Gry za darmo

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 22. Jun 14, 13:36

Korzystając z obecnego długiego weekendu o dość nieciekawej pogodzie spędziłem z TORem po kilkanaście godzin dziennie, jak za starych dobrych czasów szkolno-studenckich :). To w sumie dobrze, że są jeszcze na świecie gry, które takich starych pryków jak ja są w stanie zassać jak odkurzacz na większą część dnia :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 24. Jun 14, 11:51

Wczorajsze wejście do gry i wielka niespodzianka - dostałem ok 35 maili z informacją o sprzedaży w sieci GTN takiej właśnie liczby produktów, które poprzedniego dnia wystawiłem na sprzedaż. Częściowo zdobyte w misjach, a większości jednak stworzone osobiście z zakupionych lub znalezionych materiałów i metali stopni od 1-go do 3-go. Zarobiłem na czysto jakieś 150.000 kredytów i dobiłem do magicznej kwoty 200.000 :). Od razu zrobiłem duże zakupy najpotrzebniejszych i najtaniej wystawionych surowców i metali do produkcji nowych gadżetów i po dokładnym przepatrzeniiu zapotrzebowania rynku wystawiłem to, czego akurat brakowało (czego inni nie wystawili). Dziś sprawdzę czy wczorajszy crafting się opłacił :). I tak ostatnio codziennie - wchodząc do gry kieruję się do galaktycznej giełdy, sprawdzam, wytwarzam, sprzedaję i kupuję. W przerwie, patrząc jak pęcznieje konto zrobię jakąś misję na Coruscant lub wezmę udział w kosmicznej bitwie, a czasem też pomogę jakimś niskopoziomowym graczom w arcytrudnych misjach z ich poziomu, wtedy ja (21. poziom) jestem niemal niezniszczalny w misji poziomu np. 10-12 a oni dostają fanty premium z poziomu pomiędzy czyli 14-15 - i jacy potem są wdzięczni :).
Ogólnie rzecz biorąc zabawa nadal przednia. A szczególnie handelek bo model lepszy nawet niż w iksach - popyt i podaż większości towarów regulowany przez innych graczy, nie przez maszynę... możliwe nawet wystawienie bardzo drogich rzeczy za 1 kredyt jak ktoś koniecznie chce stracić kasę albo zepsuć ceny na rynku... wtedy można to jednak kupić za 1 kredyt i wystawić od razu za 10.000 kredytów - sam tak czasem robię :twisted: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Wed, 25. Jun 14, 14:40

A mówią że gry niczego nie uczą :) Sam opanowałem podstawy handlu przez obserwacje w X3 TC, później przydało mi się to w Warframe podczas handlu z innymi graczami. Trzeba poświęcić trochę czasu ale mam już prawie wszystko co można tam kupić za walutę nabywaną prawdziwymi pieniędzmi - platynę. Wystarczy trochę samozaparcia, czas wolny i można nazbierać więcej niż posiadają płacący gracze. A ma deser ma się świadomość dojścia do wszystkiego samemu bez pójścia na łatwiznę :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 25. Jun 14, 19:54

