Counter-Strike: Global Offensive

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Counter-Strike: Global Offensive

Post by Sauron11 » Sat, 14. Dec 13, 16:42

Czy ta gra jest zbliżona do Battlefielda3 (czysta rozwałka z podziałem na klasy ale dobra też do gry solo) czy bardziej do rewelacyjnego stareńkiego Enemy Territory (gdzie wszyscy w klasach mieli jakieś zadania do wykonania na mapie zależnie od klasy - ideał do gry w zespole)?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 14. Dec 13, 17:53

CS to jest CS nie jest podobny do zadnego z dwoch wymienionych. Albo sie gra na serwerze gdzie teamplay jest przestrzegany, albo gra sie tam gdzie jest ffa (free for all) gdzie, kazdy stara sie zdobyc jak najwiecej fragow, zas objectiva zrealizowac przy okazji. Sa dwa typy misji: odbicie zakldnikow badz atak bombowy. Zadaniem stron jest odpowiednio dopuscic do tego badz nie. Mapy nie sa zbyt duze wobec czego runda jest szybka. W typowym meczu najczesciej gra sie po 10 rund dla kazdej ze stron po czym nastepuje zmiana sil.
Gra jest druzynowa, tryb deatchmatch tez jest lecz jest on chaotyczny, jak kazdy deathmatch z reszta. Osobiscie preferuje dobrego teamplaya, ewentualnie pojedynki 5vs5 hostowane przez Steama, gdzie tryb rozgrywki wymusza kooperacje.

Wiecej o grze chyba pisze gdziekolwiek w sieci. Dodam jak masz dobra paroletnia zaprawke w Quake'u to to sobie jeszcze poradzisz i sie odnajdziesz (inny gameplay, lecz skill podobny), w drugim wypadku bedziesz sie bardzo mocno wku... no ten tego.
Wymagany duzy refleks, umiejetnosc przewidywania, mechaniki gry, taktyk na mapie. Jesli w to nigdy nie grales to mozesz skorzystac z matchmakingu, gdzie steam dobiera Tobie oponentow o podobnym skillu i statystykach. System ten nawet dziala, bo w CSGO jak kazdy zaczynasz od zera.
Kazda bron wymaga opanowania, co nie jest latwe. Wiele ludzi co mysli, ze skoro sa kozakami w Modern Warfare czy BF3 to i w CS tez beda. Nic podobnego. Z kolei zaprawiony gracz CS, nie ma problemow z tym by juz na samym poczatku wymiatac w MW ;) CS to zdecydowanie wysoki skill. Gra jest bardzo trudna do ogarniecia, nie mniej jednak daje sporo satysfakcji gdy zalapie sie o co chodzi.
Kazdy mecz jest sporym wyzwaniem trzymajacym w napieciu jak zadna inna sieciowa strzelanka. Pomimo mojego stazu nie jestem magikiem, ktory konczy mecz ze statsami kill-deaths rzedu 27-3.

CSGO jest bardzo dopracowany. Za grafike odpowiada wyzylowany do maksimum silnik Source. Sporo ustawien, dostep do statystyk, wbudowanych recorderow rozgrywek, telewizji turniejowej etc etc. Jedna z nowosci sa wprowadzone skiny (zmiana wygladu broni), ktore zdobywa sie podczas gry, i ktore mozna sprzedawac za pieniadze na rynku steama i przy okazji niezle zarobic jak ma sie troche szczescia.

Coz... Jesli lubisz wyzwania i "school of hard knocks" to polecam i zapraszam do wspolnej gry, w innym wypadku odpusc sobie bo czasami sa momenty ze chce sie szurnac monitorem przez okno :)

Sporo takich dinozaurow wciaz trzyma sie przy tym tytule, bo dawne czasy kafejek internetowych, calonocnych meczy w pierwszy CS z kumplami przy browarze to bylo to :D Poznym wieczorem na polskich serwerach wlasnie robi sie klimat ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 4. Feb 14, 15:50

