Steam i nie tylko - promocje, dyskusje i komentarze

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 22. Aug 14, 17:17

Zaczynałem na darmowym koncie, na 10. poziomie Jedi na próbę opłaciłem abonament na miesiąc (29.99zł Paypal) i spodobało się więc opłacam dalej . Na razie wydałem na grę ok 90 zł. Za TESO musiałbym zapłacić sporo więcej, podstawka + sporo wyższy abonament - nie mam aż tyle wolnej kasy. Zresztą dostałbym grę niedorobioną z chorobami wieku dziecięcego i nie trzymającą klimatu Skyrima. Przynajmniej to co widziałem na filmach to nie jest ten klimat, którego bym oczekiwał. Dużo jest go za to w SWTOR, tzn. klimatu gwiezdnych wojen, znanego z filmów i starego KOTORa. Poza tym w gry SW grałem dotąd bardzo mało i dawno w nic, więc to taki nowy głęboki oddech w zupełnie nowym świecie, a świat Skyrim już się nieco opatrzył, więc TESO nie byłoby aż taką rewolucją.

Nie jestem za dobrym graczem, nie mam co pokazywać, bardziej jaram się samą grą i różnymi rozwiązaniami i o tym czasem coś skrobnę. Twitcha nie znam, na YouTube nie publikuję i szkoda mi czasu na sklejanie filmów i spraszanie innych do ich obejrzenia - niech robią to młodzi :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 25. Aug 14, 23:22

Może i nie do końca na temat ale polecam kupić w tym miesiącu CD-Action. Dlaczego? Tutaj oraz tutaj macie powody.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 30. Aug 14, 00:19

Sorkvild wrote:Pytanko do tych co grali w XCOM. Otoz mam na koncie od jakiegos czasu te gre w wersji podstawowej. Mam w planie zaczac w to grac i moje pytanie jest takie co jest lepsze? XCom w podstawce czy z dodatkiem EW? Z tego co slyszalem dodatek ten sporo zmienia w rozgrywce i laczy sie na stale z gra. Co wybrac i co lepsze w waszym odczuciu?
Miałem urlop to rzadko zaglądałem. Akurat kilka dni temu skończyłem Enemy Within na normalu i kilka rzeczy mogę napisać. Wrażenia z poziomu normal.

Dodatek dodaje kilka rzeczy:
-podstawowy to nowy rodzaj surowca o nazwie "Meld", można je zdobyć na każdej misji w ograniczonej ilości, na ogół są dwa punkty obstawione przez ufoków i zawsze jest limit czasowy. Gdy nie uda Ci się je znaleźć i dojść to tracisz je bezpowrotnie w danej misji. Ten surowiec jest ważny do rozwoju marines. Info będzie dalej.
- frakcja która konkuruje z Twoimi ludźmi: EXALT. Niby walczą lub współpracują z Ufokami ale ogólnie zależy jej tylko na przejęciu władzy na Ziemi, od czasu do czasu przeprowadzają ataki lub sabotaż na Twojej bazie: kradną kasę lub przeszkadzają w badaniach. Możesz blokować ich postęp poprzez szukanie ich placówek i atak na taka bazę, ostatecznie ich likwidujesz gdy znajdziesz ich bazę. Korzystają z takich samych bonusów jak Twoi żołnierze.
- są dodane laboratoria genetyczne: masz 5 kategorii jak np: umysł, korpus, nogi. Każda kategoria ma 2 rozwinięcia, wybór jednej blokuje dostęp do drugiej. Można w każdej chwili zrobić reset. Marines wsparci genetycznie nie mogą być psychikami. Właśnie tutaj wymagany jest meld, często te modyfikacje genetyczne dają Ci potężnego kopa. Jest np modyfikacja która daje regenerację życia co turę, albo która zwiększa celność żołnierzy w przypadku spudłowania lub modyfikacja umysłu która daje kontrę na atak psychiczny.
- laboratorium cybernetyczne - tworzysz marines w pancerzach bojowych, coś na wzór mechów. Im wyższy poziom ma marines tym więcej ma bonusów mech. Jest 3 rodzaje mechów. Rozwój mecha jest podobny do rozwoju zwykłego marines. Tak samo jak wyżej: rozwój mecha blokuje psychike u marines. Mi się udało odblokować tylko podstawowy pancerz.
- w opcjach gry jest coś takiego jak "druga fala", na samym początku masz kilka opcji do aktywacji, jak np: losowe statystyki dla nowych żołnierzy, losowe obrażenia w zakresie danej broni, losowe drzewko rozwoju. Za każdym razem gdy ukończysz grę są dodawane nowe opcje aż uzyskasz max.

