Borderlands 2

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Borderlands 2

Post by Sauron11 » Thu, 20. Sep 12, 20:50

Co sądzicie o tej nowej grze, warto ściągać i instalować? Z zajawki widzę, że strasznie to krwawe i takie beznamiętne, tzn. wyrzynka bez emocji w tle. Wciąga czy odrzuca?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Thu, 20. Sep 12, 21:51

Grałem w jedynkę. Mi się bardzo spodobało. Czekam na paczkę. Ciekawe kiedy w to będę grał, skoro ciągle siedzę w Guild Wars2 ;)
Wielu osobom nie podoba się styl graficzny, wiele osób myli to z FPP, a to pomyłka. Jest to zwykły hack&slash, tylko zamiast łuków i mieczy mamy karabiny i granaty. Krwawe, czy ja wiem. Bardziej krwawe wydają mi się typowe FPP jak Doom, Wolfstein, ostatnio modne gry o zombich (tego klimatu to ja w ogóle nie trawię, więc zombich omijam z daleka). Ale chyba wiem o co Ci chodzi, o te wybijanie mobów Cie atakujących. Ale to taka specyfika tego rodzaju gier. Zobacz na Diablo, Sacred czy Torchlight. Tam to masowo się to wybija, tylko że tam masz widok z góry. Więc może dlatego Cie to odrzuca. ;)
Gra jest napisana z humorem, często się śmieje z samej siebie. Jak dla mnie w tego rodzaju grach się liczy rozwój postaci, zbieractwo, wygląd krain a dopiero potem fabuła. I w tej grze tego moim zdaniem nie brakuje.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 20. Sep 12, 21:55

Hmm ciekawe, a B2 jest nastawione na single czy multi?
Graficznie wygląda fajnie, te komiksowe animacje, humor (choć nieco wisielczy, czarny), ale i wymagania sprzętowe kosmiczne jak na komiksowe animacje. Przynajmniej w trailerze wygląda dość prosto..
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Thu, 20. Sep 12, 22:11

W singlu gra może Ci się szybko znudzić, jeśli dali znowu za niski maksymalny poziom awansowania. W jedynce robiłeś max zanim skończyłeś główna fabułę (jeśli robiłeś poboczne questy). Jednym DLC popsuli frajdę szukania rzadkich broni. Ja to jestem RPG-owiec i uwielbiam gry w których mogę popracować nad rozwojem swojej postaci albo strategie z przenoszeniem doświadczonych jednostek do następnej misji. (Dlatego dałem się namówić na prowadzenie systemu Dungeons&Dragons).
Na multi wiadomo gra wciąga, gra wygląda inaczej zwłaszcza jeśli grasz z kumplami gdyż jest tryb kooperacji. Możesz grać tą samą postacią w singlu i multi, ale lepiej się umówić żeby grać dwoma różnymi postaciami i wspólnie przechodzić fabułę a drugą w singlu testować umiejętności. Zależy to od tego jak często może grać razem ekipa, żeby nie doszło do sytuacji że jeden już ma całą fabułę i ma bardzo wysoki lvl i super sprzęt. Tego akurat nie lubię gdyż uważam że taka osoba psuje cała frajdę innym ale to tez zależy od ekipy. Niektórzy chcą żeby ich szybko podciągnąć na wyższe lvl i potem szukać lepszego dropa. Ja to gram po lanie. Mam kumpla z którym zamówiliśmy dwa pudełka. Po necie nie grałem wiec nie wiem jak wygląda sprawa z lagami.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sun, 30. Sep 12, 15:48

Sauron, pograłem sobie w dwójkę i w sumie masz racje. Specyfika tego rodzaju gier swoją drogą, że trzeba dużo zabijać aby zdobyć expa i lepsze przedmioty. Ale momentami zbyt dużo tego. Zwłaszcza gdy gra się snajperem, gdyż każdy zgon to strzał w głowę. Teraz każde większe obrażenia to efekt krwii. W jedynce wydaje mi się było mniej to widoczne, albo dopóki o tym nie powiedziałeś to nie zwracałem uwagi na to widząc efekty zabijania stworów w Diablo 3 :P Tam jest podobnie, każdy krytyk to efekt rozpadu zabitego stwora. Tak jak pisałem wcześniej, w Borderze to widać wyraźniej bo tu jest widok FPP.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 1. Oct 12, 16:16

