The Elder Scrolls V: Skyrim

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 11. Nov 11, 05:55

11.11.11 Godzina 04:50 Steam rozpoczęło zasysanie gry The Elder Scrolls V: Skyrim :) Ciekawe jqak im wyszła ta gra ;)

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Fri, 11. Nov 11, 23:53

Zapewne tak samo jak inne, to studio sprawiło że Fallout przestał mi się dobrze kojarzyć :)

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Sat, 12. Nov 11, 05:53

Wczoraj wieczorem grałem przez kilka minut i przyznam się, ze gra jak narazie jest wręczgenialna. Ciekawa grafika, oprwa dzwiękowa też wspaniałej jakości. Dla mnie bomba :) Warto było czekać :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 12. Nov 11, 17:39

Przydalby sie nowy temat.

PS. Temat jest juz, gre instaluje we wtorek ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Sun, 13. Nov 11, 20:30

Sorkvild wrote: PS. Temat jest juz, gre instaluje we wtorek ;)
No to powiem, że nie pożałujesz :) Ja kupiłem grę i obawiałem się, że może to być porażka :/ Przereklamowany produkt - Fallout NV. Na szczęście niepotrzebnie się obawiałem.
Przyznam, że nie grałem za długo, bo tylko chwilkę. Ale to wystarczyło bym mógł ocenić grę.
Może mi się wydaje, ale Tworzenie postaci przypomina w pewnym stopniu kreowanie naszego bohatera z Eve Online ;)
Jest jedno ale, nie wiem czemu twórcy gry przywykli do tego, że na początku gry, nasza postać jest więźniem. W Fllout 3 po części też jesteśmy więźniem, bo jesteśmy w krypcie 102, z której raczej nie wolno nam wyjść, pomimo tego, że na zewnątrz nie ma już żadnego promieniowania.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 13. Nov 11, 21:12

Przeciez FNV nie bylo porazka to swietna gra, w przeciwieństwie do F3 nie powiem na FNV zlego slowa. Bylko kilka rzeczy, ktore nie przypadly mnie do gustu ale cenie ten tytul wysoko, mimo iz naleze do grona tych ktorzy wyznaja F2. Ok ale do tematu czyli Skyrim...

Tworzenie postaci i poczatek widzialem podczas gameplaya u kumpla. Jest zwykle... wieznien ucieka :)
Tworzenie wygladu postaci jest calkiem fajne, mozna zrobic duzo klimatowych kombinacji, czyli cos jak w poprzedniej czesci serii. Ten etap u mnie zawsze trwa bardzo dlugo, nawet potrafie zaczac gre od nowa w momencie gdy juz zaczalem grac tylko dla tego ze chce zmienic jakis element w postaci hehe. W sumie to jeszcze nie wiem jaka rasa wybrac i w ogole, mam jutro czas do namyslu
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sun, 13. Nov 11, 22:44

Ja jestem rozczarowany. Skreślone zostały znowu dziesiątki elementów RPG.
To już nie to...

klarix [ external image ]

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Mon, 14. Nov 11, 15:09

Witam.

Ja osobiście nie grałem w FNV, ponieważ zbyt wiele osób negatywnie wypowiedziało się , że ta gra jest właśnie krokiem w tył :/ Dlatego tak wyszło, że nie zakupiłem gry. Ale prawda jest taka, że ludzie, z każdym wydanym produktem Bethesdy zaczynają wymagać coraz więcej :/
Więc może dlatego, gry są moim zdaniem niesłusznie oceniane. Znam wiele ludzi, którzy uważają, że tylko Morrowind zasługuje na miano "dobrej" gry - reszta to totalne nieporozumienie - z czym, w ogóle nie mogę się zgodzić. Ja dość często wracam do Obka i jestem z tej gry bardzo "zadowolniony" ;)

Co do tworzenia tej postaci w TES V, to cieszy mnie fakt, że w końcu rasy wyglądają tak, jak powinny. Ork nie wygląda już jak jakiś potwór z bajki z rodem Teletubisie, tylko faktycznie wygląda jak Ork z Tolkiena. Koty, jaszczurki smoki, wszystkie te rasy w końcu wyglądają jak powinny :)
Podoba mi się też element walki dwoma broniami na raz. Dziwi mnie tylko - nie wiem może jestem ślepy - ale nie widzę informacji, która broń jest jednoręczna, a która dwuręczna.

