Civ 5

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 12. Oct 13, 20:01

Mam nadzieje, ze nie zapomniales o Nowym Odwaznym Swiecie. To dokupuje sie osobno.

Btw, fajnie byloby zagrac razem w trybie online np przeciwko kompowi, Gra sie dlugo rzecz jasna i na jednej sesji sie nie konczy. Wrazenia z takiej gry sa jak najbardziej. Np scenariusz wiecznego sojuszu dwoch nacji na mocno "zczitowanego" kompa, fajnie sie gra w takie scenariusze.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 13. Oct 13, 12:21

Żeby nie dawać linka do Allegro, muszę spisać wszystkie składniki, kupiłem to:
Sid Meier's Civilization® V
Sid Meier's Civilization V - Bogowie i Królowie
Civilization V: Cradle of Civilization - Mediterranean
Civilization V: Cradle of Civilization - Asia
Civilization V: Cradle of Civilization - Americas
Civilization V: Cradle of Civilization - Mesopotamia
Civilization V: Explorer’s Map Pack
Double Civilization and Scenario Pack: Spain and Inca
Sid Meier’s Civilization® V: Babylon (Nebuchadnezzar II)
Civilization and Scenario Pack: Polynesia
Civilization and Scenario Pack: Denmark - The Vikings
Civilization V - Civilization and Scenario Pack: Korea
Civilization V - Wonders of the Ancient World Scenario Pack

Ale mam pewne wątpliwości, gry gram Irokezami vs Waszyngton zaraz po paru turach odkryłem państwo-miasto Wiedeń a potem Bukareszt. Jak to się ma do realizmu? Jak zrobić, żeby te państewka to było np. pueblo Nawahów, a nie Rumuni w Ameryce ;). Poza tym animacje, budynki, stawiam pierwszą wioskę Irokezów, więc powinny to być szałase, tymczasem obrazek mojego miasta-stolicy to kilkanaście domków z XX wieku. 3000 lat p.n.e? :) Spodziewałem się większego realizmu w obrazach sprzed wieków, zmieniających się wraz z przemijającym czasem :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 13. Oct 13, 13:07

Wszystko OK, masz wersje Gold z dodatkami.

To jest Brave New World, do kupienia jest jako osobny dodatek. Warto go kupic bo wprowadza do gry bardzo duzo ciekawych rozwiazan i oczywiscie Polske :)
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20647

Rozlokowanie panstw-miast jest zupelnie losowe, podobnie jak nazwy wielkich ludzi pojawiajaych sie w twej cywilizacji, czy wielkich dziel sztuki (tylko w dodatku BNW). Wiec nie zdziw sie gdy grajac np. Polska pojawi sie w twej cywilizacji Steve Jobs lub podczas wielkiej bitwy ukaze sie dowodca Scipio Africanus, lub Lew Tolstoj napisze "Wojne i Pokoj". Moim zdaniem ubarwia to gre daje duzo powodow do smiechu :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 13. Oct 13, 20:47

Co do wspólnej gry online, to jestem za, muszę się jednak najpierw wdrożyć w mechanikę gry, bo ostatnio grałem w Civ 1 :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 14. Oct 13, 17:39

Ło matko... :)

Ok wrazie czego to pytaj, bo ja te gre mam dosc dobrze juz rozpracowana.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 6. Nov 13, 14:50

Dlaczego jak moje państwo jest w stanie neutralnym z innym, moje wojaki otoczą jedno z jego miast i wypowiedzą wojnę, to automatycznie są "odrzucani" poza jego granice i znów muszą mozolnie podchodzić tracąc punkty akcji. Czemu zły komputer oszukuje? Da się to jakoś wyłączyć? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Thu, 14. Nov 13, 22:34

Też mam już CIV 5 z dodatkami...
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 15. Nov 13, 08:26

Sauron11 wrote:Dlaczego jak moje państwo jest w stanie neutralnym z innym, moje wojaki otoczą jedno z jego miast i wypowiedzą wojnę, to automatycznie są "odrzucani" poza jego granice i znów muszą mozolnie podchodzić tracąc punkty akcji. Czemu zły komputer oszukuje? Da się to jakoś wyłączyć? :roll:
Hehe to czyniloby gre dziecinnie latwa, podchodzic pod kazde z miast bedac w stanie przyjazni im wbijac im noz w plecy i zajmowac jego strategiczne miasta :D To nie jest Cywilizacja I czy II, gdzie takie numery byly na porzadku dziennym.

