The Elder Scrolls V: Skyrim

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 2. Dec 13, 14:31

Pogubię się, jak będę robił zbyt częste przerwy od Skyrim, więc muszę grać codziennie ;). Póki co sejfy w piwnicy pomogły mi wreszcie uporządkować materiały do produkcji. Po jednej stronie trzymam surowce czyli skóry, rudy, kości zwierząt, po drugiej przetworzone, czyli sztabki klasami (osobno złoto+srebro, stal+żelazo, cała reszta) oraz dodatkowo - kamienie szlachetne i drewno opałowe. Pożywienie także, tyle że w workach (mięso, warzywa, owoce, produkty gotowe), a napoje w beczce. Teraz jestem w pracy bez dostępu do kompa, ale pamiętam gdzie co położyłem w schowkach (10 sejfów, 4 worki, beczka i 2 kufry) i jak wrócę wieczorem mam nadzieję do gry, to się chyba nie pomylę . :roll:

PS. Twoja uwaga o posprzątaniu własnego domu jest w tej sytuacji bardzo celna :D .

Moim zdaniem "vaniliowe" ustawienia oświetlenia bez Realistic Lighting w wersji hardcore to na dzień dzisiejszy zbyt małe wymagania dla doświadczonych wojowników :). RL to rewelacyjne utrudnienie dla kogoś na wysokim poziomie trudności, ciemność jest dosłownie wszędzie tak jak powinno być, w budynkach, jaskiniach, lochach, w nocy, światło jest tylko w bliskości świec, latarni, ognisk, palenisk itp, a w pozostałych miejscach panuje grobowa ciemność. Strach wyjść w nocy poza miasto, bo np. słychać pomruk niedźwiedzia ale nie wiadomo gdzie on jest dopóki jego kły nie znajdą się 2 metry od nas, w świetle naszej lampy. Będąc w podróży dobrze się jest przygotować na nadejście nocy i poszukać spoczynku, bo po chwili może być problem z rozpoznaniem kierunku marszu, wszystko wokół jest takie same, szczególnie jak dojdzie mgła, deszcz czy śnieg. Słowem - spore utrudnienie, ale rewelacyjny klimat.

Z Twojej paczki interesują mnie najbardziej pierwsze 2. Killami już się interesowałem, ale przeczytałem co nieco powierzchownie o potencjalnych problemach i odechciało mi się trochę :). More grass - jak wpływa u Ciebie na obciążenie grafiki? Gram z cieniami na full i dodatkowa trawa + extra cienie na pewno na to wpłyną. Saturation - co to robi?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Mon, 2. Dec 13, 19:02

Ja testowałem go, ale zmazałem znowu. Ten mod jest od fanów dla fanów. I oni zmienili też balancing gry. Po prostu ocenili subiektywnie, że niektóre rzeczy trzeba zmienić i zmienili. To dla mnie przymus i kuratela, więc zmazałem.

klarix [ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 2. Dec 13, 19:27

Sauron11 wrote: Z Twojej paczki interesują mnie najbardziej pierwsze 2. Killami już się interesowałem, ale przeczytałem co nieco powierzchownie o potencjalnych problemach i odechciało mi się trochę :). More grass - jak wpływa u Ciebie na obciążenie grafiki? Gram z cieniami na full i dodatkowa trawa + extra cienie na pewno na to wpłyną. Saturation - co to robi?
Problemy z modem killami? Jakis nonsens, wszystko jest jak trzeba. Gdyby faktycznie cos sie dzialo to bym odinstalowal, tymczasem od dziala na tip top. Bez tego nie gram wcale i juz.

More grass, nie wplywa na obciazenie grafiki wcale. Mnozy kepy traw ale z umiarem, bez jakis spektakularnych dywanow (na workshopie sa screeny).

