PlanetSide2

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

PlanetSide2

Post by Sauron11 » Mon, 26. Nov 12, 11:38

Co myślicie o nowej produkcji Sony? :)

Gram w to od soboty i mam póki co mieszane uczucia.
Z jednej strony urzekła mnie grafika i muzyka (jak na poziom dla MMO), zmienność pó dnia i nocy, rozmach z jakim zaprojektowano rozległe krainy, budowle i pojazdy, z drugiej strony razi mnie ogromny chaos rozgrywki i niektóre uproszczenia - głównie mało modeli postaci do wyboru i ich toporność, także ruchom postaci mogło by przybyć nieco więcej gracji.
Chaos na mapach to mało powiedziane, nie tylko pogubić się można na mapie, ale i w przepastnych konstrukcjach baz (mała mapka w lewym dolnym rogu ekranu niewiele pomaga, trzeba do niej lupy - da się ją przybliżyć?), ale też w zadaniach do wykonania (w sensie poszukiwania wytycznych czy otrzymywania poleceń od temleadera, których nikt nie wydaje).
Na plus ogromna swoboda - można się do woli nalatać i najeździć różnymi pojazdami, w tym promem kosmicznym, który mi się bardzo kojarzy z Avatarem i dlatego lubię nim latać na wycieczki :).
Na minus - dziwne zachowania na serwerze, dziwne logowanie itd. Przykładowo stworzyłem profil postaci po stronie "niebieskich", wybrałem serwer Ceres (EU) - i od tego momentu nie wiem jak np. zmienić ten serwer i przejść na inny, chyba się nie da (brak jakichś opcji, podpowiedzi). Wczoraj natomiast po jakiejś godzinie grania nagle serwer nadal komunikat, że za 5 minut się wyłączy, potem co minutę się powtarzał i tak też zrobił, wywalił wszystkich. Gdy chciałem wrócić okazało się, że nie ma dla mnie miejsca, bo premiowani zajęli wszystkie na zasadzie pierwszeństwa. Wtedy też nic nie dawało klikanie na PLAY w menu postaci, ale i stworzenie nowej postaci (nowego profilu na innym serwerze) też nie było możliwe - opcja Dalej była trwale nieaktywna.
I tu pytanie o sens takich było nie było zamierzonych zagrań twórców w sytuacji, gdy gra jest reklamowana jako bezpłatna (co oczywiście tylko do pewnego momentu jest prawdą jak to w tych produkcjac).
Poza tym zbalansowanie awansowania jest też dziwne, zdobywane doświadczenie nijak się ma do tych jednostek, za które oblokować można lepsze uzbrojenie i gadżety, których to jednostek przybywa strasznie wolno na koncie standard. Zdecydowanie lepiej i czytelniej był ten aspekt gry rozwiązany w World of Tanks.

Odnośnie grafiki słówko, już po drugim dniu od instalki miałem buga krzaczącego obraz (znika plansza, pojawiają się artefakty, ekran migocze, czasem gra się wiesza, czasem wraca). Szczególnie często działo się to przy graniu piechotą, nie występowało podczas używania pojazdów. Pomogło trochę sprawdzenie spójności plików na Steam, ale nie do końca...

Gra przypomina mi też bardzo starego BattleFielda 2142, który jak pamiętam nie odniósł sukcesu. Ciekawe jak z tym będzie.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

HamP
Posts: 53
Joined: Thu, 6. May 04, 14:06
x2

Post by HamP » Mon, 26. Nov 12, 13:48

Witaj

PS2 to gra specyficzna. Nie dla każdego, chociaż grają w nią masy :)
Na pewno może się szybko znudzić, wydawać się totalnie chaotyczna, itp, jeśli nie należysz do klanu (Outfita w tym przypadku). Tak na prawdę dopiero wspólna rozgrywka z dobrymi znajomymi gwarantuje właściwe doznania, oczywiście przy wsparciu komunikacji głosowej, która tutaj jest w zasadzie koniecznością ze względu na ograniczone komendy dowódców. Tak więc na dzień dobry postaw właśnie na Outfit, dołącz do takiego i uczynniaj wspólną grę, bo w przeciwnym razie szybko się znudzisz.
Niestety pomimo dość długiego czasu poświęconego na wersję beta, Planetside 2 nadal zachowuje się jak taka niedorobiona betka. Znikające tekstury, teleportujące się postaci innych graczy, kiepska detekcja kolizji, itp, to tylko niektóre z bolączek które nadal trapią tą grę.
Na domiar złego tak naprawdę ta gra nie ma celu. Niby to FPS, ale nie ma tutaj w zasadzie końca potyczki (nie licząc zdobycia całej planety, ale nie ma tego odczucia wygranej jak w przypadku choćby takiego Battlefielda). Aspekt socjalny nie istnieje, chyba że mówimy o beznadziejnie działającym chatcie.
Współczuję również tym, którzy nie zakupili wcześniej Alpha Squada (w trakcie bety), albo nie opłacają abonamentu - bez tego ciężko jest sobie szybko odblokować sensowne giwerki, a z uwagi na dość dziwne hitboxy, umiejętnościami się tego nie nadrobi.