Pograłem parę dni pod rząd i mam mieszane uczucia. Na pewno nie dorabiałbym tej grze jakiejś gęby arcy trudnej, czy specjalnie taktycznej, albo trudniejszej niż BF3. W BF3 czy BC2 odnajduję się świetnie i z CS-em nie mam żadnego problemu, no chyba że jestem niewyspany, wtedy zbieram cięgi ;). Ale naprawdę nie wiem gdzie jest w niej taktyka, bo ja widzę poszukiwania celów i wykańczanie się podobnie jak w BF3. Skradanie na cel nadrzędny misji też jest podobne. Jest nawet łatwiej pod względem otoczenia, bo nie jest ono tak złożone, skomplikowane jak w BF3, więc i schować się nie ma gdzie, to chyba za sprawą archaicznej grafiki. Podkręciłem prawie wszystkie ustawienia i nadal jest co najwyżej średnio graficznie. BF3 na tym polu wymiata i CS może się schować. Ludziki biegają i ruszają się jakby były z drewna, przypominają postacie z Obliviona. To co postać trzyma w ręku też pozostawia sporo do życzenia - broń jest jakby z oddalenia/góry widoczna, podobnie jak w ostatnim DeusExie i dlatego na ekranie jest sporo mniejsza niż można by się spodziewać od reala. Porażkowo prezentuje się też celowanie. Albo jeszcze nie trafiłem odpowiedniego klawisza, ale czy naprawdę w CS nie można strzelać z przyłożenia w pozycji stojącej? Dopiero w kucki celownik zmienia się na "tryb snajperski".
Silnik: jeśli jest on wyżyłowany do maksimum, to dla mnie niezbyt się spisuje jak na r. 2012, tzn. ma małe możliwości. Po grafice przyczepić się mogę do rozgrywki - czas pojedynczego meczu. Jeśli nawet w 30 sekund można wykończyć całą przeciwną drużynę, to nie mówmy o taktyce czy planowaniu, chyba że przed meczem się umówimy, że robimy szarżę frontalną i strzelamy do wszystkiego co się rusza ;).
Oczywiście są też pozytywy, można się wyżyć i odstresować i do tego właśnie ta gierka najlepiej się nadaje. A jak czuję, że zbyt często ginę, to wychodzę :). Walka nie jest specjalnie wymagająca, kasy na broń jest pod dostatkiem (premie są nawet za przegraną, pierwsza runda tylko pistole, potem już co dusza zapragnie). Dość szybko trwające rundy nie pozwalają nawet zębów umyć w przerwie albo herbaty zaparzyć, bo jak się jest zabitym, to i tak zaraz ktoś wygrywa/przegrywa i następna runda i tak w kółko, po kilkanaście lub dziesiąt razy :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 4. Feb 14, 19:25

Pewnie trafiles gdzies na serwer ffa, albo na nieogranietych graczy. Wpadnij na serwer Kompania Braci, jest to typowo teamplayowy i tego przestrzegaja. Zawsze jest admin i leca warny i kicki za niewykonywanie celow mapy. Gram tam od czasu do czasu.

W jakim trybie grasz? Competitive Classic? Osobiscie nie jestem fanem trybu casual i arms race i deatchmatcha.
Daj dostepny na Steamie, poprzez klikniecie prawym przyciskiem myszy na ikonie Steama na pasku zadan i ustawienie odpowiedniego stausu w zakladce znajomi. Pograjmy razem, pokazesz jak sie wymiata, najlepiej gdzies na competitive na polskim, teamplayowym serwie z niskim lagiem :) Zapraszam.

Przesadzasz z ta grafika, oblivion lol nie no.. Nie jest tak zle, z gier opartych na HL to CSGo ma najlepsza oprawe. Dobry balans miedzy wizualna oprawa, a wydajnoscia. Nie kazdy ma najnowszego proca i grafe, a sporo ludzi gra na lapkach. Jak na najpopularniejsza na steamie strzelanke sieciowa jest to udany kompromis. No ale faktycznie jak ktos oczekuje wodotryskow wizualnych to lepiej nichaj idzie grac w batelfilda czy modern crapware. Co kto lubi.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 5. Feb 14, 12:29

Zapomniałem wczoraj dopisać, że podoba mi się opcja gry z botami, tzn. jak w BF3 ludzie powyłażą z gry to wieje na mapie sandałem i tylko kurz i pył z palcem w nosie ;). A w CSGO im mniej ludzi, tym zapełnia się więcej botów, którzy choć całkiem celni i średnio inteligentni (mimo to potrafią czasem zaskoczyć), to dobrze że są, można sobie z nimi poćwiczyć i ponabijać statystyki jak się znudzi bycie rozstrzeliwanym przez żywych ;). Fajnie się wcielić w ocalałe boty z drużyny jak się zginie samemu - i to też arcyciekawa opcja :).

