S.t.a.l.k.e.r.

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

S.t.a.l.k.e.r.

Post by SourVenom » Mon, 11. Nov 13, 11:44

Mam poważny problem - skończyłem wczoraj wieczorem S.T.A.L.K.E.R.a Zew Prypeci i jestem poważnie rozczarowany ... tym, że skończyło się tak szybko. Robiłem wszystkie misje poboczne, odkrywałem wszystkie schowki, zdobyłem egzoszkielet (i 4 inne pancerze), wypasione ulepszone bronie, wybiłem hordy mutantów i wiele wiele więcej. Z nadzieją na dalsze godziny zabawy wróciłem do Prypeci a ty psikus - gra nieoczekiwanie się skończyła - po drodze miałem cichą nadzieję że śmigłowce (tak jak uprzedził mnie pilot) tuż po zaatakowaniu przez siły Monolitu odlecą - i nic. Więc walczyłem, wsiadłem do nich myśląc że po drodze jakiś snajper zestrzeli pilota albo żołnierz monolitu stojący na dachu bloku pośle rakietę w kierunku śmigłowca, który rozbije się w następnym obszarze Zony (może Kordon albo Limańsk?) żebym mógł kontynuować moją podróż - a tu filmik końcowy... 'Ale jak to? Tak w środku gry? To niemożliwe!' - takie były moje komentarze, ale jednak wujek google potwierdził moje obawy ... to był koniec. A jedyne co mi pozostało to niedosyt ... To była chyba najlepsza z gier tej serii (mam wszystkie - Czystego Nieba nawet 2 egzemplarze) ale i zarazem chyba najkrótsza.

W związku z tym takie pytanie które mnie nurtowało resztę wczorajszego wieczoru - jet jakiś mod który dodaje obszary z poprzednich części ? Bardzo by mi się przydał - szukalem i nie znalazłem ... Jedynie STALKER Complete który poprawia wszystko (od grafiki po AI) jednak nie dodaje żadnego nowego/starego obszaru ... Czyba będę się musiał zadowolić Cieniem Czarnobyla + Priboi story który dodaje całkiem nową fabułę (i kilka innych rzeczy) ...

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 11. Nov 13, 17:55

Masz racje koncowka jest rozczarowujaca. Juz sam Prypec dal przedsmak tego co czeka w elektrowni. Ot zwykla mlocka, strzelanka. Nie moglem tego przelknac, Prypec to swego rodzaju mityczne miasto i myslem ze beda tu sie dziac najciekawsze rzeczy, a tu zwykle lubu du do kwardatu. Podobnie jak sama elektrownia, wnetrza puste, brak jakichkolwiek wykonczen i urzadzen technicznych, ot zwykle gole sciany. Finisz mocno rozczarowal po budujacych momentach poczatku i srodka gry. Produkcja gry byla problematyczna, zas sama premiera co rusz przesuwana. Mysle ze tworcy chcieli jak najszybciej wydac gre, co oczywiscie mocno odbilo sie na jakosci finalowych momentow gry.

Mimo iz zabrzmi to dziwnie, bo nie jestem fanem Modern Warfare, aczkolwiek sam Prypec i to co sie w nim dzialo bylo znacznie ciekawsze i klimatowe wlasnie w tej czesci gry z 2007 roku.

Modow zadnych nie znam i nie wiem czy zagralbym raz jeszcze, bo liczba bugow, debilnych rozwiazan i koszmarnego AI siegnela zenitu. Chyba, ze jest jakas produkcja typu 'complete overhaul'. Zupelnie inne zdanie mam o Zewie Prypeci, ktory byl calkiem niezly i bez zadnych wiekszych wpadek
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 22. Nov 13, 11:36

Też rozczarowałem się końcówką fabuły Zewu Prypeci. Całą grę oczekiwałem niecierpliwie przeprawy kanałami i to był faktycznie może najciekawszy wątek jak i lokacje. Fajna też była misja z rajskim ogrodem, całkiem niebanalna :). Ale same miasto Prypeć to nic ciekawego, nawet konkretnych lochów nie było, tylko jakieś krótkie wentylacyjne dukty bez specjalnych wrażeń. Poza tym nowe potworki to żal nad żalami - ten stylizowany na mistrza yodę kojarzył mi się ze skaalami ze Skyrim, nie wiedzieć czemu w sumie. Jako potworek-mutant porażka. Za to świetne były szczury atakujące w dużej liczbie w lochach :). Kiepsko było też rozwiązane kupowanie specjalnych kombi i broni, kasy w Zewie można było zdobyć całkiem sporo już na początku, więc zamówienie wypasionej spluwy albo egzoszkieletu nie było problemem. Problemem za to dla mnie był ciągły brak większej ilości wymagających potworów, moim zdaniem było ich za mało (może poza snorkami w jednej anomalii, których było tyle ile trzeba), w związku z tym zbieranej amunicji było stanowczo za dużo.
Ogólnie gra bardzo udana, ale też za krótka. Po skończonej fabule nie ma co robić, brak misji, nuuuuda. Do tego fajny karabin FT200M zdobyłem na monolicie dopiero jak wracałem z lotniska po skończeniu fabuły i nie było już chęci by z niego postrzelać, bo gra się skończyła...

PS. kompletnie bez sensu był też na wyposażeniu nóż - nawet nie dało się otworzyć konserw ;)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 22. Nov 13, 23:37

Masz na myśli Burery ? Fajne były ... tylko potrafiły człowieka doszczętnie zgnoić (w laboratorium X8). A co do Chomików ... czy ja wiem - było to raczej niegroźne, ginęło po pierwszym strzale z czegokolwiek. Zawsze wyciągałem wtedy ulepszonego kałacha i po strzale w każdego czyli zużywali tak średnio 5-8 naboi.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”