The Elder Scrolls V: Skyrim

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 7. Dec 13, 18:02

Czego by nie mówić to wymagało tytanicznej pracy i samozaparcia - grupka modderów robiąca hobbystycznie to, czego nawet wydawca by nie ruszył, choć zarobić by się na tym dało. Poza tym - większość dzisiejszych graczy (a raczej casuali) w życiu nie tknęłaby nawet kijem Morrowinda, a dzięki temu cudeńku osby które nie miały okazji zapoznają się z grą, a ci którzy w to grali mogą odświerzyć wspomnienia. Większość weteranów z Tamriel będzie narzekać (bo ważyli się tknąć coś co było dobre i mogą to zepsuć) jednak należy pamiętać że robi to grupka miłośników serii TES którzy znają się na rzeczy. Penie i tak pójdą na jakieś ustępstwa bo nie wszystko da się w 100% przełożyć ze starego na nowe, pewnie dodają coś od siebie i zastosują się do sugestii fanów, pewnie co nieco pozmieniają, jednak koniec końców POWINNO wyjść dzieło lepsze niż poprzednik (mimo że zawsze trafi się ktoś, w czyje gusta to nie trafi) choć nie znaczy to że musi.

PS.: Wyglądając dzisiaj z rana za okno poczułem się jak w Skyrim - przez bardzo silny wiatr i opady śniegu (już mniej silne) widać było tylko na jakieś 10-15 metrów. Wyglądało to tak jakby z nieba nagle spadła lawina, a 10 sekund później, gdy wiatr ustał to był już tylko średni opad śniegu jakich jeszcze wiele będzie tej zimy.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 9. Dec 13, 11:58

Klimat Skyrim to był bardziej w piątek 6 grudnia, kiedy przechodził ten orkan czy jak mu tam. W centralnej Polsce nie był aż tak silny, ale i tak można to uznać za pierwszy atak śnieżnego potwora tej zimy. Miałem szczęście zostać w domu (urlop), ale żona wracała z pracy autkiem 35 km w 2 i pół godziny, a normalnie wyrabia się w 50 minut. Sypało, że nic nie było widać, auta stawały na drodze, korki wszechogromne, tiry w rowach, ludzie bezradni...

Co się tyczy dodatku, faktycznie ludzie się starają zrobić coś fajnego i za sam ten fakt należą im się brawa. Tylko że podjęli się ryzykownego tematu, więc zakładam, że nie celują w szeroki zakres odbioru. Tym bardziej, że to ponoć nie do końca legalne od strony prawnej (zbytnia ingerencja w kod gry czy cuś ktoś przebąkiwał). Nie chciałbym mieć takiej gry-moda zassanej na dysku, po czym dostać blokadę, jak się okaże, że prawnicy Bethesdy zaczęli obrabiać tyłki moderów ;).

Jest jeszcze kwestia muzyki, ścieżka z Morrowinda jest wykorzystana w pewnym stopniu w Skyrim i nie wiem jak u innych, ale u mnie już się nieco osłuchała, spowszedniała. Przed Skyrim miło było włączyć te utwory z Morka i posłuchać tak po prostu, ale teraz już nie są tak atrakcyjne, bo zbyt często odtwarzane były w Skyrimie. Z tego powodu też mniej atrakcyjne byłyby teraz odwiedziny w odświeżonym Morrowindzie, gdzie jak sądzę też będzie ta sama oryginalna ścieżka...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 10. Dec 13, 14:36

Trafiłem wczoraj fajną sytuację - w czasie wykonywania questa z Seraną zaszedłem do swego domu Heljarchen z dodatku Hearthfire, i będąc już przed domem, stojąc bardzo blisko tego wielkiego kołowrotu (młyna do młócenia pszenicy na worki z mąką) dopadł mnie zziajany kurier, przekazał list i stanął tak sobie w miejscu. Minąłem go i wszedłem do domku, pokrzątałem się tam z parę godzin gry, wyszedłem po wieczór i słyszę dziwne odgłosy, patrzę a tu kurierek zasuwa na kołowrocie. Zrobił w sumie z 4-5 pełnych obrotów (normalnie trzymając ręce na belce jak robi nasz bohater kiedy leci filmik z młócką), do tego gdy stanąłem bliżej żeby cyknąć fotkę, on ze dwa razy (co obrót) przekazał, że nie ma nic dla mnie (standardowa formułka po przekazaniu paczki). Wyglądało to przekomicznie, szczególnie jak wykonał pełny obrót młócki, stawał (chyba zmęczony) i po sekundzie zabierał się za kolejny. Po 5 tym się znudził i odstąpił od młócki :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 13. Dec 13, 11:02

