nie widzę możliwości nastawienia klawiszy i przycisków tak, żeby móc lądować bez myszki. To dla mnie największy problem.

klarix

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sat, 16. Nov 13, 10:55

To dobrze, ze w ogole mozesz. Wlasnie dolecialem do komplexu z fabuly zeby zatrudnic kapitana i od 30 min probuje dokowac bezskutecznie. Brak ikonki dokowania. Zaraz mnie cos trafi...

ps. Jaki masz sprzet?

[edit] Jest pierwsza mapa całego Universum z Rebirtha.
Uwaga mega spoiler!

http://roguey.co.uk/xrebirth/universe/

P.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sat, 16. Nov 13, 11:24

bufi wrote:ps. Jaki masz sprzet?
Win 7 64bit, 16GB RAM, i7-3770, GTX 680

Poczekam na lepszy jpystick support I inne bug fixes. Szkoda, ale nie mam przyjemności grać i się denerwować. To spędzę lepiej czas w X3:AP.

klarix

klimson
Posts: 1
Joined: Sun, 13. Nov 05, 11:31
x2

Post by klimson » Sat, 16. Nov 13, 11:42

Jestem już po pierwszej sesyjce w grę i... dam jej jeszcze trochę czasu, aż update`y i mody zrobią z niej coś, w co mogę grać bez ciągłej frustracji. Najbardziej boli mnie bardzo słabe wsparcie joysticków. Kto w Egosoft wymyślił, że najlepszym sposobem na sterowanie w space simie jest użycie gamepada albo zestawu klawiatura plus mysz? Mam Saiteka X52 i np. X3 wydawał się grą stworzoną do tego kontrolera. Wszystko miało się pod ręką,można było wygodnie tym sterować, nawet sama zmiana trybów ("zielony" do latania, tryb "pomarańczowy" do handlu i w końcu tryb "czerwony" do walki) dodawały dużo do i tak fajnego klimatu gry. A tutaj? Nie dość że sterowanie jest mniej precyzyjne, ilość klawiszy jest uszczuplona do minimum, to jeszcze i tak, by podczas lotu coś wybrać z menu komunikacji itp., zamiast z "grzybka"muszę korzystać z klawiatury numerycznej albo z myszy.
Poza tym nigdzie nie mogłem ustawić przewijania albo nawet wybierania celu, bo wszystko robi się samo - masz coś w celowniku, to za chwilę pokazują się o nim informacje, chcesz wybrać coś innego, to musisz trafić w to celownikiem, jak jest dużo obiektów obok siebie, to mamy problem. Mapa też jakaś taka dziwna i nie okazała mi się jakoś szczególnie przydatna w nawigacji.
Przyznam szczerze, że przez problemy z ustawieniem sterowania nie mogłem w spokoju przyjrzeć się dokładnie zmianom jakie wprowadzono w nowej odsłonie gry i musiałem sobie odpuścić po ok 2 godzinach męczarni. Jest w tej grze duży potencjał (podoba mi się skala i ilość obiektów, widocznych na ekranie, idea poruszania się "na nogach", chociaż w tej chwili zupełnie nie grywalna, w przyszłości może okazać się fajnym patentem, no i wreszcie jakaś normalna prędkość wystrzeliwanych "pocisków") i pewnie za jakieś 2 lata autorzy i moderzy zmienią ją w prawdziwą perełkę, przez którą będę zarywał wieczory. Na razie jednak pozostanę przy jej poprzedniej odsłonie i raz na jakiś czas będę zaglądał na forum, wypatrując zmian na lepsze.

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 16. Nov 13, 12:31

Ja pograłem tylko godzinę, bo wczoraj nie miałem wolnego czasu. Tekstury są brzydkie, ikony na monitorze są małe. Nie chce myśleć co się będzie działo przy większej zadymie. Miałem problem z zadokowaniem do pierwszej stacji. Sterowanie jest beznadziejne, może dlatego bo wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do starszych części. Jakoś nie widzę tych wszystkich ułatwień dla nowych gracze, a powiedziałbym wręcz przeciwnie - gra ich odrzuci, jeśli już tego nie zrobiła. Patrząc co się dzieje na różnych forach i jaka jest ocena na metacriticu to Ego zaliczyło porażkę. Dawno nie widziałem takiego hejtu na jakąkolwiek grę. a gadanie że to zrobią moderzy żeby gra była grywalna to sorry, ale raz: to nie ich obowiązek tylko Ego, dwa: wiele rzeczy nawet moderzy wątpię żeby naprawili.Podejrzewam że dlatego wczoraj nie mogłem się zalogować na forum, pewnie zbyt duży ruch na serwerze. Miałem sobie dzisiaj pograć dłużej, ale chyba wybiorę książkę, bo mi został do przeczytania ostatni tom "Miecza Prawdy"
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

