XCOM: Enemy Unknown

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

XCOM: Enemy Unknown

Post by LizardCor » Mon, 15. Oct 12, 12:39

Witam

Na STEAM dostępna jest już gra XCOM: Enemy Unknown, którą zainstalowałem już pierwszego dnia.
Pierwsze wrażenia były zachwycające, ale mimo iż gra ma wiele do zaoferowania, to po dłuższym graniu odczuwałem pewien niesmak. Gra ma wiele zalet, ale bez minusów się też nie obejdzie.
Mimo to wolę UFO: The Two Sides, która jest dziełem fanów gry UFO. Szkoda tylko, że prace nad TTS zostały wstrzymane ze względu na prawa autorskie.
Zastanawiam się czy macie jakieś zdanie odnośnie tej nowej gry XCOM: Enemy Unknown ?
Demo jest dostępne na STEAM.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 15. Oct 12, 14:30

Jeszcze tego nie nabylem, ale planuje. Slysze tylko zachwyt, moze ktos obeznany z klasyka podzieli sie tymi wlasnie minusami, jakichmozna sie spodziewac ze strony nowego UFO
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Mon, 15. Oct 12, 15:59

No to chyba będę ja :P Grałem we wszystkie części UFO (turowe i RTS), a także Jagged Aliance. Mam 10 godz gry za sobą w najnowszą część. 18 misji.

