The Elder Scrolls V: Skyrim

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 25. Apr 14, 21:57

Zamrazam watek glownym dokladnie w tym samym miejscu - przed rozmowa z Jarlem. Owszem mozna pojsc sobie o krok dalej, poskromic smoka, zas on bedzie czekal na tym wielkim balkonie by zabrac nas do krainy Alduina. Z tamtad juz nie ma powrotu i trzeba przec dalej do samej konfrontacji.
Poki co wstapilem w szeregi Kompanow. Jakies smieszne questy mi zlecaja i rzucaja czerstwe teksty o zoltodziobach :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 28. Apr 14, 11:24

Masz na myśli Towarzyszy z Jorvaskrr? Całkiem fajna linia zadań, lecz nieco jak dla mnie za krótka, a wątek wilkołaków średnio wykorzystany, wyleczyłem się z tej przypadłości tak szybko jak się dało :).

Niedawno skończyłem Dawnguarda, zostałem z masą ciepłych wspomnień z tego dodatku i fajnym łukiem, a poza tym jedną z piękniejszych (niezmodowanych) lekkich zbroi, bardzo wyjątkowych, bo w całym Skyrim są tylko 2 komplety :D . Troszkę szkoda, że to już koniec wątku wampirów, koniec wątku Miraaka i blisko końca wątku Alduina. Został jeden domek do wybudowania (Falkret, być może zabugowany bo brak opcji póki co) i jeden do dokończenia (Samotnia, ciekawe czy da się w domku wypchać pstrokate skóry zwierzaków ubitych podczas przeczesywania Dawnguarda), ale poza tym jeszcze trochę do zwiedzenia i wciąż parę większych niedokończonych questów...

Wczoraj pochadzałem troszkę z psiakiem i było całkiem całkiem, tzn. wyłączyłem całkowicie muzykę w tle i jakoś szczekanie o dziwo nie przeszkadzało, ale żeby psiska nie stracić za szybko stale towarzyszył nam przywołany Książę Dremor. To psisko to raczej maskotka niż rzeczywista pomoc w walce :).

Tak mnie naszło, że nie ciągnie mnie już do TES Online, we wszystkich TESach dotąd najprzyjemniej było wtedy, gdy było się sam na sam z przyrodą, a przywoływało się tych, których chciało się przywołać. Gdyby wokół było mnóstwo podobnych do mnie wędrowców, a każdy chciałby wykonać przede mną danego questa, zapewne szybko chciałbym wszystkich ich zabić albo uciec gdzieś daleko w leśną głuszę od tego zgiełku i tłumu :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 28. Apr 14, 13:44

Tak chodzi mi o te wlasnie "gildie wojownickow" jak to ich nazywam :) Odnosnie tego wilkolaka, to jak w przypadku wampira - mozna sie leczyc? A co jak zdecydujemy, ze chcemy nadal grac wilkolakiem to czy mozna zalapac te przypadlosc raz jeszcze?

Co do budowy domow. Aby wybudowac dom, music zostac thanem i wykupic ziemie od danego jarla. Byc moze w wyniku porozumien rozjemczych, w Falkreath masz nowego jarla i musisz na nowo z nim porozmawic.

Mnie tez TESO juz nie eksajtuje, jak mowil ten polonus z Sami Swoi w Ameryce ;)
Slaba grafika niczym z 2006, scenerie ubozsze jakies, wybrakowany teatr rozgrywki, nieco gole krajobrazy, lipne questy, niezbyt przemyslany rozwoj postaci, widok TPP, kolorowe rozpryski czarow i expow i cholera wie co jeszcze. Nie podoba mnie sie to, w dodatku abonament.
Powiem tak. Skyrim zrobil o wiele wiekszy szum wookol siebie, wciaz sprawia ze ludzie sie nim jaraja, zas czynnik "immersji" powalajacy! Tymczasem o TESO nic z tych rzeczy mozna tego powiedziec. W ogniu krytyki i narzekan caly czas.
Zdecydowanie wole singlowego Skyrima, przy ktorym mozna wsiaknac na dlugo eksplorujac szczegolowy i niesamowicie wydetalowany swiat. Bethesda lepiej by zrobila Wydajac TESO jako singlowe "next big thing" po Skyrimie. Wiecej czasu inwestujac w detalowanie swiata i questow, a nie infrastruktury multiplayerowej i wszelkiego co z tym zwiazane.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 29. Apr 14, 21:19