TL;DR - jeśli masz grupę (najlepiej cały pluton ;) ) znajomych, z którymi możesz wspólnie pograć, to będziecie bawić się w najlepsze. Bez tego lepiej nie podchodzić, chociaż gra jest ciekawa, ale specyficzna.

PS.Mała reklama - zamiast Planetside 2 polecam Natural Selection 2 - skrzyżowanie Starcrafta z old-schoolowym FPSem, ze świetną grafiką, dźwiękiem, nastawieniem na e-sport, możliwością tworzenia własnych map, a wszystko miodne, świetnie działające i śmiesznie tanie (w tej chwili około 23EUR). Gra nigdy nie aspirowała do kategorii produktu AAA, ale moim skromnym zdaniem zmiata gierki AAA bez zadyszki. Dlaczego o tym piszę? Bo niestety to produkt niszowy (w porównaniu do takiego COD i tym podobnych), ale z ogromnym potencjałem i świetnym, już istniejącym community. Zapraszam :)

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 26. Nov 12, 15:25

Byłoby super mieć cały legion znajomych grających w tą samą gierkę, ale w moim przypadku jest dokładnie odwrotnie - nie znam nikogo, z kim mógłbym pohasać po mapie, więc pozostaje samotnia... Poza tym jestem zalogowany na serwerze Ceres, a jeśli znajomek jest na innym - to jak go zmienić bez utraty statów postaci i dołączyć do znajomka? :)

Dobrze, że choć latadła są dopracowane i model lotu też całkiem przyjemny. Nie mam na myśli walki w powietrzu, bo widać spore różnice w upgradzie statków choćby patrząc na ich Vmax, więc jakakolwiek walka kończy się szybkim zestrzeleniem najcześciej rakietą naprowadzaną, której gracz nie-premium pewnie nigdy nie doświadczy. Już lepiej wychodzi tradycyjne strzelanie z pojazdu naziemnego, choćby działek Sunderera, ot stanąć na łące i walić w przelatujące myśliwce - fajne przez chwilę ale po kilku minutach i tak się znudzi ;).

Co jest dość nowatorskie (przynajmniej jak dla mnie) to sama obecność w tych ogromnych bazowych portach, skąd startują latadła i pojazdy kołowe, to jest po prostu kolosalne doświadczenie jeśli każdy kto chce może sobie wziąć swój własny pojazd na wycieczkę. W Battlefieldzie pojazdy są przecież mocno ograniczone, a tu proszę - do wyboru do koloru. I jeszcze można sobie pojazd dla siebie zablokować, żeby nikt z drużyny nie wsiadł i nie skradł (co typowe dla BF, wysiadam żeby naprawić i już nie mogę wejść bo zajęte), albo wysiąść z niego jak się skończy amunicja i nie ma punktu odnowy w pobliżu, zdematerializować go i wziąć nowy z jakiejś polowej platformy :).
Myślę, że te ogromne bazy to w pewnym stopniu socjalne doświadczenie, kilkadziesiąt osób z tego samego zespołu (choćby i kompletnie wobec siebie anonimowych) biegających, chodzących lub stojących tudzież testujących swoje nowe zabawki na płycie lądowiska :). Choć tryb zaznajamiania się i kooperacji powinien być lepiej dopracowany.
Odnośnie bugów to faktycznie nie wygląda to najlepiej, szczególnie porównując z WOTem, ale zważywszy na skalę objętościowo-przeliczeniową całości i tak nie jest tragicznie. Mam nadzieję, że kolejne patche uratują tą grę.

