Steam i nie tylko - promocje, dyskusje i komentarze

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 23. Apr 15, 21:22

ttp://steamcommunity.com/workshop/aboutpaidcontent/

No to sensacja. Steam wprowadza płatności... na wybrane mody pobierane z warsztatu. Teraz twórcy będą mogli zarabiać na swych produkcjach. Na początek zaczynają z najpopularniejszym warsztatem czyli SKyrim.


OK... Ale wielu z nich nie daje wyboru i ustala stawki z góry na sztywno, a opcja pay-what-you-want wcale nie zaczyna się od zera. Co to ma k&#*a być? Na dzień dobry jest już oferowana paczka modów za 28 euro, gdyby to były jeszcze jakieś wartościowe i szeroko uznane produkcje, a tymczasem to zwykła miernota jakiej pełno na warsztacie typu bzdurne itemy i kolejne dekoracyjne miecze z mangi.

Moim zdaniem próby komercjalizacji sceny odbiją im się czkawką, już przelewa się fala protestów i zniesmaczenia tym co wyrabia Valve, wystarczy odwiedzić steamowe forum dla Skyrima. Co chwila pojawia się post z krytyką owego systemu.
Sam wsparłem kilka produkcji moderskich, ale na zasadzie dobrowolnego datku bezpośrednio na konto paypal twórcy moda. Doceniam robotę ludzi, bo to jest ciężka praca w najczęściej wolnym czasie. Nie mniej jednak wielu twórców podkreśla, ze robią to za darmo i za cholerę nie przyjmą kasy.
Tymczasem Steam chce być pośrednikiem i golić hajs na modach, przepraszam nie modach, a już DLC :///
Content creators only get 25% of the requested price, so if someone pays the minimum of 1.50$ we get 0.37 cents which we need to divide between two as we have two authors that worked on it. So a whopping 0.19 cents for each purchase
Za tę możliwość oferują iście bandycki podział zysku, który należy podzielić jeszcze z uwagi na ilość autorów.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 24. Apr 15, 05:11

Czy ja dobrze zrozumialem? Płatne mody są TYLKO wtedy, gdy autor zdecyduje
sie go sprzedawac.
Czy mozw kazdy, nowy mod dostaje obligatoryjnie cenę?

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 24. Apr 15, 10:41

To od autora zależy, z tym że nigdy nie ma wyboru nic albo coś. Cena zawsze zaczyna się od pewnej kwoty poniżej której nie da się zejść. Czy nie wystarczyło dodać tylko przycisk "donate", jak jest w Skyrim Nexus, gdzie gracz sam decyduje kiedy i czy w ogóle coś dorzuci.
Poza tym rodzi to sporo sporo problemów. Nie mamy gwarancji, gdy mod będzie aktualizowany, czy będzie kompatybilny z tym co już mamy, czy mod nie jest przypadkiem ukradziony z innej strony i publikowany jako własny (np. kradzież tekstur lub całości).

Nowe zasady przewidują "zwrot" towaru w ciągu 24h i wobec tego zaczyna się rodzić nowa forma piractwa - piractwo modów, tfu juz dlc.
Kupujesz, kopiujesz pliki do innego folderu. Robisz zwrot kasy i podstawiasz kopiowane.
Absurd - piractwo modów, kto by pomyślał że do tego dojdzie.

To tylko pokazuje, jak Valve jest łase na kasę. Obawiam się, że z czasem zostaną wprowadzone jakieś abonamenty na granie w gry... W postanowieniach już jest jasno i wyraźnie, że to co mamy na swych kontach - nie jest w zasadzie nasze, jest jedynie subskrypcją materiału. Takie zapisy umożliwiają wprowadzanie dalszych tego typu zmian.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 25. Apr 15, 23:58