Pamietam, ze wspominales ze grales tylko w Civ I. Pozwol ze przypomne - komp zawsze gral z handicapem, co dawalo mu szereg premii w zaleznosci od poziomu trudnosci.

Oto szczegolowa lista jakie premie otrzymuje komp
http://www.civfanatics.com/civ5/difficulties

Dla mnie to stanowilo problem, lecz od jakiegos czasu to jest bardzo fajnie wyzwanie :)

Pierwsze cztery poziomy 1-4 (osadnik - ksiaze) to jakas dziecinada, komp jest zenujacy i pokonanie go nie stanowi zadnego problemu :|

Na randze krol (5) grajac na duzej badz ogromnej mapie, robi sie ciekawie juz. Z racji na dystans tworza sie silne imperia, ktore maga byc lepiej rozwiniete od nas i nawet wygrac gre poprzez budowe statku kosmicznego.

Obecnie rozgrywam na poziomie imperator (6). Komp ma tu sporo premii, 4-6 cywilizacji wyprzeda nas o kilka wynalazkow i czestokroc posiada wiecej codow swiata ktore sa silnymi bonusami. Na tym etapie gra dla mnie jest bardzo przyjemna, dzieki budowie niektorych cudow, lokowaniu specjalistow i ustrojow czy umiejetnego operowania szpiegami i manipulacja panst-miast mozna kompa dogonic i w efekcie zdeklasowac. Wojna jest tu wymagajaca, komp czesto posyla do boju bardziej zaaw. jednostki i liczniejsze. Kwestia jest wciagniecie ich w swoj teren i spranie poprzez ostrzal z miast i artyleria, a nastepie ruszenie do kontrofensywy.

Jesli sasiadujesz z lepiej roziwnietym sasiadem, ktory co rusz buduje soie cod swiata. Zniszcz go szybko okolo XVII-XVIII wieku, w innym wypadku mozesz miec u boku konkurenta, ktorego nie ruszysz. Gdy wynalezie lotnictwo - ty mozesz o jeszcze nie miec, badz mozesz nie miec dzial p-plot i wowczas twoje sily zwlaszcza slaba artyleria zostanie zdziesiatkowana przez ataki lotnicze.

Niedawno skonczylem gre Francja na poziom imperator, grajac na mapie kontynenty+ o rozmiarze duzym. Bylo to najszybsze zwyciestwo jakie odniosllem. Gre skonczylem w 1970, satelity opracowalismy w 1923 zas internet wynalezlismy w 1942 :D Na imperatorze chec pokonania kompa jest silna, wobec czego jest nacisk na badania naukowe, co pozwala w niektorych dziedzinach wyprzedzic dokonania znane z historii ;) Budowalem juz statek kosmiczny, aczkolwiek zwyciestwo kulturowe wskoczylo wczesniej. Francja jest predestynowana do tego, nie mniej jednak nie ograniczylem sie 'malego imperium' jakie jest zalecane dla tego typu zwyciestw i postawilem na liczniejsze imperium co zaaowocowalo sporo produkcja, przychodem w zlocie oraz sporymi premiami w nauce.
Do XVII wieku na polnoc od mojego imperium, byla Polska. Komp Polska gra bardzo agresywnie, budowal sporo cudow, mial o kilka ustrojow do prozdu (cecha Polski w grze) co w rankingu lokowalo go - duzo duzo przed innymi imperiami. Dodatkowo mial Wielki Mur znacznie utrudniajacy podboj jego ziem, aczkolwiek w XVII wieku rozpoczalem krucjate slac na ich ziemie spore ilosci jednostek strzelajacych i walczacych wrecz.
Budujac armie, troche sie zacofalem ale podbicie Polski i zajecie jego ziem dalo mi spore premie dzieki ktorym sie wybilem. W miedzyczasie zawarelem z nimi dwa rozjemy, na mocy ktorych Kazimierz III oddal mi dwa potezne miasta o licznosci 23 i 30! Przyjmujac je przez 20 tur borykalem sie z silnym niezadowoleniem i powstancami. Uporalem sie z tym i pozostalo zajecie Warszawy i Krakowa obfitujacego w pozadane surowce luksusowe. Zdobylem miasto cudow - Warszawe i przylaczylem do swej sieci handlowe wino i zloto, co zlikwidowalo negatywne skutki wojny. Przejete w wyniku paktu dwa miasta mialy kompletna infrastrukture i ludnosc, szybko wlaczylem je pod manualna kontrole co bylo bardzo dobrym posuniecie bo w XX wieku te miasta byly jednym z kluczowych.