Masakrycznie ta gra wygląda, nie tylko że tak dużo komputerowej krwi i non stop łażenie i rozwałka, ale te klimaty typu niewinne stworki + rozsadzanie dynamitem + totalny brak jakiejś głębszej refleksji. Takie gry powinny być tylko dla dorosłych, podczas gdy pewnie najwięcej graczy to wiek gimnazjalny i podstawówka :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Mon, 1. Oct 12, 21:36

Oj, widzę Sauron że nigdy nie grałeś w tego rodzaju gierki :P Takich gier jest wiele: Diablo, Sacred, Titan Quest, Loki itp itd. We wszystkich nich chodzi tylko o jak największą liczbę zabitych stworów dla zdobycia doświadczenia , zbieranie złota i lepszych przedmiotów. Na fabułę mało kto zwraca uwagę, bo ona jest tylko za pierwszym razem, a gdy powtarzasz mapę aby wylosować lepsze przedmioty to nikt już na nią nie zwraca uwagę. Border ma oznaczenie pegi 18. Ale znając kupujących to nikt na to nie zwraca uwagi. Sam byłem świadkiem jak dzieciak namawiał matkę na zakup GTA. Gdy ona przeczytała opis z tyłu pudełka, młody stwierdził że oni tak tylko piszą, ze to nie prawda. W końcu i tak tej gry nie kupiła mu bo była zbyt droga.
Jesli Border Cię odrzuca, to dobrze że nie widziałeś "Dead Island". Dla mnie ona jest masakryczna, to jaka będzie dla Ciebie? ;)
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 2. Oct 12, 13:06

Dead Island widziałem u brata mojej żony, młodszego ode mnie ok. 10 lat i niestety lubującego się w takich masakrycznościach. Też nie rozumiałem, jak można tak iść przed siebie i beznamiętnie chłonąć te potoki bryzgającej czerwonej juchy.
Nie chciałbym w to grać, dla mnie pewną granicą dobrego smaku jest ścięcie głowy toporem w Skyrim, które choć efektowne, to podane jednak w kulturalniejszy (jesli można to tak ująć) sposób, krew jest tylko dodatkiem w tle, nie głównym rozgrywającym :).
Co do Pegi18 też słyszałem, że to pic na wodę i nikt tego nie przestrzega, sprzedawcy tym bardziej, bo liczy się hajs...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 10. Dec 12, 10:19

Od wczoraj testuję Bordera2. Klimat graficzny i muzyczny ciekawy - pierwsze wrażenie pozytywne :). Komiksowe krainy powleczone grubą czarną kreską wyglądają o dziwo realnie, choć brakuje nieco wolności ala Skyrim (więc nie wejdę na wysoką górę, jeśli nie prowadzi tam z góry zdefiniowana ścieżka). Postacie i sama gra wyglądają sensownie, chyba właśnie przez tą komiksowość i wisielczy humor, który jakoś studzi negatywny odbiór rzezi głównie przy krwawych head-shotach. Na razie nie doświadczyłem żadnych ciepłych misiowatych stworków, poza towarzyszącym robotem, który niestety mówi nieco za szybko, więc niektóre partie umykają. Człowiek odzwyczaił się już od gier bez polskiej wersji, rozleniwił, stąd dłuższy czas potrzebny na rozruch :).

Za krótko może, żeby wyrobić sobie zdanie o gierce, ale w dużej ilości pozytywów jedna rzecz już mnie zaniepokoiła, wystarczy przejść przez jakąś lokację, wybić lokatorów, zebrać gadżety, a potem wrócić za parę minut i znów rozpierducha i zbieractwo w tym samym miejscu, bo działa jakiś dziwny respawn wrogów, który na powrót wypełnia uprzednio wyczyszczone lokacje. Jakkolwiek pojawienie się wrogów mogę zrozumieć, tak nowych gadżetów w skrzyniach już nie bardzo (po 5-10 minutach), to zbytnie ułatwienie, bo ammo jest po prostu mnóstwo, a broni chyba jeszcze więcej, chyba że to taki myk na handel - zarabianie na sprzedaży nadwyżek :).