xyzdio
Posts: 2
Joined: Sat, 16. Nov 13, 12:52

Syf !

Post by xyzdio » Sat, 16. Nov 13, 13:13

Widać, że egosoftowi skończyły się fundusze na produkcję tej gry, stąd zamach na kase. Mogli pójsc za przykladem Divinity: Orginal Sin i zrobic zbiorke na kickstarterze na dokonczenie gry.

1. Sterowanie - Totalne nieporozumienie - ani nie da się w to grać na padzie od x360, ani na myszce+klawka

2. Interfejs - tragedia - na plazmie 51cali nie da się niczego odczytać. Wykonywanie konkretnych działań też jakieś takie pomieszane z poplątaniem.

3. Wygląd NPCów - gdzie są animacje !!! Jak patrze na co-pilota mam ochotę wymiotować.

4. Wydajność samej gry też pozostawia sporo do życzenia... Radek 7870 + oc, fx-8350@4,5gHz, 16gb ramu i gierka ma problem z płynnością.


Ogólnie odczucie to jak bym kupił dostęp do wersji beta. Sytuacja pewnie ulegnie poprawie ale żeby czekać kilka miesięcy na patche i mody które usprawnią gre na tyle, że granie w nią nie będzie skrajnym masochizmem to czysta kpina z ludzi którzy wydali swoja kase.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 16. Nov 13, 16:44

Cos wierzyc mi sie nie chce ze ta gra powstawala 7 lat., czy Egoosoft w ogole mial testerow tego cuda? Zakldam, ze inne wzgledy wziely by wydac te gre w takim stanie w tym miesiacu.

Czytam, ogladam i krece glowa. Nie moge w to uwierzyc, co ludzie pisza... Starsza jeszcze jakimis starymi babami

http://cloud-2.steampowered.com/ugc/901 ... A299234A9/

Ale jest jak przewidywalo wiele, chodzenie po stacji staje sie nuda. Te same postaci, w tych samych korzytarzach, robiace to samo.

Troche mi ich szkoda, po tylu latach nie wyszlo jak mialo wyjsc.

Sam wolalbym X4 jako odswiezone X3 z grafika jak w Rebirth, multithreadingiem i swiatem bez wczytywania.

Dam sobie spokoj z czytaiem for, metacriticow, steamow bo caly dzien jak w tym filmie krece glowa i mowie do siebie "this isn't really happening"
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

marcin0218
Posts: 14
Joined: Mon, 30. Nov 09, 15:15

Post by marcin0218 » Sat, 16. Nov 13, 17:11

Ja mogę powiedzieć tyle że grałem póki co 20 minut. Wszystkie ustawienia mam na max (jedynie rozdzielczość na 1680x1050 bo więcej mi monitor nie pozwala) i gra śmiga płynnie. Jedynie co to cienie wyłączyłem bo obrzydzają totalnie wygląd wewnątrz stacji (w sumie i tak są brzydkie). Specifikacja kompa podana w stopce.

Co do samej gry to kosmos wygląda ładnie aczkolwiek pomimo włączonych detali AA itp na max to wygląda średnio :/ Widać krawędzie itp bleee!! Wiadomo statki mają więcej detali niż te w X3 ale spodziewałem się czegoś lepszego. Na filmach lepiej to się prezentowało.

Statek w środku wygląda w miarę ale zabiera 30% ekranu i szybko się do tego nie przyzwyczają. Trochę ciemno w nim no i wyłączyłem coś w opcjach bo te niby światła czy coś co rozjaśnia kokpit wygląda dennie. Brak ustawien jasności gry :/ Postacie wyglądają średnio. W mass effect 1 z 2008 roku postacie wyglądały duuuużżoo lepiej. To samo tyczy się wnętrza stacji kosmicznych. PORAŻKA!!!