Jest także błąd: przy końcowej misji mapa może nie wczytać się do końca, poprzez co nie możesz jej ukończyć i lepiej zrobić zapasowego save przed wystartowaniem końca fabuły. Co ciekawe jest misja gdzie uwalniasz "więźnia" Exalt, ale nie znalazłem do końca wyjaśnienia kto i dlaczego go uwięził. Z tego co czytałem jest gdzieś taka możliwość, ale jak sobie ją zablokowałem to nie wiem.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 1. Sep 14, 10:38

Ale ogółem jak wrażenia z gry. bo takie moje pytanie było :) Podstawka czy EW? A może w obu przypadkach unikalnie i inaczej?
Last edited by Sorkvild on Mon, 1. Sep 14, 11:46, edited 1 time in total.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Mon, 1. Sep 14, 11:46

Sorkvild wrote:Ale ogolem jak wrazenia z gry bo takie moje pytanie bylo :) Podstawka czy EW? A moze w obu przypadkach unikalne i inaczej?
Jako całość, to mam mieszane uczucia. Często gra jest zrobiona pod akcję, misje są krótkie, liniowe. Masz do zrobienia wąski korytarz tak aby dojść do końca mapy. Zawsze miałem jeden atak Exaltu na początku miesiąca i od razu moja kontra, pod koniec terror. Dwa polowania na ufo i tyle. Trochę mało, może na wyższych poziomach jest trudniej, bo normal jak poznasz schematy walki jest łatwy. Marines szybko awansują, snajper jest liderem grupy. Rozwój marines potem zrobił sie u mnie schematyczny i zawsze brałem te same umiejętności. Dlatego ciekawi mnie gra z losowym drzewkiem rozwoju. Co mnie denerwowało: darmowe ruchy ufoków po zauważeni ich przez moich żołnierzy. Bardzo często miałem tak ze wskakiwali miedzy moich marines. Na to też sposób znalazłem. Są pewne uproszczenia, ale dzięki temu gra jest bardziej przystępna i potrafi wciągnąć aby zobaczyć zakończenie. Bardzo dobrze zrobiony jest system morale, słabsi psychicznie to ciągły problem drużyn ale ich potem przerabiałem na mechy :P No i najważniejsze, to te rzeczy które nie udało mi się odblokować za jednym przejściem, a starałem się robić wszystko co się pojawiło: tajemnica uwolnionego więźnia Exalt, brak dostępu do lepszych mechanicznych pancerzy.

Jak już to grać z dodatkiem. Po uruchomieniu masz wybór czy chcesz grać w podstawę czy w dodatek, save są robione oddzielnie dla obydwu wersji. Po przejściu dodatku nie ma sensu wracanie do podstawy, gdyż wtedy gra wydaje się uboga.