Gram w singla, i chyba na tym etapie nie chciałbym wchodzić w duet - zbieractwo to włażenie w każdy zakamarek, hopki na wyższe platformy i przeszukiwanie każdej skrzynki, czasem cofanie się do automatu żeby sprzedać giwerki czy dłuższe postoje na dopasowanie broni - jak wyglądałoby to w duecie? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Mon, 10. Dec 12, 17:46

W multi ciągle mi brakuje amunicji, może dlatego że strzelam z jednego rodzaju broni albo przez styl gry z kumplem. Ostatnio zaczynam chodzić z dwoma/trzema rodzajami broni - czwarta jest że tak powiem na zapas. Więc mus szperanie po śmieciach. No i apteczki, w tej części nie ma apteczek które możesz wykorzystać później. Więc albo: moduł z regeneracją życia; śmieci i liczenie na to że wypadnie apteczka albo granaty z opcją wykradania życia, tylko że one mają małe obrażenia. Druga sprawa na multi często się ginie, za każdą śmierć tracisz ok 10% złota. W pewnym momencie jak robisz wszystkie zadania to masz większy poziom niż są wymagania dla danej mapy, więc szukasz sklepu z przedmiotami dla Twojego poziomu a one kosztują. Więc śmierć to często strata szansy na zakup lepszej broni. Po skończeniu fabuły za pierwszym razem miałem ok 36 lvl. Po tym możesz zacząć od nowa grę ale na wyższym poziomie trudności i dociągnąć postać do 50 lvl. Na drugim poziomie jest ciężko, tam to się dopiero zaczyna porządna gra. ;) Samemu się gra o tyle wygodniej ze grasz ostrożniej. Upierdliwe są walki z bossami, na singlu gdy zginiesz to po odrodzeniu boss ma max życia, na multi zostaje mu tyle co miał w momencie Twojego zgonu. Kolejna upierdliwa rzecz to że po wylogowaniu zawsze lądujesz na początku mapy, wiec często trzeba się ponownie przebijać do miejsca ukończenia questa. Żeby to ominąć biorę wszystkie dostępne questy i po wejściu na mapę sprawdzam lokacje do ich zakończenia. Ogólnie jestem troche zawiedziony z powodu kiepskiego balansu gry. Gra jest kiepsko zbalansowana pod względem doświadczenia, jestem w połowie fabuły i mam już 48 lvl. Są dostępne dwa DLC z nową fabułą, plus jeden z dodatkową postacią. Nie zwiększyli max poziomu postaci, DLC są dla lvl 40-42 więc dodatki robi się tylko dla odblokowania ostatniego bossa i nowych bronii. Po zabiciu bossa z fabuły dostajesz dostęp do dodatkowego uberBossa, który jest dla postaci na max lvl z tego powodu że oni często dają najlepsze przedmioty w grze (pomarańczowe). Co do bronii: używam granatów MIRV (to są te które się rozwalają na kilka mniejszych) na zmianę z tranfusion (wykradające życie). Przy rzucaniu trzeba uważać na odłamki bo można samemu od nich zginąć. Najsilniejsze bronie to shotguny. Opłaca się szperać w każdym kącie ze względu na poziom Baddas, jest on wspólny dla wszystkich postaci. Gram Sireną a u niej mam snajperke i PM, do walki z robotami używam karabinu.

Co do przeszukiwania już otwartych skrzynek to nie jestem pewien, gdyż po powrocie na mapę już nie szukam znalezisk. Tym bardziej że plecak mam juz rozbudowany na maxa. Ale z mieszkańcami to masz racje, nawet nie wychodząc z mapy po pewnym czasie oni się odradzają.