Czy Wasza gra odgrywa animację (takie killcam) podczas leczenia się czarem? Mi wyświetla w lokacji Krater Smoczego Zęba, gdy tamtejszy prastary smok mimo zabrania mu zdrowia nie zdycha tylko nadal siedzi w swoim miejscu i czasem zionie ogniem (bug bo powinien być martwy). Dłuższe użycie tego najmocniejszego czaru leczenia przy tym smoku wywołuje te animację, gdy normalnie nie pamiętam takowej w innych lokacjach ani wcześniej w grze.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 29. Dec 13, 14:40

1003 godziny gry jak dotąd...
Czuję jakbym tu pisał pamiętnik :P .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 29. Dec 13, 18:44

Po obejrzeniu materialow z modu Skywind zaczynam miec ta produkcje na oku, wyglada bardzo przyzwoice, nie mniej jednak zanim sam zagram troszke poczekam kilka wersji, az nieco zostanie podszlifowana.

Warto tez zainteresowac sie wielkim modem Falskaar, ktorego glownym wykonawca jest cudowny dzieciak moddingu, ktory obecnie zauwazony przez studio Bungie dostal prace przy tworzeniu konsolowej gry Destiny.
http://bit.ly/1ceVYtl
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 30. Dec 13, 19:05

Mod jest fajny, ale nie jest chyba zlokalizowany, więc średnio będzie się prezentował z polską wersją. Do angielskiej jak najbardziej ciekawe rozszerzenie...
Edit: miałem na myśli oczywiście Falskaar. Moda Skywind nadal nie chciałbym na kompie. Natomiast właśnie się zastanawiałem, jak wyglądałby "hit chance" ze starego Morka w obecnym Skyrim i jak by to wpływało na walkę w zwarciu :). Morrowind Overhaul 3.0 mod daje odczuć ten stary i chyba dobry dla RPG system walki...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 31. Dec 13, 12:49

Troche przyjdzie poczekac na Skywind, az w pelni dojrzeje... Ale coz, poczeka sie. Za Falskar wezme sie jak skoncze watek glowny w Skyrim, Dargonborna nie posiada wiec Falskar bedzie jak ulal.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 31. Dec 13, 15:33

Dragonborna warto mieć, choćby ze względu na fajne nowe bronie, zbroje, smocze krzyki i "legalny" klimat Morrowindowy w wersji okrojonej. Możliwość zobaczenia i usłyszenia głosu wydawanego przez ostatniego żywego łazika, wzruszający symbol dawnych czasów - jest bezcenny. Ostatni łazik na Vvanderfell :!:. Myślę, że żaden mod fanowski nie zastąpi oficjalnego dodatku.
Sorkvild wrote:Dawnguard poza tym watkiem z wampirami (ktory jest kiepski i na dodatek glupi), dodaje nieco klimatowych lokacji na glownej mapie oraz questy z nimi zwiazne.
Pogralem chwile jako lord wampirow, zamiana w awatara i czarem "kulka" rozwalasz wszystko jak leci. Na legendarnym pyknalem starozytnego smoka kilka razy i padl. No co za bzdura... W ogole nie trzeba broni nosic tylko zamieniac sie w awatara i wszystkich naparzac fireballem. Slabo, slabo. Z kolei sciezna dla lowcow tez jest smieszna, bo mozna byc lowca i lordem wampirow przy okazji. Nonsens. To jest to co w tej grze mnie wkurza, przekleta kompromisowosc, ze mozesz byc wszystkim naraz. Nalezec do przeciwnych klubow etc etc, wyjatek stanowi jedynie Legion i Rebelianci.
Mógłbyś podpowiedzieć, nie zdradzając tajemnicy fabuły rzecz jasna, na czym polega kompromisowość przy wyborze strony w Dawnguardzie? Jestem dopiero na początku głównego wątku dodatku, ale obrałem już stronę, tzn. odrzuciłem zaloty Harkona i rozegrałem parę misji ze Świtem. Mam się spodziewać, że dostanę jeszcze szansę na przystanie do krwiopijców?