1. Są 4 poziomy trudności. Myślałem że gram na klasiku (przedostatni poziom), ale jednak po sprawdzeniu okazało się że gram na normalu (drugi poziom). Gra proponuje ten poziom na samym początku. Więc wrażenia są po tym poziomie. Momentami jest łatwo, zbyt łatwo i zacznę na klasiku - ekstremalny to jak poznam lepiej grę, jeśli gra mi się nie znudzi. Jest jeszcze opcja gry na jednym save przed misją. Jedyna trudność i to moim zdaniem mocno wkurzająca jest to, że po zauważeniu obcego żołnierz idzie dalej i często wpada pod ich ogień. A to jest naprawdę wkurzające gdyż obcy po zauważeniu mają ruch ekstra i nigdy nie wiadomo gdzie oni się zatrzymają. Nie ma czegoś takiego jak element zaskoczenia. Nie ma czegoś takiego jak punkty ruchu, gdyż system opiera się na dwóch akcjach: ruch i strzał lub sprint i wtedy tracimy dwie akcje. Strzał zawsze kończy turę, więc nie można potem się schować.
2. Misje i mapki. Mapy są diabelnie małe. Zwykła misja to często pierwsza tura i od razu mamy ufoków. Wystarczy iść prawie ciągle do przodu, nie trzeba nic kombinować. Mapy są wąskie ale "długie". Startujemy na środku jednego z wąskich brzegów. Jedna tura na ogół wystarcza aby przejść do końca mapy wszerz. Wzdłuż to jakieś 5 tur. Misje polegają na: przeżyciu i ubiciu obcych; eskortowaniu kogoś ważnego; przechwyceniu żywcem obcego do badań. Nie musimy nic zbierać, amunicja się nie kończy. Jak na razie nie zauważyłem żeby złapanie żywcem ponownie tego samego rodzaju obcego coś dawało. Terror polega na wybiciu obcych i obronie 18 cywilów, ale przez to że mapy są małe już raz straciłem 4 i to w pierwszej turze. Kolejnych 4 w drugiej.
3. Baza, ekonomia. Jest tylko jedna baza z ograniczoną liczbą pod zabudowę. Można zniszczyć jakiś element bazy pod nowsza zabudowę i odzyskać część funduszy. W starszych też tak było, ale można było robić kilka baz ze specjalizacją. Sporo osób narzeka że ekonomia jest spłycona albo że jest trudno . Ja nalezę do tej pierwszej kategorii. Jest za łatwo. Zobaczę na wyższym poziomie, może tam inaczej gra liczy odpływ pieniędzy. Płaci się tylko raz pracownikom i żołnierzom. Kasa ucieka tylko za utrzymaniu budynków i produkcji przedmiotów. Pieniądze są z dotacji albo ze sprzedaży zdobycznych przedmiotów. Nie można handlować sprzętem który się wytworzyło. Jedynie raz na miesiąc jakieś państwo poprosi nas o jakiś przedmiot, nagroda to spadek terroru w danym państwie.
4. Wojsko. Są 4 specjalizacje z kilkoma perkami. Zbyt szybko żołnierz osiąga max awans. Przy zatrudnianiu nie mamy opcji wyboru jaką chcemy specjalizacje. Max drużyna to 6 osób. W bazie możemy mieć nawet 100 ale co z tego jak jest jeden środek transportu. Grając trochę uważniej da radę zaobserwować kiedy i jakie misje się pojawia. Na koniec miesiąca zawsze terror. W środku: rozbite ufo, lądowanie, eskorta. Gdy pojawia się misja to mamy 3 misje, zawsze jedna do wyboru. Zależy co wybierzemy taka nagroda: technik, weteran, naukowiec lub trochę kasy. Wybór jednej misji powoduje blokadę innej i zawsze wzrost terroru w danym państwie. Więc często wybieramy misję ze względu na wzrost terroru a nie nagrodę.
5. Sprzęt. Brak dokładnych danych czym się różni dany sprzęt. Żołnierz może mieć poza bronią i pancerzem także np. granat albo celownik albo kamizelkę albo apteczkę. Nie wiadomo jakie są statystyki pancerza poza: zwiększonym zdrowiem, większą obrona. Broń to lepsza celność. Ale nie wiem czym się różni plazma od lasera poza celnością. Nie wiem czym sie różni jeden pancerz od drugiego poza opisem np. ze dzięki temu pancerzowi zwiększa się obrona przed walką wręcz (o ile?), ale już nie wiem jak to wygląda w stosunku do najcięższego pancerza.
6 Gra jest nastawiona na szybkie misje, polega na biegu od punktu do punktu i ostrzale wroga. Schemat osłon jest wzięty z "Company of heroes", czyli chowamy się za jakąś przeszkodą i mamy pół albo całą tarcze. Nie ma możliwości cofnięcia ruchu, nie można sprawdzić czy stojąc w danym punkcie jesteśmy pod obstrzałem albo czy my mamy przeciwnika w zasięgu. Przez to że mapy są wąskie bardzo często wystawiamy się na boczny ostrzał w czasie ruchu wroga. Niby jest flankowanie, ale jak na razie nie udało mi się tego zrobić bo nie pozwalam dojść ufokom do moich żołnierzy i sam nie stwarzam takich sytuacji. Za to często jest stosowany ostrzał pozycji, ale wystarczy zaatakować w prawo lub lewo i już nie działa. Snajper to potęga, bardzo często to on ratował misje przed klapą. Kucnięcie powoduje ograniczenie widoku a nie lepszą ochronę. Jest ładna. Animacje są nawet fajne. Wygląd bazy jest nawet ciekawy. Ale głosy są denerwujące.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Mon, 15. Oct 12, 21:02

Co do statystyk broni: na wizerunku broni jest ikonka karteczki. Wystarczy w nią kliknąć i jest więcej informacji. Info dostałem na innym forum. :P
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Tue, 16. Oct 12, 00:43

Sorkvild wrote:Jeszcze tego nie nabylem, ale planuje. Slysze tylko zachwyt, moze ktos obeznany z klasyka podzieli sie tymi wlasnie minusami, jakichmozna sie spodziewac ze strony nowego UFO
Tjaaaa.... Nie wiem, gdzie można spotkać takie opinie, odnośnie tej gry :D Ja widząc już trajlery w sieci miałem dość niepokojące wątpliwości. Ale cóż, to tylko trailer - tak sobie to tłumaczyłem ;)

Demop samej gry jest dośc krótkie i w zasadzie nic nie pokazuje graczowi - przyszłemu klientowi jak tylko słodkie opakowanie lizaka, którego i tak w sumie nie jest dane "liznąć".