Przejrzystość kosmosu jakaś taka dziwna może przez ten kokpit statku. Albo to kwestia przyzwyczajenia.

P.s. Może rzeczywiście gra powstawała 7 lat czyli od 2006 roku no ale postacie lepiej wyglądały i to bardzo w HalfLife 2 z 2004 :)
Last edited by marcin0218 on Sat, 16. Nov 13, 17:23, edited 1 time in total.
FX-8320, MSI990FXA-GD65, GF GTX660, 8 GB HYPERX 1333 Mhz

galthar
Posts: 149
Joined: Sat, 31. Jan 04, 15:35
x3tc

Post by galthar » Sat, 16. Nov 13, 17:16

Przykre.


TO samo było z reunion. NIe dało się grać na początku. Trzeba było wyłączać HUD bo gra miała problemy z efektami alpha mappingu czy jakoś tak. Przy włączonym był taki framedrop że nie dało się grać. PO wielu patchach i MB sciagnietych z internetu X3 Reunion ożyło. Ale wtedy nie zmienili koncepcji gry w stosunku do x2 the threat. Poprostu odświeżyli grę. Dodali nowe wątki,statki, sektory, ulepszyli grafikę. A tu?

TU ZABRALI WSZYSTKO CO BYŁO DOBRE. Żaden patch tego nie naprawi. A na XRM do Rebirtha nie ma co czekać.

220zł... Wleciałem w asteroide ostatnio i nie mogłem z niej wylecieć. niewidzialne ściany mnie blokowały.

220zł... Za usunięcie możliwości sterowania statkami, które miałeś w posiadaniu. Za usunięcie latania każdym statkiem.

220zł... Za 10FPS na 4 wątkowym 2,5GHz procku i GT 330 M gdzie grafika nie odbiega wiele od gier wypuszczonych w 2008 roku. Jest tego więcej, szczegółowiej, ale niedopracowane to jak diabli.


Żal mi ich naprawdę. Strasznie ich lubie i wyobrażam sobie tylko co teraz muszą czuć po wielu godzinach spędzonych nad przygotowaniem tej gry, którą mylnie uważali za przełom. Okropnie mi ich szkoda.

A grę ewidentnie przygotowali pod konsole. Pomimo zarzekań, że nie będzie na razie wypuszczona na xboxa czy ps3. Uprościli wszystko co mogli.
Stary opis:P4 2,4 GHz czasami @2700MHz;1024 DDR 400MHz, ale ze względu na FSB 533MHz chodzą na 333MHz; ATI HIS PLATINIUM RADEON 9800 128MB,czasem taktuje na PRO;WinXP PRO SP2
Nowy:
C2DUO E6750;HD 3870 512MB;2GB DDR2 800MHz

Notebook: Toshiba A300-20P: C2D T6400; 2GHz, 4 GB DDR 2 800MHz;HD3650 512MB

marcin0218
Posts: 14
Joined: Mon, 30. Nov 09, 15:15

Post by marcin0218 » Sat, 16. Nov 13, 17:25

galthar wrote:Przykre.


TO samo było z reunion. NIe dało się grać na początku. Trzeba było wyłączać HUD bo gra miała problemy z efektami alpha mappingu czy jakoś tak. Przy włączonym był taki framedrop że nie dało się grać. PO wielu patchach i MB sciagnietych z internetu X3 Reunion ożyło. Ale wtedy nie zmienili koncepcji gry w stosunku do x2 the threat. Poprostu odświeżyli grę. Dodali nowe wątki,statki, sektory, ulepszyli grafikę. A tu?

TU ZABRALI WSZYSTKO CO BYŁO DOBRE. Żaden patch tego nie naprawi. A na XRM do Rebirtha nie ma co czekać.

220zł... Wleciałem w asteroide ostatnio i nie mogłem z niej wylecieć. niewidzialne ściany mnie blokowały.

220zł... Za usunięcie możliwości sterowania statkami, które miałeś w posiadaniu. Za usunięcie latania każdym statkiem.

