Kto chce wystapic w filmie SW: Episode VII ?

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Kto chce wystapic w filmie SW: Episode VII ?

Post by bufi » Thu, 12. Jun 14, 19:21

Jak w tytule i to nie jest żart!
Jest akcja UNICEFu ktora promuje najnowsze dzieło w świecie SW.
W skrocie: kto przeleje jakas nieokreslona kwote na rzecz UNICEFu(taka organizacja charytatywna) moze wylosowac role i moze zagrac epizod w filmie.
Szczególy tutaj: http://www.omaze.com/experiences/starwars-episode-vii

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 14. Jun 14, 22:31

Spoko opcja, nie mniej jednak będę trzymał kciuki za twoja przyszłą gażę w filmie :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 15. Jun 14, 02:04

Pomijając w ogóle sens całej tej "akcji", szczerze mówiąc, to nie "gaża" byłaby moim motywem zuczestniczenia w tym przedsiewzięciu. Podejrzewam, że większą satysfakcję sprawił by mi fakt, że dzieci, moich dzieci opowiadałyby swom znajomym, że ich 'dziadek grał w gwiezdnych wojnach'. No i spełnienie własnych, młodzieńczych marzeń. Rola, nawet trzysekundowa + info w creditsach, bezcenne. ...
... Albo nie zrozumiałem przekazu, bo jestem po dwóch głębszych :)

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 15. Jun 14, 10:22

A co sadzisz o przejeciu Lucasarts przez Disneya? Lucas w ostatnim czasie robil glupstwa z SW mowiac o midichlorianach i dodawaniu niepotrzebnych elementow do powstalych juz filmow.
Z kolei Disney wypial sie na caly dorobek Extended Universe, tworzac tym samym swoja historie. Nie moge tego zrozumiec i mam obawy co do tej nowej serii :/ Jakis oderwany od glownego nurtu film w klimacie SW, stawiajacy na efekciarstwo. Tak to widze poki co.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sun, 15. Jun 14, 20:49


Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 16. Jun 14, 10:47

Poziom tego forum powoli sięga mułu :doh: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 16. Jun 14, 13:53

true.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: Kto chce wystapic w filmie SW: Episode VII ?

Post by bufi » Mon, 1. Dec 14, 21:19

Z pewnoscia widzieliscie pierwszy trailer z EP VII?

https://www.youtube.com/watch?v=Ta4LIf7ilEY&f

No i oczywiscie "chwile" pozniej pojawily sie "memy" niezadowolonych fanow ;)

http://i.imgur.com/hllhJpP.gifv


btw. mnie sie tam podoba. Moze dysnej nie bedzie taki zły ;)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 2. Dec 14, 11:11

W tym trailerku pokazane są same efekty, a tych widzieliśmy już tony i nie robią większego wrażenia. Grając w gry dopełniające fabułę z filmów można mieć ich nawet przesyt ;). Oczywiście od przybytku głowa nie boli, jednak nie chciałbym aby nowe SW było jedynie efekciarskie bez głębi i jakiegoś przekazu. Co do tego miecza świetlnego, to wygląda fajnie, ale ciekaw jestem jak się sprawdzi w akrobatyce, żeby się nie poparzyć ;). No i ten Mudzin we wstępie :P .

PS. uśmiałem się na tym drugim linku :D
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 2. Dec 14, 17:35

Ale czego sie spodziewales? Spoilerow dotyczacych fabuły?
Fabula bedzie jak zwykle sztampowa. Dobro walczy ze złem. Dobro i tak wygra na koncu trzeciej czesci :)

Mi sie podoba. Dobre ujecia, efekty, dzwięk, muzyka. X-wingi, Tie fightery, Falcon, stormtroperzy. I ten magiczny, przerobiony dzwiek z ruszajacego skutera Vespa, gdy ta dziewczyna odjezdza na tym dziwacznym motorze.
No i ten mini R2D2.

Czego wiecej trzeba? :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 2. Dec 14, 20:18

Mnie sie nie spodobal ten trailer i nie zrobil zadnego wrazenia, zupelny brak efektu wow, a przeciez to wielce wyczekiwane przez ponad 20 lat Gwiezdne Wojny. Pamietam jakzesmy wychodzili za malolata z paczka kumpli z kina w 97r z edycji rozszerzone dumajac, a co by to bylo gdyby kiedys nakrecono to co sie dzialo po Powrocie Jedi...

Wracajac do tematu. Gdyby oderwac te cala starwarsowa otoczke, to wygladaloby to jak typowy jednozesonowiec spod znaku sci-fi jakich jest co roku na peczki i o ktorym nikt nie bedzie pamietal za jakis czas - a przeciez mowimy o kontynuacji filmu kultowego. Praca kamery, dobor scen, ciecia - chyba chodzi o to co czyni ze wyglada to tak jak wyglada.