Ciekawym elementem są animacje, ciosów krytycznych. W końcu skradanie się do ofiary, lub zadawanie spektakularnych sekwencji ciosów uwieńczone jest miłą dla oka animacją. Zastanawiam się tylko, czy to po pewnym czasie nie będzie nas nudziło?

Na razie niektóre elementy gry drażnią mnie, ale to normalne, gdy autorzy użyją nowego systemu - czasem zajmie trochę czasu nim - ja, zwykły, szary gracz przyzwyczai się do tego.
Generalnie jak na razie, bo wczoraj było dane mi pograć dość długo w Skyrim, to jestem bardzo " zadowolniony ". Przyznam się że jestem wielkim fanem Obka i nie napiszę, że to, czy tamto jest złe w grze, ponieważ zawsze jest tak, że otrzymamy coś w zamian za coś. A więc - Czekałem długo na TES V i było warto.

Zastanawiam się tylko nad tym jak będzie wyglądało środowisko modyfikacji dla TESV. Bo możliwość dodawania wszelkich modyfikacji dodaje dodatkowego smaku. Ja mając zainstalowanego Obka, który de facto zajmuje około 5gb na dysku waży u mnie wraz z modyfikacjami 28gb i gra chodzi płynnie bez żadnych kraszów. Dlatego mam też nadzieję, że z TESV będzie podobnie.

Pozdrawiam i gorąco polecam graczom grę TES V Skyrim, którzy jeszcze nie zakupili tej wspaniałej gry. Jest to gra, która definitywnie zasługuje na to, by być w czołówce tych najlepszych gier.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 14. Nov 11, 16:32

Też czekam na Skyrim, ale nie na tyle żeby się rzucać na grę za 160 zł, poczkam troszkę aż stanieje, wyjdą patche, dodatki :).

Natomiast interesuje mnie bardzo parę spraw - napiszcie jak możecie:
- jak wypadła rasa Argonian, moja ulubiona, graficznie i w "umiejętnościach specjalnych"?
- czy są włócznie i halabardy?
- jak wygląda tworzenie magicznych przedmiotów (tzn. nie krok po kroku a tylko czy zbalansowanie mocy jest na plus [jak w Morku] czy na minus [jak w Obku] dla gracza) ?
- jeśli ktoś z Was ma sprzęt zbliżony do mojego (w sygnaturce), jakie ustawienia i detale można by ustawić do płynnej gry?
- czy walki ze smokami to faktycznie ten miód na który czekało się od czasów Morka?
- czy w grze jest ograniczony "zapas" smoków do wycięcia ? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 14. Nov 11, 17:34

Nie wiem czemu, ale każda część z serii sprawia wrażenie wielkiego,
pustego sandboxa w którym nic sie nie dzieje. Tak sobie porównuję
z np. takim Mount&Blade i wszystkie Eldery wydają być się nudniejsze.

Oblivion w momencie premiery wyglądał przepięknie, wszyscy piali z zachwytu.
Prawdziwe oblicze pojawiło sie po kilku h. grania. Wszedzie daleko, pusto i nudno. W mount&blade nie ma takiego wrażenia.
Mam nadzieję, że Skymir jest ciekawszy?

Ja i tak go kupię jak będzie wersja GOTY ze wszsytkimi DLC w świątecznej promocji -75%. Może na święta spadnie do -66%, jeśli gra okaże sie dobra to wezmę.

A F:NV wcale taki zły nie jest. Jest dużo nostalgicznych nawiązań do F1 i 2
Muzyka, gekony, więcej perków.