220zł... Za 10FPS na 4 wątkowym 2,5GHz procku i GT 330 M gdzie grafika nie odbiega wiele od gier wypuszczonych w 2008 roku. Jest tego więcej, szczegółowiej, ale niedopracowane to jak diabli.


Żal mi ich naprawdę. Strasznie ich lubie i wyobrażam sobie tylko co teraz muszą czuć po wielu godzinach spędzonych nad przygotowaniem tej gry, którą mylnie uważali za przełom. Okropnie mi ich szkoda.

A grę ewidentnie przygotowali pod konsole. Pomimo zarzekań, że nie będzie na razie wypuszczona na xboxa czy ps3. Uprościli wszystko co mogli.
Szkoda, że kupiłeś aż za 220 zł :( ja za 119. Co nie zmienia faktu że ja SPAPRALI!!! :(( mogłem to wydać na Planetary Annihilation która w BETA jest bardziej grywalna niż ten XR
FX-8320, MSI990FXA-GD65, GF GTX660, 8 GB HYPERX 1333 Mhz

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 16. Nov 13, 18:30

Gry na razie nie mam, ale specjalnie obejrzałem w full hd filmik na youtubie, i tak sobie myślę...

Plusy:
- wygląd kosmosu nawet fajny
- ciekawie wyglądające stacje z zewnątrz
- model statku ogólnie może się podobać
- sam pomysł na interakcję z co-pilotem fajny, choć ludzik wygląda nieciekawie (taka animacja w czasach BF4 czy Skyrim to kpina)
- sterowanie i menu wydaje się dość intuicyjne, przynajmniej jak patrzę na to co robi autor filmiku.
- kokpit baaardzo mi się podoba, ale jeśli to ma być stale 1 ten sam statek, jak w X-Beyond The Frontier, to szybko sie znudzi.
- możemy pogadać i połazić po okolicy (jak się znudzi latanie).
- laser górniczy z przodu statku :)
- w hallu stacji stoją automaty do gry w XBTF i UGH2, takie elementy są fajne, o ile jest ich więcej...

Minusy:
- GRAFIKA - TEKSTUROWANIE STACJI, to chyba najsłabszy element gry jako całości, kaszana straszna, aż dziw, że ktoś wziął za to pieniądze, a Bernd Lehahn nie widział co kupuje, to odstaje nawet od starego Parkana. Coś takiego nie powinno się tej grze przytrafić i to jest kpina z graczy.
- zbieranie fantów z pudełek i szafek to jakiś dziwny pomysł, myszkowanie po kanałach wentylacyjnych, w których akurat ktoś pozostawił masę różnych różności. W skradankach fanty powinny być sensownie porozkładane, a nie na końcu każdej odnogi tunelu znajdziesz skrzynkę. Albo lądujesz i czyścisz stację z fantów, a NPCe przyglądają się tępo i nie reagują. W sumie - czy zbierane fanty dodawane są do ekwipunku osobistego (a wtedy po co?) czy ładowni statku (z przeznaczeniem na handel?)?
- NPCe stoją w miejscu jak kołki, zapytani gadają głupoty w odpowiedzi. Brak tu specyficznej dynamiki znanej choćby ze Skyrim albo Borderlands2 - w knajpie ciągły ruch, postaci wchodzą i wychodzą, tańczą albo rzucają nożem do tarczy, a każdy zagadnięty ma do powiedzenia przynajmniej dwie ciekawe kwestie (komentujące aktualną sytuację, zabarwione szacunkiem lub jego brakiem).
- wydajność (szarpanie) na pokazanym konfigu, porażka, bo powinna śmigać jak ta lala.
- jakieś dziwne artefakty graficzne, widać na filmie w 19:23 i wcześniej, fragment stacji miga na biało.
- mizeria dostępnych opcji dialogowych po wywołaniu innego statku, niezmiennie poddaj się, dokąd i papa ;)
- w filmiku w 23:26 minucie statek wielkości niszczyciela znika w ułamku sekundy zaraz po zakończonej rozmowie - wtf?
- nachalne ładowanie seksistowskich treści przez Egosoft, to zresztą nie pierwsza próba uatrakcyjniania gry przez lokowanie w niej biuściastych panienek, tutaj np. w "reklamy" na stacji - roznegliżowane dupcie, albo ten co-pilot w statku - od stóp do głów kombinezon ale nad cyckami koniecznie odkryte, żeby gimbusy miały uciechę ;).
- miałem nadzieję, że przynajmniej animacje przy wywoływaniu pilotów w przestrzeni będą wreszcie bardziej realistyczne (czemu nie skorzystano z żywych aktorów?), ale jest to samo co było.
- prędkość statku, znów jest żółwik z dopalaczem.
- podczepianie się pod inne statki w tych tunelach podprzestrzennych, wygląda to strasznie arcadowo
- czy po wydaniu polecenia "dock" postać zawsze wstaje z fotela i udaje się do wnętrza stacji? nie ma opcji pozostania i obsługi różnych rzeczy z kokpitu np. zdalnej komunikacji?
- żeby nasz nowy statek mógł latać, trzeba udać się do stacji, nająć jego kapitana, przewieźć go na pokład statku (naszym statkiem) i wydać polecenie przy takiej centralnej kolumnie. Nic zdalnie? Toż to strata czasu.