No niestety, TESO im nie wyszlo, pomimo ogromnych nakładów. Ale tak naprawdę, żadne MMO nie powtórzyło rekordu WoW'a, moze z wyjatkiem Eve online, ale to zupelnie inna kategoria.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 1. May 14, 13:48

Sorkvild: Mnie się wydaje, że będąc wilkołakiem można się leczyć tylko gryząc lub pijąc z leżących trupków, ale nie jestem pewien. Brak ekwipunku kompletnie mi nie pasuje, a niskie zdrowie tym bardziej. Fajne jest jedynie jego wycie, które odstrasza pomniejszych wrogów, ale w walce bezpośredniej jest kiepski, te pazurki są raczej tępe :).
Nie kojarzę czy wśród Towarzyszy jest opcja ponownej zapaści na wilkołactwo, taka jak opcja wampiryzmu u Serany po skończeniu Dawnguarda. Tak po prawdzie... "Chcę zostać wampirem"... przy tej opcji dialogowej u Serany zatrzymuję się zawsze, gdy chcę z nią pogadać :). A dla Towarzyszy już dawno nie wykonałem żadnej misji...

Co do tego Falkret, czytałem, że to jakiś bug z tym jarlem, bo pomimo wykonania zadań nie ma opcji dialogowej na kupno ziemi. Tanem chyba już tutaj jestem, bo na tym dworze nie ma innego tana, zawsze jak przychodzę do jarla to siedzi sam na tronie i ma tą samą gadkę dla mnie. Muszę ten problem dokładniej zgłębić, bo lokacja mi się podoba i nie zrezygnuję z tej posiadłości :).

ergo: próbowałeś może grać w TESO?
Ciekawe co powiedziałby o niej klarix po bądź co bądź pewnym już upływie czasu od debiutu gry...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 2. May 14, 12:51

Ja mialem na mysli wyleczenie sie z wilkolactwa, podobnie jak czynimy to u Faliona z Morthal, leczac sie z wampiryzmu. Tak czy siak, odpowiedz znalazlem na wiki
It is possible to cure lycanthropy, but in the base game there is no way to regain it after being cured. You will no longer be allowed to access the Underforge once you have been cured, and you will not be able to complete the Totems of Hircine quests if you have not completed them already. The Dawnguard add-on allows you to restore your lycanthropy with help from Aela the Huntress. You can do this only once; if you cure it again, you cannot regain your lycanthropy from Aela.
Sproboje pograc wilkolakiem przez troche, moze przypasuje to mojej postaci. Wczesniej gralem dosc dlugo z wampiryzmem klasycznym, fajne bonusy sa, ale na legendarnym trzeba uwazac bo jest duza wrazliwosc na ogien. Jeden solidny buch od smoka lub fireball i po tobie, ja sobie radzilem poprzez blokowanie tych atakow tarcza Spellbreaker z deadrycznego questa.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 4. May 14, 12:14

Mam problem z czasem wczytywanie zapisu gry, albowiem trwa on z zegarkiem na reku - 5 minut! Zapisy trwaja okolo 3 minut. Na chwile obecna zrezygnowalem z zapisow automatycznych przy wejsciach/wyjsciach z pomieszczen. Postac mam na 53 levelu i prz okolo 45 levelu czas zapisow wyraznie sie wydluzyl.

Poza oficjalnymi dodatkami, mam klika mniejszych modow kosmetycznych i nic pozatym.