Jak gram, wybieram 'znajdź grę' w trybie uproszczonym i rodzaj potyczki różny. Raz grałem w turniejowym, ale na dłuższą metę to męczące, tyle takich samych map z karą za wcześniejsze wyjście...
Nie wymiatam za dobrze w trakcie tygodnia, więc nie zamierzam niczego pokazywać, a zawsze gram dla przyjemności i niczego nikomu nie udowadniam i takich też kolegów cenię na kablu, co nie piszą jaki jestem cienias, bo nie trafiłem kogoś z 2 metrów obrzynem :P .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 5. Feb 14, 13:42

Ahaha sorry :D zle ci zrozumialem najwidoczniej, myslalem ze juz wbiles na taki poziom, gdzie wybijasz samodzielnie pol teamu druzyny przeciwnej, ale grajac z botami wszystko jest mozliwe.
Ogolem te statystyki to mozna sobie wsadzic gdzies, tymbardziej nabijanych na botach. O skillu gracza moze swiadczyc w trybie rankingowym jego ranga, na podstawie ktorej dopierami sa rywale. System ten dziala, bo jako nowicjusz nie trafisz na kogos z poziomow zaawansowanych. Tutaj generalnie sporo wedle zasady ilosc wygranych meczy twej druzyny i kill/death ratio.
Przejrzyj sobie te poradniki, kilka rad dla nowicjuszy tam znajdziesz
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =121447468#
http://pikigeek.com/2012/08/28/a-newbie ... er-strike/
http://www.toptiertactics.com/18320/10- ... -goo-fast/

Z mojej strony polece gre na sluchawkach i poleganie na sluchu. Kiedys gralem tylko na glosnikach, ale gdy zaczalem grac na sluchawkach moje wyniki znaczaco sie poprawily. Ulubiona bron - shotguny, p90, aug. Nie przepadam ze M4 i AK. Lekka snajperke czasem biore, ale AWP nie tkne nawet jesli mialbym grac z samym pistoletem.

Co do umiejscowienia broni na ekranie mozesz ustawic to za posrednictwem opcji, dodatkowo da sie ustawiac ich widok czy np. maja byc wyzej, nizej za posrednictwem komend konsoli, aczkolwiek nie pamietam z glowy tych parametrow.

Przez ostatnie 2 tygodnie nie gralem wcale, ale odkrylem oficjalne narzedzie moderskie (w konsoli wpisac workshop_workbench), tworze wlasne skiny wedle poradnika http://blog.counter-strike.net/workshop/finishes/ bardzo fajna zabawa, poniewaz w latwy i zintegrowany sposob pozwala stworzyc wlasny skin bez uzywania zewnetrznych programow.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 5. Feb 14, 21:46

Co do tych skinów, to chyba nie działa tak, że każdy może sobie zaprojektować dla siebie własny wygląd broni, tylko coś co trzeba zakwalifikować do sprawdzenia przez Steam i zaaplikowania w grze niejako oficjalnie? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem instrukcje, ale jeśli tak, to szkoda się zabierać, bo tylko najlepsze prace pewnie są akceptowane, a i tak pewnie trafiają do walizek, które odblokowuje klucz dostępny za kasę ;). Więc jak nie można sobie pomalować karabinu na zielono i z takim biegać w grze to ja dziękuję :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 5. Feb 14, 22:24

Jest jak mowisz, najpierw trzeba wyslac skin na warsztat. Potem lobbowac ;) i czekac na glosy, nie mniej jednak konkurencja jest spora. Ja poki co cwicze, gdy uznam ze bedzie dobre - wowczas opublikuje.
Konstruktywna opinia, a nie od razu nagrody!
Odkad dziala warsztat, to dopiero wydano jedna skrzynke ze skinami od ludzi (chyba 10 skinow).