Gra na multi to prawie to samo co na singlu, tylko że przeciwnicy są silniejsi i wypadają lepsze graty. Fajnie się gra na głosie, bo można lepiej się zgrać. Częste śmierci są głównie przez brak komunikacji, albo przez losowe party gdyż wtedy sporo osób leci do przodu nie patrząc na innych w drużynie. W sumie i tak gram sam w singlu, bo kumpel się wyłamał. Jest kilak rzeczy poukrywanych w samej grze jak np. Badasi, którzy po "ulepszeniu" dają fioletowe bronie - tojtojie ( a fuj, grzebanie w nich :P ) - karawana kupiecka

EDIT: pamiętaj że masz możliwość resetu przydzielonych punktów do drzewka umiejętności. Kumpel chociaż grał tyle czasu w jedynkę dopiero teraz na dwójce się o tym dowiedział :P
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 11. Dec 12, 16:45

Pięknieś to opisał i w sumie podałeś tez to co i mnie lekko zirytowalo już od początku - ten dziwaczny respawn np. po zakończeniu gry jednego dnia i kontynuacji drugiego. Niby są punkty zapisu stanu gry, ale to nie to samo co punkt odrodzenia, a szkoda. Irytujące jest, że przez 2 godziny prę do przodu, zabijam kilkadziesiąt stworów, szmat mapy odkryty, ale potem czas się kończy, nie docieram do następnego punktu szybkiej podróży, kończę grę, idę spać, a następnego dnia muszę rozpocząć wszystko od tego samego punktu wyjścia. Spróbuję może Twojego sposobu z szybkim biegiem do punktu końca misji, choć obawiam się, że gra straci trochę klimatu.

W moim przypadku wciąż robię misję z tym małym robotem, level nie pamietam, może 8. Wziąłem w międzyczasie jedną z początkowych pobocznych (gdzie trzeba uśmiercić karła jadącego na włochatej bestii - nie pamiętam nazw tych stworów), straciłem na nią ze 3 godziny, bo uwielbiam eksplorację, więc cały dostępny teren musiałem gruntownie zwiedzić, wszystkie skrzynki otworzyć i kilka razy wybijać te same stwory - w końcu nauczyłem się koło nich przebiegać zamiast killować n-ty raz te same lokacje.

Moje wybrane bronie to też snajperka (od Sir Hammerlocka), shotgun 12-sto strzałowy i karabin z zoomem i pociskami wybuchającymi, które jakoś szczególnie upodobałem :). Wszystko inne od razu na sprzedaż. Uzbrojenie to w ogóle jakiś osobny temat, jest tego strasznie mnóstwo modeli i konfiguracji. Większość pewnie dla picu glancu, bo fajnie są skrojone graficznie gdy się je osobno przegląda w zbliżeniu :).

Zajrzałem też na gry online - były 4 gry dostępne na zblizonych poziomach - czy to znaczy, że tylko 4 graczy było chętnych by do nich dołączyć w coopie, czy to są 4 różne serwery?
W ogóle czy jest sens grać bez głosu? Używa się Skype czy TeamSpeaka? Oglądając filmy tych panów Rock i Rojo (czy jakoś tak) na YouTube przekonuję się powoli do coopa z głosem, wygląda to całkiem fajnie, z kimś poukładanym mogłoby się fajnie pograć :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Tue, 11. Dec 12, 21:21

Bronie można podzielić także na producenta. Firmy różnią się odrzutem, asekuracją, wielkością magazynka, szybkością przeładowania ale która się konkretnie w tym specjalizuje to Ci nie powiem gdyż skupiam się na dwóch firmach.