Po kilkunastu godzinach spędzonych nad tym DLC muszę przyznać, że mi się spodobał bardziej niż bardzo. Rozgrywam go powoli, na przemian z HearthFire i wątkiem głównym Skyrim. Fajne są te nowe lokacje, wkraczając do nich, do końca nie jestem pewien czy już w nich przedtem nie byłem, szperam w poszukiwaniu znanych kątów, jedne są znajome inne nie - świetne doznanie przy n-tym podejściu, uwielbiam tak nie-być-pewnym-czy-tu-byłem... Poza tym mnogość jako całość, nowości - świetnie opracowane bronie, zbroje, czary, smoki, przedmioty do zebrania czy stworzenia, potworki i wspomagajki (opancerzony pies towarzysz czy trole). Przy tym wszystko to tak płynnie wpisane w klimat podstawki, nie nachalnie jak w przypadku niektórych przekombinowanych fanowskich modów. Np. broń Świtu udanie nawiązuje do norskich broni z Dragonborna, toporki niby podobne a jednak inne, wszystkie ładnie zbalansowane. Albo zupełnie nowe latające insekty w kokonach - pierwszy raz jak spotkałem to w ciemnej jaskini, zbierałem jaja chaurusów z brzegów podziemnego jeziorka i nagle trzask-prask i coś skoczyło mi na plecy - normalnie prawie się zsikałem (ze szczęścia oczywiście) :D.
Zdecydowanie ten dodatek jest świetny, już nawet przez samo dodanie różnych takich delikatnych smaczków, przy których można przystanąć na dłużej. Fabuły nie oceniam, bo dopiero liznąłem...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 31. Dec 13, 15:58

To ze lordem wampirow bedziesz mogl sie stac nawet bedac w Dawnguard, zas oni sami z "klubu" cie nie wyrzuca. Wybor jest twoj oczywiscie i wcale nie musisz zen korzystac. Jak dla mnie taka kompromisowosc jest nie do przyjecia.
Olalem ten bzdurny temat wampirow i ich wojenke pobierajac z DG jedynie kusze. Skupilem sie na rozpracowaniu miejsc i questow jakie dodaje DG, a ktore nie sa powiazane z watkiem wampirow z DG.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 2. Jan 14, 08:35

Przyznaję, że z początku nie do końca podobał mi się pomysł, aby nasza wampiryczna towarzyszka zamieszkała, spała i jadała w twierdzy Świtu, ale w tym szaleństwie spodobało mi się, że wszystko to robi za moim wyłącznym poręczeniem, tzn. Isran nadal jej nienawidzi i pozwala przebywać z rycerzami tylko pod warunkiem, że jak coś zbroi (np. wyssie kogoś we śnie), to odpowiem za to ja. Pomysł o tyle fajny, że wtedy lepiej brać ją ze sobą na wyprawy niż pozwalać jej czekać w twierdzy :).

Z tego wątku wampirycznego to bardzo podoba mi się też dubbing aktorów wersji polskiej, szczególnie pięknie wypada głos Aleksandry Domańskiej podkładającej głos Seranie, jest taki czysty i ciepły, że od razu wzbudza sympatię i dodaje dodatkowego smaczku postaci bądź co bądź krwiopijcy.
W ogóle dubbing Skyrima z DLC jest moim zdaniem rewelacyjnie profesjonalny i oceniam go na 10/10. Można przyczepić się do niektórych powtarzalnych głosów, ale to szczegół, sam dobór i brzmienie głosów świetnie pomaga budować klimat...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 5. Jan 14, 15:32

Skywind i kulisy powstawania, vlog developerski. Warto ogladac, projekt zgromadzil juz ponad 70 osob zaangazowanych we wszystkich mozliwych plaszczyznach. Prace trwaja i wyglada to dobrze. Kto wie czy projekt sie nie przerodzi w samodzielna gre, podobnie jak inne mody do gier ktore zaczely zyc wlasnym zyciem i doczekaly sie premiery :)

http://www.youtube.com/watch?v=uJwpaVwOaHM#t=22
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 5. Jan 14, 21:12

Może mi się spodoba jak dodadzą oryginalne włócznie i halabardy, oczywiście w poprawnej animacji ich stosowania (a nie jak w Skyrim mod na włócznie machane jak młotem dwuręcznym) :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 27. Jan 14, 23:57

Pimpowanie Skyrima. Realistyczna grafika, mrozny klimat i gorace dupeczki ;)

http://www.purepc.pl/rozrywka/skyrim_z_ ... _generacji
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 28. Jan 14, 21:40

Piękne to wszystko na filmie i fotkach wygląda, pościągałem parę na tapety :). Szkoda, że chyba żaden z dostępnych w normalnej cenie kompów by sobie z taką grafiką nie poradził. Ale pooglądać można :)

PS. tylko co to za muza, do Skyrima nie pasuje :doh:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 28. Jan 14, 23:51

Filmik z khajitem ze strony z modami

http://www.youtube.com/watch?v=yJfQfAgPC6g
Robi wrazenie
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 29. Jan 14, 11:26

