Battlefield 3

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Battlefield 3

Post by Sauron11 » Mon, 1. Oct 12, 16:20

Kolejna gra, od prawie roku na rynku, a cena wciąż trzyma mocno.
Wciąż czekam na zniżkę, tymczasem te dodatki trzymają cenę podstawki. Ostatnio jakaś obniżka miała być na podstawkę do 99 pln, ale pytanie czy jest sens kupować, jeśli za 249 zł jest wszystko w premium. Zielony nie jestem, w poprzedniczkę dwójkę zagrywałem noce, ostatnio bardzo dużo w BadCompany2, ale BF3 dotąd nie próbowałem.

Inna broszka - gdzie tą gierkę można kupić w premium w wersji DVD. Wszędzie tylko kupon do pobrania. A to przecież ok 20 GB po instalce. Wolałbym wersję DVD. Nie widzieliście może w Auchan albo Empiku? :)

W ogóle - gracie w to już czy już poszła u Was w odstawkę?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: Battlefield 3

Post by bufi » Mon, 1. Oct 12, 17:17

Sauron11 wrote: Inna broszka - gdzie tą gierkę można kupić w premium w wersji DVD. Wszędzie tylko kupon do pobrania. A to przecież ok 20 GB po instalce. Wolałbym wersję DVD. Nie widzieliście może w Auchan albo Empiku? :)
Nie widzieliście :) Ale widzieliście na muve.pl ale cena też jest 'premium' :)
W ogóle - gracie w to już czy już poszła u Was w odstawkę?
Ja wyrosłem z takich 'szczelanek' :) Ale choruje na nowego X-Coma, też chyba go na muve wezmę.

Pozdrawiam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 2. Oct 12, 13:08

No tak, ale to też wersja do pobrania. Nic z DVD nie mogę namierzyć. Nie uśmiecha mi się ściaganie tych gigabajtów danych :(.
I chyba zdecyduję się na pdstawkę tylko. Wczoraj próbowałem reinstalację BadCompany2 na nowym kompie i nie chciał odpalić (pewnie jeszcze spróbuję), więc co by było, jakby nie chciał ruszyć zestaw za 250 zeta ;).

Btw. na Muve.pl ceny premium są chyba w standardzie ;).
Serwis Cenegi, Kompania Graczy, z cenami zawyżonymi w stosunku do rynkowych, od których sugerują znaczne obniżki i wychodzi sklepowa. Jak dla mnie lekko bandycki system, bo sugerują, że u nich jest niższa niż gdzie indziej, tymczasem takie same ceny sprzed i po rzekomej obniżce podaje też Empik, który jest klientem Cenegi.
Dla mnie ta cała Kompania przydaje się tylko do 50% zniżki w pizzerii Dominium, do której mam niedaleko i dają niezłą pizzę na grubym cieście :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 2. Oct 12, 21:24

W czym problem u ciebie Sau jesli chodzi o sciaganie gier z sieci? Za wolny net?
Swoja droga co to jest muve.pl czy cyfrowe wydania sa skojarzone ze steamem ?
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 3. Oct 12, 06:35

Sauron11 wrote:No tak, ale to też wersja do pobrania. Nic z DVD nie mogę namierzyć.
To jest wersja pudełkowa DVD, przeczytaj dokładnie opis :)
No i kurier jest gratis :)

P.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 3. Oct 12, 06:38

Sorkvild wrote:Swoja droga co to jest muve.pl czy cyfrowe wydania sa skojarzone ze steamem ?
To oficjalny sklep Cenegi. Masz tam wersje pudełkowe, klucze do steama, klucze
do Ubisoftu, Origina itp. Trzeba czytać opis jaka wersja jest oferowana albo jaka
chcesz zakupić.

ps. jeśli Rebirth zostanie wydany przez Cenege, to właśnie tam należy go zamówić :)

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 4. Oct 12, 20:05

Ok, sorry, wydawało mi się, że poprzednio ta cena za premium była wyższa i było to wydanie z kodem zamiast DVD. Ta co teraz widzę faktycznie jest na DVD i za 220 zł. więc wydaje się dość korzystne dla kogoś, kto jak ja nie miał jeszcze podstawki. Znalazłem podstawkę na DVD za 89 zł w MediaMarkt online, ale jeśli w komplecie premium kosztowałoby ok 130 zł. za 5 dodatków i extrase, to chyba opłaca się bardziej to premium DVD :). Może wytrzymam jeszcze z tydzień lub dwa i stanieje jeszcze trochę :).