Mysle ze zagram jeszcze 2-3 sesje na imperatorze i zabiore sie za kolejny poziom - niesmiertelny.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 17. Nov 13, 23:28

Podziwiam Twoje nastawienie do tej gry. Sam próbowałem się do niej przekonać, lizałem z różnych stron, ale póki co nie przekonała mnie. Fajna jest grafika, muzyka, treści historyczne, ale to nie to co pierwsze wydanie gry, nie wciągnęła mnie jakoś... Może za jakiś czas do niej wrócę, ale na razie nie uważam jej za dobrze ulokowane fundusze :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 18. Nov 13, 00:03

Ja też od pewnego czasu posiadam Civ V, ale pobrałem i zainstalowałem dopiero przedwczoraj. Postanowiłem na sam początek wziąć się za własną grę na najniższym poziomie - taki home made tutorial. Gra wylosowała mi Wu Zetian i póki co gram. Jest to mój pierwszy raz z tą serią. Idzie mi powiedzmy tak sobie (biorąc pod uwagę poziom trudności) - aktualnie jestem na projekcie manhattan i do zdobycia całego kontynentu zostały mi 3-4 polis (miasta-państwa) w tym pierwsze jaki spotkałem w grze czyli Warszawa.
Do zdobycia pozostał jeszcze jeden duży kontynent na którym Syjam usiłuje wytępić wszystkich, i 2 małe wysepki na których ulokowane są jeszcze 2 polis. Dodatkowo gdzieś na mapie czai się 1 cud świata - ale to nie problem zważając na to, że 2 moje statki (Zbrojni i Jeźdźcy) pływają po oceanach od renesansu - wcześniej odkryli rzeczony 2 kontynent. A dodatkowo właśnie tam wysyłam właśnie drogą morską 2 moje oddziały zmechanizowanej piechoty. Ogólnie rzecz biorąc pewnie po wygranej dam sobie spokój z Civ V na pewien czas ale pierwsze wrażenie wywarła na mnie dobre :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 18. Nov 13, 11:56

Kurcze, Wu-Zetian i miasto państwo Warszawa. Rozumiem, że to element humorystyczny, ale powinna być jakąs opcja realizmu? Jak gram na kontynencie amerykańskim wodzem inków to nie spotykam miasta państwa Wiedeń, bo to zwyczajnie nie ta bajka. Jeden z czynników niesprzyjających wciąganiu się w grę jak dla mnie...
Na razie nie tykałem scenariuszy dodatkowych (DLC) - może tam spotkam większy realizm?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 18. Nov 13, 17:12

Panstwa miasta sa lokowane losowo. Scenariusze to zupelnie inna bajka, tam jest jak oczekujesz. Aczkolwiek nie sa one tak ekscytujace jak klasyczna rozgrywka.

Naprawde polecam dodatek Brave New World. Civ V i Gods&Kings to niestety gra niepelna, ktorej sporo brakuje.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Thu, 21. Nov 13, 23:27

[ external image ]
Hehehe ... (całe po kliknięciu)
[ external image ]
Chyba mi się powiodło.
Musiałem jednak wczytać save bo kilkadziesiąt tur wcześniej ukończyłem budowę promu. Planuję się jeszcze trochę pobawić i wygrać poprzez 'projekt utopia' - brakuje mi tylko 1 dodatkowego ustroju.

