The Elder Scrolls Online

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

The Elder Scrolls Online

Post by Sorkvild » Wed, 23. Jan 13, 00:32

Najbardziej oczekiwany tytul 2013.

Strona gry: http://elderscrollsonline.com/en/


Trailer (nowy!) : http://youtu.be/R9C2uLspL9k


Wprowadzenie + wywiady http://youtu.be/wUGQFmIBXIc


Rozpoczeto zapisy na beta testy
http://elderscrollsonline.com/en/news/p ... test-today
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Wed, 23. Jan 13, 08:04

No ja raczej na ten tytuł nie czekam. Podchodzę to tego z wielkim dystansem.

motylanoga10
Posts: 1
Joined: Wed, 23. Jan 13, 13:37

Post by motylanoga10 » Wed, 23. Jan 13, 13:39

Ciekawe jakie będą, aczkolwiek wcale z niecierpliwością nie czekam.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 23. Jan 13, 14:47

Mam mieszane uczucia. Trailer jest super jako filmik, animacje rewelacyjne, ale nie pasują mi do klimatu ElderScrolls, to lata świetlne do przodu nawet jak na rozwiązania z ostatniego Skyrima.
Do tego MMO oznacza, że nie będzie się już najlepszym bohaterem w całym królestwie, bo zawsze będzie ktoś lepszy od nas ;). Mnie zaś w ElderScrolls zawsze popychało przeświadczenie, że jak dobrze rozwinę swego bohatera, to będę największym wojownikiem krainy. Tutaj to będzie niemożliwe, więc i motywacja już nie ta sama :|.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 24. Jan 13, 13:18

Tez mnie ten trailer zaskoczyl. WIelkie budowle i zaawansowane maszyny abordazowe wygladaja bardziej na tysiac last do przodu od wydarzen ze Skyrim, niz na tysiac lat wstecz jak uwazaja tworcy. Marzeniem wielu graczy byla wreszczcie mozliwosc gry na powierzni calego Tamriel, bo maja byc wszystkie prowincje. Smaczek tego zauwazylismy w Skyrim gdzie mozna bylo zobaczyc cala nieoteksturowana mape Imperium. Nie mniej jednak pewnie bedzie jak w wiekszosci MMO, gracze-wyjadacze szybko opracuja uniwersalny build postaci dajacy najwieksze korzysci i pewnie wszyscy beda grali awatarami w heavy armorze, wymaksowana magia i bronia dwureczna.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 24. Jan 13, 16:58

Tysiąc lat wstecz? Wolne żarty :). Spodziewałbym się raczej kolejnych gier ale w singla, na kolejnych obszarach Tamriel, np. tym razem Czarne Mokradła, albo Elsweyr. Tak rozumiem, że jeśli od razu będzie przedstawione całe Tamriel, nie będzie już miejsca na prezentację tych samych krain w grach singleplayer, czyli nie będzie nowych odsłon Elder Scrolls dla pojedynczego gracza...

Już wiem z czym skojarzył mi się ten trailer Skyrim Online - z Dragon Age.
Dla odmiany w tym trailerze występuje smok podobny do Alduina ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 25. Jan 13, 10:32

Jakie wolne zarty?

Ta gra toczy sie w czasach pre-cirodilianskich, nie mow ze jestes zaskoczony ale to bylo juz jasne od dosc dawna;)
Co do TESVI to pewnie sie ukaze, przeciez historia gry nie jest w zaden sposob zakonczona i mozna wciaz dopisywac kolejne watki i Bethesda dobrze to wie, ta seria to maszyna do robienia ogromnych pieniedzy :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 25. Jan 13, 12:35

Szczerze, jestem zupełnie zaskoczony. Poprzednio o próbach z wersją "TES MMO" słyszałem przy okazji takowego moda, gdzie inni gracze snuli się niby duchy ale nie było pomiędzy nimi interakcji. To musiało być dawno :roll: .

Ten filmik trochę przewraca mi do góry nogami dotychczas widziany świat TES. Coś jak wtedy gdy po starej trylogii Gwiezdnych Wojen obejrzeliśmy nową, kompletnie odmienioną, a umiejscowioną wcześniej :)

Co do filmiku - nie wiedzieć czemu ten zbrojny co walczy z wilkołakami mi się skojarzył od razu z Sentinelem Prime. A i sam model walki coś nie pasuje mi do TES (Skyrim np.) - po pierwsze po co rycerzom-obrońcom walczyć w ciężkim pancerzu ograniczającym ruchy, jeśli przed niczym on nie chroni - bo padają od jednej strzały puszczonej ze sporej odległości (kiepska fizyka?) czy sztyleciku, mających 100% szanse na przebicie (chyba że mistrzowie alchemii wypili wspomagacze przed walką). Poza tym z jednej strony jakaś kosmiczna technologia rozwijania mostów nad przepaścią (w sumie co napędza te ustawione na krawędzi skały bębny, że ciężkie mosty tak szybko się wysuwają - magia? ;) ), z drugiej drewniane tarcze, przez które strzały przechodzą jak przez masło. Mógłbym nie analizować filmu, bo ogląda się go wspaniale, ale wątpliwości jakoś same się nasuwają...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

HamP
Posts: 53
Joined: Thu, 6. May 04, 14:06
x2

Post by HamP » Fri, 25. Jan 13, 14:28

Trailerek moim zdaniem zwala z nóg. Wiadomo, że niewiele ma wspólnego z samą grą, ale jest takim "hyperem", żeby napędzić większą ilość ludzi na ten tytuł. Zagranie czysto marketingowe, bo zauważcie co się dzieje na przeróżnych forach - ludzie rozmawiają o tym tytule, polemizują odnośnie miejsca akcji, używanego przez bohaterów oręża, itp. Po prostu gadają jak najęci :) Trailer zachęca do analiz, które dodają smaczku całości i sprawiają, że tym goręcej czeka się na tą betę.

