Gry za darmo

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 23. Jan 14, 11:06

Dostepna jest darmowa wersja Stacrafta 2
StarCraft II reklamował się do tej pory demem w postaci StarCraft II: Starter Edition, obciętej wersji gry skupiającej się na kawałku kampanii dla jednego gracza, pozwalającej na szybkie przetestowanie gry. Jednak z czasem wersja próbna rozwinęła się na tyle, że ciężko nazwać to już demem.

Dzisiejsza aktualizacja umożliwia rozgrywkę każdą z trzech ras dostępnych w grze, jak i dostęp do map stworzonych przez graczy przy użyciu edytora dołączonego do StarCraft II. Jak widzicie na powyższym materiale, taki zabieg ma zachęcić do tworzenia własnych map (tudzież całych gier) i zyskania rozgłosu w świecie developerów, ale pozwala on również na prowadzenie rozgrywek ze znajomymi posiadającymi pełną wersję gry tak długo, jak nie korzystamy z oficjalnych map.

To ten moment, w którym każdy, kto nie zmęczył się jeszcze StarCraftem II, zaprasza wszystkich niedoświadczonych znajomych do gry. Kolejnej okazji do spokojnego stworzenia probów zapychających limit populacji i zabicia nimi wroga już raczej nie dostaniecie. No i nie zapominajmy o możliwości stworzenia własnej większej gry z użyciem narzędzi od Blizzarda.

http://www.gram.pl/news/2014/01/22/star ... aczy.shtml
oficjal info
http://www.youtube.com/watch?v=j9S3K8kDSgM

klient Blizzarda:
http://dist.blizzard.com/downloads/bna- ... p-plPL.exe

bezpośrednie linki do instalatorów:
PL: http://dist.blizzard.com/downloads/sc2- ... p-plPL.exe
EN: http://dist.blizzard.com/downloads/sc2- ... p-enGB.exe


edit:

objasnione, po naszemu
odblokowane wszelkie tryby gry poza oficjalnym rankingowym i kampania. grac z kolega - jak najbardziej sie da.

http://www.youtube.com/watch?v=1Njv-XK0lSs#t=153
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 7. Mar 14, 19:02

Akualnie mozna za darmo dostac Thief Gold przez amazon

http://linustechtips.com/main/topic/119 ... -to-steam/

how to
Spoiler
Show
w linku jest adres, robic jak pisze. Przy zakladaniu lipnego konta (tylko by dostac gre) pomoc sobie getcreditcardnumbers.com i fakenamegenerator.com ;) Wygenerowac sobie Amerykanina i podac tenze adres. Promocja tylko dla tych, co w amazonie maja podane lokalizacja usa.
Przedchwila tak zrobilem i dziala. Klucz przychodzi w pobieranym pliku html z amazona.[/spoiler]
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 23. Apr 14, 19:24

Dzis mozna miec za darmo Red Orchestra 2! Wystraczy zainstalowac i gra zostanie dodana do twego konta. Wersji single player nie radze sciagac, to gra z botami na mapach multiplayerowych. Mozna sie tylko zrazic i nic wiecej. Tylko multi.
http://store.steampowered.com/app/35450/

Polecam, RO2 to swietna sieciowka. Jak dla mnie to najlepsze i najbardziej realistyczne sieciowe WW2. Ktos chetny na gre?

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=13284
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 25. Apr 14, 11:10

Pewnie nie chciałeś zrazić do gry ale wypada napisać, że trzeba było ściągnąć aż 23 GB samej sieciówki :o . Ciężko zrozumieć co w tej grze zajmuje aż tyle miejsca, szczególnie, że jak pisałeś to mogą być głównie łatki i dodatki...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 25. Apr 14, 14:17

Zgadza sie jest 23 giga. Okazalo sie ze tworcy polaczyli dwie gry w jedna calosc czyli Red Orchestra 2 (front wschodni) + Rising Storm (wojna na Pacyfiku). Wlasnie dzis sobie zainstalowalem te gre i zamierzam troche pograc w ta dobra sieciowke. Choc zaznaczam, gra jest z gatunku trudnych do ogarniecia na poczatek, albowiem wachlarz akcji jakie mozna wykonywac postacia jest imponujacy, a do tego dochodzi duzych rozmiarow mapa z celami jakie nalezy zabazpieczyc/zniszczyc. Strzelanie tez wymaga wprawy, bo do dyspozycji mamy tylko strzal z przycelowania bez "celowniczka" na srodku ekranu. Aczkolwiek z karabinow strzela sie w ten sposob bardzo przyjemnie, zas opanowanie takiej pepeszki to wielka sztuka. W pomieszczeniach gdy jestesmy twarza w twarz czesto dochodzi do walk na kolby i bagnety, albowiem kto ma czas na celowanie. Gra rowniez nie pokazuje stanu pociskow w magazynku, musimy liczyc zuzycie pociskow, badz dokonac kontroli magazynka (akcja). Gracze moga korzystac rowniez z pojazdow pancernych oraz wachlarzu wsparcia artylerii. Klimat jest mocny jednym slowem.