F3 jest wielki i pusty jak każdy ElderScroll ;)

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 15. Nov 11, 11:06

Sauron11 wrote: Natomiast interesuje mnie bardzo parę spraw - napiszcie jak możecie:
- jak wypadła rasa Argonian, moja ulubiona, graficznie i w "umiejętnościach specjalnych"?
- czy są włócznie i halabardy?
- jak wygląda tworzenie magicznych przedmiotów (tzn. nie krok po kroku a tylko czy zbalansowanie mocy jest na plus [jak w Morku] czy na minus [jak w Obku] dla gracza) ?
- jeśli ktoś z Was ma sprzęt zbliżony do mojego (w sygnaturce), jakie ustawienia i detale można by ustawić do płynnej gry?
- czy walki ze smokami to faktycznie ten miód na który czekało się od czasów Morka?
- czy w grze jest ograniczony "zapas" smoków do wycięcia ? :roll:
Ok gre juz mam, aczkolwiek wieczorem zabiore sie granie. Co do twoich pytan to odpowiem na kilka...O pozytywach bedzie dopiero jak pogram chwile hehe

Aragonianie wygladaja rewelacyjnie, jak nigdy dotad. Jedynie 'kobiety' tej rasy wygldaja jak kury. Ot tu tylko kilka presetow http://www.youtube.com/watch?v=KpTvaAer1p8 ,bo i tak twarze sie da modyfikowac do woli.

Broni drzewcowych podobnie jak w Oblivionie nie ma :(

Spokojnie odpalisz gre w wysokich detelach (sa jeszcze ultra), wylaczysz synchronizacje pionowa i bedzie hulac az milo.

Gra zawiera REGENERACJĘ zdrowia , o zgrozo :!: Tego najbardziej sie obawialem, by zepsuc dobry tytul nalezy do skonsolizowac do reszty dodajac regeneracje zdrowia i nie zuzywajace sie przedmioty.

Trybu 'hardcore' tez nie ma. Byl on w FNV i powodowal ze stim paki lecza powoli oraz pojawia sie glod i pragnienie, ktore trzeba zaspokajac poprzez jedzenie i picie. Tu nie ma czegos takiego. Poki co, slyszalem ze da sie regeneracje wylaczyc poprzez komende w konsoli polecen. seria TES ma dobre scene moderska i mysle ze wkrotce pojawia sie odpowiednie mody urealistyczniajace rozgrywke (licze ba ten tryb hardcore).

@Lizard

Nie wiem gdzie to widziales (pewnie ne gry.onet heheh), ale FNV mialo miazdzaco lepsze wyniki niz mierny zielony F3.
FNV byl tworzony przez Obsidian Entertainment, zas F3 przez Bethesde i to widac. Obsidian podszedl do gry bardziej fachowo, gra oferuja lepsze rozwiazania, wiekszy poziom trudnosci, rewelacyjne dodatki i przede wszytskim - wlasciwy klimat.
Moim zdanim gdyby to Obsidian zrobil Skyrim to byloby mniej powodow do narzekania. Widac Bethesda chce dogodzic wszystkim po rowno i to widac, ale jak mowi powiedzenie - nie bylo takiego, ktory dogodzilby wszystkim.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 15. Nov 11, 15:44

A dokładnie, jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził :).
Dzięki za linka, faktycznie Argonianie wyglądają zajefajnie, Khajici również nieczego sobie. Co do pozostałych mam mieszane uczucia, zmiany nie wyglądają na duże.

Wielka szkoda, że nie będzie włóczni, bardzo na to liczyłem, tym bardziej, że w Morku idealnie pasowała do Argonian :(.

Ze swej strony mam nadzieję, że regeneracja zdrowia się sprawdzi w trudnych chwilach i może nie będzie tak źle.

Ja nieco się rozczarowałem Falloutem 3, głównie za sprawą monotonii krajobrazu otwartego, wszystko takie same, szare, smutne, żadnych anomalii roślinnych, aż dziwne, że po tylu latach od katastrofy ekologicznej nic nie wyrosło, mimo że skażenie dotyczy tylko wybranych niewielkich obszarów i wód. Albo że pomimo zaawansowanych technologicznie broni nie reaktywowano żadnych pojazdów. Gra fajna suma sumarum, ale to nie to co śliczny Oblivion :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Tue, 15. Nov 11, 16:06

Sauron11 wrote:- jak wypadła rasa Argonian, moja ulubiona, graficznie i w "umiejętnościach specjalnych"?
Jeśli nie przeszkadza język, to tutaj są zdjęcia wszystkich ras, ich umiejętności i dane przy starcie gry.

klarix [ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 15. Nov 11, 17:10

Portrety ras sa naprawde rewelacyjne. W obrebie kazdej rasy, wybieramy sobie tzw. preset twarzy (dla kazdej rasy po kilkanascie rodzajow, zarowno dla meskich i zenskich http://www.youtube.com/watch?v=SMnlOqabP4k) i modyfikujemy poszczegolne elementy skladajace sie na wizerunek (oczy,brwi,policzki,kolor,nos tec) jest tego duzo i mozna kombinowac.

