Steam i nie tylko - promocje, dyskusje i komentarze

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 14. Aug 14, 15:52

Sorkvild wrote: A co masz na mysli, ze gra sie latwiej? Ze poziom trudnosci jest obnizony, a gra niczym bulka z maslem,
Nie. Wraz z dodatkiem przychodzi troche sprzetu do exterminacji obcych i troche wynalazkow do ulepszania zolnierzy (jakies labolatorium genetyczne etc.)
czy raczej chodzi o ulepszenia interfejsu i przyjemniejsza obsluge? Mam nadzieje ze to drugie, bo lubie wysrubowany trudnosci w takich turoweczkach :)
Dla hardcorowców sa specjalne opcje do wlaczenia przed gra ktore zmieniaja sporo w statystykach np. walki albo inne rzeczy. Z pewnoscia mozesz sobie ustawic poziom trudnosci pod swoje preferencje.
Ja nie gram na jakis wysokich ustawieniach, wole sobie gre przechodzic relaksujac sie, a nie wnerwiajac sie, ze co chwila mi kogos zabijaja :)

P.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sat, 16. Aug 14, 19:18

Na stimie jest promo na Tropico 4 collection za 0,27€ (dwadziescia siedem centow).
Lepiej szybko kupujcie poki sie nie kapną ;)

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 16. Aug 14, 19:38

O kurde , ale pojechali -99% :O

Gra jest naprawde zajebista, jeden z lepszych tytulow w jaki gralem w ostatnim czasie.

Edit: okazalo sie ze to pomylka, cena wrocila do -85% To troche jak te pomylki przy biletach lotniczych ;)
Mimo, jesli ktos chce kupic gre dla siebie to wciaz warto.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 16. Aug 14, 23:35

W Kolonii trwa Gamescom. Rozdano nagrody z serii najlepsza gra

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=87156

W sumie nic szczegolnego tam nie ma, a po tym jak wygooglalem co to jest Super Smash Bros - czyli najbardziej wyczekiwana przez publicznosc gra to normalnie SKISŁEM.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 17. Aug 14, 08:00

Sorkvild wrote: W sumie nic szczegolnego tam nie ma,
StarWars: Battlefront 3 bedzie! Zwariowalem :)

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 17. Aug 14, 09:38

A czy udało się Tobie zakupić Tropico, gdy było za grosze? Ja akurat oglądałem mecz i gdy miałem zamiar dokonać zakupu cena została zamieniona na 3 euro.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 17. Aug 14, 10:38

Udalo sie mi kupic 5sztuk po 0.27, ale dzisiaj rano patrze, ze 4 sztuki mi stim zniknął, a kasy nie zwrocili. Wiec mam jedna sztuke kupiona za 1.35.

[edit] Ha! a jednak zwrocili mi zakupione pakiety! Mam 5 sztuk po 0.27 :)

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 17. Aug 14, 12:55

bufi wrote:Udalo sie mi kupic 5sztuk po 0.27, ale dzisiaj rano patrze, ze 4 sztuki mi stim zniknął, a kasy nie zwrocili. Wiec mam jedna sztuke kupiona za 1.35.

[edit] Ha! a jednak zwrocili mi zakupione pakiety! Mam 5 sztuk po 0.27 :)

P.

Wow niezle, dobrze ze steam sie zlitowal i zostawil juz te gry szczesciarzom ktorzy kupili ja za prawie darmo ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 17. Aug 14, 15:11

Nie wiem o co tyle krzyku, to Tropico4 nie wygląda specjalnie zajebiaszczo, a i oceny też nie za wysokie.

A StarWars: Battlefront 3 - mniam, będzie co robić gdy się nieco znudzi SWTOR.
Choć na razie 3 miesiąc subskrypcji i jak dotąd nie mogę się od SWTORA oderwać i w nic innego nie grałem, gra wciąż wciąga na długie godziny. Za kilka dni dodatek w którym gildie będą mogły zakupić własny gildyjny okręt wojenny, za pomocą którego będzie można robić eventy z najazdem na planety, a oprócz tego każdy gracz będzie mógł zakupić własny kąt - w pełni ponoć upgrade'owalny pałac na Tatooine, apartament na Coruscant itp. Gra fantastycznie zaprojektowana i wszystko co trzeba w temacie gwiezdnych wojen... tylko czasu wciąż za mało :).