A to jesli chcesz zaryzykować, pewne podpowiedzi do taktyki walki. ;)
Spoiler
Show
Problem są mechy, mają dużą wytrzymałość i duże obrażenia. Często im wchodzą krytyki i potrafią jednym strzałem zabić przeciwnika. Jest ich dwa rodzaje. Każdy ma inny rodzaj ataków, najgorszy jest Sektoid, on ma trzy ataki gdy stoi w miejscu, drugi jest latający w obstawie dron naprawczych. Dlatego zawsze przydaje się grenadier ze specjalną amunicja i dwoma rakietami. Drugi problem to ufoki z mocą psychiczną, jeśli nie ma mechów to są oni i często poluja na słabszych marines aby przejąć nad nimi kontrole. Jeśli to jest wyszkolony żołnierz to on potrafi nieźle zamieszać wśród swoich, gdyż mają większą celność od podstawowej i często na nich tracisz kontre swoich żołnierzy. A gdy takiego zabijesz to możesz liczyć na to że większość drużyny spanikuje.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 1. Sep 14, 12:00

Aha, czyli dodatek... Mysle, ze zabiore sie za gre jak tylko rozlicze sie z kilkoma tytulami po drodze.
Akurat wiedzialem, to ze misje sa tunelowe i schematyczne, no ale zobaczymy czy reszta gry to jakos wynagrodzi.
Swego czasu ostro gralem w klasyczne XCom'y jak Enemy Unknown i hardkorowy Terror From The Deep. Przy czym za lepszy uwazam wlasnie ten drugi tytul.
Otwarte mapy to bylo cos, szkoda ze zrezygnowali z tego w nowym Xcom, gra na pewno by na tym skorzystala.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 1. Sep 14, 21:10

Jeśli ktoś śledzi latobranie w serwisie muve.pl to prawdopodobnie wie już iż przez kolejne kilka godzin można kupić Borderlands GOTY (wersję ze wszystkimi dodatkami) za marne 8zł73gr.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 1. Sep 14, 22:08

O zesz, spoznili sie troche :)
Thief za 3 dyszki jest!

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 2. Sep 14, 21:28

Nieco lepsza jest spora oferta dodatków do Bordera2 albo wersja GOTY w dobrej cenie. Pozostałe to jakieś śmieci ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 8. Sep 14, 22:02

Nie wiem czy widzieliscie, ale pisza juz o tej akcji w wielu zrodlach. Paypal kopsnie przyslowiowego piataka (ok. 3,5 euro) za wypelnienia formularza. Kupon bedzie mozna wykorzystac min. w itunes, spotify oraz steam :)

Tu pisze co i jak

http://antyweb.pl/piec-dolarow-od-paypa ... -nowy-msn/#

http://polscygracze.pl/darmowe-5-na-pay ... rzystania/
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 9. Sep 14, 00:04

To z pewnoscia jakas akcja szpiegowsko-dywersyjna phutina celem zebrania danych na jak najwiecej osob. Ja bym nie klikał ;)Dzis nikt normalny nie placi 5$ za wypelnienie ankiety ;)


ps. w sumie 5$ piechota nie chodzi ;) probowal ktos? duzo "biurokracji" jest?

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 9. Sep 14, 13:22

bufi wrote:To z pewnoscia jakas akcja szpiegowsko-dywersyjna phutina celem zebrania danych na jak najwiecej osob. Ja bym nie klikał ;)Dzis nikt normalny nie placi 5$ za wypelnienie ankiety ;)


ps. w sumie 5$ piechota nie chodzi ;) probowal ktos? duzo "biurokracji" jest?

P.
Sprawdz drugi link. Update jest taki ze akcja przerosla paypala i po chamsku zmienili regulamin, ze dostaniesz 5$ rabatu, dopiero jesli wydasz w ktoryms ze sklepow ponad 5$ :/

...A juz mialem sie zabierac za podnoszenie zlota z ulicy hehe



Tak czy owak, jest gra za darmo od humble bundle.

http://lowcygier.pl/darmowe/warlock-mas ... ama-darmo/
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 9. Oct 14, 16:37

Sorkvild wrote:Moze wez sie zastanow i zrob sesje polaczona ze streamingiem na twitchu, gdzie pokazalbys troche rozgrywki w swym wykonaniu:)
Swtorowe tańce-hulańce Pierwszy filmik w życiu więc nie krytykować :P.
Btw. nagrywane w gabinecie apartamentu na szczycie wieżowca na Coruscant, zaraz po tym jak skończyłem urządzać wnętrze :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Thu, 9. Oct 14, 17:34