Brak konkretnego celu faktycznie obniża miodność, nie ma to jak sukces ze zdobycia kolejnego waypointu i parcie dalej, gdy wiadomo co trzeba zrobić żeby go szybko zdobyć. Battlefield pod tym względem kosi PS serią z machineguna :). Tu staje się w środku bazy i myśli co by tu robić, jak wspomóc oddział, który i tak nie zauważa Twojej obecności ;).
Dziwne to jakieś takie, choć póki, jako że nowe, to grywalne...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

HamP
Posts: 53
Joined: Thu, 6. May 04, 14:06
x2

Post by HamP » Mon, 26. Nov 12, 16:05

Przez brak socjalnego aspektu rozumiem brak istnienia choćby jakiś kantyn, w których można by się napić z kolegą z drużyny, pogadać o ostatnich walkach, itp, jak w typowych MMO.
Można oczywiście napawać się widokiem Warpgate'ów, ale ileż można ;) Ładujący się żołnierze to kilku statków klasy Galaxy na raz to niezły widok na 2-3 razy, potem to już raczej zaczyna być irytacja, dlaczego pilot jeszcze nie startuje... Do tego WG wyglądają tak samo. W ogóle zróżnicowanie terenu największe jest na pierwszej planecie. Esamir i Amarish wprowadzono trochę pośpiesznie (według mnie) i dlatego wydają się być puste (chyba, że taki był zamysł ;) ).

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 26. Nov 12, 17:41

Aha, no cóż racja, przydałoby się coś więcej w temacie komunikacji. Może z czasem to się rozwinie. Mnie osobiście boli nieco brak polskiej wersji gry, wprawdzie w angielskiej poruszam się bez problemu, ale polska byłaby bardziej swojska, tak jak w WOT. W ogóle nie rozumiem braku otwarcia tej dużej bądź co bądź firmy na polski rynek. Rozumiem, że na razie jest mało graczy od nas itp. ale jakby była opcja PL to byłoby więcej graczy, a jakby też były jakieś lepsze formy płatności dla młodzieży, niż tylko karta i paypal, to też wieszczę większe zainteresowanie.
Odnośnie planet to gwoli ścisłości to chyba kontynenty, choć w sumie i tak lepiej pasuje nazwanie ich planetami :). W moim przypadku po wylądowaniu na mocno roślinnym Amarishu gra się wykrzaczyła i musiałem czym prędzej teleportować się back to Indar, gdzie było ok ;). No i pozostałem na Indarze.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 27. Nov 12, 13:29

Faktycznie to nie planety a ścisle trzy kontynenty na tej samej planecie :).

Wczoraj miałem zaś wielce irytującą zagrywkę twórców - podczas przejmowania "mojej" bazy przez wroga, z miejscem odrodzenia (spawn point) pomiędzy poziomem dolnym i górnym, a te poziomy są oddzielone polami siłowymi - w momencie jak wróg przejął bazę byłem akurat na poziomie spawn pointa, pola siłowe z niebieskich zrobiły się czerwone (bez możliwości ucieczki), a komunikat nadał coś w stylu zwijaj się bracie bo to wroga baza i nie wolno ci tu przebywać - moja postać zaczęła tracić życie jakby coś je wysysało, po czym padła. Komunikat o śmierci samobójczej i rada żebym się nie zabijał, w takiej chwili jest dobijający. To musi być pewnie ograniczenie, żeby pozostający przy spawn poincie nie zabijali spawnujących się w kabinach wrogów, którzy przejęli bazę. Ale zostało debilnie uznane za samobójstwo.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Thu, 29. Nov 12, 04:17

Sauron11 wrote: Wczoraj miałem zaś wielce irytującą zagrywkę twórców - podczas przejmowania "mojej" bazy przez wroga, z miejscem odrodzenia (spawn point) pomiędzy poziomem dolnym i górnym, a te poziomy są oddzielone polami siłowymi - w momencie jak wróg przejął bazę byłem akurat na poziomie spawn pointa, pola siłowe z niebieskich zrobiły się czerwone (bez możliwości ucieczki)
Dziwne widocznie niektóre elementy mapy nie są do końca dopracowane.(niektóre bazy np nie mają telporta pomimo zaznaczenia, że powinny posiadać).

Osobiście gram na Woodmanie i gra jest wszystkim tym czym myślałem, że będzie - Większy (tak z 5x), nastawiony bardziej na współprace między różnymi typami wojsk battlefield. O ile BFy naprawdę mi się podobało to irytujące było czekanie na spawn pojazdów. Tutaj każdy może sobie jakiś przyzwać. Nie ma to jak widok kolumny czołgów wspieranej przez lotnictwo wyruszającej z bazy.

