StarMade

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 2. Nov 13, 13:04

Space Engineers wydaje się podobnie ciekawą gierką, ale grafika jest znacznie ładniejsza, tzn. nie ma takich klocków :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 2. Nov 13, 23:58

Natknąłem się na ten tytuł czytając forum StarMade ... Space engineers jest w Steam Greenlight czyli de facto póki co zbierają na to fundusze. Pograć będzie można dopiero za jakiś (prawdopodobnie długi) czas albo jak się zapłaci (tzw. early access). Ale faktycznie - oprócz grafiki lepsza jest tam fizyka i udźwiękowienie. Za to Star-made od czasu gdy uruchomiłem go po raz pierwszy rozwinął się dość trochę (6-7 update'ów). Z wiadomości w okienku po każdym updacie (i forów) widać że schema rzeczywiście interesuje się tym co gracze mają do powiedzenia. A poza tym w Star-made jestem ustawiony a i tak mam jeszcze wiele do zrobienia. Tak jak przeczuwałem ta gra pozwala mi się wyżyć kreatywnie czego od dłuższego czasu mi brakowało. Jednym słowem - gra mi się świetnie i póki co nie zamierzam zmieniać gry :P .

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 3. Nov 13, 22:10

Space Engineers ma potencjał, choć osobiście nie pochwalam metody na wypuszczanie do sprzedaży gier we wczesnej wersji alfa, za realną kasę (w tej chwili ok 50 zeta). Płacić developerom za możliwość testowania ich komercyjnej wersji nie zamierzam, co nie znaczy, że nie rozumiem ich intencji. Ale... to produkt naszych południowych sąsiadów, Czechów, co pozytywnie mnie nastawia do gry. Kilkanaście wersji językowych, w tym polska, która jest na ukończeniu przez fanzonę i, jak sam dziś sprawdzałem, powinna być dobrej jakości. StarMade może ma pewne punkty lepsze, ale graficznie leży i kwiczy. Osobiście sekunduję projektowi SE choć StarMade tez z zainteresowaniem obserwuję. To w ogóle jakiś chłonny segment rynku ostatnio, bo jest chyba podobnych gierek więcej we wczesnych wersjach alfa :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 3. Nov 13, 23:28

Widzę że nie tylko ja mam negatywne zdanie odnośnie idei typu Early Access. Takich gier do których mogę wracać co jakiś czas jest mało (właściwie to tylko Flatout 2), a większość tych które dobrze wspominam po raz 2 nie przechodzi się już z tym samym efektem - są po prostu nudzące, nie ma tej chęci dowiedzenia się co będzie dalej bo każdy zakątek odwiedziłem, wszystko co się dało zebrałem, fabułe zaczyna się analizować zamiast przeżywać co doprowadza tylko do podkopania pozycji gry nieomal idealnej. Do czego zmierzam - grając w wersję nieukończoną prędzej czy później znudzisz się nią i porzucisz w kąt, a jedyne wspomnienia jakie ci pozostaną to masa bugów, niedociągnięć i ciągłe crashe. Czyli suma sumarum - przyjemności z tego żadnej a forsa wydana ...

PS. Już nie jest tak kolorowo jak wcześniej - wchodząc dziś na serwer odczytałem newsa że w najbliższym czasie zostanie zamknięty z powodu malej ilości graczy, braku wsparcia itd. Szkoda bo dopiero co zdołałem się ustawić, podobno sektory da się przenieść na inne serwery (za zgodą adminów) ale wszystkich członków mojej Frakcji już nie ...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 6. Nov 13, 13:54

Ten cały Early Access to w ogóle jakaś zdumiewająca rzecz, że ktoś gotów jest płacić za możliwość testowania gry, która prędzej czy później i tak mu się znudzi. Myślę, że to takie dzisiejsze nastawienie sprytniejszych developerów, znaleźć jakąś legalną niszę i dać ludziom z ulicy nowe narzędzia i bezpiecznie zarabiać na ich naiwności i dobroci. Kiedyś zatrudniało się testerów, teraz testerzy zatrudniają u siebie developera :).
Co do powrotu, rozumiem to przez pryzmat przygotowań do X2.PL - mając dostęp do gry (oczywiście bezpłatny - normalne jest, że developer zapewnia alfę i betę i wszystkie narzędzia) na potrzeby tłumaczeń można było ją poznawać etapami uaktualniając co rusz do nowszej wersji. Niestety z czasem poznało się grę za dobrze i gotowy produkt nie sprawiał takiej jak powinien uciechy i szybciej się znudził. To mniej więcej podobnie jak piszesz.

Co do SpaceEngineers jeszcze, to tu jest taki mechanizm oszczędności - tłumaczyć tą grę może każdy z ulicy, wystarczy się na stronie zalogować i otwiera się narzędzie do tłumaczenia w dowolnym języku. Zapisałem się też z ciekawości i parę swoich tłumaczeń PL już wrzuciłem. Można tam głosować na najlepszy tekst, ale jak dotą nie widziałem teamleadera, który by to jako całość ogarniał. Ale jak chce się potestować wersję polską - trzeba sobie kupić Early Access. Żeby było śmieszniej w różnych angielskojęzycznych wpisach na forum S.E. znaleźć można wpisy w rodzaju: "mogę pomóc w tłumaczeniu ale proszę wyślijcie mi grę bezpłatnie bo jest koniec miesiąca i mnie nie stać". To mnie całkiem rozbraja, ktoś chce pomóc przygotować grę i żebrze o darmową alfę :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”