Na Origin za darmo jest do pobrania Dragon Age: Początek.

https://www.origin.com/pl-pl/store/free ... -the-house
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 9. Oct 14, 21:28

Sauron11 wrote: Swtorowe tańce-hulańce Pierwszy filmik w życiu więc nie krytykować :P.
Btw. nagrywane w gabinecie apartamentu na szczycie wieżowca na Coruscant, zaraz po tym jak skończyłem urządzać wnętrze :).
ROTFL Sauron! Malo sie nie posikałem ze smiechu :lol:
Wystaw to na rumble.com to jeszcze pare $ zarobisz na abonament ;)

ps. mam nadzieje, ze nie sluchasz takich "hitow" na codzien ;)

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Thu, 9. Oct 14, 21:53

Sauron11 wrote:Swtorowe tańce-hulańce Pierwszy filmik w życiu więc nie krytykować :P.
Btw. nagrywane w gabinecie apartamentu na szczycie wieżowca na Coruscant, zaraz po tym jak skończyłem urządzać wnętrze :).
Haha. Akurat nie przepadam za tym rodzajem muzyki, ale pomysł fajny Podać dalej? :P
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 9. Oct 14, 22:25

No ja też nie bardzo w niej gustuję, ale chodziło o piosenkę z mniej więcej stałym dynamicznym rytmem, do którego uda się jako tako dopasować rytmikę tańców, w tym przyp. tempo wideo jest 1.5x w stosunku do dźwięku. Przypasowałby też ten hicior grupy Weekend, ona tańczy dla mnie, jakkolwiek też nie leży to w mojej grupie zainteresowań ;).
Możesz podać dalej ale nie zależy mi specjalnie na popularności, chodzi tylko o zabawę w swoim gronie :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Thu, 16. Oct 14, 16:44

Drogie panie i panowie, znany wam skądinąd czerwony w czarne kropki owad ponownie usiłuje wziąć szturmem nasze portfele - tym razem za wabik służy produkcja stworzona na naszej rodzimej ziemi, czyli odnoszący światowe sukcesy Wiedźmin 2: Zabójcy królów. Gdyby tego jednak było mało podstępny insekt oferuje ją w Edycji Rozszerzonej, w skład której wchodzą : Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (sztuk jeden) mieszcząca się na 2 dyskach DVD, obszerna instrukcja wydrukowana na 29 stronach, mapa świata gry a także całego kontynentu oraz dysk z dodatkowymi materiałami i soundtrackiem z gry. W zastawieniu sideł przebrzydłemu robalowi pomogło to, iż rzeczony produkt wyceniony został na 27,99 złotych polskich ... wielu naszych braci wpadło w sidła zastawionej przez niego pułapki i obawiam się iż rzeczeni nieszczęśnicy nieprędko ujrzą światło dzienne. Mogę tylko mieć nadzieję iż użyjecie wspomnianych informacji w celu ostrzeżenia innych przed podzieleniem ich losu.

Informator SourVenom - bez odbioru.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 17. Oct 14, 13:01

Dzięki za ostrzeżenie, jak będę koło owada przejeżdżał, to nie wstąpię i nie kupię, a inaczej na pewno bym kupił ;).

Btw. strasznie nie pasują mi do wieśka ordynarne przekleństwa, chodzi o te najgorsze na K i P. Może już o tym kiedyś wspominałem, ale zawsze gdy wracam do filmików z fabuły i słucham tych brukowych zwrotów to aż mnie skręca. Jeśli to wiek trzynasty to żadne źródła historyczne nie podają, jakoby wtedy już je znano. Pewnie były jakieś ichnie z epoki, ale nie na K i P. Ciekawa dyskusja na ten temat :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sun, 2. Nov 14, 18:52

سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”