A gier w wersji z kodem do pobrania nie lubię od strony praktycznej, nie chcę tracić czasu i energii na czekanie aż się gra ściągnie, staroświeckim stylem wolę mieć płytkę na półce, żeby móc nią dowolnie rozporządzać, a poza tym można taką od razu instalować z płyty bez żmudnego ściągania z ryzykiem przerwy w zasilaniu czy zerwania połączenia z utratą bitów i koniecznością powtórki. Łącze na Netii mam ~14 Mb, ale przy paru gigabajtach nawet tej godziny czy dwóch szkoda tracić :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 5. Oct 12, 06:33

Sauron11 wrote:[...] Łącze na Netii mam ~14 Mb, ale przy paru gigabajtach nawet tej godziny czy dwóch szkoda tracić :).
:twisted: Rozwaliłeś mnie tym zdaniem :twisted: Wygrałeś :)

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 5. Oct 12, 09:42

Mam nadzieję, że w pozytywnym sensie :roll: .
Wczoraj ściągałem to bezpłatne DLC Bethesdy dodające tekstury HiRes do Skyrim, na Steamie paczka ok. 2,5 GB weszła w nieco ponad pół godziny przy średnim zasysaniu 1,4 MB/sek.
Jeśli Battlefield miałby np. 10GB w pliku, to zasysałby się jakieś 2 godziny (zakładając maksymalną prędkość, jak na Steamie, zwykle nie mam więcej jak 1 MB/sek z serwerów PL i okolic).
Kupując grę na płytce można te godziny od razu przeznaczyć na granie :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Fri, 5. Oct 12, 11:45

Sauron11 wrote: Kupując grę na płytce można te godziny od razu przeznaczyć na granie :).
:o Tia ... :shock:

Lub, zamiast patrzeć na pasek postępu, można też uruchomić ściąganie i wyjść na zakupy, posprzątać w domu, powiesić pranie, zrobić kolacje i obejrzeć wiadomości - ew zagrać następnego dnia ...

Właśnie organizowałem przeprowadzkę do nowego lokum, pakując 10-ty worek książek zarzekałem się że nigdy więcej nie kupię pudełkowej gry ani papierowej książki - założę się że worki będą stały w garażu w nowym domu nie rozpakowane przez kolejne 5 lat.
Na steam-ie mam kilkadziesiąt gier, które mogę pobrać kiedy tylko chcę, i tak większość obecnie wymaga dostępu do internetu. Tak samo z książkami, jaki sens kupować papierową wersję w erze Kindle'a ??

:roll:

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 5. Oct 12, 12:57

Dzis z kazdy z nas ma dostep do szybkiego internetu i gry sa "na zawolanie". Kilka minut i tytul jest juz na dysku, spatchowany i gotowy do uzycia. Dzis juz prawie nie kupuje pudelek, no chyba ze to jakies cudenko badz sentyment. W dodatku, gdy gra ma kilka plyt, ciagle siedzenie przy komputerze i zonglowanie plytami jest denerwujace nie wspominajac o osobnym instalowaniu patchu - szkoda czasu i nerwow. Przeciez nikt nie kaze gapic sie w ekran w czasie gdy gra sie sciaga, mozna w tym czasie zrobic multum innych rzeczy.