A tu macie cały screen :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 22. Nov 13, 10:53

Pogratulować :)
Jesteście tacy doświadczeni to podpowiedzcie jak zacząć, żeby potem poszło jak po maśle. Dotąd zaczynałem na średnim poziomie trudności i od razu nastawiałem się na obronę czyli jednostki wojskowe i inne też wojskowe, po czym trzymałem i rozwijałem tych zbrojnych jak gupi i nikt mnie nie atakował ;). Gdy ja się wikłałem w atak na sąsiada, to było to żmudne, długotrwałe i mało pasjonujące zajęcie. Czy na tym poziomie w ogóle jest sens inwestować na początku w zbrojnych czy skupić się kompletnie na gałęziach nie-wojennych? Czy jak nie będę miał jednostek wojskowych to komputer to "wyczuje" i mnie zaatakuje?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 22. Nov 13, 12:21

@SourVenom

Jaki poziom trudnosci? Jak mniemam sredni albo ponizej ;) Napisz cos wiecej o swojej grze i jej przebiegu. Po kolorze poznaje jedynie, ze grales Chinami.


@Sauron
Niektore cywilizacje sa predestynowane do tego by dokonywac podobjow w epoce starozytnej czy klasycznej, sa to np. Hunowie czy Asyria, ktore w swym arsenale maja bardzo wczesne i mocne jednostki obleznicze.

W innym wypadku unikalbym wiklania sie w prowadzenie wojny (poza barbarzyncami) i skoncentrowanie sie na rozwoju miasta. Bedac w czyims bliskim sasiedztwie warto na samym poczatku postawic w miescie mury. Do czasu pojawienia sie trebuszy jednostka lucznika za murem spokojnie oderze 70% atakow jakie wyprowadza komputer.

Duzo tez zalezy z kim sasiadujesz. Kazdy przywodca ma swe cechy osobowosci. Sa golebie, wojownicy i furiaci. Bedac w sasiedztwie z Hunami czy Mongolia szykuj sie na atak. I to predko.
Nacje takie jak Niemcy, czesto prowokuja i badaja czy jestes w stanie sie obronic i pomimo dobrych stosunkow wykonuja zdradziecki atak.

Ogolem sporo zalezy od naszych dzialan takich jak: Czy duzo zakladamy miast, czy z kims walczymy, czy zajelismy komus stolice, czy potepiamy innych, czy nawracamy etc etc. Te dzialania ogniskuja uwage kompa na nas. Przy toczeniu wojen w okienku podpowiedzi pojawia sie czesto kara za wojowniczosc, ktora pojawi sie po zajeciu miasta. Duza kara - duzy hejt od kompa. Nie warto wobec tego zajmowac wszystkiego, warto czasem wyzwolic dane miasto spod jarzma okupanta to anuluje poprzednie kary.

Warto tez strategicznie rozgrywac i bezmyslnie nie zajmowac i borykac sie z niezadowoleniem, sprytnie sprzedac zajete miasto naszemu sojusznikowi badz innej cywilizacji. Ja tak czesto tak robie zajmujac malo wartosciowe miesciny - oslabiajac pozycje tego do kogo to miasto nalezalo. Wedle zasady - dziel i rzadz :)

Imperium nalezy zbudowac na 3-6 miastach z produkcja, reszte zas trzymac jako dochodowe i wspierajace miasta marionetkowe.

Co do obrony. W epoce klasycznej gdy mam dwa miasta oddzielone od siebie dystansem 10 heksow, lacze je droga, co prowadzi do wiekszego zysku w zlocie z uwagi na handel wewnetrzny. Pod drugie pozwala na szybkie przemieszczenie wojsk w wypadku inwazji wroga.
Na samym pocztaku w miescie zawsze wyszkolic lucznika. Nastepnie staram sie zakupic badz wyszkolic zbrojnego lub pikiniera. Taki zestaw lucznik w miescie + zbrojny wystarcza do odparcia wczesnej inwazji. Ogniem z miasta i lucznikiem niszczyc w pierwszej kolejce ich katapulty a potem jednostki walczace wrecz, dobijac ich zbrojnym. Kawaleria nekac lucznikow. Brac pod uwage warunki terenu.
Sile ostrzalu mozna wzmoc odpowiednim ustrojem z drzewa tradycja lub odpowiednia cecha religii. Swoja droga, drzewko 'tradycja" zawsze roziwjam na maksa.