Grając niespełna 3 godziny dość szybko mogłem zacząć wymieniać wady gry, które de facto przybywały z każdą chwilą miażdżąc zalety gry.

Tak wiec teraz moje pięć minut i potwierdzę lub obalę ocenianie Kajdorfa.

1. Stopień trudności - Grałem tylko na jednym wiec wiele nie mogę powiedzieć, ale moim zdaniem gra w cale nie jest prosta. Dosć często moi snajperzy pudłowali mając nawet po 60% - 70% szans na trafienie przeciwnika. Nawet gdy wczytywałem zapis z 20 razy, to za każdym razem było PUDŁO. W przypadku UFO EU lub Extrateresials inwestowaliśmy w atrybuty siły, witalności i między innymi celności i to było odczuwalne. Tutaj nie ma takiej możliwości co mi sie strasznie nie spodobało chyba największy minus, który zadecydował o tym, że w to UFO raczej grać nie będę.

2. Misje i mapy są faktycznie małe - zero popisu i odczuwania dreszczyku,m że zostaniemy okrążeni i zdziesiątkowani. Walimy do przodu jak czerwona armia ZSRR :/ Porażka.
Jednąwielką zaletą misji jest to, że jest dostępna misja eskortowania danej osoby z strefy zagrożenia do naszego Skyrangera - ciekawy pomysł. Za to dam wielki plus.
Lecz jak opisał Kajdorf nie ma tutaj punktów ruchu - kolejna wielka wada :/ Mamy dwa ruchy lub jeden ruch i strzał jak pisał Kajdorf. Generalnie wielki MINUS.

3 Specjalizacje naszych wojaków - Jak pisał Kajdorf są generalnie do dupy- ale to moja indywidualna opinia.

Generalnie grafika jest całkiem, całkiem. Duży plus za grafe i animacje - Ale tak naprawdę to nie to powinno decydować o grze tylko jej system, którego ta gra w ogóle, moim zdaniem nie ma. Twórcy chcieli wzorować sie jedynie na tematyce starego UFO EU, ale chcieli zrobić to inaczej i ...... NIE wyszło im to w ogóle.

Obecnie ja uważam, że gra nie jest godna polecenia. Przynajmniej ja żałuję, że zakupiłem to nowe UFO EU. Zdecydowanie wole stare UFO EU lub Extrrateresials lub UFO The Two Sides, które moim zdaniem jest najlepsze. Lepsze nawet od pierwowzoru UFO EU, które pamiętam jeszcze z Amigi.
Tak wiec panowie zalecam porządnie sie zastanowić przed zakupem tej gry.

Moim skromnym zdaniem gra nie odniesie wielkiego sukcesu. Owszem w pierwszych dniach będzie schodziło jak bułeczki, ale to tylko dlatego, żę zakupią ją FANI, któzy pamiętaja stare, poczciwe UFO EU jeszcze z AMIGI. Możę też przyciągna naiwnych klientów "cukierkową" grafą, ale szału generalnie ta gra nie zrobi :/

Pozdrawiam.

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 16. Oct 12, 06:51

A ja mam calkiem odmienne zdanie. Gra pomimo drobnych wad. Male mapki (pozniej jest lepiej). Tylko dwa ruchy na ture(po paru godz. gry, przestalo mi przeszkadzac). Maly plecak (tylko jeden granat na misje) moze lekko frustrowac.
I kilka mniejszych( jedna baza).

Poza tym, gra jest GENIALNA!
Dawno sie tak dobrze nie bawilem przy jednym posiedzeniu przy grze(16h
nonstop grania, ostatnio tak mnie wciagnal Herosi 3)

Jesli ktos oczekiwal remake UFO, to sie zawiedzie. Gra nie miala byc dokladna kopia klasyka, lecz noiwa gra na miare naszych czasow i to Sidowi sie udalo.
Zreszta jak kazda jego gra jest super.

Lizard, pograj sobie jeszcze kilkanascie godzin, rozwin swoich zolnierzy, odkryj
pozostalych przeciwnikow, zdobadz nowe bronie i technologie, zacznij grac na klasyku jesli jest za latwa. Ale zapewniam, ze na normalu w pozniejszym okresie gry, wcale za latwo nie jest.