Swego czasu siedzialem troche w edycji robic reskiny broni, postaci czy produkujac dzwieki broni w starym CS'ie. Wystarczyl program graficzny, pare pedzli i viewer modeli, potem tylko import. Tutaj tez tak mozna, ale troche zabawy jest z importem modelu do gry, wiec poki co wole pocwiczyc na tym co dali na talerzu.
Z kolei z dzwiekiem to juz jest totalna lipa, nie wystarczy podmienic pliku jak dawniej, tylko dodatkowo zabawa w jakas zmudna skrypterke :/

Swoja droga to czy juz ci sie udalo wygrac jakiegos skina? Najczesciej spada totalna popelina - jesli chodzi o wartosc pieniezna. Z wartosciowych rzeczy to zolta skrzyneczka, ktora mozna sprzedac za 0.80centa. W grudniu byly one warte jeszcze okolo 3 euro. Sam trafilem, kilka z nich, a zysk ze sprzedazy zasponsorowal kilka gierek na steamie ;)
Jak wprowadzaja nowy typ skrzynki (max 2 dni od premiery skrzyni) to warto jest zaryzykowac i otworzyc, bo wowczas rynek nie jest nasycony nowym skinem i mozna wyjsc do przodu. Raz trafilem w skrzyni na AK47 Red Laminate, factory new. Zysk odliczajac cene klucza - 15 euro. Trafic taki noz za 100E to juz by bylo cos :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 6. Feb 14, 10:59

Wczoraj wysłałem całą skromną dość zawartość ekwipunku steama na rynek i za chwilę za pospolite karty ze Skyrim, Civ5 i Borderlands w sumie "zarobiłem" 0,65€. W sumie kasa za nic, więc się czepiał nie będę jej wysokości ;). A jakiś ruski który to kupił będzie szczęśliwszy (chyba ruski, bo wyświetliła mi się waluta kupna bodaj w rublach). W tym była też jakaś walizka ze skinami do CSGO, do otwarcia której nie chciałoby mi się dokupywać klucza za tyle ile mniej więcej kosztowała cała gra na przecenie ;). Ale ta skrzynka to była raz i odtąd już nic nie dali (poza jedną skórką na karabin, której się nie pozbywam).

Szkoda, że nie można sobie tej broni pomalować i za free wstawić do gry. Jak już twórcy udostępniają takie narzędzia w silniku/menu gry i pokazują jak robić skórki, to czemu nie chcą tego wklejać bez własnego aplauzu i przepływu gotówki? Nie rozumiem sensu takiego działania i nie zamierzam tracić na to czasu, tym bardziej, że grafika/modele komputerowe nigdy nie były moją mocną stroną. Jak Tobie się chce to działaj, chętnie powalczę sprzętem z Twoim malunkiem, pod warunkiem, że będzie można go użyć bezpłatnie :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 6. Feb 14, 11:36

Nie rozumiem co chcesz powiedziec, ze "bedzie mozna uzywac bezplatnie". przeciez te co tobie spadly w czasie gry byly bezplatne, jeszcze na tym zarobiles. Wszytsko mozna tu wylosowac, wymienic sie badz kupic jesli ktos czuje potrzebe.

Z kolei jesli np stworze skina, to nie ma problemu bys sobie go sciagnal i wrzucil do siebie. Pelno tego mozna pobrac z netu, tylko z ta roznica ze widzisz go tylko u siebie - drugi gracz go nie widzi. Zawsze tak bylo. W CSGO jest taka innowacja, ze oficjalne skiny widzi kazdy dzieki temu jest roznorodnosc i klimat.

Swoja droga to sa tez farmerskie serwery, gdzie wchodzisz i stoisz. Minimalizujesz gre na jakis czas co by grafa nie szalala a potem sprawdzasz swoj inwentarz. Tylko - ilosc dropow jest ograniczona do chyba 5 na tydzien, posiadacze Operacji Brawo maja ten limit podwyzszony. Serwer znajdziesz w zakldce community servers zwie sie jakos Polish farm i jest drugi Fast Drop - w kazdym badz razie musi byc na nim grana mapa - achievement idle. Czas zmniejszony tak ze drop jest co 8 minut. Ciezko sie dopchac tam i spada raczej popelinka, ale zotla skrzyneczke tez da sie trafic co potwierdze :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 6. Feb 14, 11:43

Dzis wyszedl kolejny update

Z ciekawszych rzeczy

STICKERS ]
- Added Sticker Capsules. Each capsule contains one sticker out of a series of sticker designs.
- Sticker Capsules can be received as drops at the end of matches, and are opened using a Sticker Capsule Key.
- A sticker can be applied to any gun, and each gun can hold multiple stickers.