Z drugiej strony, SWTOR nie jest za ciekawy od strony symulacyjnej, misje Starfightera PVP nie są zbyt atrakcyjne. Mam nadzieję, że Battlefront 3 wpisze się jako dodatkowy element świata symulacji GW, a nie będzie konkurancją dla SWTORa... Animacje wsiadania do kokpitu myśliwców - piękne, aby tylko walka w kosmosie nie była zbyt uproszczona...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 17. Aug 14, 16:28

Sauron11 wrote:Nie wiem o co tyle krzyku, to Tropico4 nie wygląda specjalnie zajebiaszczo, a i oceny też nie za wysokie.
Nie oceniaj książki po okładce. Patrząc na grę też mówiłem, średnio wygląda. Bufi mówi, bierz dobra gra etc. No dobra, myślę ze wie co mówi. Wsiąkłem na dobre pare tygodni.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 18. Aug 14, 12:28

https://www.youtube.com/watch?v=LSBBlGI ... vhvCZREhTA

Rock w temacie Wiedzmina 3, parę smaczków odnośnie fabuły i gameplaya. Można posłuchać.

Kurcze, ale co jak co, oglądając te wszystkie promo i trailery mam wrażenie jakby gra wyświetlana była pomiędzy 18-20 fps. Jakieś takie zwolnienia, przycinki. Wiadomo przecież ze na prezentacjach maja komputery z najwyższej polki. Zakładam, ze prace optymalizacyjne jeszcze przed nimi.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 18. Aug 14, 19:24

Sorkvild wrote:
Sauron11 wrote:Nie wiem o co tyle krzyku, to Tropico4 nie wygląda specjalnie zajebiaszczo, a i oceny też nie za wysokie.
Nie oceniaj książki po okładce. Patrząc na grę też mówiłem, średnio wygląda. Bufi mówi, bierz dobra gra etc. No dobra, myślę ze wie co mówi. Wsiąkłem na dobre pare tygodni.
Jeśli o mnie chodzi drugi raz nie popełnię błędu brania gry tylko na wiarę, że się komuś innemu podoba, raz tak zrobiłem z CywilizacjąV i do dziś żałuję - gra leży i kwiczy ;).

A Wiesiek, owszem ładnie wygląda, Skyrim też ładnie wygląda i miał super klimat, pytanie jaki klimat będzie miał wiesiek. Wolałbym mniej orgii wizualnej a więcej klimatu i ciekawych rozwiązań. W szczególności coś więcej niż dwa nagie miecze i parę czarów :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 18. Aug 14, 21:42

A jak czytasz tą recenzję i w oparciu o nią wygłaszasz swą opinię - że coś jest słabe bądź dobre, to tez przecież dajesz wiarę w to co mówi ktoś inny, tym bardziej nie próbując osobistego doświadczenia ;)

A Cywilizacja po prostu nie jest grą w twym typie. Ale nie znaczy to że innym nie podejdzie :) Ja o Wieśka się nie martwię, podobnie jakem się nie martwił czekając na kolejne książki sagi o Wiedźminie, aczkolwiek z takim nastawieniem to nie wydaje mnie się, by Tobie spodobał się świat gry Wiedźmin i może lepiej jest nie zawracać sobie gitary :) Wszak Wiedźmin to fechmistrz, a topora tknie się tylko by odrąbać łeb jakiejś bestyi.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 22. Aug 14, 10:26

Na dzień dzisiejszy każdą grę sprawdzam przed zakupem przynajmniej na YouTube na długo zanim podejmę decyzję, więc opinia nie jest tylko w oparciu o jedną recenzję ;).

Świat Wieśka mi się ogólnie podoba, bo lokacje podobne nieco do Skyrima, nie podoba mi się tylko bieda w uzbrojeniu, ale przecież gry jeszcze nie skreśliłem. Jak nie będzie nic Skyrimo-podobnego w klimacie TES, to od biedy będzie Wiesiek.

Oby tylko nie był za szybko, bo nowy dodatek do SWTOR spowodował, że znów zarywam nocki :). Galactic Stronghold jest extra - dostajemy w ramach subskrypcji jedną w pełni modyfikowalną posiadłość na NarShadda z 3 pustymi pokojami (domek wisi w przestrzeni miasta z widokiem z okien na nocne życie stolicy hazardu). Opcjonalnie za małe pieniądze do kupienia są też posiadłości na Tatooine (wbudowana w skały pustyni twierdza) i Coruscant (apartament na szczycie drapacza chmur z widokiem na budynek Senatu). Twórcy oddali nam do rąk potężne możliwości niemal dowolnego kształtowania przestrzeni wewnątrz naszego lokum - do wyboru dziesiątki mebli i innego rodzaju materiałów, wszystko co spotykaliśmy dotąd w grze można w ten czy inny sposób umieścić w prawie dowolnym miejscu naszych pokoi, przesuwać, przekręcać, kombinować, niektóre przedmioty można kupić, inne trzeba craftować, a całość prezentuje się wyśmienicie. Niemal idealny balans kosztów do tego co dostajemy w zamian :). Na koniec spraszamy znajomych z możliwością podarowania im kluczy do naszego domku, o różnych poziomach dostępu, i oprócz splendoru gdy kumple przechadzając się po domku wyrażają swoje zachwyty, dostajemy punkty, które stawiają nasz domek na odpowiedniej pozycji w globalnym rankingu posiadłości. Istny szał projektowania i chwalipięctwa - konkurs próżniactwa ale jak wciąga... Wczoraj cały wieczór osoby z mojej gildii zapraszały się nawzajem do oglądania swoich domków - zajedwabisty wieczór :D .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 22. Aug 14, 13:11

