StarMade

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

StarMade

Post by SourVenom » Thu, 10. Oct 13, 23:31

Witam.

Kilka dni temu właściwie przez przypadek natknąłem się na dosłownie kilkusekundowy filmik z pewnej gry. Grafika rodem z minecrafta (może nawet brzydsza), wszędzie Voxele (klocki) i ... kosmos. W związku z tym że to klimaty w sam raz dla mnie wziąłem się za czytanie opisu i znalazłem nazwę - StarMade. Zapytałem więc o to wszechwiedzącego wujka Google, który to odesłał mnie na stronę domową tejże produkcji i to by było na tyle. Zastałem wciągnięty i przemielony przez to arcydziełodzieło. Wygląda dość niepozornie, początki są dość ciężkie (wydaje się znajome?) lecz po pewnym czasie gra pozwala rozwinąć skrzydła i wyżyć się kreatywnie za wszystkie czasy. W grze budujemy swój własny statek z Voxeli, którym później możemy latać. Można zakładać frakcje, kolonizować planety, tworzyć własne fabryki, przejmować i budować stacje, walczyć handlować a nawet wydobywać. Jeżeli kogokolwiek zachęciłem tym opisem zapraszam do gry to można mnie znaleźć na serwerze 74.91.125.147:4242 . Nie trzeba tworzyć konta, a sama gra jest darmowa - choć zdarzają się bugi ( w końcu to dopiero otwarta beta) zabawa jest przednia.

Oto moje ostatnie dzieło (wygląda dość niepozornie ale ma kopa)
screen 1
screen 2
screen 3

A oto kilka spośród setek tysięcy dzieł stworzonych przez społeczność (można je kupić w sklepie za odpowiednią kwotę)
statek 1
statek 2
statek 3

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 11. Oct 13, 16:31

No, zaciekawiła mnie po obejrzeniu trailer'a. Właśnie ściągam, a potem obczaję.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 11. Oct 13, 22:50

Aha - jak co to mój nick to Johny

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 12. Oct 13, 15:11

Jestem na etapie tworzenia statku :) Gram na tym serwerze, który podałeś - jak cię znaleźć?
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 12. Oct 13, 15:32

Czy w tej grze statki obrabia się kilofem z gotowej bryły? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 12. Oct 13, 22:57

Powiedziałbym raczej że po kolei dokleja się następne części i z początkowego statku typu 'byle by był' można zrobić postrach piratów (albo serwera). W zasadzie ogranicza cię tu tylko twoja własna wyobraźnia. A co do samej gry to nastały ciężkie czasy dla mnie - wymiana wszystkich ścian, podłóg i sufitów w bazie na utwardzone. Taki remont generalny. W prawdzie nie jest wielka jednakowoż dość poskręcana i zagłębiająca się kilka ładnych klocków w dół. No i dochodzi jeszcze kwestia zdobycia wszystkich materiałów (mam tego dużo ale czy wystarczy na wymianę wszystkiego - nie wiem) i w międzyczasie rozbudowa.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sun, 13. Oct 13, 00:22

Heh, a mi po paru godzinach gry zeżarło 3 statki :) Wyszedłem z kokpitu i pech chciał, że w okolicy pojawili się piraci... nie było co zbierać. Jutro zaczynam od początku :P
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 13. Oct 13, 09:35

Ja w pierwszy dzień nie wiedząc że istnieje opcja zapisani blueprintu statku straciłem po kolei 3 statki warte po milion każdy. Dopiero gdy zacząłem pytać ludzi na serwerze dowiedziałem się o tej opcji - niby trochę za późno ale lepsze to niż nic. Od tamtego momentu zapisuje mój statek po KAŻDYM ulepszeniu (nawet jak dodam tylko kilkanaście klocków. W ten sposób udaje mi się wyjść bez szwanku z takich wydarzeń jak 2 dni temu - siedząc w statku tuż nad moją planetą wieżyczki statku zauważyły pirata (po drugiej stronie 'dysku' czyli na dole) i zaczęły strzelać. Tylko że od rzeczonego pirata dzieliło mnie kilkadziesiąt warstw skał, piachu itd. więc jak nie trudno się domyślić wyszło na to że atakuję swoją własną bazę, co w mig zauważyły moje wieżyczki obronne na planecie (a jest ich dość dużo) i zanim się spostrzegłem zdjęły mi tarcze, przegryzły się przez kadłub i dopadły rdzeń statku. Na szczęście po respawnie udało mi się w opcjach wyłączyć postrzeganie mnie przez moje własne wieżyczki jako wroga i skończyło się tylko na chwilowej panice i wydatku 10M na nowy statek (tuż po zutylizowaniu wraku starego).