Immerisve Saturation boost balansuje kolory, czyniac gre bardziej przyjemna dla oka. Bardzo zbalansowany wizualnie mod "zadne cukierki". Obrazy i opis na workshopie.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 3. Dec 13, 10:19

Kill moves no blur - info w opisie: ***This mod should not conflict with mods that add Kill Moves or change how they work. However, i can't guarantee that some other mods may attempt to edit the same imod data, in which case the mod lower in your load order will take precedence.***

Wprawdzie nie bezpośrednie potwierdzenie ale możliwość wystąpienia błędów. Dla mnie to +/- oznacza, że mod nie jest do końca przetestowany, skoro twórca dopuszcza kolizje z innymi modami.

Szczególnie, że po zainstalowaniu niedawno dodatków DawnGuard i HearthFire, gra mi się wiesza przy wychodzeniu z niej. Tzn. zapisuje się, po chwili zamykam ją, ale już na poziomie pulpitu okno gry zawiesza się i za każdym razem muszę "domykać" ręcznie z menedżera windows. Jeśli sprawdzenie instalacji gry na Steam nie pomoże będę grzebał dalej... Przed tymi DLCami wychodziło się ze Skyrim bez takich problemów.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 3. Dec 13, 10:35

Byc moze sie cos wieszac jak masz zainstalowane inne mody dodajace inne killmovy, ja takowych nie mam i u mnie sie nic nie wiesza.

Za to DG i HF to dopiero "bugownie". Myslales, ze gra bedzie dzialac cacy po zainstalowaniu takich kobyl dodajacych mnostwo nowych obiektow i questow? Guzik prawda, z tymi dodatkami wysypki i zawieszki staja sie normalne. Nie wydali nawet porzadnego patcha, wiecej z tym problemow niz z tymi "nieprzetestowanymi" modami.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 3. Dec 13, 13:00

Z tym mnóstwem bugów dla DLC bym nie przesadzał :). Poza tym zamykaniem gry w sumie raczej mało ich trapi. Może poza zauważonym wczoraj - w sali trofeów można się pobawić w małego genetyka i stworzyć na podeście hybrydę z dwóch potworków po kolei wybierając je z menu. Stworzyłem tak horkera z 6 owłosionymi nogami wystającymi z pleców, obrzydlistwo ;). Najazdy szczurków też są dziwne, bo pojawiają się w piwnicy nie wiadomo skąd, a po ich ubiciu i upieczeniu na ognisku w kuźni truchła znikają przy następnym reloadzie :). Przy urządzaniu pomieszczeń zdarza się też możliwość powtórnego wyboru mebli z menu "pulpitu", po tym jak już je wcześniej ustawiliśmy, ale to znika po wyjściu i powtórnym uaktywnieniu "pulpitu". Ale to wszystko szczegóły...
HearthFire na razie nie przyniósł mi innych bugów, a Dawnguarda dotąd nie ruszyłem (poza doświadczeniem nowych przedmiotów jak nowe jedzenie z pieca chlebowego czy rewelacyjnie prezentujące się smocze bronie - ich wykuwanie zostawiłem sobie na później :) ).

Btw. które skrzydło domu daje dodatkową piwnicę po lewe strony domu? Żadne z tych ze skośnym dachem i żadna z wież nie ma piwnicy, a z tej głównej piwnicy są takie jakby drzwi albo portal ze ścianą zaraz przy wejściu po lewej stronie.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 3. Dec 13, 14:26

Pograj to zobaczysz... Mnie najbardziej w HF draznia zepsute gabloty, do ktorych niestety nie da sie nic wsadzic by sobie lezalo za szklem i ladnie wygladalo :/

Dawnguard poza tym watkiem z wampirami (ktory jest kiepski i na dodatek glupi), dodaje nieco klimatowych lokacji na glownej mapie oraz questy z nimi zwiazne.
Pogralem chwile jako lord wampirow, zamiana w awatara i czarem "kulka" rozwalasz wszystko jak leci. Na legendarnym pyknalem starozytnego smoka kilka razy i padl. No co za bzdura... W ogole nie trzeba broni nosic tylko zamieniac sie w awatara i wszystkich naparzac fireballem. Slabo, slabo. Z kolei sciezna dla lowcow tez jest smieszna, bo mozna byc lowca i lordem wampirow przy okazji. Nonsens. To jest to co w tej grze mnie wkurza, przekleta kompromisowosc, ze mozesz byc wszystkim naraz. Nalezec do przeciwnych klubow etc etc, wyjatek stanowi jedynie Legion i Rebelianci.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 3. Dec 13, 20:10