Grajac w tego Swotora to grasz w wersje darmowa czy oplacasz abonament? Moze wez sie zastanow i zrob sesje polaczona ze streamingiem na twitchu, gdzie pokazalbys troche rozgrywki w swym wykonaniu:)

A swoja droga to skoro jestes takim milosnikiem Skyrima to nie kusilo cie by pograc w TESO?
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 22. Aug 14, 17:17

Zaczynałem na darmowym koncie, na 10. poziomie Jedi na próbę opłaciłem abonament na miesiąc (29.99zł Paypal) i spodobało się więc opłacam dalej . Na razie wydałem na grę ok 90 zł. Za TESO musiałbym zapłacić sporo więcej, podstawka + sporo wyższy abonament - nie mam aż tyle wolnej kasy. Zresztą dostałbym grę niedorobioną z chorobami wieku dziecięcego i nie trzymającą klimatu Skyrima. Przynajmniej to co widziałem na filmach to nie jest ten klimat, którego bym oczekiwał. Dużo jest go za to w SWTOR, tzn. klimatu gwiezdnych wojen, znanego z filmów i starego KOTORa. Poza tym w gry SW grałem dotąd bardzo mało i dawno w nic, więc to taki nowy głęboki oddech w zupełnie nowym świecie, a świat Skyrim już się nieco opatrzył, więc TESO nie byłoby aż taką rewolucją.

Nie jestem za dobrym graczem, nie mam co pokazywać, bardziej jaram się samą grą i różnymi rozwiązaniami i o tym czasem coś skrobnę. Twitcha nie znam, na YouTube nie publikuję i szkoda mi czasu na sklejanie filmów i spraszanie innych do ich obejrzenia - niech robią to młodzi :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 25. Aug 14, 23:22

Może i nie do końca na temat ale polecam kupić w tym miesiącu CD-Action. Dlaczego? Tutaj oraz tutaj macie powody.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 30. Aug 14, 00:19

Sorkvild wrote:Pytanko do tych co grali w XCOM. Otoz mam na koncie od jakiegos czasu te gre w wersji podstawowej. Mam w planie zaczac w to grac i moje pytanie jest takie co jest lepsze? XCom w podstawce czy z dodatkiem EW? Z tego co slyszalem dodatek ten sporo zmienia w rozgrywce i laczy sie na stale z gra. Co wybrac i co lepsze w waszym odczuciu?
Miałem urlop to rzadko zaglądałem. Akurat kilka dni temu skończyłem Enemy Within na normalu i kilka rzeczy mogę napisać. Wrażenia z poziomu normal.

Dodatek dodaje kilka rzeczy:
-podstawowy to nowy rodzaj surowca o nazwie "Meld", można je zdobyć na każdej misji w ograniczonej ilości, na ogół są dwa punkty obstawione przez ufoków i zawsze jest limit czasowy. Gdy nie uda Ci się je znaleźć i dojść to tracisz je bezpowrotnie w danej misji. Ten surowiec jest ważny do rozwoju marines. Info będzie dalej.
- frakcja która konkuruje z Twoimi ludźmi: EXALT. Niby walczą lub współpracują z Ufokami ale ogólnie zależy jej tylko na przejęciu władzy na Ziemi, od czasu do czasu przeprowadzają ataki lub sabotaż na Twojej bazie: kradną kasę lub przeszkadzają w badaniach. Możesz blokować ich postęp poprzez szukanie ich placówek i atak na taka bazę, ostatecznie ich likwidujesz gdy znajdziesz ich bazę. Korzystają z takich samych bonusów jak Twoi żołnierze.
- są dodane laboratoria genetyczne: masz 5 kategorii jak np: umysł, korpus, nogi. Każda kategoria ma 2 rozwinięcia, wybór jednej blokuje dostęp do drugiej. Można w każdej chwili zrobić reset. Marines wsparci genetycznie nie mogą być psychikami. Właśnie tutaj wymagany jest meld, często te modyfikacje genetyczne dają Ci potężnego kopa. Jest np modyfikacja która daje regenerację życia co turę, albo która zwiększa celność żołnierzy w przypadku spudłowania lub modyfikacja umysłu która daje kontrę na atak psychiczny.
- laboratorium cybernetyczne - tworzysz marines w pancerzach bojowych, coś na wzór mechów. Im wyższy poziom ma marines tym więcej ma bonusów mech. Jest 3 rodzaje mechów. Rozwój mecha jest podobny do rozwoju zwykłego marines. Tak samo jak wyżej: rozwój mecha blokuje psychike u marines. Mi się udało odblokować tylko podstawowy pancerz.
- w opcjach gry jest coś takiego jak "druga fala", na samym początku masz kilka opcji do aktywacji, jak np: losowe statystyki dla nowych żołnierzy, losowe obrażenia w zakresie danej broni, losowe drzewko rozwoju. Za każdym razem gdy ukończysz grę są dodawane nowe opcje aż uzyskasz max.