Co ciekawe, dla porownania zaimportowalem zapis gry mojej pierwszej postaci (level 55). Zaskoczenie, bo ten sejw wczytywal sie standardowo - czyli szybko i bez czekania. Z kolei wczytujac zapis aktualnej postaci, 5 minut :/

Probowalem kasowac zapisy i tworzac je na nowo, niestety nic to nie dalo. Ponadto wylaczylem wszytskie pluginy i niestety nic to nie zmienilo, jak gra sie wczytywala dlugo tak dalej sie dlugo wczytuje.
Nie rozumiem dlaczego stary sejw z postacia i czasem gry dluzsza niz obecna postac - wczytuje sie blyskawicznie szybko :/

Jakos da sie to zniesc, bo czesto tez nie wczytuje w gry, a walcze tak by nie zginac jak leszcz ;) Mimo to czas oczekiwania na gre stal sie bardzo irytujacy. Ktos zetknal sie z tym tematem i wie jak zaradzic? Poki co szukalem na necie i niestety zadnych sensownych rozwiazan nie spotkalem.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 4. May 14, 12:24

Sprobuj wylaczyc SteamCloud, jesli jest aktywny dla tej gry.

P.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sun, 4. May 14, 13:12

Jak to nie pomoże, to przypuszczam, ze masz za dużo leżących gdzieś rzeczy w grze. Są mody, które kasują wszystkie kiedykolwiek porzucone rzeczy. Wtedy save stanie się mniejszy i wczytywanie będzie krótsze.

klarix :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 4. May 14, 16:17

Nie spotkałem się z takim problemem, mam postać blisko dziewięćdziesiątego poziomu, tych fantów porzuconych na pewno mrowie w różnych lokacjach, mój ostatni zapis gry ma numer 725 i waży prawie 17 MB (mam tych sejwów 231 szt.w katalogu), a sejwy wczytują się błyskawicznie. Nie mam pojęcie co to może znaczyć, może walnięte sejwy od jakiegoś momentu, ale patrząc po googlach nie jesteś pierwszy z tym problemem. Powodzenie w szukaniu rozwiązania :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 9. May 14, 08:55

Jak tam problem z zapisami - rozwiązany? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 21. May 14, 15:14

Sorkvild, próbowałeś grać wampirem mając w posiadaniu łuk AuriEla? Fajny i co ważniejsze długotrwały efekt zaćmienia słońca, z odpowiednio dopasowanym nastawieniem npców do tego dziwnego zjawiska... Jedyny problem to fakt, że dziwna poświata kładzie się wszędzie wokoło i szybko męczy oczy... Właśnie przymierzam się do ponownego zostania krwiopijcą w tym nowym trybie noco-dnia :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 23. May 14, 17:17

Sauron11 wrote:Sorkvild, próbowałeś grać wampirem mając w posiadaniu łuk AuriEla? Fajny i co ważniejsze długotrwały efekt zaćmienia słońca, z odpowiednio dopasowanym nastawieniem npców do tego dziwnego zjawiska... Jedyny problem to fakt, że dziwna poświata kładzie się wszędzie wokoło i szybko męczy oczy... Właśnie przymierzam się do ponownego zostania krwiopijcą w tym nowym trybie noco-dnia :).
Na razie nie mam ochoty ruszac Dawnguarda. Niech se siedza w tych zamkach i warowniach i czekaja na wlasciwy moment:)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 19. Jun 14, 22:21

Pare ciekawych faktow ze Skyrim. Na dole maly przcisk next tex warto kliknac.

http://didyouknowgaming.com/tagged/skyrim

Kurde. Nie widzialem, ze Mercer Frey z Riften dostal glos Stephena Russela :o , ktory byl glosem legendarnego Garreta z serii Thief.
W nowym Thiefie (straszna kicha) glosu uzycza, nie wiadomo dlaczego jakis inny aktor :/

Szkoda, ze nie podali takiego smaczka jakim jest fakt iz glosu Ancano uzyczyl Alex Brandon - kompozytor znany dobrze fanom starych Deus Ex'ow.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 20. Jun 14, 11:28