Ciebie to wkurza i ok, ale to może o to chodziło, żeby móc spróbować wszystkiego i nie być pozbawionym różnych pozornie przeciwstawnych sytuacji bez konieczności ładowania gry sprzed ntego zapisu. Twórcy może graczowi pozostawili decydowanie kim chce być, jak chce grać i na jakim poziomie. Jeśli nawet masz super czar, kto powiedział, że musisz go używać? Gra tego nie wymaga, nie prowadzi za rękę, możesz ale nie musisz, i to jest jej moim zdaniem zaleta a nie wada. Piszesz, że słabo, bo możesz wszystkich położyć fireballem, ale co stoi na przeszkodzie, aby mając silny czar pod ręką użyć słabszego? Jest ich w pytę jak się dobrze rozejrzeć. Pobawić się z przeciwnikiem. Jeśli o mnie chodzi dopiero wczoraj odkryłem użyteczność odległościowych czarów "popielnych" z Solstheim, na nowo uatrakcyjniły starcia z silniejszą grupą przeciwników, choć nie są czarami ofensywnymi, po prostu dają fajny efekt paraliżu...
Spójrz z tej strony... jakbyś nie miał super silnych czarów, jak miałbyś poczuć się i być rozpoznawany przez innych, jak prawdziwy bohater Skyrim, Smocze Dziecię i pogromca Alduina? Lepiej je mieć (i nie używać, tylko czasem się pobawić - np. potężne czary zniszczenia na poziomie mistrza) niż nie mieć i narzekać, że twórcy ich nie dali. Od przybytku przecież głowa nie powinna boleć ;).

A'propos gablot, mi się udaje trzymać w nich z powodzeniem zaklęte sztylety, leżą sobie i ładnie wyglądają i nie wypadają ze środka. Ale już np. statuatka Dibelli postawiona na kominku, podczas gdy półke niżej leży sobie zdobna misa - te dwa przedmioty potrafią się zejść i jak wracam po godzinie to misa stoi na półce a w niej tkwi Dibella :). Ale to są bardziej urocze akcenty niż wkurzające. Przynajmniej tak je traktuję, bo dużo grze wybaczam, żeby mieć z niej prawdziwą frajdę :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 3. Dec 13, 21:43

To jesli wlasnie powod dla ktorego Skyrim odstaje od tes3 czy tes4, gdzie postac sie tworzylo, okreslajac jej cechy i wspolczynniki a co skyrim zredukowalo do zdrowia many i energii. Ciekaw jestem co bedzie w nastepnym Tesie, pewnie jeden albo max dwa paski.

Poza napawde dobrym swiatem, silnikiem radiant, eksploracja i niektorymi questami gra jest slaba. Przewaga atutow jest jednak wieksza co zacheca do grania, lecz co wazne - z pewnym niesmakiem i to nie jest tylko moja opinia. Zwyczajnie nie siegalbym po cos ma casualowe rozwiazania rodem z konsoli.

Oczekuje by gra stawiala mi wybory i pozwalala okreslic postac jaka odgrywam - wyrazistosc to lubie, a nie lekkostrawna papke dla kazdego z cala gama "I Win Button's".
Teraz gram sciezka A, zas pozniej zagram w gre od nowa podazajac dosc odmienna sciezka B i C, napotykajac nowe postaci i robia zupelnie inne questy i zakonczenia gry, jak mialo to miejsce np. w Falloucie 2 czy innym klasycznym crpg. Natomiast koegzystencja wszystkiego i ubijanie wszystkich ptakow jednym kamieniem mija sie z celem.