Producenci to:
Maliwan (używam go przy PM) - lepsze dodatkowe bonusy do obrażeń jak np. podpalenie, kwas, elektryczne. Nie wiem czy są tutaj brane pod uwagę bronie typu: "slag" który powoduje osłabienie pancerza przy strzale z pocisku normalnego; pociski wybuchowe (nie myl z broniami typu explosive)
Dahl - strzał seryjny przy zbliżeniu. Dla snajperki to 3 pociski, każdy kolejny pocisk powoduje odrzut strzału, więc średnio nadaje się do strzałów w głowę
Jacobs - snajperki to duże obrażenia, powolne, duży odrzut. Dla innych największa szybkostrzelność zależna od tego jak szybko będziesz naciskał LPM
Vladof (mój ulubiony dla snajperek) - szybkostrzelne, strzał seryjny przy dłuższym wciśnieciu LPM wiec w każdej chwili możesz go samoczynnie przerwać, mały odrzut
Bandyci- większy magazynek kosztem zmniejszonych obrażeń
Hyperion - bronie przy strzale maja większą stabilizacje
Tediore - przy przeładowaniu broń działa jak granat, im więcej naboi masz w magazynku tym więcej zadaje obrażeń
Torque - tutaj nie wiem, ale jest dużo broni które zadają obrażenia typu "explosive"

Chodzę z takim zestawem: snajperka Vladofa na zwykłe naboje, PM z pociskami podpalającymi, shutgun kwasowy, karabin elektryczny. Do tego w plecaku mam każdego rodzaju snajperkę i PM.gdyż często zdarzają się grupy mieszane i na nich dany rodzaj obrazeń słabo się sprawdza. Ale ogólnie najlepsze bronie to są z pociskami zapalającymi. Z trudnymi przeciwnikami to : podpalam z PM albo biorę dwie snajperki: jedna slag i próbuje wroga osłabić, a zaraz potem strzał z normalnego pocisku. Więc tutaj to kwestia opanowania szybkiej wymiany broni.

Co do multi to albo masz niski lvl i mało jest takich osób (mi przy moim poziomie wyskoczyło 20 gier.), lub każdy gra na DLC. Więc jeśli nie masz zakupionych dodatków to się do nich nie dołączysz. Ogólnie jest tendencja tworzenia multi pod rozgrywki głosowe. Zwłaszcza przy grach drużynowych. Skype zamula, wiec np. sporo klanów na Guild Wars korzysta z Teamspeaka. Niektóre gry mają już od razu wbudowana komunikacje głosową.

Jak Ci sie gra spodoba to polecam zakupienie DLC z dodatkowa postacią, z tego co czytałem (gdyż jeszcze nią nie grałem) to jedna z najfajniejszych postaci. I w sumie się gra nią najłatwiej bo za nią walczy przywołany robocik.
Pozostałe dwa DLC to: piracki-dodaje możliwość zakupu broni za kryształy eridium (gdyż po ulepszeniu wszystkiego w Sanctuarium nie ma co z nimi robić). Najnowszy: tediore - oprócz fabuły są areny gdzie zdobywa się żetony do zakupu sprzętu tej firmy. Wiec podejrzewam ze dla innych zrobią to samo, gdyż są jeszcze zapowiedziane kolejne dwa DLC.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 16. Dec 12, 13:31

Opanowałem już co nieco uzbrojenie i też mam pewne typy ulubione :).
Do niedawna była to snajperka zapalająca, a obecnie bez tego ale z damage ~150 +180% critical hit. O wiele lepsza na trudniejszych przeciwników, zawsze staram się trafiać w łeb z dystansu w bossów, a resztę podpalam z mocnego smg lub pistola. Niestety nie pamiętam nazw ani producentów, bardziej interesują mnie ich parametry.
Natomiast kompletnie nie podchodzą mi karabiny, na pierwszej mapie (początkowej) długo używałem miniguna zapalającego, ale po przejściu do Sanctuary okazał się za słaby. Pozostałe wydają się po prostu mało skuteczne, albo jeszcze nie spotkałem dobrego modelu (poziom postaci ok. 14-tego). Na razie też nie znalazłem dobrego zastosowania dla RPG, wprawdzie cały czas to noszę, ale od przypłynięcia statkiem z Claptrapem ani razu nie użyłem :). Zbieram też cały czas kasę i mam już ze 35.000$, ale w sumie nie wiem czy potrzebne jest mi aż tyle. Podobnież pytanie, co czego w Sanctuary przeznaczone są napiwki w barze, można dać 100 albo 1000 $ ale co dostaje się w zamian? Dałem 100 i nic się nie stało :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sun, 16. Dec 12, 15:41