Jest także błąd: przy końcowej misji mapa może nie wczytać się do końca, poprzez co nie możesz jej ukończyć i lepiej zrobić zapasowego save przed wystartowaniem końca fabuły. Co ciekawe jest misja gdzie uwalniasz "więźnia" Exalt, ale nie znalazłem do końca wyjaśnienia kto i dlaczego go uwięził. Z tego co czytałem jest gdzieś taka możliwość, ale jak sobie ją zablokowałem to nie wiem.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 1. Sep 14, 10:38

Ale ogółem jak wrażenia z gry. bo takie moje pytanie było :) Podstawka czy EW? A może w obu przypadkach unikalnie i inaczej?
Last edited by Sorkvild on Mon, 1. Sep 14, 11:46, edited 1 time in total.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Mon, 1. Sep 14, 11:46

Sorkvild wrote:Ale ogolem jak wrazenia z gry bo takie moje pytanie bylo :) Podstawka czy EW? A moze w obu przypadkach unikalne i inaczej?
Jako całość, to mam mieszane uczucia. Często gra jest zrobiona pod akcję, misje są krótkie, liniowe. Masz do zrobienia wąski korytarz tak aby dojść do końca mapy. Zawsze miałem jeden atak Exaltu na początku miesiąca i od razu moja kontra, pod koniec terror. Dwa polowania na ufo i tyle. Trochę mało, może na wyższych poziomach jest trudniej, bo normal jak poznasz schematy walki jest łatwy. Marines szybko awansują, snajper jest liderem grupy. Rozwój marines potem zrobił sie u mnie schematyczny i zawsze brałem te same umiejętności. Dlatego ciekawi mnie gra z losowym drzewkiem rozwoju. Co mnie denerwowało: darmowe ruchy ufoków po zauważeni ich przez moich żołnierzy. Bardzo często miałem tak ze wskakiwali miedzy moich marines. Na to też sposób znalazłem. Są pewne uproszczenia, ale dzięki temu gra jest bardziej przystępna i potrafi wciągnąć aby zobaczyć zakończenie. Bardzo dobrze zrobiony jest system morale, słabsi psychicznie to ciągły problem drużyn ale ich potem przerabiałem na mechy :P No i najważniejsze, to te rzeczy które nie udało mi się odblokować za jednym przejściem, a starałem się robić wszystko co się pojawiło: tajemnica uwolnionego więźnia Exalt, brak dostępu do lepszych mechanicznych pancerzy.

Jak już to grać z dodatkiem. Po uruchomieniu masz wybór czy chcesz grać w podstawę czy w dodatek, save są robione oddzielnie dla obydwu wersji. Po przejściu dodatku nie ma sensu wracanie do podstawy, gdyż wtedy gra wydaje się uboga.

A to jesli chcesz zaryzykować, pewne podpowiedzi do taktyki walki. ;)
Spoiler
Show
Problem są mechy, mają dużą wytrzymałość i duże obrażenia. Często im wchodzą krytyki i potrafią jednym strzałem zabić przeciwnika. Jest ich dwa rodzaje. Każdy ma inny rodzaj ataków, najgorszy jest Sektoid, on ma trzy ataki gdy stoi w miejscu, drugi jest latający w obstawie dron naprawczych. Dlatego zawsze przydaje się grenadier ze specjalną amunicja i dwoma rakietami. Drugi problem to ufoki z mocą psychiczną, jeśli nie ma mechów to są oni i często poluja na słabszych marines aby przejąć nad nimi kontrole. Jeśli to jest wyszkolony żołnierz to on potrafi nieźle zamieszać wśród swoich, gdyż mają większą celność od podstawowej i często na nich tracisz kontre swoich żołnierzy. A gdy takiego zabijesz to możesz liczyć na to że większość drużyny spanikuje.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”