Gry za darmo

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 15. May 14, 21:40

Absolutny klasyk, protoplasta symulatorow pola walki czyli Arma Cold War Assault (dawne Operation Flashpoint) do pobrania za darmo do 19 maja. Dzis nowe Army 2 i 3 maja tylko lepsza grafike i dosc usprawnienien, ale to co wprowadzil OFP w 2001 pozostaje niezmienne, definiujac gatunek symulatorow pola walki.

http://store.steampowered.com/app/65790/

Tak na dobra sprawe to moja ulubiona Arma i w top 10 gier wszechczasow :) Tyle godzin gry i zabaw w edytorze, tyle zagranych coopow. Nie ma miesiaca bym sobie w to chwile nie pogral :) Spolecznosc Army CWC na forum Bohemia Interactive ma sie dobrze, o czym swiadcza nowe mody, dodatki, misje etc.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sun, 18. May 14, 12:27

Promocja na Steam:

Arma 2 Complete Collection za 5,99 € - w zestawie 5 produktów:
ARMA II,
ARMA II: Operation Arrowhead,
ARMA II: British Armed Forces,
ARMA II: Private Military Company,
ARMA II: Army of the Czech Republic.

Polecam dodatkowo darmowy mod do Army II - DayZ; niesamowity klimat, bardzo wciągająca rozgrywka. Mod DayZ wymaga tylko Army II i Army II: Operation Arrowhead, które można kupić również w promocji za 3,99 € w zestawie ARMA II: Combined Operations, jednak z dodatkami British, Private i Czech ma się dodatkowe tekstury na mundury i broń.

Jeżeli ktoś ma już Armę II, a chciałby spróbować DayZ, to wystarczy że dokupi samą Armę II: Operation Arrowhead za 2,99 €.

Promocja ważna jeszcze przez 30 godzin od teraz (koniec promocji 19 maja, o godzinie 19:00).
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 19. May 14, 00:16

Swego czasu zachęcony przez Sorkvilda ściągnąłem ARMA2 Free, rozegrałem samouczka z kompem, ale zniechęciłem się stopniem realizmu. Może też nie miałem dość czasu, żeby się z grą oswoić. Polatałem nieco śmigłowcami, fajny model lotu na joysticku, ale trudny jak cholercia, nie raz moim czopkiem zaliczyłem glebę :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 19. May 14, 06:26

Sau, kiedyś zagrałem w czystą Armę II (była dodana dawno temu do CD-Action) i też się odbiłem od tej gry, właśnie przez jej realizm. Ale po doinstalowaniu moda DayZ gra się zupełnie inaczej - ten niesamowity realizm daje grze taki feeling... musisz spróbować :) Jak coś, to możemy się umówić i zagrać razem na jakimś pustym serwerze, zobaczysz co i jak. Gra jest naprawdę do ogarnięcia! :thumb_up:
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 19. May 14, 11:10

Sauron11 wrote:Swego czasu zachęcony przez Sorkvilda ściągnąłem ARMA2 Free, rozegrałem samouczka z kompem, ale zniechęciłem się stopniem realizmu. Może też nie miałem dość czasu, żeby się z grą oswoić. Polatałem nieco śmigłowcami, fajny model lotu na joysticku, ale trudny jak cholercia, nie raz moim czopkiem zaliczyłem glebę :).
Ja smiem twierdzic, ze podstawka nie jest wystarczajaca realistyczna i warto ja uzupelnic kilkoma modami :)
Nie mniej jednak, gra trudna nie jest. Jest tak samo trudna jak kazda inna, roznica ja moze tylko to ze wyczucie postaci i ruchy sa nieco odmienne jak w innych grach, co daje zupelnie inne wrazenia. Dowodzenie i taktyki to juz zupelnie inna bajka jest.
Jak masz dalej A2F to mozemy zagrac kilka malych coopow. Moze nawet we trzech?
Mam pod A2F nawet takie Day-Z zbudowane tylko na skryptach, ktore pobierasz od osoby hostujacej serwer, co jest calkiem fajne. Nie mniej jednak zeby walczyc z zombiakami trzeba ogarnac troche ruchy postaci i podstawowe akcje, co by sie nic nie pomylilo.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 19. May 14, 18:19

Promocja zaraz się kończy :)
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 28. May 14, 19:24

Chce ktos gre Dead Island Epidemic? To taki hack&slash online w oparciu o Dead Island. Chwile gralem nawet fajne, dobre opinie.

http://store.steampowered.com/app/222900/
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 28. May 14, 19:32

Chyba juz "każdy" ma ;)
No ale co? Fajne? Mozna pozwiedzac czy raczej "non stop naparzanka"? Sa jakies przedmioty do 'sprzedania'? ;) Albo w planach:)

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 28. May 14, 20:08

Ja nie mam, i czytałem dobre jak i niepochlebne opinie, że to kolejny klon oparty na mikropłatnościach jakich wiele. Dla fanów DI, ja odpadam...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 28. May 14, 20:38

bufi wrote:Chyba juz "każdy" ma ;)
No ale co? Fajne? Mozna pozwiedzac czy raczej "non stop naparzanka"? Sa jakies przedmioty do 'sprzedania'? ;) Albo w planach:)

P.
Raczej nic nie zarobisz, bo nie ma fantow na razie (podobno maja byc w przyszlosci), ale dla frajdy mozna pograc. To jest hacknslash, idziesz i nawalsz, jest crafting oraz coop. Osobiscie wole sssoczyste Dead Island, tam zwiedzania od cholery, takze polecam :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 29. May 14, 00:16

Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Thu, 29. May 14, 09:16

W BF3 kampie namiętmie już ponad dwa lata. Też dorwałem go za free. Wołajcie proszę, jężeli pojawi się za free Elder Scrolls Online :P

