Endless Space

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Endless Space

Post by Sorkvild » Mon, 9. Jul 12, 23:35

Niedawno ukazala sie calkiem niezla turowa gra typu space strategy.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18038

Polecam zapoznac sie z materialami, wyglada bardzo obiecujaco. Zarowno recenzje gry i komenatrze graczy sa pozytywne, pozatym hra trafila na liste top 3 najgoretszych tytulow na steamie w lipcu.
Dyplomacja, zarzadzanie, projektowanie statkow tego nie ma w X :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Tue, 10. Jul 12, 20:20

Witam.

Widziałem to na Steam, ale muszę przyznać, że większą moją uwagę przykuł produkt, który nad wyraz przypomina mi grę Master of Orion lub Ascendancy z starej poczciwej "przyjaciółki" czyli Amigi :D tytuł tego produktu to Legends of Pegasus.
Myślę, że oba produkty zasługują na uwagę. Ja obecnie gram .... w Millenium 2.2 ( Millenium - powrót na Ziemię ). Gdy przejdę tę grę, to zacznę grać w drugą część tej zacnej gry Deuteros: The Next Millenium. A sagę uwieńczę grą Reunion :D
Wszystkie te trzy gry doskonale znam z Amigi i nadal jestem jej wielkim fanem. Dla zainteresowanych (fanów Amigi) mogę wspomnąć, że jest zacne oprogramowanie Amiga Forever 2012

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 10. Jul 12, 21:10

Ciekawie ten Legends Of Pegasus sie zapowiada. Dodany do listy życzeń.

Moge polecić podobne Sword Of The Stars 2. W tej chwili na Impulsie
jest promo -75% (~43pln) na SoTS 1 i 2 w wersji steam.

P.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Thu, 12. Jul 12, 07:54

Nie chcę robić of topa bo Sorkvild lub Klarix powieszą mnie za to. Ale nie wiem czy pamiętacie ze starych PCtów taką grę jak Imperium Galactica I lub II ? :) niezła gra :D Ja w każdym razie na pewno zakupie Endless Space i Legends of Pegasus ponieważ zawsze byłem fanem takiego typu gier. Tym bardziej, że ostatnimi czasy nie robią takich gier :(
Pozdrawiam.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 13. Jul 12, 10:25

Zachecony opiniami graczy zakupie Endless Space na dniach. Gierka jest naprawde fachowa, brakowalo mi takiego pomostu miedzy X a Cywilizacja, mysle ze to strzal w dziesiatke bedzie.
Legen Of Pegasus, o ktorym wspomina Lizard tez wyglada niezle. Mysle ze to dosc podobne tytuly. jako ze obie gry naleza do gatunku 4X (eksploracja, ekspansja, eksploatacja i eksterminacja). Calkiem niezly ten lipiec sie okazal, jako ze odkad pamietam to lipiec to miesiac lipy jesli chodzi o gry.
Warto tez trzymac reke na pulsie jesli chodzi o Steam, zaczynaja sie promocje mozna lyknac niezle tytuly za male pieniadze.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Sat, 14. Jul 12, 03:38

Witam.

Sorkvild ja Endless Space zakupie w piątek w następnym tygodniu. Dzisiaj zakupiłem sobieLunar Flight , Microsoft Flight: Alaskan Wilderness i kolejny dodatek do MSF Microsoft Flight: F4U Corsair. Generalnie Microsoft Flight jest darmową grą, trzeba płacić tylko za dodatki, które obecnie mam wszystkie. Jedyna rzecz, która razi mnie w tej grze to to, że większość samolotów nie ma kokpitu :( no ale to jest właśnie ta różnica w cenie "dodatków" W symulatorach pociągów dodatki kosztują po 10 - 15 funtów. Tutaj w MSF 4 funty:/ Mimo to fajnie sobie można pograć. Osobiście polecam na zabicie czasu.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 20. Jul 12, 11:36

Witam.

Pobrałem dzisiaj grę Endless Space - Emperor Special Edition wraz z dodatkiem Emperor Edition Upgrade. Mimo, że gra wręcz trąci Civką to jest naprawdę godna polecenia. Niewiarygodna możliwość modyfikowania jednostek jak i całej gry, czyli właściwości ras i temu podobne czyni grę naprawdę wyjątkową. Dzięki modyfikowaniu jednostek jak i ras, nasza rozgrywka za każdym razem może wyglądać inaczej. A to oznacza, ze gra nie będzie wiała nudą :D

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 16. Aug 12, 17:14

Hej i jak tam z tym Endless Space? Nadal jest dobry po kilku rozgrywkach?
Tak sie zastanawiam nad nim albo nad Legends Of Pegasus. Tyle, że ten ostatni został strasznie zjechany na Metracritic (23% dostał) taki drugi Sword Of the Stars, co tydzień poprawka wychodzi. I teraz mam dylemat czy wziąć Endlessa czy Pegasusa, bo cena niemała jest.

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 17. Aug 12, 14:40

Czekalbym az Endless Space bedzie oferowany -33% albo i wiecej.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 26. Oct 12, 21:31

Jest promo na ES - Emperor Edition na Gry Online za 24,9pln w wersji steam. Takiej ceny długoo nie będzie.

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 27. Oct 12, 14:39

No to jest juz nas trzech :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sun, 28. Oct 12, 12:07

Czterech, bo też sobie kupuje ;)
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 28. Oct 12, 14:44

Na razie zaznajamiam sie z interfejsem i podstawami.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 10. Nov 12, 15:41

Można jakoś zwiększyć wielkość akademii? Bo 3 herosów to ciut mało. W badaniach to widziałem ale to strasznie daleko.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sun, 11. Nov 12, 13:18

Pograłem ale mam mieszane odczucia do tej gry.