Tyle opcji do załatwienia na stacjach, że aż dziw bierze, że tak mizernie wykonano te wnętrza i NPCów. Po tylu latach produkcji, tonach radosnych zapowiedzi, jest produkt wyglądający na przeciętny.

PS. na plus-minus: statek nawet z 5% kadłuba lata z tą samą prędkością co w pełni sprawny. Sam nie wiem czy to dobrze. A naprawa kadłuba też na stacji, koniecznie u mechanika, klik i gotowe. Hmm...

Patrząc na ilość userów na forum Ego - wczoraj ustanowiony nowy rekord, a dziś też mnóstwo osób - zastanawia czy to skutek tego, że nowa gra się pojawiła czy że jest aż tak słaba i trzeba szukać pomocy...

Edit:
galthar wrote:Żal mi ich naprawdę. Strasznie ich lubie i wyobrażam sobie tylko co teraz muszą czuć po wielu godzinach spędzonych nad przygotowaniem tej gry, którą mylnie uważali za przełom. Okropnie mi ich szkoda.
Zakładasz, że nie wiedzieli co wypuszczają do sprzedaży? Z takim doświadczeniem jakie posiadają przy poprzednich produkcjach? Śmiem twierdzić, że dobrze wiedzieli co robią. Im przydałyby się za to baty, a nie żal. Sorry, ale właśnie takie myślenie powoduje, że nie starają się tak jak powinni i stale bezczelnie wypuszczają niedorobione gry. Społeczność przecież i tak znów wybaczy, no bo przecież będą patche, mody itp, a za pół roku gra może będzie grywalna w 100% ;).
Last edited by Sauron11 on Sat, 16. Nov 13, 18:47, edited 1 time in total.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

marcin0218
Posts: 14
Joined: Mon, 30. Nov 09, 15:15

Post by marcin0218 » Sat, 16. Nov 13, 18:37

Zgadza się.. i powstaje pytanie.. co oni tworzyli przez te 7 lat?? SIEDEM LAT!! czyli od 2006 ROKU!!!!! to już DOOM 3 wyglądał lepiej a jest z 2004 :) jak i HL2 itp
FX-8320, MSI990FXA-GD65, GF GTX660, 8 GB HYPERX 1333 Mhz

marcin0218
Posts: 14
Joined: Mon, 30. Nov 09, 15:15

Post by marcin0218 » Sat, 16. Nov 13, 18:39

Zgadza się.. i powstaje pytanie.. co oni tworzyli przez te 7 lat?? SIEDEM LAT!! czyli od 2006 ROKU!!!!! to już DOOM 3 wyglądał lepiej a jest z 2004 :) jak i HL2, FAR CRY itp

KPINA Z GRACZY
FX-8320, MSI990FXA-GD65, GF GTX660, 8 GB HYPERX 1333 Mhz

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sat, 16. Nov 13, 19:00

Sauron11 wrote: Patrząc na ilość userów na forum Ego - wczoraj ustanowiony nowy rekord, a dziś też mnóstwo osób - zastanawia czy to skutek tego, że nowa gra się pojawiła czy że jest aż tak słaba i trzeba szukać pomocy...
Ja do tej pory szukam rozwiazania jak sprzedac 100 Energy Cell w misji z tutoriala! Jedynie co znalazlem to jakies haki z savem. Ale to i tak nic w porownaniu ile polecen mozna wydac swojemu statkowi z kapitanem. 1 (słownie: jedno!) 'Follow me'. ...To nawet nie jest śmieszne. Ja tylko mam nadzieje, że cały czas coś źle robię(14h gry)...