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 16. Oct 12, 12:21

Dzieki za opinie panowie. Co mnie nie zacheca to ten uproszczony system ruchu, niczym w warcabach. Jeden granat w plecaku. Zadyma juz w pierszej turze. Jedna baza. :/
Co z glosami? Jest tragedia co :D Nie ma to jak polska lokalizacja.

W starym UFO to bylo to, ta taktyka gdzie wychodzilismy ze statku by powoli rozpoczynac metodyczne poszukiwania obcych gdzies w dziczy lub w miescie, planujac trase i kryjac swoich specjalistow.
Mozliwosc posiadania wielu baz wprowadzla do gry spory element strategiczny, nowa baze trzeba bylo wspierac sprzetem poprzez system dostaw, starajac sie nowa placowke stopniowo uniezaleznic. To bylo naprawde fajne w tej grze.

Wracajac do tematu. Co to ma w ogole byc? Obejrzalem juz troche letsplayow z XCOM na youtube i powiem, ze bardziej UFO Extraterrestrials zasluguje na to by byc kontynuatorem tej zacnej serii.

Czyzby XCOM w swoim zanadrzu mialby tylko grafike? Swoja ta gra tez nie za bardzo cokolwiek wspolnego z Sidem Meierem, jego nazwisko nie figuruje ani w tytule oraz napisach.

Na razie mam co innego do roboty, ale jak komus sie ta gra juz znudzi gdzies w listopadzie to moge odkupic.

Podejrzewam, ze gdyby ta gra nazywala sie inaczej i wyprodukowana zostala przez inne studio pewnie bym nawet nie zwrocil uwagi...
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Tue, 16. Oct 12, 13:19

@Bufi jak chcesz sprawdzić siłę remaku UFO: The Two Sides, która jest nawet lepsza niż oryginał gry z czasów amigi daj mi znać na PW ;) Remake waży 64mb, a oryginał chyba 4mb :D

Ja potwierdzam to co napisał Sorkvild. Wielką zaletą starego EU było to, że gdy wychodziliśmy z statku w trakcie misji to poszukiwaliśmy przeciwnika, który mógł czaić sie dosłownie wszędzie. Nawet gdy notorycznie używaliśmy opcji load/save to i tak za każdym razem rozgrywka byla inna, bo przeciwnik wykonywał inne - nieprzewidywalne ruchy.

Nie wiem, czy opisywałem wczęsniej na tym forum UFO: The Two Sides. Nizęj zamieszczam kilka filmików z Youtube, które przedstawiąwam lepiej UFO: TTS

> > > Filmik 1 < < <

> > > Filmik 2 < < <

> > > Filmik 3 < < <

Trailer przedstawiający różnice pomiędzy UFO:EU a UFO:TTS muzyka z tego trailera jest oryginalnym soundem z gry UFO:TTS - Nic tylko sie wsłuchać, a jest w co.
http://www.youtube.com/watch?v=dZ3d09D_ ... re=related

Dodam również, że jak sama nazwa remake mówi The Two Sides, czyli Dwie strony daje na m możliwość grania ludźmi, którzy bronią Ziemi przed inwazja obcych, jak i mamy możliwość grania Obcymi, a naszym celem jest podbicie i eksterminacja gatunku ludzkiego, który zamieszkuje błękitną planetę Ziemie.
Wielką zaletą tej gry jest też to, że jest możliwość grania w trybie wieloosobowym (multiplayer), czyli dwóch graczy wybierają daną stronę Obcy lub Ziemianie.