Z ksiazkami jest inaczej. Ksiazki oprocz swej wartosci tresciowej sa tez wizytowka ich posiadacza, zas dobrze zaopatrzona biblioteka o czyms swiadczy, to czasem wystarczy - i nie trzeba nic nikomu tlumaczyc. W przypadku kindli i innych przeciez nie postawie ich na polce tworzac slideshow okladek <lol>
Jak dla mnie zle sie tym czyta, nie mowiac juz o wolniejszej i zaleznej od baterii obsludze w por. do tradycyjnej ksiazki. Na readerach mozna najwyzej czytac tygodniki i gazetki ktore po przeczytaniu i tak wyladuja w koszu.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 5. Oct 12, 15:39

Można i tak i tak. Ja tam w dobie drogiego prądu unikam sytuacji, w których tak prądożerne urządzenia jak komputer blaszak czy telewizor lcd pracują same sobie bez dozoru przez parę godzin. Zwyczajnie szkoda mi kasy, której za wiele nie mam. Jak mam np. zjeść obiad w czasie gry, albo zrobić coś innego w czasie dłuższym niż 10-15 minut, to kompa wyłączam.
Z podobnych powodów nie zostawiłbym włączonego kompa i wyszedł sobie do sklepu, albo odkurzał mieszkanie przy włączonym kompie, ale także ze względów bezpieczeństwa.
Żonglowanie płytami w dobie gier na dvd mamy chyba za sobą, chyba że chodzi o starsze tytuły, ale to też nie aż taki problem nacisnąć przycisk i przełożyć dwie płytki, chwila moment.
Być może przywiązanie do fizycznych płyt i niechęć do Steama wywodzi się u mnie ze złych doświadczeń z dostawcą internetu TPSA w przeszłości, gdy bywało, że netu nie było parę dni. Z Netią na szczęście póki co nie miałem podobnych historii (może poza jedną), ale nie można ich wykluczyć. W sumie chyba to jednak niechęć do Steama i faktu, że aby uruchomić jakąś grę, za każdym razem trzeba być do netu podłączonym. To jakiś obłęd. Gry do singla, nie-sieciowe, w rodzaju Skyrim, potrzebują sieci żeby się uruchomić. Tak być nie powinno i to jest imho zły kierunek rozwoju gier, forma nieustannej kontroli nad graczem.

Co do książek, nic nie zastąpi papierowej wersji. Nie tylko ładnie wyglądają w szafie, ale i jest coś w tej klasycznej papierowej książce, od wieków, a nawet tysiącleci niezmienionej formie. Moim zdaniem wciskanie ludziom rożnych e-booków nie wyeliminuje klasyki. Nie ma szans :). Osobiście próbowałem już czytać na laptopie i na tablecie - porażka, męczy toto oczy przy kilkugodzinnym wpatrywaniu się w ekran z nieruchomym tekstem, zużywa prąd (trzeba doładowywać), a poza tym książkę można wziąć wszędzie i nie martwić się, że ktoś ją zaiwani jak niechcący odłożę na bok ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 5. Oct 12, 17:55

Sau nie wiem czy wiesz ale czeste rozruchy komputera nie sa dobre, najbardziej w kosc dostaja twarde dyski (nie dot. dyskow ssd), zas pradu i tak wiele nie zaoszczedzisz.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 5. Oct 12, 18:47

Sauron11 wrote: Co do książek, nic nie zastąpi papierowej wersji. Nie tylko ładnie wyglądają w szafie, ale i jest coś w tej klasycznej papierowej książce, od wieków, a nawet tysiącleci niezmienionej formie. Moim zdaniem wciskanie ludziom rożnych e-booków nie wyeliminuje klasyki. Nie ma szans :). Osobiście próbowałem już czytać na laptopie i na tablecie - porażka, męczy toto oczy przy kilkugodzinnym wpatrywaniu się w ekran z nieruchomym tekstem, zużywa prąd (trzeba doładowywać), a poza tym książkę można wziąć wszędzie i nie martwić się, że ktoś ją zaiwani jak niechcący odłożę na bok ;).
Zgodziłbym się z tym jeszcze kilka lat temu. Obecna technika jest na takim poziomie, że 'zbieranie' i czytanie papierowych książek (czasopism i gazet też)
traci powoli sens. A wszystko przez Kindle (takie urządzenie).