Mozna sie domyslic, ze Imperium w jakiejs formie lub w calosci przetrwalo. Ze swiat stal w miejscu przez ten czas, gdy spojrzy sie na to, ze wciaz lataja X-Wingi oraz TIE mk1. Sokol Millenium jest znow scigany - zawsze byl. Na tym koniec.
Aha... jest jeszcze ten zakapturzony ze smiesznym mieczem swietlnym. Zastanawiam sie co za jelop projektowal ten miecz z laserowym jelcem.
Glupie i niepraktyczne rozwiazanie i odnosze wrazenie ze jedynym kryterium bylo "awesomeness" - which is not w mej opinii.

Tak by wygladal normalny miecz - http://i.imgur.com/EtxM9ri.jpg
Miejmy nazdzieje, ze moze w przyszlych odcinkach pojawi sie laserowe nunczaku :D

Na koniec... Speeder, ktory wyglada jak pendrive, robot kulka (jak to dziala?) i ten zziajany murzyn o irytujacym spojrzeniu wylaniajacy sie z dolu ekranu ugh...

Serio - Jar Jar Binks nie byl taki zly!

Podsumowujac. Nie mam zielonego pojecia co to bedzie, ale z pewnoscia wiele osob ktrore sie wychowyaly na tych filmach bedzie zawiedziona. Sam tez mam takie oczucie, odkad Disney postawil lache na calym creative universe.
Caly skrupulatnie gromadzony i tworzony dorobek tworcow splukal do kibla stawiajac na swoja wersje historii, co owocuje takimi kfiatkami jak "mieczokrzyz". Serio, sporo osob nie przezyje tego co ukaze in Force Awakens.
Dodatki Lucasa w postaci kamieni za jakimi sie chowal R2 czy proba usprawiedliwienia zabojstwa Greedo w barze na Tatooine trzesly swiatem w posadach. Juz widac co sie dzieje w sieci po tym krotkim trailerze ;)

Sam zadalem sobie trudu by ogarnac na wookiepedii to co dzialo sie po tym jak Imperium zostalo pokonane w Powrocie Jedi, a naprawde dzialo sie bardzo duzo i w tym bylo cale piekno kreatywnego Universum, ktore natualnie wynikalo z tego co niegdys zaserwowal Lucas. Nie czytalem tych wszystkich ksiazek, komiksow jedynie kiedys czytalem ksiazke o admirale Thrawnie i byla to swietna historia w zupelnosci godna ekranizacji.

Pojde do kina, jasne. Najpredzej jak sie da, ale w chwili obecnej nowe SW - mnie nie jara tak bardzo jak Hobbit i swiat Tolkiena, ktorego jestem rownie wielkim fanem. Juz nie moge sie doczekac weekendowego seansu Pustkowi Smauga na blu ray w wersji rozrzeszonej :), a swiatecznego pokazu Bitwy Pieciu Armii - jeszcze bardziej :) :)

___

Na koniec troche humoru :) Polecam obejrzec

Trailer jaki wysmazylby George Lucas! :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=v93Jh6JNBng

Heheszki z tego nowego miecza swietlnego
http://joemonster.org/art/30218/Reakcja ... nych_Wojen
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 9. Dec 14, 14:23

Piraci z Karaibów w kosmosie, nie spodziewam się niczego więcej :). Do kina pewnie nie pójdę, szkoda na to kasy.

Co do Hobbita, to nie jest to to samo co Władca Pierścieni. Ogląda się nadal przyjemnie, ale więcej jest scen irytujących, akcja nie trzyma już w napięciu jak poprzednio, aktorzy z kompanii krasnoludów średnio udani, a niektóre sceny to lekka przesada - jak walka skalnych olbrzymów czy końcowe sceny walk z goblinami w jaskini. Od początku irytująca postawa Thorina Dębowej Tarczy wobec Bilba... Jest też sporo na plus, ale spodziewałem się lepszych Hobbitów...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.


Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 18. Apr 15, 09:09

Prędzej to: https://www.youtube.com/watch?v=IyrpqmnAuu4
Miałem nadzieję, że Mudzin będzie postacią epizodyczną a widać tutaj jego silny związek z fabułą... natomiast Harrison Ford moim zdaniem powinien już spokojnie odpoczywać na filmowej emeryturze :twisted: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 19. Apr 15, 23:41

To nie koniec, bo ma się pojawić w roku 2016 jakby spin-off głownej trylogii, samodzielny film Star Wars Rogue One. Jest nawet pierwszy trailer :O

http://naekranie.pl/aktualnosci/oto-pie ... oncepcyjny
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 20. Apr 15, 21:58

Ludzie klaszczą i wrzeszczą po takiej krótkiej scence, kompletnie ich nie rozumiem czym się tu podniecać... pewnie nie grali jeszcze w swtora :wink:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”