Kasa przydaje Ci się np do jednorękiego bandyty. Ale ten u Moxi ma niski limit levelu. Na mapach potem czasami trafisz z wyzszym. W tym co jest u Moxi udało mi się wylosować kilka fajnych broni: fioletową snajperkę, podpalający PM (używałem go do do 26 lvl).
Gdy dasz dużo napiwków dostaniesz od Moxii PM, nawet fajny ale gdyby nie to że miałem z jednorękiego to byłby nawet ciekawy. Jesli masz złote klucze to nie otwieraj tej specjalnej skrzynki w Sanctuary, gdyż nagroda zależy od twojego poziomu a te klucze są jednorazowe i nie do zdobycia.
Na początku tez RPG nie używałem, zbyt mały magazynek. Zastanawiam się czy nie wziąć go na uberbossów. Bo jest kilku upierdliwych. Jest np jeden na arenie gdzie ubywa wam po równo życia, Dopóki nie spadnie mu tarcza strzały mu nic nie robią, trzeba wtedy nasłuchiwać gdyż on ma na piersi coś w rodzaju generatora który się wyłącza co pewien czas, wtedy dopiero można w niego strzelać. Od czasu do czasu pojawiają się robale. Co się przydaje gdy zginiesz, wtedy trzeba szybko go zabić i tak w kółko. Bieg, strzał w bossa, zgon, szybkie ubicie robala i znowu bieg. Wkurzające są krytyki od bossa, bo za jednym zamachem potrafi Ci zabrać połowę czasu przy reanimacji postaci. Bossa chce ubić gdyż po jego zabiciu jak się nie mylę zostaje odblokowany tryb wymiany kryształów eridium na broń.
Karabiny lub shotguny przydadzą Ci się na roboty, ale to w póżniejszym etapie, gdyz pistolety maja za słabe staty do przebicia pancerza.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 28. Dec 12, 14:10

Na roboty póki co mam sposób - po jednym (na słabsze roboty) lub dwa (na większe) strzały ze snajperki w mocowanie ramion z tułowiem i ramiona odpadają, robot jest bezbronny, ewentualnie jak włączy tryb kamikaze i zaczyna szarżować, wykańczam z SMG albo shotguna.
Na UberBossów faktycznie przydaje się bazooka, ale chyba tylko na nich.

Póki co mam pewien problem z potworkami po zejściu do podziemi pod Sanktuarium, tam gdzie są rozległe pola żrących chemikaliów (Caustic Caverns) i stada ryjących pod ziemią wielkich glist. Jest ich za dużo żeby lawirować i ubijać, więc wczoraj żeby to przejść zacząłem uciekać, niestety nie ma się gdzie przed nimi schować, nie dość że plują to ryją nie tylko ziemię, ale i stal i beton (w sumie głupio to jest w grze zrobione, że ryją się w betonowym moście z szynami kolejowymi - w Guardian Ruins). Na tej mapce zaszedłem tez przez boczny tunel do jakiejś groty w klimatach Minecrafta, gdzie udało sie dwa razy zginąć (wyszły na mnie jakies kwadratowe stworki i nie byłem przygotowany że to ruchome bomby :). Czuję, że trza się udać do jakiejś wyższej poziomowo lokacji i zdobyć nieco mocniejsze giwerki (mam na razie 21 poziom).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Fri, 28. Dec 12, 17:49