Chetnie zagralbym tym wampirem, gdyby tylko sprawa byla bardziej zbalansowana, a nie na zasadzie lord wampirow taadaaa I WIN.
Tak jak swego czasu w TC, brales Vidara z kampanii i heja rozwalka na calego. Owszem nie robilem tego i do tego stpnia gra obrzydzila mi granie Terranami. Potem ludzie sie pytali czym latac, jaki jest najlepszy statek, ano Vidar panie!
Podobnie sprawa ma sie z piwem, piwo ktore ma smakowac wszytskim "koncernowy jasny lager" jest paskudne i jak powiedzial Cejrowski - nadaje sie tylko do sikania.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 4. Dec 13, 20:07

Ale dlaczego takie a nie inne rozwinięcie (czy raczej ograniczenie) tworzenia postaci wobec poprzednich gier miałoby być wadą Skyrim? Pamiętam, że mnogość współczynników w Morrowind czy Oblivion wcale nie do końca było takim pozytywem dla niektórych. Przy pierwszym zetknięciu może tak, ale przy kolejnych... Ja mam w sumie stosunek raczej pozytywny do wszystkich gier TES i nie mógłbym wskazać lepszej czy gorszej. O Skyrim wiem, że dostarczyła mi już prawie 1000 godzin wspaniałej rozrywki na wysokim poziomie, a nie wiem ile dały poprzednie gry, bo nie miałem wtedy Steama :). Skyrim uważam za grę piękną i niemal doskonałą, oczywiście z dodatkiem ciekawych modów, ale vanilla też była świetna w momencie wydania. Jeśli piszesz, że świat gry, silnik, eksploracja, questy są naprawdę dobre, to co inne jest słabe, oprócz wspomnianego wg Ciebie określania współczynników. Czyż te elementy nie są kluczowe do pozytywnej oceny rasowego rpga? To że ma rozwiązania rodem z konsoli - szkoda, ale trudno, takie czasy. Niektórzy krytykują mocno to klasyczne menu ekwipunku i magii z vanilli, że nieczytelne, bo przedmioty nie alfabetycznie itp. Ok, nie jest to ideał, ale jest dobre, na pewno nie jest nieczytelne. Do dziś mi to pasuje i gram z tym podstawowym menu i nie chcę zmieniać na modyfikację. Kwestia przyzwyczajenia. O tym, że to bardziej menu konsolowe zresztą dowiedziałem się z mediów, bo nie sądziłem, że pctowe powinno się czymś wyróżniać :roll: .
Gdy porównujesz do iksów - to czy nie o to chodzi aby grać coraz to lepszymi statkami, dążyć do coraz to wyższych poziomów zadawania zniszczeń? Jak pamiętam, w trybie Walka o to w iksach chodziło. Też jak było mnie stać to kupowałem statek, w którym czułem się Wielki. Przewaga w kosmosie wiązała się z byciem najlepszym w starciach. A jak budować przewagę nie mając mocnych, a właściwie najmocniejszych, argumentów siłowych? :)
Myślę, że posiadanie wypasionych umiejętności i sprzętu zadającego najmocniejszy ból jest bardzo ważne, a gdy już się to osiągnie, można poszukać emocji na warunkach jakie sami sobie dopasujemy. Tzn. jeśli jest się lordem wampirów, to może jest gdzieś sytuacja, w której nawet najlepsza z naszych mocy nie pomoże uzyskać przewagi, a postać znajdzie się w tarapatach. Poszukiwanie takich sytuacji może stać się nowym wyzwaniem osoby posiadającej w ręku bardzo mocne ciemne moce :twisted: .

Edit: Jedna rzecz jeszcze - świat gry+eksploracja - to moim zdaniem wystarczające cechy, dzięki którym Skyrim spokojnie obroni sie zawsze przy porównaniu z Morkiem i Obkiem. W obu grach świat był raczej bardzo podobny, tzn. lokacje takie jak wnętrza budynków, jaskiń, lochów, otchłani z Obka - wszystko do bólu powtarzalne i z czasem budzące znużenie (lokacje jakby z jakiegoś generatora). A w Skyrim lokacje niepowtarzalne, urozmaicone, piękne, widać że przygotowane wielkim nakładem pracy i z rozmachem - coś absolutnie niesamowitego i wciągającego jak nic przedtem (co zresztą urzekło mnie już przy pierwszym obcowaniu z grą - zachłannie rzuciłem się w wir eksploracji :) ). Wchodząc do nowego pomieszczenia nigdy nie wiadomo, co spotka się w środku, to mocno przykuwa do grania nawet za kolejnym razem, bo nie sposób spamiętać wszystkich odwiedzonych miejsc i zawsze można coś nowego zobaczyć, dać się zaskoczyć...