Zapomnij o czytaniu na prądożernych laptopach i kiepskich tabletach.
Pożycz, pobaw się w sklepie Kindlem, zrozumiesz o czym mowa :)

Kindle ładujesz raz w miesiącu a nawet rzadziej. Jest lekki, wygodny i tekst
czyta się doskonale zarówno po północy w łóżku przy lampce a także w lipcu,
na plaży w pełnym słońcu. Możesz se zabrać go do pociągu, w góry i na długi rejs i wierz mi, nie musisz go ładować co chwila. Nie zapomnisz jakiejś książki zabrać ze sobą i nie zgubisz żadnej podczas wakacji.
Czytanie stanie się wreszcie przyjemniejsze.

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 8. Oct 12, 16:34

Sorkvild: liczac na dzień może i nie zaoszczędzę dużo, ale miesięcznie już tak. Jeśli komp ciągnie w stanie spoczynku ok. 100W, a pod obciążeniem ok 350-400W, to jest co oszczędzać, szczególnie, że ceny co roku rosną. Te rozruchy nie są aż tak częste, ale patrząc na starego kompa i jego podobne "oszczędne" użytkowanie i trwałość przez 4 lata, gdy działał ok wydaje mi się, że warto w ten sposób oszczędzać :).

Co do książek, ok, jest nowy Kindle, jakiś elektroniczny czytacz, ale to nie znaczy, że zastąpi papierowe wydania, albo że czytanie będzie wreszcie przyjemniejsze. Nie udało się dotąd żadnemu gadżetowi zastąpić klasycznej papierowej książki, a minęło kilka tysiącleci. Czy ten Kindle ma to wreszcie zmienić? Mi się nie podoba właśnie przez to, że to elektroniczny gadźet. Nie zastąpi szelestu przekładanych stron ani zapachu papieru, choć jako ciekawostka pewnie wart jest uwagi :).

Edit 09.10.2012 dziś czytałem w Rzeczpospolitej, że rynek e-booków w Polsce oceniany jest póki co na kilka milionów zł., podczas gdy książek papierowych na nieco ponad 2 mld zł. Specjaliśmy rynku wydawniczego wietrzą, że z czasem rynek e-booków może się zwiększyć, ale nie aż tak jak chcieliby producenci sprzętu, max do 1/4. Trzeba pamiętać, że książki papierowe to w dużej mierze czytelnicy starsi, a e-booki młodsi, których poza tym interesuje morze innych zainteresowań, podczas gdy starszych interesują głównie książki :).

Co do tematyki wątku, czy ktoś ma jakieś doświadczenie z wywalaniem użytkowników BF3 z serwerów podczas grania, aby zrobić miejsce dla userów premium? Bo w edycji premium jest napisane o pierwszeństwie na serwerach dla graczy premium. A na forach pełno opinii, że zostali wyrzuceni z rozmaitych powodów. Pomijając kwestie zachowania/czitowania/dyskryminacji, chodzi bardziej o to premium :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 27. Nov 12, 15:24

Battlefield 3 Edycja Premium za pół ceny w sklepie Origin do 30 listopada - wszystko za 124,50 zamiast 249 zł. Wreszcie jakaś sensowna obniżka :)

Inne gry też do 50%.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 21. Dec 12, 09:40

A na Święta bezczelna zwyżka - na 149,00 zł.
Ciekawe jak będzie z ceną po Świętach, mam nadzieję, że kolejna promocja...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 23. Dec 12, 22:35

A dziś znów kolejna promocja i to bardzo w dół - na 95,20 zł. za cały pakiet :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 24. Dec 12, 06:56

Brac i nie marudzic :) Takiej ceny dlugo nie bedziesz mial :)

P

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 26. Dec 12, 21:09

Tak zamierzam :), choć najpierw muszę przeprosić się z PayPalem (instalka, konfig, zasilanie itp. po raz pierwszy trochę zajmuje, szczególnie że święta...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”