https://www.youtube.com/watch?v=oWs_9h0CyFM
Ot taki filmik, aczkolwiek glosy sa z polskiej wersji co zabija nieco klimat. Jednak glosy ruskie, niemieckie i japonskie sa naprawde kapitalnie wykrzyczane, co dodaje grze niesamowitego dramatyzmu.
Rising Storm. Dopiero co zagralem pierwsza gre w RS (wczesniej nie gralem). Jest dobrze, Japonczycy moga szarzowac :)
https://www.youtube.com/watch?v=mH4X8ZHKpOc
https://www.youtube.com/watch?v=q50QJtONFAI
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 28. Apr 14, 11:42

Zakładam, że ów wyśrubowany realizm dotyczy tez kwestii odradzania i po zarobieniu kulki idziesz do piachu bez opcji respawnu? ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 28. Apr 14, 12:09

Sauron11 wrote:Zakładam, że ów wyśrubowany realizm dotyczy tez kwestii odradzania i po zarobieniu kulki idziesz do piachu bez opcji respawnu? ;).
Oczywiscie, na slowo realizm niektorzy dostaja drgawek i zniechecenia, co z reszta uwazam za bardzo korzystne dla danej gry zjawisko, bo srodowisko wowczas tworza gracze o jednomyslnym podejsciu.

W Ro2 jest respawn, az do momentu wyczerpania calej puli dla danej ze stron. Na nowe zycie czeka sie do 20 sekund. Np. na danej mapie Niemcy maja pule 550 respawnow, a Rosjanie 400 (bo sie np. bronia na tej mapie). Wobec czego niemcy startuja z przewaga, ale beda tez czesto ginac bo latwiej zabije sie przy obronie. Wobec tego trzeba tez grac ostroznie by nie marnowac wielu zyc, bo wowczas odbije sie to globalnie. Respawn jest falowy, bo 20-30 sekund z wybranych punktow pojawiaja sie respy co daje wrazenie stalego naplywu posilkow lub falowych atakow. I tak az do zera, gdy dana strona wyczerpie swa pule i wszyscy gracze zostana wyeliminowani bez respa. Czesto jest tez, tak, ze dana strona tak zajadle atakuje, ze potrafi zajac lokacje bez pozbawiania przeciwnika zapasow sily zywej.

Coz poczatki nie sa latwe, ale satysfakcja z kazdego trafienia wroga lub wspolnego obronienia lokacji jest wieksza niz w zadnej innej grze, nawet jesli czasem strzelalismy i rzucalismy granaty na oslep ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Thu, 8. May 14, 22:29

Origin wystąpił dziś z nowym podarunkiem. Plants vs Zombie On the House now! Zatem logujemy się i pobieramy :P

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 8. May 14, 23:18

Dziwaczna gierka, jak dla mnie zbyt wydziwiona :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Fri, 9. May 14, 21:22

Cóż, jeden zbiera znaczki, a drugi interesuje się filatelistyką :P
Zatem aby unormować sytuację zapodaję link z ciekawym tytułem do wykorzystania na Steam-ie https://eu.alienwarearena.com/giveaways ... r-giveaway Jego wartość to jakieś 75 zł ale my dostajemy to oczywiście w prezencie. Smacznego :D




Edit1:



Jeżeli komuś nie udało się skorzystać z promocji, to ma pecha. 10 000 kluczy rozeszło się w jakąś godzinę. To już jest koniec, nie ma już nic - jak śpiewa poeta :P

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 10. May 14, 16:19

Mnie się udało. Problem w tym że efekty cząsteczkowe w tej grze zabijają mój framerate :/ . Jak kiedyś zauważysz mnie w grze to możemy założyć team.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 11. May 14, 20:24

A o co w skrócie biega w tej grze? Widzę auta ścigające się po torze i jakieś wieżyczki rozmieszczone na trasie, które do nich strzelają. Zabawa i wizualnie pewnie przednio ale jaki w tym sens? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 12. May 14, 16:41

Niema głębszego sensu. 4 drużyny składające się z Kierowcy i Strzelca uczestniczą w wyścigu. Kierowca się ściga, a strzelec pruje do oponentów lub leczy kierowcę. Kto wygra dostaje najwięcej punktów, doświadczenia i kredytów. Za kredyty odblokowujesz nowe wieżyczki i samochody, oczywiście o ile masz wymagany poziom doświadczenia. I tyle - cała prosta zabawa.

A co do gry to jest to early access - puki co samochody się ślizgają, łatwiej wziąć zakręt na full speedzie niż driftem, fizyka trochę kuleje tak samo jak optymalizacja. Jest kilka mniejszych bugów. Ale z drugiej strony developperzy odpowiadają na pytania i słuchają sugestii graczy na temat usprawnień i poprawek. Narazie gra jest w fazie alpha / pre-alpha (nie jestem aż tak doinformowany) więc wiele się jeszcze zmieni.