Tymczasem, lecę szukać nowej żony dla mojego kociaka :roll: ...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 6. Dec 13, 10:56

Sprawdzam spójność plików gry już 3ci raz i za każdym razem wychwytuje 1 błędny, który pobiera, ale nowe sprawdzanie znów daje błędny plik i znów pobieranie. Mam tak po instalce tych dwóch DLC, żadnych modów nie instalowałem w tym okresie. Co to może być i jak to załatać? Albo do kogo się zwrócić?
Wydaje mi się, że była już kiedyś taka sytuacja ze Skyrim...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 6. Dec 13, 17:33

A może to po prostu bad sector na dysku.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 6. Dec 13, 18:15

Raczej wątpliwe. Swego czasu mialem taki sam rebus z X:TC, bo z uporem maniaka stim sciagał lang.dat angielski a ja mu na złość ustawialem lang.dat na polski. I stim nie mogł zrozumiec, że chce grac po polsku ;) Pozniej jakos naprawili to.

P.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sat, 7. Dec 13, 13:27

Mod do skyrim - morrowind na silniku skyrim :)

http://www.gram.pl/news/2013/12/06/skyw ... -0-9.shtml

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 7. Dec 13, 17:46

Ja tam podchodzę sceptycznie i nieufnie do tego rodzaju hybryd. Pierwsza sprawa to konieczność posiadania na dysku jednocześnie Skyrima i Morrowinda GOTY + 3,5 BG dodatkowych danych, mimo że mam tę wersję to nie podoba mi się taki sposób łączenia gier.
Poza tym... Morrowind to taka legenda, głęboko zapadła w pamięć część zamierzchłej growej historii, zostało po tym mnóstwo miłych wspomnień, których nie chciałbym odgrzebywać i modyfikować jakimś modem, który przywraca tę legendę do dzisiejszych czasów. Już Dragonborn na Solstheim był ryzykownym posunięciem. Bardzo przyjemnym doznaniem w ogólnym kształcie i odbiorze, lecz pozostawiającym spory niedosyt i nie do końca udanym. Brakowało charakterystycznej fauny, dziobatych popielnych, dreughów, dzwonów szóstego rodu, a były draugry. Do tego jeźdźcy na dzikach - w oryginalnym Morrowindzie to były prawdziwe mocne bestie. Moim zdaniem eksperyment z odświeżonym Morkiem w formie moda może się udać, ale jeśli będzie zanadto zalatywał Skyrimem, jak Solstheim, to będzie tylko średni i pozostawi niedosyt, albo zszarga legendę pierwotnego Morka :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 7. Dec 13, 18:02

Czego by nie mówić to wymagało tytanicznej pracy i samozaparcia - grupka modderów robiąca hobbystycznie to, czego nawet wydawca by nie ruszył, choć zarobić by się na tym dało. Poza tym - większość dzisiejszych graczy (a raczej casuali) w życiu nie tknęłaby nawet kijem Morrowinda, a dzięki temu cudeńku osby które nie miały okazji zapoznają się z grą, a ci którzy w to grali mogą odświerzyć wspomnienia. Większość weteranów z Tamriel będzie narzekać (bo ważyli się tknąć coś co było dobre i mogą to zepsuć) jednak należy pamiętać że robi to grupka miłośników serii TES którzy znają się na rzeczy. Penie i tak pójdą na jakieś ustępstwa bo nie wszystko da się w 100% przełożyć ze starego na nowe, pewnie dodają coś od siebie i zastosują się do sugestii fanów, pewnie co nieco pozmieniają, jednak koniec końców POWINNO wyjść dzieło lepsze niż poprzednik (mimo że zawsze trafi się ktoś, w czyje gusta to nie trafi) choć nie znaczy to że musi.

