Warframe

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Warframe

Post by SourVenom » Fri, 3. Jan 14, 14:09

Od pewnego czasu miałem ciągoty żeby sprawdzić o co ten cały szum z multi i FPS-ami. Powiem szczerze że nigdy mnie to nie kręciło. Trochę pograłem w Couter-Strike 1.6 - ale tylko z kumplami. Postanowiłem jednak spróbować gry free to play (po polsku - "i tak zapłacisz") mmo. Jest nią:
[ external image ]

Shooter z dość ciekawą stylistyką (mi się podoba), w którym fabuła prawie nie istnieje - choć tu to raczej atut. Po prostu wybiera się planetę lub księżyc w układzie słonecznym, wyświetla się mapka misji z której wybieramy się na jedną z dostępnych. Co do rozgrywki - jest baardzo dynamicznie. Zdarzały się rundy gdzie nie nadążałem za współtowarzyszami (online co-op 4 osobowy). Gra się fajnie aczkolwiek początki są trudne.

Gdyby ktoś się zainteresował to TUTAJ można się zarejestrować. Mam nadzieję że uda mi się kogoś zachęcić do wspólnej rozgrywki :)

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: Warframe

Post by bufi » Fri, 3. Jan 14, 14:27

Warframe jest ogolnie dostepny na stimie. Nie potrzeba wklejac tu linkow z reffami ;)

MSPANC ;)

P.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 3. Jan 14, 23:44

Tyle że dzięki referalowi też coś z tego mam :)

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sat, 4. Jan 14, 07:38

O tym kazdy wie. ref linki sa niemile widziane na forach, stronach itp.
Podajesz link i informujesz o tym, ze ma reflinka albo podajesz adres bez refa, sprawa zalatwiona :)

P.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 4. Jan 14, 12:22

A to nie wiedziałem - przepraszam. No ale jakby nie było to dodatkowo dana osoba co się zarejestruje dzięki temu refowi dostanie boosta do expa na jakiś czas (chyba kilka dni).

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 20. Jul 14, 19:26

A'propos latania po galaktyce ... Od czasu pisania pierwszego posta Warframe się *ekhm* trochę zmienił. Kilka dni temu dodano update 14 który wywrócił grę do góry nogami (w pozytywny sposób). Rzeczona produkcja nie jest już tak "wrogo nastawiona" do nowych graczy - dodano system questów, którego częścią jest samouczek. Gracz posiada teraz osobisty statek którym "porusza się" teraz po galaktyce, całkowicie przemodelowano interfejs użytkownika, tworzenie drużyny w grze, a poza tym dodano możliwość wyhodowania sobie Kubrowa (taki psowaty stworek). Generalnie stworzono większość gry na nowo - co w większości wypadków wyszło na plus.

Jeżeli ktoś byłby chętny zagrać - oferuję pomoc i mogę co nieco wyjaśnić początki gry.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 20. Jul 14, 22:58

A dodano fabułę?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 21. Jul 14, 00:32

Jako para-fabuła służą questy. Wiem że to trochę nie adekwatne porównanie ale to tak jakbyś zapytał o fabułę w LoLu czy EvE Online.

Jeżeli chodzi o historię uniwersum to wszystko rozgrywa się przez eventy i ciągłe inwazje jednych frakcji na drugie (przejmowanie sektorów), nowe warframe, wyścig zbrojeń frakcji (co pewien czas wychodzi nowe uzbrojenie oraz typy przeciwników). Co do wydarzeń sprzed gry, developerzy mają ciekawe podejście - nie jest spisana konkretnie ale na podstawie informacji zawartych w opisach niektórych warframe/przeciwników/broni zawarte są skrawki opowieści której złożenie w całość i interpretacja należy już do gracza. Na oficjalnej wiki uformowała się póki co najbardziej szczegółowa wersja wydarzeń.

Choć po TEJ aktualizacji nie bardzo wiem czego się spodziewać, zadania są fajne, ale krótkie (za wyjątkiem jednego 3 dniowego) i podejrzewam że dużo czasu nie minie nim dodadzą następne. Mówię to z perspektywy gracza który ma odblokowany cały system, więc po ukończeniu jednej części zadania nie musiałem "torować sobie drogi" przez mapę solarną do lokacji gdzie dzieje się akcja następnej. W ostatnim livestreamie zapowiedzieli już że nowe warframe które wyjdą prawdopodobnie będzie można zdobyć poprzez ukończenie questów (obecnie w ten sposób zdobywa się najnowszą Mirage).

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 21. Jul 14, 19:09

Hmm raczej miałem na myśli porównanie z SWTORem, gdzie fabuły są świetne i osobne dla każdej postaci.
Ten Warframe na filmikach wygląda na taką siekankę w ładnej grafice i niewiele więcej, im więcej rozpierduchy tym lepiej, setki przeciwników do zabicia. Jest w niej coś więcej? Jakaś głębia obok tych efektów? Coś co pozwala się zatrzymać na wysokiej skale i podziwiać widoki? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 21. Jul 14, 22:59

Co do podziwiania widoków ... można, nawet w "menu"(widok z dziobu statku na planetę w sektorze której jesteś). Często zdarzało mi się zatrzymać by zrobić screena. Ale głównie to taka siekanka. Co do ilości przeciwników - robiło się czasem ponad godzinne przetrwania (z grubo ponad tysiącem zabitych na gracza - a jest ich w drużynie 4), lub misję obrony na wraku po 90-100 fal (jakieś 3,5-4h) ale to raczej sztuka dla sztuki. Swoisty sprawdzian umiejętności. Jeżeli grasz z dobrymi graczami niektóre misje da się ukończyć w około 1,5 min (przechwycenie / boss) lub w wyznaczonych 5min (przetrwanie). Co do misji z bossami to może się to zmienić bo w U14 dodali skalowanie bossów względem rang graczy - drużyna złożona z 4 osób na rangach 1-3 będzie musiała pokonać bossa z powiedzmy 6-7 poziomem, natomiast tenno z 16 rangami i wymaksowanym sprzętem natkną się na 65-70 poziomowe monstrum (co do poziomów to tylko przykłady, póki co byłem na bossie tylko raz od U14). Podczas ostatniego eventu developerzy dali okazję wykazać się bardziej ambitnym graczom - powtarzając misje zdobywało się coraz więcej punktów ale i przeciwnicy stawali się silniejsi. Ostatnią z nagród dostawało się po osiągnięciu pułapu 48pkt co misję, a rekordy najlepszych sięgały 405pkt za misję ... gdzie poziomy przeciwników sięgały limitu 9999.

Niektórzy gracze narzekają jednak na monotonię. Mapy na których rozgrywają się misje za każdym razem generowane są z "klocków". Niby nie trafiasz na tą samą mapę ale niektóre pokoje się powtarzają (choć w różnych konfiguracjach). Developerzy z każdą aktualizacją poszerzają możliwości co aktualizacje poszerzając tilesety o nowe pokoje lub dodając nowe (ostatnio plaga doczekała się własnego). Dodatkowo dochodzi różnorodność trybów. Niestety nie wymienię ich bo gram non stop na angielskiej wersji i nie bardzo pamiętam nazwy w rodzimym języku :/ . Ale wahają się od obrony kapsuły przez ratowanie i "dotaszczenie" więźnia do punktu ewakuacji, przejmowanie punktów, wojny klanowe, kradzież danych z wrogiego budynku po eksterminacje, walki z bossami czy wyprawy do wież (stacji kosmicznych) obcej wymarłej cywilizacji.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”