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Tue, 13. May 14, 00:49

Sauron11 wrote:A o co w skrócie biega w tej grze? Widzę auta ścigające się po torze i jakieś wieżyczki rozmieszczone na trasie, które do nich strzelają. Zabawa i wizualnie pewnie przednio ale jaki w tym sens? :)

Chodzi o to o co szło, czyli radosną, niczym nie skrępowaną rozpierduchę :P Im więcej strzelamy, tym więcej zabijamy, a im więcej zabijamy, tym większym jesteśmy macho.



Dorzucę jeszcze jedną niespodziewankę. Klikamy na link, rejestrujemy się i w prezencie otrzymujemy Anomaly: Warzone Earth czyli oryginalną mieszankę akcji i strategii w odwróconej formule tower defense, w której Ty jesteś stroną atakującą! - jak donosi producent. Czyli kolejny tytuł dla macho z ogromnymi cojones :P Gdybyście nie zauważyli klikamy tutaj => https://gamesrepublic.com

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Tue, 13. May 14, 17:43

Eh ... Anomaly: Warzone Earth już mam, nawet nie ruszyłem.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 15. May 14, 21:40

Absolutny klasyk, protoplasta symulatorow pola walki czyli Arma Cold War Assault (dawne Operation Flashpoint) do pobrania za darmo do 19 maja. Dzis nowe Army 2 i 3 maja tylko lepsza grafike i dosc usprawnienien, ale to co wprowadzil OFP w 2001 pozostaje niezmienne, definiujac gatunek symulatorow pola walki.

http://store.steampowered.com/app/65790/

Tak na dobra sprawe to moja ulubiona Arma i w top 10 gier wszechczasow :) Tyle godzin gry i zabaw w edytorze, tyle zagranych coopow. Nie ma miesiaca bym sobie w to chwile nie pogral :) Spolecznosc Army CWC na forum Bohemia Interactive ma sie dobrze, o czym swiadcza nowe mody, dodatki, misje etc.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sun, 18. May 14, 12:27

Promocja na Steam:

Arma 2 Complete Collection za 5,99 € - w zestawie 5 produktów:
ARMA II,
ARMA II: Operation Arrowhead,
ARMA II: British Armed Forces,
ARMA II: Private Military Company,
ARMA II: Army of the Czech Republic.

Polecam dodatkowo darmowy mod do Army II - DayZ; niesamowity klimat, bardzo wciągająca rozgrywka. Mod DayZ wymaga tylko Army II i Army II: Operation Arrowhead, które można kupić również w promocji za 3,99 € w zestawie ARMA II: Combined Operations, jednak z dodatkami British, Private i Czech ma się dodatkowe tekstury na mundury i broń.

Jeżeli ktoś ma już Armę II, a chciałby spróbować DayZ, to wystarczy że dokupi samą Armę II: Operation Arrowhead za 2,99 €.

Promocja ważna jeszcze przez 30 godzin od teraz (koniec promocji 19 maja, o godzinie 19:00).
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 19. May 14, 00:16

Swego czasu zachęcony przez Sorkvilda ściągnąłem ARMA2 Free, rozegrałem samouczka z kompem, ale zniechęciłem się stopniem realizmu. Może też nie miałem dość czasu, żeby się z grą oswoić. Polatałem nieco śmigłowcami, fajny model lotu na joysticku, ale trudny jak cholercia, nie raz moim czopkiem zaliczyłem glebę :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 19. May 14, 06:26

Sau, kiedyś zagrałem w czystą Armę II (była dodana dawno temu do CD-Action) i też się odbiłem od tej gry, właśnie przez jej realizm. Ale po doinstalowaniu moda DayZ gra się zupełnie inaczej - ten niesamowity realizm daje grze taki feeling... musisz spróbować :) Jak coś, to możemy się umówić i zagrać razem na jakimś pustym serwerze, zobaczysz co i jak. Gra jest naprawdę do ogarnięcia! :thumb_up:
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 19. May 14, 11:10

Sauron11 wrote:Swego czasu zachęcony przez Sorkvilda ściągnąłem ARMA2 Free, rozegrałem samouczka z kompem, ale zniechęciłem się stopniem realizmu. Może też nie miałem dość czasu, żeby się z grą oswoić. Polatałem nieco śmigłowcami, fajny model lotu na joysticku, ale trudny jak cholercia, nie raz moim czopkiem zaliczyłem glebę :).
Ja smiem twierdzic, ze podstawka nie jest wystarczajaca realistyczna i warto ja uzupelnic kilkoma modami :)
Nie mniej jednak, gra trudna nie jest. Jest tak samo trudna jak kazda inna, roznica ja moze tylko to ze wyczucie postaci i ruchy sa nieco odmienne jak w innych grach, co daje zupelnie inne wrazenia. Dowodzenie i taktyki to juz zupelnie inna bajka jest.
Jak masz dalej A2F to mozemy zagrac kilka malych coopow. Moze nawet we trzech?
Mam pod A2F nawet takie Day-Z zbudowane tylko na skryptach, ktore pobierasz od osoby hostujacej serwer, co jest calkiem fajne. Nie mniej jednak zeby walczyc z zombiakami trzeba ogarnac troche ruchy postaci i podstawowe akcje, co by sie nic nie pomylilo.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”