Fajnie. Trzeba sie wziasc za gre, bo premierowy item bedzie mial swa cene i warto zaryzyklowac na otwarcie by z pewnoscia sie zwroci w tych pierwszych dniach. Z tego co widze cena stickera to obecnie 1.50e, warto sprzedac jak sie trafi. Z doswiadczenia wiem, ze w przyszlosci trafi sie ten sam item jeszcze raz ;)

[ GAMEPLAY ]
- All grenades now have a secondary fire that throws an underhand grenade a short distance in front of the player.
-- Secondary fire can be combined with primary fire to precisely adjust the strength of the throw.

Wow. Nareszcie.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 6. Feb 14, 14:54

Chyba powinieneś jednak o tych sprawach pogadać z kimś równym sobie, bo jak ja czytam, to rozumiem z tego piąte przez dziesiąte :D . Jestem prosty człowiek i mam proste oczekiwania, nie grzebię się zbyt głęboko w technikaliach bo mi się nie chce i jestem zbyt leniwy...
Wczoraj zrobiłem zielone kolorki na broni, wdusiłem zapisz, zapisało do pliku txt, ale w grze nic się nie zmieniło. Ok, rozmyślam, jeśli proste podstawy takiego malunkowania nie dają rezultatu, to odpuszczam to sobie. Chcę grać w gry, nie w nich grzebać...
To co bezpłatnie spadło w grze traktuję jako należne znaleźne, należy się graczowi jako umilenie życia ;). Do kupna czy wymiany, ściągania kluczy do kuferków - nie mam głowy. A te 0,65 to nie zarobek, bardziej ciekawostka :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 6. Feb 14, 15:35

Alez ja widze ze radzisz sobie doskonale :) Odpaliles warsztat i cos stworzyles, dokonales pierwszych sprzedazy na stamie. Fiu, fiu :)

Podpowiem, ze wymiana jest rownie prosta. W zakladce 'znajomi' wybierasz znajomego i zaznaczasz opcje - zapros do handlu. Jest takim stol, czat, ogladacie, dogadujecie sie, wykladacie na stol i... mahniom, jak mowil Gustlik w Czterech Pancernych :)

Poznej w prawym gornym rogu Steama pojawiaja sie fundusze jakie masz na wirtualnym portfelu. Placisz nimi za przedmiot kupiony na rynku czy kupiony juz w samej grze np. klucz do skrzynki. Rowniez tymi funduszami placimy za gry kupione w steamie. Wot i cala tajemnica.

Jakies kwestie techniczne i porady to smialo pytaj.

Ps. Po tej aktualizacji sprawdz sobie ustawienia grafiki w grze, bo wielu graczom spdaja ustawienia do minimalnych i trzeba na nowo regulowac. U mnie tez tak jest.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 7. Feb 14, 09:20

Problem w tym, że nic się nie zaktualizowało (nowe malowanie nie wyświetla się w grze), więc ustawienia grafiki bez zmian. Czy wystarczy w warsztacie zapisać kolowankę do pliku txt czy coś jeszcze zrobić?
I czy po zapisie aktualnie malowanej broni np. w kolorze zielonym, wszystkie moje bronie są w tym kolorze w grze?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 14. Feb 14, 11:53

F**k malowanie, zużyłem wczoraj owe 65 ojro centów na nowe skiny do broni i muszę przyznać, o wiele lepiej się fragowało. Zdarzało się czasem 3-4 kolesi pod rząd skasować przy pomocy MAC-10 w bojowym malunku ;). Nie powiem, że to dlatego że był dobry dzień, bo byłem totalnie padnięty, a po 2 godzinach grania padł też internet, ale skiny bardzo pomogły :).

*Nie ma to jak internet padnięty ok godz. 22, kiedy gierki najlepiej wchodzą. Można tylko iść spać. A sen po gierce niespokojny :roll: .


Btw. jak można zagrać razem jeśli widzę, że jesteś online i też siedzisz w CSGO? Będąc w grze (ale jeszcze nie w akcji, nie na serwerze) wywołuję Steama i klikam na nick kolegi, jest opcja "zaproś" - ale do czego mam zaprosić? Muszę być na serwerze i tam zapraszam?