P.

Moto Chagatai
Posts: 1
Joined: Sun, 11. Mar 07, 12:17
x4

Post by Moto Chagatai » Sat, 16. Nov 13, 19:53

Mam wrażenie że twórcy skopiowali "freelancer" z lepszą grafą a gorszymi rozwiązaniami... ogólnie najgorsze wydanie z serii X, tak jakby twórcy cofnęli sie o 7 lat... mam nadzieje że patchami poprawia coś... po 10h gry wolę wrócić do X:AP przyjemnej się gra i stanowi większe wyzwanie

galthar
Posts: 149
Joined: Sat, 31. Jan 04, 15:35
x3tc

Post by galthar » Sat, 16. Nov 13, 19:57

Sauron11 wrote:Zakładasz, że nie wiedzieli co wypuszczają do sprzedaży? Z takim doświadczeniem jakie posiadają przy poprzednich produkcjach? Śmiem twierdzić, że dobrze wiedzieli co robią. Im przydałyby się za to baty, a nie żal. Sorry, ale właśnie takie myślenie powoduje, że nie starają się tak jak powinni i stale bezczelnie wypuszczają niedorobione gry. Społeczność przecież i tak znów wybaczy, no bo przecież będą patche, mody itp, a za pół roku gra może będzie grywalna w 100% ;).

1. Żaden patch nie jest w stanie zmienić tego co spiedzielili w X-Rebirth, czyli głównego silnika na którym opiera się działanie tego świata (sandbox). Za rok czy dwa wypuszczą samodzielny dodatek, który może poprawi conieco, na resztę nie ma co liczyć.

2. Wyobraź sobie sytuacje kiedy to przez 7 lat tworzysz grę od postaw mając w głowie wspaniałe koncepcje ulepszenia już genialnego produktu. Walczysz z trudnościami, problemami, ciągle mając w głowie cel i założenia stworzenia wspaniałej kontynuacji. W czasie tworzenia trzeba iść na ustępstwa, pewnych rzeczy nie da się zrobić lub trzeba je uprościć. I robisz to przez 7 lat. Po 7 latach mają już tak wyprane mózgi, że cieszą się bardziej z tego, że udało im się to skleić do kupy zapominając co chcieli na początku osiągnąć. Przez 7 lat przekonali siebie to tej gry do takiego stopnia, tak bardzo byli zachwyceni tym wszystkim, że próbowali nas do niej przekonywać na dziesiątkach spotkań i prezentacji targowych zanim ta gra wyszła na świat.

Śmiem twiedzić że przez 7 lat tłukąc w REBIRTHa to nawet ja bym go polubił.


Za długo zdecydowanie za długo nad nią pracowali. To jest główny problem i porażka tej gry.

A żal mi ich dlatego ponieważ pogubili się ludzie dobrzy, nie cwaniaki z EA którzy wypuszczają co rok NFSa żerując na marce i zgarniając kase. Ludzie, którzy chcieli dobrze z serca zrobić super tytuł, a wyszło niestety jak zwykle.

No poprostu pogubili się i dlatego mi ich szkoda. Uważam że świadość akurat tutaj to pojęcie względne.

TO jak wypuszczenie WINDOWS 8. Zrąbali dobry produkt chociaż akurat tu microsoftu mi ani trochę nie żal.
Stary opis:P4 2,4 GHz czasami @2700MHz;1024 DDR 400MHz, ale ze względu na FSB 533MHz chodzą na 333MHz; ATI HIS PLATINIUM RADEON 9800 128MB,czasem taktuje na PRO;WinXP PRO SP2
Nowy:
C2DUO E6750;HD 3870 512MB;2GB DDR2 800MHz

Notebook: Toshiba A300-20P: C2D T6400; 2GHz, 4 GB DDR 2 800MHz;HD3650 512MB

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”