Ze swojej strony bardzo czekam na ten tytuł, ale że ekscytucuję się (na miarę mojego wieku :) ) na wieść o każdym, nowopowstającym MMO, to tak samo jest i w tym przypadku. Pytanie na co postawią twórcy w kontekście rozgrywki. Oczywiście na jakieś skrzyżowanie Ultimy Online z EVE Online z dodatkiem Everquesta 2 połączone z oprawą audiowizualną rodem z Guild Wars 2, a wszystko oczywiście osadzone i absolutnie zgodne z realiami TES, nie mogę w ogóle liczyć i chyba się nigdy nie doczekam, ale chciałbym żeby stworzyli na prawdę solidnego MMORPG, który startując będzie na poziomie Rifta w dniu jego premiery. I oczywiście aspekt socjalny... to on najbardziej trzyma przy każdym MMO, chociaż mało którzy Devsi zdają sobie z tego sprawę. Nie end-gamy, ultragrafa, mikropłatności, itp, tylko właśnie aspekt socjalny i funkcjonalności, które w jego skład wchodzą.

No nic, poczekamy, zobaczymy, a że najwyraźniej TESO zobaczymy szybciej niż popularny na tym forum tytuł na literę R... to na bank będę się zagrywał :) Innym też polecę, nawet jeśli szmira będzie, bo to w końcu TES...

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 25. Jan 13, 21:15

No ja zapisałem się do bety i zobaczymy co z tego wyjdzie. Grafa i muza owszem fajna, nawet ładna. Ja po prostu obawiam się, ze mimo iż jest to TES, to jest przecież robiony przez zupełnie inną firmę. Bethesda jest tylko konsultantem to wszystko, a jej nazwa jest raczej chwytem marketingowym. Generalnie, obawiam się, że będzie to zupełnie coś innego. Coś co strasznie mnie rozczaruje. Jeżeli gra będzie ok, to na pewno będę w nią grał. Tylko mówię za wczasów, że raczej nie napalam się na TES Online :D

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 26. Jan 13, 19:12

Ja się zaś obawiam najbardziej systemu mikropłatności :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

HamP
Posts: 53
Joined: Thu, 6. May 04, 14:06
x2

Post by HamP » Sun, 27. Jan 13, 18:51

Sauron11 wrote:Ja się zaś obawiam najbardziej systemu mikropłatności :).
A czego tu się obawiać? Ludzie tak psioczą na mikropłatności i całe to PayToWin, a prawda jest taka, że obecni Devsi (pomijając dzieła azjatyckie, bo tam to jeszcze funkcjonuje) zdają sobie sprawę, że PayToWin nie prowadzi do niczego dobrego i idą w stronę modelu typu Guild Wars 2 - tam mikropłatności są, ale mają charakter kosmetyczny, aniżeli siłowy, że się tak wyrażę. Gdyby TESO postawiło na model PayToWin byłby to strzał w stopę (kolano? ;) ), więc o to byłbym spokojny.
Moim zdaniem model płatności wzięty z EVE Online byłby wręcz fenomenalny - szkoda, że nie ma gier (albo ja o czymś nie wiem), które z niego korzystają. Dla objaśnienia - w EVE funkcjonuje system abonamentowy (za żywą gotówkę), ale jeżeli ktoś włoży trochę czasu w granie, to może sobie zarobić na ten abonament i kupić go za walutę w grze.
To tyle na razie. Pozdrawiam :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 28. Jan 13, 09:42

Miałem na myśli, że mikropłatności sprzyjają nierównościom pomiedzy graczami i obniżają miodność gry. Jak kogoś stać to dokupi wszystkie bonusy/fanty i wymaksuje swoją postać, będzie grać na uprzywilejowanej pozycji, podczas gdy gracze chcący powoli awansować, albo nie mający za dużo na "inwestycje" będą mieli problemy z tymi premium. Jako przykład Planetside2.

Jak dotąd nie przekonała mnie żadna z gier online oferujących mikropłatności czy abonament, po początkowych ochach i achach nad grafiką/muzyką/klimatem wersji "bezpłatnej" przychodziło otrzeźwienie, znudzenie i gra szła w odstawkę. Jakoś się nie zanosi na szybką zmianę podejścia w tej materii :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 30. Jul 13, 13:29

Dopiero zauważyłem obecność Malukah na stronce TES:Online :).
Piękny utwór "Beauty of Dawn"...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 30. Jul 13, 14:01

Moim zdaniem Bethesda powinna jej dac mozliwosc i zamiescic jej utwor w nowej grze przy ekranie powitalnym lub intrze. Na pewno wielu graczu doceniloby ten fakt.

Poki co zaaplikowalem sobie jej utwor do menu glownego w Skyrim,
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... s/?id=8042 Wlasciwa piesn we wlasciwym miejscu :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 22. Nov 13, 11:42

Coś się ruszyło od lipca w temacie TES online?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 22. Nov 13, 17:36

Premiera gdzies w polowie przyszlego roku, zapisy do bety juz trwaja.

https://www.elderscrollsonline.com/en/beta
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 29. Jan 14, 21:51

Nowy urywajacy dupe trailer TESO.

http://www.youtube.com/watch?v=DVMNQozxqos

Chodzilbym do kina!
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 31. Jan 14, 11:13

Gdyby tylko wszystkie trailery takie były ... Rzeczywiście dobry pewnie skleciło go to samo studio co jest odpowiedzialne za trailery SWToR. Ci ludzie zasługują na zimne piwo ^.^

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 31. Jan 14, 16:35

I żeby późniejsze gry były przynajmniej takie jak te trailery ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”