Można jakoś pogadać w trakcie gry? Jak zaczyłem CSGO to miałem włączoną opcję głosu ale ludzie wygadywali jakieś totalne głupoty/przekleństwa i wyłączyłem. Da sie jakoś ukierunkować rozmowę z konkretną postacią czy trzeba przez TeamSpeak?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 14. Feb 14, 12:39

No no, dobry skin to podstawa :) W starym CSie podmienialo sie tez dzwieki. Razem z moim kumplem bylismy maniakami Maca-10. Byl fajny skin Maca z tlumikiem i taki charakterystyczny cykacz przy wystrzale. Ziomek czesto potrafil skasowac pol teamu grajac z Makiem i kasowal kazdego kto wyskoczyl na niego z AK czy M4 :D W oddali mapy slychac tylko cykanie z maca i komunikaty o headszotach - wiadomo o co chodzi :D
Niestety w CSGO Mac10 zostal mocno zepsuty w porownaniu z tym co bylo i stal sie beznadziejnie slaby:/
Zas podmiana dzwieku jest mocno utrudniona i czasochlonna, wiec nie wystarczy wrzucic dzwieku pod ta sama nazwa do folderu sound :/ Aczkolwiek skin+dzwiek duzo dodawal do miodnosci.

Jak chcesz kogos zabic z SMG to celuj pierwsze pociski w serii w okolice glowy a po 3-4 strzale w seri sciagaj myszke na korpus. Jest podrzut broni i nastepne strzaly tez wejda na leb zamiast nad glowa. Kontrowanie broni w ogniu seria to podstawa. W broniach o duzym rozrzucie jak AK czy M249, podczas walki w zwarciu nalezy tez kierowac ogien z lewego na prawy i na odwrot/. Szybkie ruchy jakbys doslownie rozpylal.
Pograj trcohe z P90 to zobaczysz co mam na mysli. Niesamowita kosiara.

Wczoraj widzialem cie w grze, ale nie moglem dopchac sie na serwer na ktorym grales. Zaproszenie wysylasz by dana osoba miala link na serwer gdzie ma wejsc i starczy kliknac tylko join.
Odnosnie indywidulanego kanalu komunikacji glosowej to TS, ewentualnie Steam (nie gra, ale apka puplitowa ma voice chat). Z kolei prywatne wiadomosci tekstowe w grze to za posrednictwem steama.

Wieczorkiem wracam z lyzew i planuje troche pograc bo wczoraj pojawily sie nowe skrzynki, ktore cos sa warte okolo 2 ojro.
Jak chcesz to moge ci dac skina do kolekcji bo mam jakies duplikaty, ktorych nawet nie oplaca sie sprzedawac.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 16. Feb 14, 00:27

Oki, dzięki za rady, na pewno się przydadzą. Grając SMGiem staram się walić krótkimi seriami z bliska, przemykać za innymi i być raczej wsparciem z tyłu. Dzięki temu zbieram czasem punkty za końcowe odebranie życia, jak tym z przodu np. zabraknie amunicji albo zginą :). Najbardziej lubię 3 podstawowe SMG (UMP-45 w ogóle lubię najbardziej z broni, także w BF3) i shotgun MAG-7, jeden strzał i kaplica...
Jak masz wolne skórki to chętnie wezmę, sam nie mam zdublowanych za wielu, może dwie.
Właśnie jestem po jednym meczu i zastanawiam się, za co przyznawane są te nagrody (skrzynki, skiny) po zakończonej sesji. Czasem mam wrażenie, że dostają je największe lamy w drużynie. Tak jak na zrzucie:
[ external image ]
Niebieską skrzynkę dostał MONKA, a kapsułkę Nookie. Byłem w drużynie przegranych na pierwszym miejscu z najlepszym wynikiem i drugim w meczu, a nic nie dostałem... Ten najlepszy podobnie...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 16. Feb 14, 12:24

System nagradza kazdego i czasem sie smieje jak na czacie sluchac gorzkie zale tych co maja staty 30-5 :D

Mysle, ze to powinno rozwiac twe watpliwosci odnosnie fantow.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =170746735

Generalnie kazdy moze dostac, niezaleznie od statow, niezaleznie kiedy dolaczyl do gry na serwerze gdzie sa inni gracze. Sam pare razy dostalem dropa, gdy dolaczylem na minute przed koncem meczu :D

Teoretycznie mozna liczyc do 8 dropow na tydzien. Ale to tylko teoria, najczesciej konczy sie na 2 kontenerach + 2,3 skiny (jak masz szczescie). Gracze posiadajacy dodatek Operation Bravo moga liczyc na czestsze dropy co w jakis sposob moze ich przyblizyc do 8.