Jestem pod duzym wrazeniem wszystkich 'fejsow' co nawet zacheca nie do tego by zagrac wreszcie orkiem , ktory nie wyglada jak Shrek, lesnym elfem (niegdys kurduplowaty chochlik) lub wysokim elfem (ksiezycowe twarze). W kazda tego typu gre zawsze gralem chlopem, w Skyrima zrobie na przekor i wreszcie zagram sobie jakas fajna kobiecina :)

Regeneracja jest do kitu, zdrowie laduja sie za szybko. Na dobra sprawe nie trzeba zabierac misktur bo wystaczy uciec wrogom, possac kciuka i wracac do akcji - co za glupota, zwlaszcza na najtrudniejszym poziomie.

Obczailem jednak komende, ktora zezwala na wylaczenie regeneracji. W grze wystepuje duza ilosc skladnikow spozywczych, ktore mozemy zdobywac, zbierac, polowac i nabywac. Moga byc spozywane na surowo oraz moga byc z nich przygotowywane posilki przywracajace zdrowie i energie. Ale z takim tempem regeneracji to na jakiego grzyba zabierac ze soba jedzenie, wystarczy kilka misktur (kolejny debilizm).
Po wylaczeniu regeneracji zdrowia nie wystarczy zaopatrzyc sie tylko w mikstury, ale rowniez w sporo ilosc jedzenia, w momencie gdy chcemy isc eksplorowac pobliskie pieczarny. Jestem fanem realizmu wiec regeneracji mowie nie, bo wole sie natrudzic, przygotowac zarcie i napoje energetyczne, ruszac w trase i regenerowac sily odpoczynkiem i miesiwem :)
Komenda jest odwracalna. W konsoli wspisujemy player modav healrate -0.7 wartosc dodatnia np.1 przywraca regeneracje.

Swietna jest rowniez komenda pozwalajaca dokonac poprawek w wygladzie postaci lub zamianie imienia. Nie musimy juz zaczynac gry od nowa :) W konsoli wpisujemy showracemenu, dokonujemy poprawek i zapisujemy.

Denerwujacy jest rowniez ten caly system GPS, gdzie na biezaco sa zaznaczane nieodkryte lokacje i znaczniki zadan. To tez sie da wylaczyc, poprzez ustawienie przezroczystości GUI na 0 lub odpowiednia komenda konsoli.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 24. Nov 11, 11:59

Da się jakoś porównać, pod względem zmian, Obliviona i Skyrima do iksów?
Np. bardziej jak X2 do X3 czy może jak Reunion do TC? :)
Patrząc na same trailery i gameplaye Skyrim ogólno-graficznie zdaje się chyba nie różnić bardzo od Obliviona? Czy to złudne wrażenie?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 24. Nov 11, 18:28

Bardzo złudne. Grafika jest rzeczywiście na najwyższym poziomie.
Mimo, że to tylko DX9
W tej grze widziałem najładniesze góry jakie zrobiono ever i te chmury rozszarpywane przez szczyty, bajka :)

A sama gra przypomina Fallout: New Vegas z czarami. Z reszta to ten sam
silnik graficzny lekko podkręcony. Skyrim chodzi imho lepiej niż F:NV.

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 25. Nov 11, 16:18

A możecie zapodać swoje konfigi (procek, ram, grafa) i poziom detali, na którym gracie i mniej więcej płynność działania? Dałoby to pojęcie o optymalizacji, bo w necie różne opinie różnie podają. Z jednej strony super optymalizacja, z drugiej super wymagania.

Podobał mi się trailer pokazujący zmienność pogodową, zorze polarne i fakt, że śnieg w tej samej lokacji może się pojawiać i znikać w zależności od temperatury w ciągu dnia i nocy. Szkoda nieobecnych włóczni, niezrozumiały dla mnie jest ich brak, bo to taki sam oręż jak miecz i łuk, a stwarza spore możliwości modyfikacji.