A wystarczyło zapoznać się z obsadą na Wikipedii :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 20. Jun 14, 15:31

Na tym urok dobrych gier polega, ze dopiero po latach odkrywamy smaczki :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 22. Sep 14, 10:48

Po długiej przerwie rozpocząłem Skyrima 5-ty raz od początku :).
Powrót do korzeni więc Argonianin, na starcie tradycyjnie łucznik z Rzecznej Puszczy. Niestety mój trener został niedawno zabity przez dwa agresywne niedźwiedzie, których nijak nie dało się ubić; więc przerzuciłem się na alchemię, na której planuję oprzeć finanse.
Docelowo będzie mag i kupiec handlujący flaszkami mikstur :).
Poziom trudności od początku legendarny i jest naprawdę trudno. Walki z niemiluchami są teraz emocjonująco przyjemne i dłuuugie, czasem udaje się efektownie polec. Tak więc z czymś większym i silniejszym od wilków na razie unikam walki jeśli nie towarzyszy mi kompanion.
Załadowałem też dodatkowe mody na ciuchy, menu SkyUI i dodatkowe miasta opracowane wg TES ARENA. Bardzo pomocny od początku jest też Krab-Handlowiec z Gildii Złodziei mówiący po polsku i kupujący wszystkie skradzione fanty "za standardową stawkę gildii" :).
Tym razem trzymam się bardziej terenów przy Falkret, może uda się pozyskać domek w tamtym rejonie, który poprzednio zablokował się jakoś w questach.


Właśnie przeczytałem na wiki, że w Hearthfire jak zaadoptujemy dzieci to mogą nam one do domu przyprowadzić zwierzę i poprosić o jego adopcję. Przy czym mogą to być podobno różne stworki, jak lis, krab błotny, ślizgacz, królik, czy nawet pająk śnieżny. Spotkaliście się z taką "adopcją" w Waszej grze? Mi moje pociechy przyniosły czasem to i owo znalezione wokół domu, ale żadne nie przyprowadziło pająka jako maskotki ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 23. Sep 14, 10:17

Wiedzieliśta chopy, że w Skyrim można polować na skaczące na wodospadach łososie? :) Jakem weteran TES, dopiero wczoraj się o tym dowiedziałem :roll: . I zaraz ułowiłem całe naręcze łososiowej ikry, o której istnieniu też wcześniej nie miałem pojęcia...

Edit: a pełnym i totalnym zaskoczeniem było odkrycie niesamowicie silnego czaru oddychania pod wodą po zabutelkowaniu ikry łososia wespół w zespół z ikrą zębacza bodajże. Wyszedł najdroższy bodaj specyfik, bardzo przydatny na początku gry :).

Edit kolejny: drugi składnik to nie ikra zębacza, tylko skupisko norskiej pękli (nordic barnacle) - spotykana głównie na burtach zatopionych wraków i podwodnych zabudowań. Po zmieszaniu z ikrą łososia (na poziomie 90 alchemii, bez żadnych boostów z zaklinania na premię do alchemię) daje wywar o mocy oddychania w wodzie przez 800 sekund (normalnie ten sam efekt bez ikry łososia jest 10x krótszy). Przy założeniu posiadania max boostów do alchemii ponad długość efektu pewnie będzie 2x większa, a koszt buteleczki będzie nieprzyzwoicie wysoki. I nie wygląda to na oszustwo albo bug tylko wspaniały dodatek Hearthfire :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 8. Jan 15, 12:51

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=89426

Szykuje sie epicka produkcja na miare samodzielnej gry
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 14. Feb 15, 18:22

Wygląda ciekawie na pierwszy rzut oka, choć ta niepewność co do braku choć orientacyjnej daty wydania i sposobu realizacji projektu (wolontariat)... O poprzednim modzie, do Obliviona, właściwie nie słyszałem, a o tym pewnie też zapomnę. Jak nie ma daty to nie ma co czekać...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”