PS.: Wyglądając dzisiaj z rana za okno poczułem się jak w Skyrim - przez bardzo silny wiatr i opady śniegu (już mniej silne) widać było tylko na jakieś 10-15 metrów. Wyglądało to tak jakby z nieba nagle spadła lawina, a 10 sekund później, gdy wiatr ustał to był już tylko średni opad śniegu jakich jeszcze wiele będzie tej zimy.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 9. Dec 13, 11:58

Klimat Skyrim to był bardziej w piątek 6 grudnia, kiedy przechodził ten orkan czy jak mu tam. W centralnej Polsce nie był aż tak silny, ale i tak można to uznać za pierwszy atak śnieżnego potwora tej zimy. Miałem szczęście zostać w domu (urlop), ale żona wracała z pracy autkiem 35 km w 2 i pół godziny, a normalnie wyrabia się w 50 minut. Sypało, że nic nie było widać, auta stawały na drodze, korki wszechogromne, tiry w rowach, ludzie bezradni...

Co się tyczy dodatku, faktycznie ludzie się starają zrobić coś fajnego i za sam ten fakt należą im się brawa. Tylko że podjęli się ryzykownego tematu, więc zakładam, że nie celują w szeroki zakres odbioru. Tym bardziej, że to ponoć nie do końca legalne od strony prawnej (zbytnia ingerencja w kod gry czy cuś ktoś przebąkiwał). Nie chciałbym mieć takiej gry-moda zassanej na dysku, po czym dostać blokadę, jak się okaże, że prawnicy Bethesdy zaczęli obrabiać tyłki moderów ;).

Jest jeszcze kwestia muzyki, ścieżka z Morrowinda jest wykorzystana w pewnym stopniu w Skyrim i nie wiem jak u innych, ale u mnie już się nieco osłuchała, spowszedniała. Przed Skyrim miło było włączyć te utwory z Morka i posłuchać tak po prostu, ale teraz już nie są tak atrakcyjne, bo zbyt często odtwarzane były w Skyrimie. Z tego powodu też mniej atrakcyjne byłyby teraz odwiedziny w odświeżonym Morrowindzie, gdzie jak sądzę też będzie ta sama oryginalna ścieżka...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 10. Dec 13, 14:36

Trafiłem wczoraj fajną sytuację - w czasie wykonywania questa z Seraną zaszedłem do swego domu Heljarchen z dodatku Hearthfire, i będąc już przed domem, stojąc bardzo blisko tego wielkiego kołowrotu (młyna do młócenia pszenicy na worki z mąką) dopadł mnie zziajany kurier, przekazał list i stanął tak sobie w miejscu. Minąłem go i wszedłem do domku, pokrzątałem się tam z parę godzin gry, wyszedłem po wieczór i słyszę dziwne odgłosy, patrzę a tu kurierek zasuwa na kołowrocie. Zrobił w sumie z 4-5 pełnych obrotów (normalnie trzymając ręce na belce jak robi nasz bohater kiedy leci filmik z młócką), do tego gdy stanąłem bliżej żeby cyknąć fotkę, on ze dwa razy (co obrót) przekazał, że nie ma nic dla mnie (standardowa formułka po przekazaniu paczki). Wyglądało to przekomicznie, szczególnie jak wykonał pełny obrót młócki, stawał (chyba zmęczony) i po sekundzie zabierał się za kolejny. Po 5 tym się znudził i odstąpił od młócki :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 13. Dec 13, 11:02

Czy Wasza gra odgrywa animację (takie killcam) podczas leczenia się czarem? Mi wyświetla w lokacji Krater Smoczego Zęba, gdy tamtejszy prastary smok mimo zabrania mu zdrowia nie zdycha tylko nadal siedzi w swoim miejscu i czasem zionie ogniem (bug bo powinien być martwy). Dłuższe użycie tego najmocniejszego czaru leczenia przy tym smoku wywołuje te animację, gdy normalnie nie pamiętam takowej w innych lokacjach ani wcześniej w grze.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 29. Dec 13, 14:40

1003 godziny gry jak dotąd...
Czuję jakbym tu pisał pamiętnik :P .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”