No po prostu WOW! Akurat gram kocurem i przydałby mi się taki rasuś :).
Jeszcze fajniejsza jest jego zbroja, wariacja stalowej, łuskowej i norskiej z Dragonborna plus zajefajna smocza czaszka na ramieniu... :thumb_up:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 3. Mar 14, 10:50

Skyrim w wersji japońskiej wygląda zabawnie :). Choćby scenka jak w 02:15 :roll:

Choć osobiście wolę tą szarą, mroczną stronę Skyrim niż taką anime - humorystyczną, bądź co bądź psującą oryginalny klimat.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 3. Mar 14, 11:08

Sorkvild wrote:Pogralem chwile jako lord wampirow, zamiana w awatara i czarem "kulka" rozwalasz wszystko jak leci. Na legendarnym pyknalem starozytnego smoka kilka razy i padl. No co za bzdura... W ogole nie trzeba broni nosic tylko zamieniac sie w awatara i wszystkich naparzac fireballem. Slabo, slabo. Z kolei sciezna dla lowcow tez jest smieszna, bo mozna byc lowca i lordem wampirow przy okazji. Nonsens. To jest to co w tej grze mnie wkurza, przekleta kompromisowosc, ze mozesz byc wszystkim naraz. Nalezec do przeciwnych klubow etc etc, wyjatek stanowi jedynie Legion i Rebelianci.
Pograłem trochę w ten wątek i mogę co nieco się ustosunkować.
- Lord wampirów na legendarnym poziomie trudności zadaje niewielkie obrażenia swoimi czarami, a walce wręcz to już w ogóle jest cienias i zbiera tylko bęcki. Ze smokiem nie walczyłem będąc lordem, ale w Kopcu Dusz próbowałem się z tymi nieumarłymi powstającymi z grobów i było naprawdę kiepsko, zwykle musiałem uciekać, nie było się jak regenerować. Powinni być słabsi niż starożytny smok. Nie wiem jak "pyknąłeś starożytnego smoka kilka razy" zanim padł, na legendarnym poziomie to u mnie niemożliwe.
- ścieżka dla łowców, że można być łowcą i lordem wampirów, owszem ale chyba tylko do pewnego momentu i to jest fajna sprawa. Mogłem stać się wampirem przed wejściem do Kopca Dusz, i stałem się, żeby zobaczyć jak będzie, ale po ukończeniu tej części questa i ponownym pojawieniu się w Twierdzy Świtu, już jako przemieniony wampir - byłem znienawidzony przez wszystkich łowców, a dowódca w ogóle nie chciał ze mną rozmawiać i odnosił się wrogo. Poradzono mi zdjęcie klątwy krwi abym mógł do nich wrócić. Oczywiście skorzystałem z usług Faliona z Morthalu i powitano mnie przyjaźnie.
To jest jak najbardziej logiczne i bezkompromisowe podejście do tematu, można być kim się chce, ale nie przez cały czas, bo wpływa to na nastawienie NPCów w dalszej części rozgrywki.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 3. Apr 14, 12:10

Absolutnie rewelacyjne, piękne, magiczne, niesamowicie klimatyczne są odwiedziny w Zapomnianej Dolinie (wątek o poszukiwaniach Łuku Auri-Ela z Dawnguarda). Podkład muzyczny jest tam wprost fantastyczny, takiego fajnego motywu jeszcze nie słyszałem w Skyrim :). Przepastne i bardzo wysokie, wielopoziomowe jaskinie, wąskie chodniki przytulone do lodowych zboczy, lodowe przezroczyste ściany, wszechobecne wodospady i podziemne jeziora, połączone w logiczną sieć z rzekami (tzn. płynąc rzeką na powierzchni docieramy do wodospadu w skale, skaczemy w bezdenną głębię i lądujemy w jaskini, z której płyniemy dalej podziemną rzeką do kolejnego wodospadu, który prowadzi do kolejnej jaskini, w której byliśmy na samym początku parę godzin wcześniej. Odczucie głębi tej przestrzeni robi ogromne wrażenie. Do tego wyjaśnienie historii Śnieżnych Elfów podane w intrygujący i tajemniczy sposób. Nowe warianty stworów i zwierząt, nowe budowle.
Myślałem, że Kopiec Dusz to szczyt przyjemności z tego dodatku, ale srodze się myliłem - przejście Zapomnianej Doliny, odwiedziny w każdym zakamarku i odkrycie wszystkich tutejszych tajemnic zajmuje bardzo dużo czasu i jako takie daje wrażenie obecności jakby w osobnym mikro uniwersum, poświęconym tylko Falmerom, odstaje znacznie nawet od tych wielkich jaskiń dwemerskich głównego Skyrim. Bez dwóch zdań - świetna robota!
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”