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 13. Oct 13, 13:28

Stalovy - znalazłem twój statek. Jest na współrzędnych 5,23,-22 i co najważniejsze wydaje się być w stanie nienaruszonym

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sun, 13. Oct 13, 17:51

O, dzięki - już tam lecę! :)

PS. Doleciałem, ale widzę tylko znacznik mojego statku - samego statku nie ma, to jakiś bug?

PS.2. Jest nowa (dzisiejsza) wersja klienta: download. Może starszy klient powodował te problemy.

PS.3. Nowsza wersja klienta nie jest kompatybilna z serwerem, na którym gramy i dopóki serwer nie zostanie zaktualizowany, dopóty nie będzie można korzystać z nowszych wersji klienta, żeby zagrać.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Tue, 15. Oct 13, 13:55

Byłoby niegrzecznie z mojej strony gdybym nie zapytał - i jak wrażenia z gry ?

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Tue, 15. Oct 13, 19:00

wciąga jak bagno, ciężko przestać jak już się zacznie :D
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 15. Oct 13, 19:10

Ciekawe jak szybko się znudzi :P .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 15. Oct 13, 19:41

Sauron11 wrote:Ciekawe jak szybko się znudzi :P .
Sie chlopaki zaczeli bawic klockami jak male dzieci ;)Moze cos w tym jest i trza wyprobowac?;)

P.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Wed, 16. Oct 13, 19:00

To jest taka alternatywa dla klocków lego (których teraz raczej nie kupie ze względu na mój wiek, ale chętnie bym sobie coś z nich poskładał) które pozwalały się kreatywnie wyżyć. Swego czasu spędzałem przy nich całe wieczory (dłuuugie jesienne i zimowe) co bardzo miło wspominam. A co do znudzenia ... w minecrafta grałem 3 miesiące non-stop (bez włączania innej gry) i to w solo. W StarMade gram w Multi, jestem jednym z dwóch założycieli frakcji Harvenger (nie ja wymyśliłem nazwę) a do tego buduje HQ i aktualnie pracuje nad projektem naszego statku wojennego (dałbym screena gdyby nie to że po zaktualizowaniu clienta nie mogę ich robić). Także roboty mam jeszcze na dłuuuuugi czas ...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 2. Nov 13, 13:04

Space Engineers wydaje się podobnie ciekawą gierką, ale grafika jest znacznie ładniejsza, tzn. nie ma takich klocków :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 2. Nov 13, 23:58

Natknąłem się na ten tytuł czytając forum StarMade ... Space engineers jest w Steam Greenlight czyli de facto póki co zbierają na to fundusze. Pograć będzie można dopiero za jakiś (prawdopodobnie długi) czas albo jak się zapłaci (tzw. early access). Ale faktycznie - oprócz grafiki lepsza jest tam fizyka i udźwiękowienie. Za to Star-made od czasu gdy uruchomiłem go po raz pierwszy rozwinął się dość trochę (6-7 update'ów). Z wiadomości w okienku po każdym updacie (i forów) widać że schema rzeczywiście interesuje się tym co gracze mają do powiedzenia. A poza tym w Star-made jestem ustawiony a i tak mam jeszcze wiele do zrobienia. Tak jak przeczuwałem ta gra pozwala mi się wyżyć kreatywnie czego od dłuższego czasu mi brakowało. Jednym słowem - gra mi się świetnie i póki co nie zamierzam zmieniać gry :P .