Zagrałem na największej mapie z maksymalna liczba przeciwników, nie zauważyłem tylko opisu ile jest układów. Poziom normalny. Spojrzałem na badania i pomyślałem sobie że to będzie długa partia. Czyli to co lubię. Staram się grać pokojowo, innych podbijać ekonomicznie, kulturowo albo coś w tym stylu. Trafiłem po zasiedleniu 10 układów na dwie cywilizacje, które mnie zamknęły w ekspansji. Udało mi się jeszcze kilka zająć i zacząłem zajmować wszystkie dostępne planety. Z badaniami każdego robiłem po trochu, utrzymując dobre stosunki z sąsiadami. Wojna mi nie groziła wiec wojsko to ostateczność. Każda planeta dostawała na samym początku farmy. Ilością układów byłem na 3 miejscu, ale nadrabiałem to zajętymi planetami.
Partie przegrałem. W liczbie ludności, generowanych punktach nauki byłem przedostatni. Nacja która miała 7 układów była o wiele lepiej rozwinięta niz ja, i to prawie dwa razy lepsza. Mam wrażenie że komp mocno oszukuje albo ja tej gry nie rozumiem. Mam wrażenie że SI ma szybszy przyrost ludności, produkcji, generowanych pkt nauki. A dlaczego tak sądzę? Kontrolowałem jak się ich planety rozwijają, jakie maja bonusy produkcyjne. Gdy u mnie do każdej planety dawałem żywność, Si robiła specjalizacje wg najlepszych współczynników. A pomimo tego i tak miała szybszy przyrost ludności. Żeby planety mi się nie buntowały, podatki obniżyłem na 10%. Wygrała rasa mocno ekspansywna, która za jednym zamachem przejmowała całe cywilizacje. Jakim cudem to ja nie wiem, gdyż ja ciągle miałem z tym problemy. Pomimo wystawienia na granicy herosa z dodatkowymi punktami kultury i zwiększonym zasięgiem to nie udało mi się w taki sposób przejąć ani jednego układu. A planety przygraniczne często mi strajkowały.

Wnioski jakie mi się nasuwają są niezbyt ciekawe.
1. Gra wymusza grę militarną. poprzez szybka blokadę ekspansji, chociaż są tutaj ograniczenia bo zbyt duża cywilizacja się buntuje. Najwięcej pkt generują statki. Jestem ciekaw jak kompowi udało się utrzymać flotę z kilkudziesięciu statków mając tylko 10 układów, bez buntu ludności, z dużym plusem na koncie i rozwojem cywilizacji.
2. Skupienie się tylko na jednej ścieżce rozwoju. Wymieniałem się badaniami, SI proponowała mi słabsze za silniejsze (np 4000pkt bada za 7500), a gdy robiłem kontre na coś silniejszego to miałem maksymalny sprzeciw. SI wydaje mi się że robi badania wg liczby tur, czyli wszystko po trochu. Gdy ja miałem już te silniejsze to przy opcji wymiany zawsze wyświetlały mi się słabsze, tylko że z innych dziedzin. Wiec nie wiem jakim sposobem oni i tak byli lepiej rozwinięci niż ja, podczas gdy ja skupiłem się na rozwoju badań z prawej strony, które dają szybszy przyrost punktów badań. Innych też nie omijałem, bo np badania handlowe i nad populacją miałem wynalezione do połowy. Ale prawą ścieżkę miałem prawie na maxa.
3. Osiedlanie się tylko na jednej planecie w układzie i maksymalnym jej rozwoju, dopiero wtedy można kombinować z zasiedlaniem innych planet. Tak mi się przynajmniej wydaje, gdyż nie ma opcji przenoszenia ludności miedzy układami. Można jedynie ludzi przesuwać wew układu.
4. Ruchomy heros. Zostawienie go w jednym układzie który już osiągnął maksymalny rozwój to zabójstwo, gdyż on daje zbyt dużego bonusa do produkcji a to przy nowych układach szybko procentuje poprzez zwiększony przyrost żywności.

Nacja która wygrała miała największą liczbę ludności (podbiła dwie cywilizacje), 31 układów i najsilniejszą flotę. Wygrała poprzez wybudowanie jednego z osiągnięć. Ja miałem 19 układów. Siła floty to jakieś 10% tego co ta nacja miała. Ludność, badania to kolosalna różnica między nami - gdzies tak ok 20% tego co ja miałem.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sun, 18. Nov 12, 11:19

Kupiłem, zainstalowałem , pograłem.

Gra bardzo mocno trąci cywilizacją, jest dość rozbudowana, ale i dość schematyczna. Np badania - de fakto zawsze na początek trzeba rozwijać te, które umożliwiają zasiedlanie planet.
Niestety, albo jestem tak słabym graczem, albo coś jest nie tak z AI, bo ja nie radzę sobie nawet na nowicjuszu - na małej mapie , przy 4 graczach zawsze znajdzie się AI które mnie zamknie w sektorze paru planet - zawsze mają mocniejsze statki, lepsze technologie i zasiedlone najlepsze sektory z dużą populacją :)

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Fri, 16. Aug 13, 20:24

W najnowszym patchu dodano język polski. Jeszcze nie sprawdzałem jakiej jakości.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sat, 17. Aug 13, 11:15

Wydawało mi się, że ta gra od dawna była po polsku. Ok, nieważne. To jest dobra wiadomość:

Code: Select all

 AI cannot be more than one step ahead of you.
I wogóle lista zmian jest bardzo długa. Może czas zaisnteresować sie bardziej tą grą :)

P.

Kajdorf
Posts: 287
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 17. Aug 13, 11:54

A sorry, zapomniałem dopisać że to dodatek jest PL :P Dodatku nie mam, ale takie info widziałem.Więc może sobie kupię.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”