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 31. May 14, 10:57

Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 2. Jun 14, 18:12

Ćwiczycie może MMO StarWars The Old Republic? W wersji bez abonamentu prezentuje się zachęcająco na pierwszy rzut oka. Trochę przypomina TES Online, grafika, stworki, zadanka odbierane od stojących NPCów. Postanowiłem odświeżyć temat Gwiezdno-Wojenny w MMO z braku TESO i na razie gra dzielnie się sprawuje (mimo że ładuje się już drugi dzień). Fajne jest, że pozwala na grę po szybkim załadowaniu podstawowego kontentu, a w trakcie gry na ograniczonym terenie ładuje całą resztę w tle. Co jest dość dziwne, można zabić stworki w jednej lokacji, a one po kilku minutach respawnuja się w tym samym miejscu i znów naparzanka i tak można w kółko. Jak się odejdzie od kompa w takim miejscu, np. do kibelka, po powrocie nasza postać może być już martwa :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 4. Jun 14, 12:50

Czyli w SWTORa nikt nie gra? Aż się wierzyć nie chce, wszak taki fajny starwarsowy temat, klimat i w ogóle social :). Gra fajnie się prezentuje w ustawieniach ultra...

Wczoraj załadowałem subskrypcję miesięczną, na próbę, bo z takim "abonamentem" jeszcze nigdy nie grałem z racji kosztów, tymczasem pełne "członkostwo" w SWTOR kosztuje 30 zł./miesiąc i podstawka jest za free. Po miesiącu można dalej grać w ustawieniach free to play lub pozwolić, aby gra ściągnęła kolejne 30 zeta z Paypala. W ramach tych 30 zeta jest co miesiąc +500 lokalnych pieniążków na zakupy produktów premium w grze. TESO blado wypada na tym tle...

Poszaleję w subskrypcji i zobaczy się czy warto dalej opłacać, jak na razie widzę, że się opłacało te parę zeta dołożyć, gra zrobiła się ciekawsza w możliwościach :).

Jakby ktoś coś kiedyś dajcie znać, może jakiś coop albo gildia się wyklaruje. Na razie mam dopiero level 7, więc każda para rąk czy macek do pomocy w walce ze złymi Sithami mile widziana :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 4. Jun 14, 17:09

Sauron11 wrote:Czyli w SWTORa nikt nie gra? Aż się wierzyć nie chce, wszak taki fajny starwarsowy temat, klimat i w ogóle social :). Gra fajnie się prezentuje w ustawieniach ultra...
Ja bym pograł, ale ...
Wczoraj załadowałem subskrypcję miesięczną, na próbę, bo z takim "abonamentem" jeszcze nigdy nie grałem z racji kosztów,
... płacić miesiecznie to mi sie nie widzi, mimo, że jestem chory jak coś widzę w świecie SW. No i nie ma na stimie tego :)



[edit] Panowie na stimie jest promo, Sniper Elite V2 mozna wyhaczyc gratis przez nastepne 24h!

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 4. Jun 14, 22:55

Mi się też nie widziało, ale potraktowałem te 30 zł jako tak jakby koszt mniej popularnej gry, w którą pograłbym miesiąc, może trochę dłużej. To niegłupie zważywszy na czas gry innych moich gierek... kupiłem za kasę DeusExa i pograłem 52 godz. Albo FarCry3 i grałem 46 godz. W CivilisationV to już w ogóle nietrafiony zakup, bo tylko 14 godz. zanim mi się znudziło, a trochę kosztowała :). Więc nie ma bólu, jak ochota przejdzie wrócę do free-to-play a potem jak znów przyjdzie to kolejny miesiąc subskrypcji. Na szczęście subskrypcja nie jest obowiązkowa i dodaje tylko przyspieszony leveling, lepsze ceny, fanty itp stuff. Bez tego też się przyjemnie gra, gra oferuje mnóstwo atrakcji w świecie SW, na dłuugie godziny...

Edit: dlaczego to problem, że nie ma na Steamie? Ja nie miałem dotąd z grą żadnych problemów, mimo że nie na Stimie :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 5. Jun 14, 12:09

Jeszcze mi się przypomniało... jak wyczytałem, to po anulowaniu subskrypcji zostaje się z dotychczasowo wypracowanym dorobkiem, fantami itp., tzn. jeśli bez subskrypcji można mieć max 2 profile startowe (postacie), a z subskrypcją max 8 profili, to po zakończeniu subskrypcji zostajemy z 8 profilami w trybie bezpłatnym free-to-play. Zamierzam stworzyć w tym czasie te 8 profili (wszystkie dostępne i niezablokowane rasy po obu stronach Jedi i Sith) i mam nadzieję, że zostaną mi po miesiącu :). Jeśli tak jest, a jest to rozwiązanie uczciwe względem graczy, to jest to lepsze niż stały abonament, bo można np. grać intensywnie pierwszy miesiąc, zrobić sobie przerwę, a potem wrócić dopłacając tylko za miesiąc. Mi coś takiego pasuje :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 5. Jun 14, 16:40

Sauron11 wrote: Edit: dlaczego to problem, że nie ma na Steamie? Ja nie miałem dotąd z grą żadnych problemów, mimo że nie na Stimie :).
Takie zboczenie ;) Juz od dawna nie kupuje gier innych niz na steam, nawet te drm free.

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 5. Jun 14, 19:01

Zboczenia trzeba leczyć :) .
Tez to miałem ale przez chwilę, jak Uplay się zainstalowało to już zboczenie minęło, a zresztą... ważne jaka jest gra, a nie na jakiej platformie można ją kupić :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”