Dokładnie, świadomość że się samemu doszło do dużych pieniędzy jest bezcenna :). W TORze może nie ma się więcej niż płacący kasą za dodatki premium, ale można mieć to co oni bez płacenia dolarami, tylko właściwie znaleźć się we właściwym czasie i miejscu, czekając i obserwując.
Przykładowo za sporo dolców niektórzy kupują jakiś dodatek zawierający parę gadżetów premium, jakiś rzadszy mount (wierzchowiec), albo fajniejszy pet (niewalczącego stworka ze świata gwiezdnych wojen, który nam potowarzyszy) lub inne "gratisy" czy "extrasy" jak bonusy XP czy zbroje, bronie itp, po czym wystawiają to wszystko na giełdzie i czekają aż się sprzeda. Przeważnie czekanie się nie zwraca, bo na początku dają cenę z kosmosu, po jakimś czasie inni wystawiają to samo lub podobne fanty i żeby się przebić tego pierwszego i wskoczyć na początek kolejki po trochu schodzą z ceną. Ten kto wystawił drożej jako pierwszy, widząc że ktoś inny przebił jego produkt niższą ceną, wycofuje ten swój droższy i wystawia go ponownie z niższą od tego drugiego. I tak robi po kolei kilkudziesięciu graczy ;). W ten sposób bardzo drogie rzeczy z czasem stają się bardzo tanie i jak w końcu rynek jest nasycony (liczba graczy z dużą kasą mocno ograniczona) można sobie wtedy wejść i za parę tysięcy growych kredytów kupić takiego wypasionego mounta albo peta, za którego ktoś inny zapłacił w dolarach i wystawił kiedyś za 100-200 tys. :D . Ale żeby tak robić trzeba rynek co jakiś czas sondować, a to nauka i trening handlu jak w realnym życiu :).
Ale ta giełda jest świetnie zorganizowana i fajnie, że nie wszyscy znają wartość pieniądza, towaru i relacji ceny do kosztów (produkcji), bo dzięki nim są okazje i zakupy za bezcen...

Btw. Jak wygląda w detalach handel w Warframe?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 26. Jun 14, 09:23

Ciekawostka - różnorodność zbroi w TOR.
Wczoraj zakupiłem swoją pierwszą wypasioną customową zbroję dla Jedi, dotąd biegałem w szatkach a'la Nowa Trylogia, a niedługo będzie zamiennie z modelem trooperskim - Frogdog Huttball Home Uniform :).
Kosztowała w komplecie ~150.000 kr. i to dopiero same skorupy, które trzeba jeszcze wyposażyć w rozmaite mody, armoringi, enhancementy i augmenty, żeby w ogóle chciałby dać jakąś ochronę, razem to byłby koszt większy niż mam środków, ale na szczęście większość z tego własnoręcznie wycraftuję :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 29. Jun 14, 11:10

Sauron11 wrote:Wow, ta giera jest tak wielka że uff :), [...]Parę dni temu jakaś urodziwa dziewoja (postać w grze) zaprosiła mnie do grupy i cały wieczór lataliśmy razem, po czym polecieliśmy razem statkiem z misją na Coruscant, gdzie już w ogóle jest istna orgia...

Najlepszy kawałek tej opowieści ;)
może jednak ktoś się skusi? :wink:
Można sie wymieniać przedmiotami w grze miedzy graczami?

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 29. Jun 14, 13:59

bufi wrote:
Sauron11 wrote:Wow, Parę dni temu jakaś urodziwa dziewoja zaprosiła mnie do grupy, gdzie już w ogóle jest istna orgia...
Najlepszy kawałek tej opowieści ;)
Ej no... wyrwane z kontekstu :P
bufi wrote:
Sauron11 wrote: może jednak ktoś się skusi? :wink:
Można sie wymieniać przedmiotami w grze miedzy graczami?
Oczywiście, jest opcja handlu między graczami, a także jest możliwość wysyłania sobie nawzajem e-maili z załącznikami (kredyty czy przedmioty), za free lub za kasę, poprzez specjalny mailbox.

Jak wspomniałem, towarzyska strona gry jest dopracowana w szczegółach. Jakbyś (Ty lub ktoś inny) chciał dołączyć do gry (po stronie Republiki) i szybciej piąć się po poziomach, daj znać, zaproszę Cię do Gildii, gdzie dostaniesz 2x +10% XP na starcie i dostęp do sejfu Gildii z różnymi darmowymi fantami. Chętnie też poświęcę trochę czasu, żeby potowarzyszyć na Twojej początkowej planecie (Tython lub OrdMantel) w misjach, z którymi Ty będziesz miał poważny problem trudnościowy i czasowy, a ja będę jechał po przeciwnikach niczym czołg - doświadczenie zaś za zabicia będzie wspólne :). W losowaniu fantów z takich misji zawsze oddaję je niskopoziomowemu graczowi, bo dla mnie są nieprzydatne, a dla towarzysza bardzo cenne. Mogę Ci też sprezentować trochę kredytów jak będziesz potrzebował, na początku gry bardzo ich brakuje. Mogę też poprzez GTN i mailbox spróbować załatwić Ci lepsze uzbrojenie i wyposażenie już od Twojego pierwszego poziomu na startowej planecie, czego sam od nikogo tutaj nie dostałem, przychodząc z ulicy.