GLOB

UFO: Enemy Unknown (wersja z Amigi i PC ) - Przed

http://www.ppa.pl/artykuly/pics/sekcje/ ... /globe.png

UFO: The Two Sides - Po

http://media.moddb.com/cache/images/dow ... newgui.jpg


BAZA

Przed - http://www.ppa.pl/artykuly/pics/sekcje/ ... o/baza.png

Po - http://bi.gazeta.pl/im/6/8130/z8130096Q ... -Sides.jpg

BITWA

Przed - http://www.ppa.pl/artykuly/pics/sekcje/ ... theufo.png

Po - http://media.indiedb.com/images/downloa ... 80/tts.JPG

UFO: TTS - Multiplayer
http://www.youtube.com/watch?v=VvbJAwE2 ... re=related

Zresztą filmików jak i screenów jest multum w sieci ;)

Niektóre Screnyshoty UFO:TTS są z starszych wersji. Generalnie możemy grać w wysokich rozdzielczościach jak 1920x1080, gdzie UFO EU ma chyba 800x600 o ile sie nie mylę.

Twórcy remaku dodali też wiele innych innowacji, nie tylko retxtury. Możemy spotkać dwa nowe typy statków, nowe rodzaje broni, nowe mapy. Niektóre klasy obcych też zostały zmodyfikowane. Przykładowo Snakeman może składać jaka, z których po upływie 3-4 tur wykluwa sie nieuzbrojony obcy, który pędzi do zabitego Snakemana by pozyskać bron.
Generalnie wymieniać mógłbym wiele i długo. Jak pisałem wcześniej, projekt został wstrzymany, ale JA jestem tym szczęśliwym fanem UFO, który ma przyjemność cieszyć sie tym cudem jakim jest właśnie remake UFO: The Two Sides.

No cóż co do nowego UFO EU to mi ona nie podeszłą. A każdy gracz ma swój typ i gust tak wiec każdy może mieć swoje - odmienne zdanie;) To jak z dziewczynami jeden woli blondynkę drugi szatynkę a jeszcze trzeci rude :D

Ale moim skromnym zdaniem jakby gra miała inny tytuł nie nawiązujący do oryginału z Amigi to może miałbym inne podejście - a tak jedno wielkie rozczarowanie.

Pozdrawiam.

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 16. Oct 12, 16:47

Sorkvild wrote: W starym UFO to bylo to, ta taktyka gdzie wychodzilismy ze statku by
[...]
A w pozniejszej fazie gry, zabieralo sie czterech zoltodziobow jako mieso armatnie, bo nie mozna bylo normalnie ze statku zejsc, bo pelno obcych wokol.
Na szczescie juz tego nie ma.
Wracajac do tematu. Co to ma w ogole byc? Obejrzalem juz troche letsplayow z XCOM na youtube i powiem, ze bardziej UFO Extraterrestrials zasluguje na to by byc kontynuatorem tej zacnej serii.
Mi ta gra znudzila sie po jakis 5h grania. Niby wszystko ok. Prawie jak oryginał, ale czegoś tam mi brakowalo. To 'coś' ma XCOM: ENemy Unknown :)

Wystarczy poczytac recenzje w zachodnich pismach, metacritic itp.
Jesli ktos chce UFO, to jest produkcja Microprose z lat '90 ubiegłego stulecia :)
Czyzby XCOM w swoim zanadrzu mialby tylko grafike? Swoja ta gra tez nie za bardzo cokolwiek wspolnego z Sidem Meierem, jego nazwisko nie figuruje ani w tytule oraz napisach.
http://www.gameinformer.com/b/features/ ... known.aspx
Na razie mam co innego do roboty, ale jak komus sie ta gra juz znudzi gdzies w listopadzie to moge odkupic.
Gry ze steama są niewymienialne :)

P.