Stety - niestety jako, że gra jest f2p na część broni (zwłaszcza dla piechoty co IMHO jest przesadzone) trzeba długo "farmić". Dla pojazdów wydaje się to nieco bardziej wyważone, aczkolwiek bombowiec jest prawie bezużyteczny z standardowym działkiem. Tak samo myśliwiec jest poważnie upośledzony bez dodatkowej broni. Na plus trzeba jednak policzyć, że każdą broń można odblokować nie wydając ani grosza.

Tak jak koledzy już wspomnieli konieczne moim zdaniem dla dobrej zabawy jest dołączenie do jakiegoś outfitu. Choć osobiście biegam sobie z tzw. zergiem(masą niezrzeszonych ludzi) i całkiem przyjemnie się strzela.

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 29. Nov 12, 16:35

A ja uważam, że wyważenie broni jest do kitu, tzn. dla graczy bez premki, bo zbieranie punktów certyfikacji koniecznych do odblokowania broni jest o wiele za wolne, na tyle, ze rozgrywka, choć ciekawa, daje radę się znudzić po 3-4 godzinach, podczas gdy uzbierać przez ten czas można ze 30-40 pkt. A dla nowej broni trzeba ich z 500.

Co do stabilności serwerów to dziś było ok, grałem przed południem (korzystając z dnia wolnego od pracy) i wszystko szło jak trzeba, nie było tez lagów, chyba dlatego, że ludzi było mało (w odległych lokacjach pusto).
Z drugiej strony jak jest mało ludzi to powinno być lepiej z przejmowaniem sektorów, ale nie wiem jak można wygrać cały kontynent. Dziś na moim serwie mojej stronie (Vanu) udało się zająć prawie całą mapę tylko bez sektora z wrogim warp-gatem, mimo to nie była w stanie zwyciężyć. Sektor warp-gate był zablokowany dla Vanu bez możliwości wejścia, a stale wypływały z niego wrogie pojazdy. Jak więc można wygrać?
Ta gra zdaje się nie mieć końca, a zdobyczne punkty doświadczenia za kille czy medale za jakieś akcje wcale nie cieszą (gdy liczą się głównie z rzadka przyznawane punkty certyfikacji).

Wiadomo w ogóle za co konkretnie i w jakiej wysokości przyznawane są te certificate points?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Thu, 29. Nov 12, 18:15

W poniższym poście nie mam zamiaru wymądrzać się i z góry przepraszam jeżeli tak to zabrzmi.
Sauron11 wrote:A ja uważam, że wyważenie broni jest do kitu, tzn. dla graczy bez premki, bo zbieranie punktów certyfikacji koniecznych do odblokowania broni jest o wiele za wolne, na tyle, ze rozgrywka, choć ciekawa, daje radę się znudzić po 3-4 godzinach, podczas gdy uzbierać przez ten czas można ze 30-40 pkt. A dla nowej broni trzeba ich z 500.
Wyważenie broni niekoniecznie ma dużo wspólnego z samym faktem jej kupienia i cena (niektóre są beznadziejne a dużo kosztują). Standardową bronią nie ma problemu by kogoś zabić. Fakt cena niektórych przeraża, ale średnio na godzinę w moim przypadku otrzymuje od 30-50certyfikatów. (nie mam premium) Szczęśliwie to nie WoT i tutaj można dobrze się bawić bez premium.
Sauron11 wrote: Dziś na moim serwie mojej stronie (Vanu) udało się zająć prawie całą mapę tylko bez sektora z wrogim warp-gatem, mimo to nie była w stanie zwyciężyć. Sektor warp-gate był zablokowany dla Vanu bez możliwości wejścia, a stale wypływały z niego wrogie pojazdy. Jak więc można wygrać?
Gratulacje, właśnie twoja strona zdobyła cały kontynent. W zależności który to był wszyscy na twoim serwerze Vanu niezależnie od kontynentu mają 10% redukcji kosztów Samolotow/Pojazdow/Wyposażenia Piechoty(granaty,MAXy, C4 itd). Celem gry jest sama gra i ciekawe taktyczne rozgrywki. To nie battlefield gdzie na koniec mapy spojrzysz na wyniki (choć w trakcie potyczki przy jednym terenie też jest dostępny wynik: klawisz tab)
Sauron11 wrote: Ta gra zdaje się nie mieć końca, a zdobyczne punkty doświadczenia za kille czy medale za jakieś akcje wcale nie cieszą (gdy liczą się głównie z rzadka przyznawane punkty certyfikacji).
Kto co lubi szczerze powiedziawszy. A te przyznawane z rzadka certyfikaty, są przyznawane na 3 sposoby:
- pasywnie (nie wiem dokładnie ile ale ich ilość wzrasta nawet jak się nie logujesz
- za medale (np. zabij daną bronią 10ludzi - 1 cert, 50ludzi - 5cert)
- za doświadczenie. Pod koniec bety było to 500xp = 1 cert. Teraz jest chyba 300 ale musiałbym sprawdzić. Czyli raptem 5killi(albo mniej) piechoty to 1cert.