Kupilem Bravo odrazu jak sie ukazalo (wszytsko za kase z handlu;)) i faktycznie mialem te dropy czesciej, ale nigdy wiecej niz 6. Mimo ze raz gralem tylko w CS przez 2 tygodnie by wydrzec jak najwiecej ;)

W kazdy czwartek w poludnie jest reset systemu dropow. Kazdemu wowczas sie odnawia limit.


Aha.. Jezeli mam ci dac te skiny to musisz miec status 'dostepny', bo jak sie ukrywasz to nie ma mozliwosci wyslania zaproszenia do handlu.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 16. Feb 14, 14:40

Aha, więc to nie za zasługi w walce, czy coś innego, tylko losowe te dropy... A tylko mała premka za granie zbliżone do zespołowego (tylko co to znaczy, że się biega w grupie i wali do tego samego wroga?). Można by mieć do twórców o to uzasadnione pretensje. Taka metoda zachęty do grania, a tak kiepsko wykorzystana, bo wcale nie zachęca :).

Się nie ukrywam, to ustawienia... Ok, już zmieniłem dla "Znajomych" w Steam, bo dotąd faktycznie nie logowało się automatycznie, teraz powinno być git :).

Na jakiej mapie grasz najczęściej? W moim przypadku chyba The Dust. Osobiście polubiłem też Aztec.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 16. Feb 14, 17:38

Z ta gra zespolowa to nie jest do konca jak mowisz. Gram w ta serie z przerwami od 2001 roku i moge powiedziec, ze na serwerach gdzie gra 10+ ludzi w jednek ekipie - na mapie zwyczajnie moze sie zrobic zamieszanie, poniewaz wielu osobom zalezy na robieniu fragow i zwyklym "statsiarstwie" - ale w ktorej grze tak nie jest!

Rodzaj gry gdzie nie ma nacisku na podkladanie bomb/odbijanie zawodnikow - a "kazdy sobie sam" - wowczas taki typ gry to FFA free for all. Wolna amerykanka i wowczas nowy gracz nie bardzo moze sie odnalezc w tym wszystkim.

TP w indeksie serwera to Team Play o czym pisalem wczesniej. Gry TP uswiadczysz na serwerach "Community Competitive" czyli oficjalnym rankingowym.
Tam jest gra tylko 5vs5. Druzyna jest dobierana pod katem skilla, ze zawsze sie gra z rownymi.
Gdy nie bedzie wspolpracy zespolowej - twoja druzyna przegra. Trzeba isc razem, nigdy sam. Madrze uzywac granatow, oslaniac sie, bronic objectiwow etc. W malym gronie - czuc "esencje tej gry"

Zachecam cie to sprobowania. W "Znajdz Gre" zmien z casual na competitive, wybierz mape i czekaj na rywali jak system ich dobierze. Sam sporo gram w tym systemie i cenie sobie. Moj level to Gold Nova II ( http://blog.counter-strike.net/pl/index ... 2/10/6795/ ) Czyli srodek. Na tym poziomie gram juz z ogarnietymi ludzmi, ktorzy znaja cele mapy, zalozenia gry, potrafia dobrze strzelac. Z kolei na mikrofonie nie bluzgi i darcie mordy, a komendy i taktyki.
Goraco polecam. Na poczatku bedziesz gral z zoltodziobami :) Potem sam zauwazysz, ze jestes lepszy i twoi rywale rowniez.
Fajna sprawa, bo przejscia sa bardzo plynne i nie ma opcji bys w swej klasie spotkal np. mnie, no chyba ze mnie dogonisz, albo bede tak kiepsko grac ze nie zalicze zadnej wygranej mapy (wtopa za wtopa) i spadne kilka leveli w dol. Takze system rankingowy wymusza wspolprace.


Za wygrane awansuje sie na wyzszy level i dostaje sie specjalne rangi, przeciwnicy tez sa lepsi. Genralnie tam czlowiek uczy sie gry najszybciej, co poplaca pozniej dobrym rozeznaniem i skillem w grze na ogolnodostepnej mapie.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”