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Tue, 16. Oct 12, 16:54

Lizard co do celności masz racje... bo gra jest głupia pod tym względem. Mój snajper ma teraz 85%+10% za plazmę i czasami pudłuje i to dwa strzały w jednej turze (perk za pułkownika, który nie wiem czemu raz działa a za drugim razem nie). No cóż trudno, może akurat wiatr wiał :D Ale przy statach poniżej 50% to trafiał za każdym razem. Co już wiele osób na to zwróciło uwagę. Ale to też nie o tym. Zachciało mi się przejąć Mutagena. Taki byczek wypasiony. Wczytywałem save chyba z 10 razy. Raz gdy miał 3 pkt życia, próbowałem ze wszystkich kwadratów obok niego. 70% skuteczności - nic. Dopiero jak odsunąłem się jeden kwadrat to go przejąłem. No cóż w tej misji pojawiło mi się jeszcze jedna nowa rasa obcych i wybili mi cały oddział :D Wczytałem save. Kombinowałem aby obcemu został 1 pkt życia. Za trzecim razem dopiero go przejąłem. Jak dla mnie poziom trudności jest zrobiony na siłę, głównie przez te darmowe ruchy obcych i ciasnotę map. Najgorzej to gdy trafisz na obcych walczących wręcz. pancerz drugiego poziomu. jeden cios i po żołnierzu. Pal licho wtedy cel misji, starasz się tylko aby drużyna przeżyła. Jest jakiś dodatkowy pancerz zamiast granatu, dopiero zaczynam go produkować. Zmniejsza obrażenia od walki wręcz, ale o ile to nie wiem. Nie ukrywam, gra jest fajna i jeśli nie masz dużych wymagań to można sobie pograć. Ale skoro to X-COM to spodziewałem się czegoś więcej. A nie "zwykłej strzelaniny" z odrobiną taktyki i fajnymi efektami.

Edit: korci mnie aby wrócić do Jagged Aliance 2 albo do Silent Storm. Tylko że w tej drugiej to wkurzają mnie te panzerkliny. :(
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 16. Oct 12, 19:10

@ Bufi.

Co do tej późniejszej gry w UFO to wcale nie bralo sie miesa armatniego. Bynajmniej ja tak nie robilem. Zawsze mialem rotacje wsrod specjalistow dzieki czemu wiekszosc trzymala poziom. Te wyjscia ze statku zawsze byly ryzykowne na kazdym etapie gry, aczkolwiek pod koniec gry przezywalnosc byla wieksza ze wzgledu na wytrzymale pancerze, ktore mialy niezle wyparowania, dlatego zawsze kazdemu wojakowi wydawalem granat dymny i to skutkowalo bo skutecznie zaslanialo obcym pole ostrzalu.

Co do tego UFO:ET. Tam bylo wszystko jak w oryginale, niestety wiele osob narzekalo na dosc sztywna oprawe graficzna :/ Moim zdaniem gra bronila sie sama, zas grafika wcale nie byla zla.

Zachodnie pisma, nie dziekuje za wszlkiego rodzaju pc gamery i inne. Tam wszystkie nowe gry od wielkich i znanych sa wysmienite, zas cmokaniu nie ma konca. Wole blogi i wnikliwe videorecenzje od graczy.

Odnosnie Sida to nie mozna powiedziec, ze jest to 'jego' gra jak np . Civka czy Pirates. On tu sprowal role konslutanta projektu i jak sam powiedzial w filmiki - it's their project. Niewazne zreszta.

Zapomnialem, z na Steamie nie da sie handlowac tytulow za kase ;) Tylko gry w postaci giftow oraz gre za gre.

@ Kajdorf

Jakies doswiadczenia z nowym Jagged Alliance: Back In Action? Podobno po serii patchow jakie sie ukazaly gra jest calkiem calkiem. Choc takze i tu wszyscy mowia, ze niby to to samo -ale przez wykonanie niby nie to samo %) Duzo narzekan na aktywna pauze i walke w realtime,brak destrukcji otoczenia i nieco innych. Nie mniej jednak mozna zagrac. Na razie lezy to u mnie w szufladzie.