Kto miał sobie dodać moda do Skyrim to już dawno to zrobił. Dodawanie płatnych modów akurat do Skyrima to jakiś lewy pomysł i mocno spóźniony :). Ja za nieoficjalne mody do gry nie dałbym złamanego grosza i nie wspieram moderów kasą. Jeśli robią coś z definicji za friko, to nie widzę powodu dopłacać. A jakby mi chcieli zabrać te mody co mam (jeśli to w ogóle możliwe), to niech se wezmą...
Doskonale wiem co znaczy gdy ktoś od początku decyduje się pracować za free i kończąc pracę chce ją udostępnić za free, a tu wcina się jakiś pośrednik, który chce na tym rąbać hajs, też za free...
Oj nieładnie drogi zaworku :twisted: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 28. Apr 15, 05:20

Na glownym forum od jakiegos czasu jest instrukcja, jak dodac do konta forum wszelkie znaczki-dyski przypisane do kazdej czesci gry.
Sa juz chyba wszystkie mozliwe dyski do zdobycia. Nawet do XBTF :)

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=378278

A tak wyglada moja kolekcja

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 29. Apr 15, 10:50

Steam uderza się w pierś, przyznaje do do porażki i wycofuje się z pomysłu wprowadzania opłat za mody.

http://steamcommunity.com/games/SteamWo ... 5253244218

Nie mniej jednak dobrze, że Valve pozostaje w kontakcie ze społecznością i słucha jej głosu zamiast wzorem innych firm jak Google forsować zmiany, które nikomu się nie podobają i z których nikt nie będzie korzystać.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 29. Apr 15, 17:18

We've done this because it's clear we didn't understand exactly what we were doing.
:lol:
bufi wrote:A tak wyglada moja kolekcja
Możesz się porównywać z klarixem, który z Was ma więcej znaczków ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Wed, 29. Apr 15, 22:31

Dzięki Bufi za info, już zaktualizowałem sobie profil. :)
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 9. Jun 15, 00:30

Steam wprowadza możliwość zwrotów. 14 dni od zakupu lub 2h gry. W sumie fajne, można przetestować czy gra ruszy lub czy nam się będzie się w ogóle podobać.

Ciekaw jestem ile Egosoft byłby w plecy jakby ta nowa polityka zwrotów działała w dniu premiery Rebirtha :lol:

http://pclab.pl/news64149.html
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 13. Jun 15, 10:57

Ruszyła promocja letnia. W tej promocji jest Homewolrd za 12,5, Buzz Space program za 18,8. Jednocześnie sa promocje na GOG-u od pewnego czasu. Ja to obecnie siedzę w Wiedzminie 3, może do końca wakacji go skończę.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 11. Jul 15, 14:07

Tera to chyba wszyscy siedzą w wieśku... nawet w MMach wszyscy chwalą tę grę... ja jednak starym zwyczajem czekam na zniżkę cen :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Thu, 11. Feb 16, 06:51

Jest na Steam oferta -50% na grę UnEpic:
Zabawna platformówka z elementami RPG. Zwykły chłopak niechcący przenosi się z sesji RPG prosto do lochu rodem z gier fantasy. Bohater musi zmierzyć się z potężnymi przeciwnikami czającymi się w podziemiach. Produkcja przypomina takie hity jak Castlevania. Jej cechą jest jednak ogromna porcja dobrego humoru.
- opis z gry-online.pl.

Normalna cena to 12,99€ (w promocji 6,49€).
Ponieważ mam ją już w bibliotece i grając bawiłem się setnie, niniejszym polecam ją Wam.

Przy okazji: wpadł mi w łapki drugi klucz do UnEpic; jeśli znajdzie się chętny, to odstąpię go za jedyne 15 zł (wychodzi coś około 3€) przelane na mój PayPal (stalovy@o2.pl) po wcześniejszym kontakcie na tenże adres @ (skontaktuję się z pierwszym, który napisze, więc... kto pierwszy, ten lepszy! :) ).
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 13. Apr 16, 21:43

Przypominam, że od jutra zaczyna sie wiosnobranie: https://muve.pl/wiosnobranie

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”