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 3. Nov 13, 22:10

Space Engineers ma potencjał, choć osobiście nie pochwalam metody na wypuszczanie do sprzedaży gier we wczesnej wersji alfa, za realną kasę (w tej chwili ok 50 zeta). Płacić developerom za możliwość testowania ich komercyjnej wersji nie zamierzam, co nie znaczy, że nie rozumiem ich intencji. Ale... to produkt naszych południowych sąsiadów, Czechów, co pozytywnie mnie nastawia do gry. Kilkanaście wersji językowych, w tym polska, która jest na ukończeniu przez fanzonę i, jak sam dziś sprawdzałem, powinna być dobrej jakości. StarMade może ma pewne punkty lepsze, ale graficznie leży i kwiczy. Osobiście sekunduję projektowi SE choć StarMade tez z zainteresowaniem obserwuję. To w ogóle jakiś chłonny segment rynku ostatnio, bo jest chyba podobnych gierek więcej we wczesnych wersjach alfa :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 3. Nov 13, 23:28

Widzę że nie tylko ja mam negatywne zdanie odnośnie idei typu Early Access. Takich gier do których mogę wracać co jakiś czas jest mało (właściwie to tylko Flatout 2), a większość tych które dobrze wspominam po raz 2 nie przechodzi się już z tym samym efektem - są po prostu nudzące, nie ma tej chęci dowiedzenia się co będzie dalej bo każdy zakątek odwiedziłem, wszystko co się dało zebrałem, fabułe zaczyna się analizować zamiast przeżywać co doprowadza tylko do podkopania pozycji gry nieomal idealnej. Do czego zmierzam - grając w wersję nieukończoną prędzej czy później znudzisz się nią i porzucisz w kąt, a jedyne wspomnienia jakie ci pozostaną to masa bugów, niedociągnięć i ciągłe crashe. Czyli suma sumarum - przyjemności z tego żadnej a forsa wydana ...

PS. Już nie jest tak kolorowo jak wcześniej - wchodząc dziś na serwer odczytałem newsa że w najbliższym czasie zostanie zamknięty z powodu malej ilości graczy, braku wsparcia itd. Szkoda bo dopiero co zdołałem się ustawić, podobno sektory da się przenieść na inne serwery (za zgodą adminów) ale wszystkich członków mojej Frakcji już nie ...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 6. Nov 13, 13:54

Ten cały Early Access to w ogóle jakaś zdumiewająca rzecz, że ktoś gotów jest płacić za możliwość testowania gry, która prędzej czy później i tak mu się znudzi. Myślę, że to takie dzisiejsze nastawienie sprytniejszych developerów, znaleźć jakąś legalną niszę i dać ludziom z ulicy nowe narzędzia i bezpiecznie zarabiać na ich naiwności i dobroci. Kiedyś zatrudniało się testerów, teraz testerzy zatrudniają u siebie developera :).
Co do powrotu, rozumiem to przez pryzmat przygotowań do X2.PL - mając dostęp do gry (oczywiście bezpłatny - normalne jest, że developer zapewnia alfę i betę i wszystkie narzędzia) na potrzeby tłumaczeń można było ją poznawać etapami uaktualniając co rusz do nowszej wersji. Niestety z czasem poznało się grę za dobrze i gotowy produkt nie sprawiał takiej jak powinien uciechy i szybciej się znudził. To mniej więcej podobnie jak piszesz.

Co do SpaceEngineers jeszcze, to tu jest taki mechanizm oszczędności - tłumaczyć tą grę może każdy z ulicy, wystarczy się na stronie zalogować i otwiera się narzędzie do tłumaczenia w dowolnym języku. Zapisałem się też z ciekawości i parę swoich tłumaczeń PL już wrzuciłem. Można tam głosować na najlepszy tekst, ale jak dotą nie widziałem teamleadera, który by to jako całość ogarniał. Ale jak chce się potestować wersję polską - trzeba sobie kupić Early Access. Żeby było śmieszniej w różnych angielskojęzycznych wpisach na forum S.E. znaleźć można wpisy w rodzaju: "mogę pomóc w tłumaczeniu ale proszę wyślijcie mi grę bezpłatnie bo jest koniec miesiąca i mnie nie stać". To mnie całkiem rozbraja, ktoś chce pomóc przygotować grę i żebrze o darmową alfę :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”