I ta gra z założenia nie ma końca, tak ją właśnie twórcy reklamowali: "Stały świat". Może kiedyś to zmienią, ale na chwile obecną tak jest wielu narzeka, że trochę gorzej rozwiązane niż w PS1 (nie grałem, ale z opisu wygląda, że każda nacja miała jeden kontynent na którym miała portale na inne światy i stamtąd wyruszała. Poza tym przejęcie kontynentu blokowało go na jakiś czas).

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 5. Dec 12, 13:39

Przy takiej kalkulacji certów granie postacią funkcyjną, np. mechanikiem nie przynosi zbytniego postępu. Naprawa pojazdu za jakieś 20-30 pkt. doświadczenia. W sumie to można wiele rozprawiać na temat wad gry, ale że gra wciąga to fakt. Nawet jak się źle wyda swoje ciężko uciułane certy, chce się je dalej zdobywać :). Ja np. zainwestowałem, trochę bez sensu jak się okazało, w kaem do quada, który co prawda fajnie wygląda ale pożytek z niego żaden. Po fakcie stwierdzam, że na opancerzonym furgonie przydałby się lepiej. Choć mój quad przynajmniej teraz jest wyjątkowy, bo drugiego takiego (z kaemem) jeszcze nie spotkałem :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 16. Dec 12, 14:45

Parę dni temu wyszedł nowy patch, jakieś 2,6 Giga. Ciekawe czy zmiany są zauważalne...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

HamP
Posts: 53
Joined: Thu, 6. May 04, 14:06
x2

Post by HamP » Mon, 17. Dec 12, 12:35

Sauron11 wrote:Parę dni temu wyszedł nowy patch, jakieś 2,6 Giga. Ciekawe czy zmiany są zauważalne...
Napisz proszę, czy są, bo nie wiem, czy jest sens wracać do PS2...

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 18. Dec 12, 15:23

Niestety, dla gracza takiego jak ja, bez premki, nie widać żadnych zmian. Może gracze premium odkryją jakieś zmiany w uzbrojeniu czy statystykach, które ja olewam, bo nie stać mnie na przebieranie w sprzęcie. Jakiejś lepszej optymalizacji gry też nie zauważyłem. Ogólnie więc nie wiem po co aż 2,6 GB danych musi każdy zasysać, żal tylko czasu.

Też powoli odchodzę od tej gry. W miarę upływu czasu coraz bardziej widać różnicę pomiędzy graczami na koncie premium i standard, różnice w poziomach doświadczenia i wyposażeniu stają się irytujące, bo znacząco wpływają na wyniki nie umiejętności graczy, a ich gadżety. Poza tym stawiają się na tym samym serwie np. gracze poziomu 3-go standard i 21-szego premium. Nie chcąc być jedynie mięsem armatnim w końcu pewnie odpuszczę sobie tą grę całkowicie. Fajnie jeszcze czasem wejść i z godzinkę polatać ale na dłuższą metę gra standardowa zaczyna nużyć. Tym bardziej, że gra zespołowa w przypadkowym teamie nie daje żadnej frajdy, w przeciwieństwie do np. BadCompany2, gdzie nawet drużyna nieznajomych względem siebie potrafi się umiejętnie zjednoczyć. A w PS2 pod tym względem kiszka. Wydaje mi się, że Tanki są pod tym względem lepiej zbalansowane.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 3. Jan 13, 16:53

Gracie w to jeszcze?
Ja się zastanawiam czy nie wywalić już tego :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Slazak
Posts: 1
Joined: Sat, 6. Apr 13, 13:59

Post by Slazak » Sat, 6. Apr 13, 14:27

Jezeli ktos ma ochote na team play, to zapraszam na serwer Woodman, frakcja NC, outfit Sentinels of Conglomerate. Kazdego wieczora okolo 30 ludzi w grze. Nasza strona: planetside2.sentinels.pl

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”