Jak widzisz, zalet dołączenia "po znajomości" do tej gierki jest dużo i opłaca się nie tylko grać ze znajomymi ale zapraszać nowych, bo można im pomagać poprzez mechanizmy oferowane przez grę :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 1. Jul 14, 20:44

Od dziś przez tydzień jest Summer Double XP Week.
Dobra okazja, żeby szybko przebrnąć przez średnio ciekawy początkowy rozwój i jako 10-cio poziomowiec czym prędzej udać się w przestrzeń w swoim nowym kosmicznym myśliwcu :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 12. Nov 14, 17:06

Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 25. Dec 14, 02:28

Sporo darmowych gier od dlh.net

Enclave
East India Company Gold Edition
Knightshift
Knights and Merchants HD
Pirates of Black Cove
Commander - Conquest Of The Americas
Two Worlds - Game of the Year Edition

http://www.dlh.net/ , go to „Profile/Keys” menu and click „Get Your Steam Game Here” and start claming the keys

Wesołych świąt :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 4. Mar 15, 21:24

Pamiętacie grę Syndicate z 1993 roku? Teraz możecie ją mieć za darmo: https://www.origin.com/pl-pl/store/free ... -the-house
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 7. Mar 15, 22:19

Któż nie pamięta tego arcydzieła, właśnie ściągnąłem i pyknąłem sesyjkę... :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 19. Mar 15, 22:22

https://archive.org/details/softwarelib ... s_games/v2

Pograłem chwilę w Westwoodową Diunę2 i nawet fajne, mimo że piksele ogromniaste na pełnym ekranie :).

Gierek tu w pytę więc na pewno jeszcze coś wybiorę...
Wasze typy? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 11. Jul 15, 14:18

Soczysta zajawka nowego dodatku do StarWars: The Old Republic

Chcecie zakosztować ciemnej strony mocy? ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 24. Oct 15, 13:45

Alienware rozdaje klucze do starterpacka gry Neverwinter: Strongholds - darmowej aMMORPG, opartej o system Dungeons & Dragons (trailer na Youtube).

Link do giveaway: KLIKNIJ
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 25. Oct 15, 10:49

Grasz w tę grę, czy tylko polecasz?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sun, 25. Oct 15, 22:14

Słabo to wyglada :o

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sun, 25. Oct 15, 23:19

Tylko polecam. Macie mnie :) :lol:
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 3. Feb 16, 20:42

Polecam bezpłatną gierkę Dreamweb z 1994 r.
Kilkanaście lat temu już do niej podchodziłem ale bez powodzenia, była za trudna, albo ja za cienki. Obecnie, pośrednio dzięki przewodnikowi, się udało i właśnie skończyłem :).
Ciężki, surowy, cyberpunkowy klimat. Deus Ex to nie jest, ale nawet udana namiastka sprzed ponad 20 lat.

Opis
Do ściągnięcia z abandonware, dostępna też instrukcja przejścia i listy szaleńca czy coś podobnego...
ps. chodzi bez wysypki na emulatorze dosbox
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 8. Feb 16, 12:19

Kojarzę ten tytuł dobrze, ale doświadczenie z nim miałem podobne jak twoje. W dobie pixel/indie myślę, że ta gra zasługuje na remake, albo remaster pod względem obecnych warunków sprzętowych. Patrząc na wysyp gier z tego typu grafiką na steamie, dodając ten klimat to byłby hicior.

ps. Jak lubisz klasyczne erpegi dodatkowo w stylu cyberpunk to polecam Shadowrun.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”