A czy są wreszcie dostępne czary skoku/latania, jak w Morku?
Skok 100 pkt + powolne opadanie i zanika problem szybkich podróży :).

Jeszcze jedno, w Alledrogo są dostępne gry Skyrim w wersji pudełkowej za ~80 zł. + same kody aktywacyjne online (chyba ruskie), razem by to było z 90 zł. Jak to się sprawdza w praktyce? Trochę ludzi to kupuje, czy to faktycznie taka oszczędność?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 25. Nov 11, 17:09

Intel E8200, 4GB RAM, Win7 i Radek 5770
1920x1080 i włączony Vsync. 60fps przez wiekszość czasu gry. Jak patrzysz
na jakies zamki, budowle z bliska to może troche spać do 20-30

Zmniejszyłem cienie i wylączyłem HDR.
Pogoda jak mówisz, w zalezności gdzie się znajdujesz, inna pogoda.

Przykład, quest wysoko w górach (ach te chmurki spowite światłem słonecznym ) u podnoża ładnie sloneczko świeci, czym wyżej, tym pogoda się zmienia. Najpierw mgła, chmury i śnieg, zawieje, zamiecie.
Schodziśz w dół, cieplutko, słoneczko świeci.

Czy skoki są to nie wiem :) Ale są prześmieszne filmiki z koniem na jutubie.

Na koniec rada, nigdy, przenigdy nie kupuj kluczy ani giftów na allegro.
To sa jakieś azjatyckie klucze, być może nawet kradzione. Steam może w takim wypadku zabrać grę po miesiącu a w najgorszym wypadku zablokują Ci konto i będzie płacz. Tak sie załatwiłem z Aliens vs. predator. Kupiłem
klucz na aledrogo i zadziałał, wystawiłem pozytywny komentarz, zadowolony, że trafiła mi się okazja. A tu po miesiącu gra zniknęła, sprzedawca oczywiście, że ja cos zrobiłem i tyle się nagrałem. Kasy tez nie odzyskałem. Na szczęście STEAM mi niczego innego nie zablokował.
Nigdy więcej kluczy z aledrogo.

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 26. Nov 11, 15:58

Bez dwoch zdan do wzgledem graficznym to Oblivion to poprzednia epoka jest, blizej mu do Morrowinda niz do Skyrim. Jesli pytasz, to powiem ze graficznie Oblivion to X2 zas Skyrim to Rebirth:)

Graficznie to new Vegas tez odpada, ze swoja nuzaca, monotonna grafika. Skyrim w warstwie wizualnej nie ma konkurentow.

Na moim konfigu (e5300@3.0,4gb,gts250) gra chodzi rewelacyjnie. Wysokie detale, AFx16,FXAA ON, AA OFF, Vsync Off, FOV=85, zasieg zarysu obiektow i postaci na 80%.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 29. Nov 11, 10:24

Jeśli tak się sprawy mają, no to jest spory postęp :).
Intro z youtuba wygląda bardzo malowniczo, wprawdzie są pewne zapożyczenia z Obliviona (ucieczka lochami) ale brutalna scena scięcia głowy i późniejszy atak smoka to już przyznaję, zupełnie inna jakość. A czy tak samo można w grze ściąć niemiluchom głowę? :roll:


Niestety przyjemność podziwiania gry w pełnych detalach to pewnie +1 rok albo dalej. Rozbudowa komputera w obecnej sytuacji rynkowej (okres przedświąteczny, zalani Tajowie, kombinacje podwyżkowe) zdaje się nie mieć sensu, ceny są jakoś wyśrubowane. Parę lat temu za mój sprzęt dałem ok. 3 tys. zł. i była to w pewnym sensie rakieta, dziś za podobną rakietę do Skyrima czy Battlefielda3 trzeba chyba dać z 4-5 tys. A potem zgrzytać zębami na rachunki za prąd :( .

Edit: jeszcze jedno, czy w Skyrim łatwo się wzbogacić? Tzn. czy artefakty są wystarczająco wartościowe i jest dość miejsc, by je spieniężyć? Czy jest to model handlu bliższy Morkowi (bajecznie drogie artefakty) czy Obkowi (zbalansowana wartość)?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”