Co do JA2, to szczerze moge polecic gre z patcho-modem 1.13. To juz raczej kult jesli chodzi o te gre. Sporo w to gralem i moge smialo polecic.
http://ja2v113.pbworks.com/w/page/4218339/FrontPage
http://forum.jagged-alliance.pl/ja2v113/

Silent Storm. Genialna gierka, w ktora nie gralem od lat, a ktora mnie kusi by zainstalowac.
Pamietam, ze dodatek Hammer&Sickle to najwieksza kaszana z jaka sie mi przyszlo mierzyc ze wzgledu na masakryczna ilosc bugow.
Tez nie jestem fanem tych Panzerkleinow, na szczescie w podstawce pojawialy sie dosc pozno.
Wlasnie szukalem jakis ciekawych modow dla tej gri cos znalazlem...
http://www.strategycore.co.uk/files/silent-storm/mods/
Mod No-Panzerkleins, ktory zaienia je na bardziej podpakowanych zolnierzy. Wyglada na warte spobowania :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Tue, 16. Oct 12, 21:34

Sorkvild - nie wiem, po początkowych recenzjach sobie tą część JA sobie odpuściłem. Za JA:online to nawet się nie biorę. Koniec z grami które mają coś wspólnego z trybem "online". Wystarczy mi po 5 latach Traviana. :P Sporo nerwów za to straciłem na Wildfire. Gdy podstawkę przechodziłem na hardzie to tutaj ledwo na easy mi szło. Próbowałem pograć w kilka innych gier tego typu:
Fallout tactics, Brygada E5, Hired Guns, The Fall.
Gry poziomem wykonania różne. Hired jest najgorsze. Tactics mi się najbardziej spodobał. The Fall ma fajną fabułę ale odstrasza chaos na polu walki. E5 grafika taka sobie, ale do samej gry da radę się przyzwyczaić pod warunkiem że nie ma się za dużych wymagań do gry, wiem że na coś narzekałem ale nie pamiętam co to było.
Nie miałem kontaktu z "7.62 High Calibre". Jest to rozwiniecie E5, ale podobno jest ciekawe.
Hammer jak dla mnie grą zrobiona na renomie SS. Przeszedłem tylko dwie misje z fabuły i dałem sobie spokój.

Co do aktywnej pauzy mi to nie przeszkadza. Była ona np w Dragon Age. Zależy czy da radę ustawić opcje kiedy ma się zatrzymać czy to po prostu tylko wciśniecie klawisza.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Tue, 6. Nov 12, 20:27

Trochę, spóźniona opinia, ale grę zdążyłem już przejść. Nie grałem nigdy w oryginalne UFO, dlatego nie dostrzegłem pewnie wielu rzeczy których weteranów irytują. Gra jest przyjemna i naprawdę wciąga.


Największa wadą jaką mógłbym wymienić to chyba tylko skromne drzewko technologiczne. Mam wrażenie, że w serii UFO: Aftermatch było ono bardziej rozbudowane. Zaraz po tym oczywiście wybór na siłę, że gdzieś mamy lecieć. W UFO:Aftermatch można było wykonać jedna misje wrócić do bazy i jeżeli starczyło czasu polecieć na następna. (a czasem jeżeli pamięć mnie nie zawodzi polecieć na następną misje bez uzupełnienia amunicji).

Ekwipunek postaci też jest skromny i nie ma zbyt wielu opcji. Na dodatek żołnierze idący na leczenie nie oddają ekwipunku do wykorzystania, co trochę irytuje i trzeba później szukać.

Jeżeli ktoś lubi gry tego typu to chyba najlepsza pozycja która się pojawiła ostatnimi czasy tak naprawdę.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 7. Nov 12, 20:30

Podejrzewam, ze XCOM jest to samo co z Cywilizacja V. Duzo uproszczen i ujednolicen w stosunku do poprzednika , przyjazny interfejs i zachowany charakter serii, gwarantujace dobra zabawe.
Cos z ta Civilizacja V jest,, ze mimo iz sporo na nia narzekam (ujednolicenie, wyglad jednostek,drzewko technologiczne,szpiegostwo, brak korporacji etc) - jakos potrafi sprawi ze jestem w stanie zarwac noc totalnie by dorznac jakas nacje do konca i postawic na swoim :)

Sorki za maly offtop, ale po dodatku Gods&Kings gra wiele zyskala zwlaszcza sredniowiecze-wiek pary. Wciaz kuleja czasy nowoczesne i ponowoczesne, ale cos czuje ze pojawi sie dodatek ktory to wzbogaci ten etap gry.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”