Komputer czesto podchodzi pod twe granice by zobaczyc "co u ciebie". Jak widzi ze jest pusto, a ty dysponujesz tylko jednym lucznikiem - wowczas zaatakuje.

Jesli widzisz ruchy wojsk pod granica, szybko pod swa granice sciagnij swoje wojsko i postaw ich na strazy. Komp odpusci atak, ale miej na uwadze to ze bedzie cie caly czas testowal.

Dlatego w poczatkowej grze zestaw 2 jednostek na kazde miasto to koniecznosc. W razie ataku szybko mozna zorganizowac obrone, zas jednostki niebedace w miescie mozna stawiac na granicy by odstraszaly.

W epoce kolei i lotu, to juz wyglada inaczej. Zmienia sie strategia walki i dochodza nowe jednostki w tym potezne lotnictwo i marynarka. Pozwala to na redukcje sil broniacych ojczyzny i wylasnie ich na wojne z bandyckimi panstwami.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 22. Nov 13, 15:28

Ok, dzięki za porady. To jeszcze jedno - czy komputer plądruje pola należące do mnie, gdy mnie zaatakuje? Sam mu plądrowałem gdy tylko była okazja puścić coś z dymem :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 22. Nov 13, 18:15

Oczywiscie bedzie pladrowal co troche uprzykrza zycie, zwlaszcza gry niszczy pola z zasobami strategicznymi i luksusowymi.

Podczas inwazji nie polecam bezmyslnie pladrowac. Nie wiem czy zauwazyles ale pladrowanie przywraca okolo 1/3 zdrowia jednostki! Podczas ofensywy na miasto radze zostawic sobie kilka pol wookol ich miast, by w razie czego jednostka w tej samej turze dokonala pladrowania w celu przywrocenia energii i dokonala ataku dystansowego. Komp tez glupi nie jest i czesto atakuje nasze katapulty oblegajace miasto, wobe czego warto wlasnie dla nich zostawic troche "jedzenia"

Ja mam taka strategie, ze najpierw podsylam pod miasto ok. 3 jednostek walczacych wrecz by komp skupil na nich ogien z miast i gdy juz do tego dojdzie podprowadzam szybko lucznikow (2-3) i sprzet oblezniczy (2-3). Tu zaczyna sie zabawa, bo moze zmienic cel na nasze katapulty, a gdy te wysiada to oblezenie miasta mozna juz sobie odpuscic. Sam czesto bedzie probowal atakowac katapulty wrecz, wiec warto tez likwidowac jego piechote. Sprzet oblezniczy powinien byc adekwatny do epoki w jakiej walczymy. Wobec tego, gdy nasz przeciwnik jest w sredniowieczu i w miescie ma postawiony zamek (wzmacnia punkty obrony miasta) to katapultami nic nie dzialamy. Musza to byc 2-3 trebusze i fajnie jakby mialy specjalna zdolnosc oblezenie.
Natomiast gdy atakujemy jednostka z nastepnej epoki np. dzialami to dostajemy premie za ostrzal i zdobycie miasta z zamkiem po ostrzelaniu z dzial nie powinno byc duzym problemem.

Walka w Civ V bardzo mi sie podoba i jest to jeden z jej wiekszych atutow, bo wymaga wiecej przemyslanej strategii niz w jak to mialo miejsce w Civ III czy IV, ze stackowalo sie po 20 jednostek na jednym polu i heja!
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 1. Dec 13, 20:24

Najnowszy dodatek Brave New World jest w promocji -75%, cena 7 ojro z groszami.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 14. Dec 13, 02:57

Na muve Brave New World jest w cenie 20 zl.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sat, 14. Dec 13, 05:57

Szkoda tylko, ze to wersja na Maca i na dokladke tylko po angielsku.

P.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”