Caustic jest wg. mnie najbardziej klimatyczną lokacją. Na glisty sam nie mam sposobu, próbowałem z granatami wykradającymi życie, z rozpryskowymi. Swoją droga najlepszy granat to ten co dostajesz na początku fabuły za ubicie tego gostka co siedzi w tej armacie. Ma aż 9 odłamków, gdy potem to mają 4-6. Szkoda że ten początkowy ma tak słabe obrażenia, dopiero ten na hardzie się na dłużej przydaje. Jest ciężko z robalami, trochę pomaga umiejętność specjalna Sireny. Najgorszy to ten kolczasty, co Cię przyciąga. Uważaj potem na te latające stwory, bo zaczną się pojawiać Badassy, a one są ciężkie do ubicia. Upierdliwe są też te duże stwory z naroślami na czterech nogach, bo je można zabić tylko krytykami. Ja tam wlazłem potem sobie na hardzie, na 48 lvl. Aby zrobić misje z kopalnia eridium, sporo się namęczyłem bo wagonika broniło 3 latające badassy plus jeden upierdliwiec na górze ruiny. Po wyjściu z tunelu i zaliczeniu questa trafiła mi się glista superbaddas strzelający ogniem. Masakra, podejść nie można do niej bo te ramiona mnie wykańczają. A na badassy właśnie lubię polować bo one dają najlepsze przedmioty, ale z tym przegieli :P
Tam jest jeszcze jeden sekret, obok tego niebieskiego czworonożnego bossa w oddali widać wysepkę. Możesz sobie tam pobiec. :)
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 29. Dec 12, 15:30

Hmm wtedy jak pisałem miałem już z 8 godzin gry za sobą i padałem lekko na twarz. Wczoraj podszedłem ponownie i uporałem się z Thresherami, Spiderantami i misją z wagonikiem i minecraftem, w sumie tym razem poszło całkiem gładko. Glisty wykańczałem z dystansu, etapami, na przemian karabinami zapalającymi i pociskami wybuchającymi (kombinacja również skuteczna na latadła Varkids, trochę mniej na te pasqdne biegające badassy - na nie używam wieżyczki. Z glistami pomocne okazały się wagoniki, gdy się weń wskoczyło, była niezła kryjówka :). Tym razem też żaden kolczasty glistowiec mnie nie przyciągnął (wcześniej parę razy na tym padłem), btw. te Wormhole Threshers wywołują fajne zawirowanie wokół i można się pogubić :).
Na odczepne mam granaty przyciągające przed wybuchem, więc jest czas na ucieczkę. Na Caustic właśnie poznałem dobre strony karabinów (ale dopiero sprzęty od levelu 21-szego).
Nie bardzo kojarzę dużych stworów na czterech nogach, może chodzi o Crystaliski? Ale mają chyba 3 nogi i dość łatwo ubić je z SMGa o duzym magazynku, biegając wokół i waląc w kryształowe stopy szybko padają. A te kryształy wybuchowe, które wyrzucają, można w locie albo na ziemi zestrzelić, zapobiegając wybuchowi; Lubię je bo są chyba najlepszym źródłem gotówki ze wszystkich stworów :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 29. Dec 12, 15:51

A racja, 3 nogi :P Widać że jesteś na bieżąco, bo ja nazwy zapomniałem. Chyba trzeba będzie w takim razie do gry wrócić i ukończyć harda. :P
Grasz na poziomie normal, a to że tak powiem łatwizna. Ja to chodziłem ze snajperką. Na bliższy dystans jest lepszy shotgun od PM. W tej części nie ma specjalizacji na broń, chyba że mowa o modułach bo wtedy to już można kombinować. Sirena ma moduł który zwiększa obrażenia kosztem stabilizacji dla PM. Skoro masz działko to grasz żołnierzem to potem znajdziesz moduły do karabinów i jak się nie mylę do regeneracji amunicji.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 2. Jan 13, 16:03

Nie bardzo się mogę zgodzić co do wyższości shotguna nad PM :). Ze względu na małe magazynki shotguny mi nie podchodzą nawet na obecnym 21 levelu. Poza tym pewne unikalne PMy, jak np. mój ulubiony do niedawna Lascaux, wydają się lepsze niż shotgun, przynajmniej w mojej rozgrywce.
Nie powiedziałbym poza tym, że jest jakoś lekko na normalu, gra się też ze skupieniem, a poziom trudności jest dobrze zbalansowany, czasem jest ciężko i można zejść w gęstej ciżbie przeciwników, nawet bardzo się starając. Na hardzie nie mam zamiaru grać, bo to by już nie była przyjemna rozrywka, a zmaganie z grą :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 7. Nov 13, 21:33

Grał ktoś w Bordera2 w kooperacji?
Mam 25 poziom, wróciłem do gry po dłuższym czasie nieaktywności i patrzę coby tu może jakoś urozmaicić :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”