Assassin's Creed IV: Black Flag

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Assassin's Creed IV: Black Flag

Post by ergo » Wed, 21. May 14, 23:26

Nie wiem czy graliście - ale calkiem fajny sandbox. Wczesniej gralem tylko w 1 na ps3 i wydawala mi sie mega nudna.

4 jest zdecydowanie bardziej rozbudowana, i oprocza assasyna - pirata mamy tez:
- wlasne miasteczko/wyspe ktore mozna upgrjdowac
- wlasny statek - mozna (a nawet trzeba) nim plywac i toczyc morskie bitwy lacznie z abordazem,
- statek mozna dosc konkretnie rozbudowac
- zdobyte statki mozna dolaczyc do floty - co prawda flota nie plywa z nami, ale jest jakies mikrozarzadzanie , statki moga toczyc bitwy (taktycznie) i wykonywac misje an szlakach handlowych

Gra jest ciekawa, bo jest z jednej strony dosc uproszczona (glowny bohater nie ma statystyk, ale mozna go uelpszac przez kupowanie sprzetu , craftowanie roznych przedmiotow itp) a z drugiej strony dosc rozbudowana - mozna powiedziec ze pod pewnymi wzgledami zniacznie bardziej niz skyrim (statki, bitwy morskie, free-run po calym swiecie itp)

Ogrywam wersje na ps4 i jak na razie przykulo mnie do konsoli na znacznie dluzej niz killzone czy nowy thief :)

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Thu, 22. May 14, 07:33

Ja grałem we wszystkie części Assassins creed oprócz brotherhooda i Black flag. Więc w tym temacie mogę się co nieco wypowiedzieć :) . "Nudna" jedynka jest głównie o dźganiu i cięciu ludzi, przez co odblokowujesz nowe metody na zabijanie. To po prostu czysty niczym nie zmącony symulator skrytobójcy - odkryj kilka informacji o celu przez misje "poboczne", przygotuj atak i baw się. Jako że gra się spodobała to w drugiej części rozwinęli skrzydła dodając zarządzanie miastem, kupno lepszego ekwipunku misje całkowicie niezależne od głównego wątku, krypty i wiele, wiele więcej. W Brotherhood dostajesz możliwość wyszkolenia kilku ludzi na assassynów - tytułowe bractwo. Revelations to powtórka z brotherhooda tylko w nowej lokacji - Istambule. Jeśli chodzi o AC III to ludzie narzekali na zbytnie "rozcieńczenie", jeśli o mnie chodzi to gra była fajna. Całkiem nowy bohter, epoka, silnik graficzny a nawet sposoby walki. Co do Black Flag - jak wszystkie części zapowiada się świetnie. Niektórzy nawet twierdzą że to odrodzenie marki - w III przetestowano pewne rozwiązania patrząc uważnie na reakcję graczy, po to by rozwinąć serię. Black Flag to porządny kawał dobrej roboty, od razu widać że nie tworzyło tego pierwsze lepsze studio tylko gigant mający na zapleczy sztab doświadczonych w branży specjalistów.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 22. May 14, 20:50

Kraftowanie jako żywo z FarCry'a3, menusy też zresztą, ale gierka prezentuje się zachęcająco.

Edit: po obejrzeniu gameplaya... strasznie zalatuje Farkrajem :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 23. May 14, 17:16

Tropiki zawsze na propsie :) Zawsze.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 30. May 14, 14:35

Warto kupić tą grę teraz czy lepiej jeszcze poczekać? Widzę że chadza w wersji elektronicznej nawet po 70 zeta w promocji, choć przeciętnie po 100 zeta. Nie chciałbym przepłacić :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 30. May 14, 16:22

Lepiej poczekac imho na Gwiazdkę i -75% ;) No chyba, że nie masz w co grac :)

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 30. May 14, 19:49

Nie mam ciśnienia na grę, ale bym ją pyknął za niedużą kasę :). A myślisz, że opłaca się kupować wersję Jackdaw? Cena empikowa 112 zł vs 102 zł wersja standard. Wersja standard na Allegro idzie taniej w kluczu, ale Jackdaw już drożej niż w Empiku. Gra wymaga 30 GB miejsca, więc rozważam zakup płytki z pudełkiem :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 30. May 14, 20:01

Sauron11 wrote:Nie mam ciśnienia na grę, ale bym ją pyknął za niedużą kasę :). A myślisz, że opłaca się kupować wersję Jackdaw? Cena empikowa 112 zł vs 102 zł wersja standard.
Nie wiem co to Jackdaw ale podejrzewam, ze jakieś "bonusy" w stylu, dodatkowa papuga dlc, albo skarpetki rozpruwacza dlc. Ale jak nie chce Ci sie/ nie mozesz sciagac 30GB danych to czemu nie. Wez Standarda, jak sie spodoba to wtedy wezmiesz hurtem w promocji wszystko.
Wersja standard na Allegro idzie taniej w kluczu, ale Jackdaw już drożej niż w Empiku. Gra wymaga 30 GB miejsca, więc rozważam zakup płytki z pudełkiem :).
Jesli to steam to ok, ale jak uplay albo inne świństwo to bym se darował :)

ps. widzę, że jednak masz "ciśnienie" ;) Tak czy siak, gra jest podobno bardzo dobra i napewno bedziesz z niej zadowolony jak lubisz pirackie klimaty. Polecam rownież Risena2 Dark Watersa. Kapitalne dialogi polskie z przeklenstwami ;)

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 30. May 14, 20:43

Oglądałem gameplaye z tego Risena2, ale troszkę trąci już myszką, lokacje i potworki wyglądają fajnie, ale model walki katastrofa.

Obczaję gierkę w Empiku, cena wygląda zachęcająco, a przedtem sprawdzę Auchana.

Edit: zapał na BlackFlaga opadł po zassaniu The Old Republic... jak BF stanieje do 50 zeta to rozważę zakup, póki co squpiam się na przyjemnym łupaniu mieczem świetlnym rekinogłowych flesh raiderów z planety Tython :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”