The Elder Scrolls V: Skyrim

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 20. Jun 14, 15:31

Na tym urok dobrych gier polega, ze dopiero po latach odkrywamy smaczki :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 22. Sep 14, 10:48

Po długiej przerwie rozpocząłem Skyrima 5-ty raz od początku :).
Powrót do korzeni więc Argonianin, na starcie tradycyjnie łucznik z Rzecznej Puszczy. Niestety mój trener został niedawno zabity przez dwa agresywne niedźwiedzie, których nijak nie dało się ubić; więc przerzuciłem się na alchemię, na której planuję oprzeć finanse.
Docelowo będzie mag i kupiec handlujący flaszkami mikstur :).
Poziom trudności od początku legendarny i jest naprawdę trudno. Walki z niemiluchami są teraz emocjonująco przyjemne i dłuuugie, czasem udaje się efektownie polec. Tak więc z czymś większym i silniejszym od wilków na razie unikam walki jeśli nie towarzyszy mi kompanion.
Załadowałem też dodatkowe mody na ciuchy, menu SkyUI i dodatkowe miasta opracowane wg TES ARENA. Bardzo pomocny od początku jest też Krab-Handlowiec z Gildii Złodziei mówiący po polsku i kupujący wszystkie skradzione fanty "za standardową stawkę gildii" :).
Tym razem trzymam się bardziej terenów przy Falkret, może uda się pozyskać domek w tamtym rejonie, który poprzednio zablokował się jakoś w questach.


Właśnie przeczytałem na wiki, że w Hearthfire jak zaadoptujemy dzieci to mogą nam one do domu przyprowadzić zwierzę i poprosić o jego adopcję. Przy czym mogą to być podobno różne stworki, jak lis, krab błotny, ślizgacz, królik, czy nawet pająk śnieżny. Spotkaliście się z taką "adopcją" w Waszej grze? Mi moje pociechy przyniosły czasem to i owo znalezione wokół domu, ale żadne nie przyprowadziło pająka jako maskotki ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 23. Sep 14, 10:17

Wiedzieliśta chopy, że w Skyrim można polować na skaczące na wodospadach łososie? :) Jakem weteran TES, dopiero wczoraj się o tym dowiedziałem :roll: . I zaraz ułowiłem całe naręcze łososiowej ikry, o której istnieniu też wcześniej nie miałem pojęcia...

Edit: a pełnym i totalnym zaskoczeniem było odkrycie niesamowicie silnego czaru oddychania pod wodą po zabutelkowaniu ikry łososia wespół w zespół z ikrą zębacza bodajże. Wyszedł najdroższy bodaj specyfik, bardzo przydatny na początku gry :).

Edit kolejny: drugi składnik to nie ikra zębacza, tylko skupisko norskiej pękli (nordic barnacle) - spotykana głównie na burtach zatopionych wraków i podwodnych zabudowań. Po zmieszaniu z ikrą łososia (na poziomie 90 alchemii, bez żadnych boostów z zaklinania na premię do alchemię) daje wywar o mocy oddychania w wodzie przez 800 sekund (normalnie ten sam efekt bez ikry łososia jest 10x krótszy). Przy założeniu posiadania max boostów do alchemii ponad długość efektu pewnie będzie 2x większa, a koszt buteleczki będzie nieprzyzwoicie wysoki. I nie wygląda to na oszustwo albo bug tylko wspaniały dodatek Hearthfire :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 8. Jan 15, 12:51

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=89426

Szykuje sie epicka produkcja na miare samodzielnej gry
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 14. Feb 15, 18:22

Wygląda ciekawie na pierwszy rzut oka, choć ta niepewność co do braku choć orientacyjnej daty wydania i sposobu realizacji projektu (wolontariat)... O poprzednim modzie, do Obliviona, właściwie nie słyszałem, a o tym pewnie też zapomnę. Jak nie ma daty to nie ma co czekać...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 29. Apr 15, 10:55

Bethesda idzie po rozum do głowy. Elder Scrolls Online otrzymuje dodatek Tamriel Unlimited, który znosi obowiązek uiszczania abonamentu. Od teraz kupno gry wystarcza do nieskrepowanej i nieobwarowanej comiesięcznymi opłatami gry :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 29. Apr 15, 17:14

To info pojawiło się chyba już ok 17 marca, kiedy to abonament miał przestać obowiązywać :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 13. Jun 16, 11:52

Już nieco leciwy, ale wciaż mocno trzymający się Skyrim dostanie nowe tchnienie. Szykuje się spore uaktualnienie "visualów".

http://www.ppe.pl/news/44253/the-elder- ... rniku.html

Już 28 października dla wszystkich posiadaczy legendarnej i wszystkich oficjalnych dodatków

Niedawno miała też premiera Definitive Edition dla Dead Island, która zaoferowała ulepszenia na podobną skalę co w nadchodzącym uaktualnieniu Skyrima. To bardzo fajny trend, że "młode klasyki" dostają coś nowego by lśniły cały czas. Niektóre gry są tego warte. Fajnie jakby kidyś Egosoft w jakiś sposób odkurzył iksy...
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 18. Jul 16, 18:28

Jeśli chodzi o Skyrima, to przestałem w niego grać odkąd kupiłem podstawkę Elder Scrolls Online Tamriel Unlimited. Pomijając parę elementów odrębnych oferuje podobne elementy tylko 100x więcej zawartości, fantastyczne mapki, a grafika jest nawet lepsza. Jedyne co wypada na korzyść Skyrima, to ciężkość klimatu i oczywiście smoki - w ESO są tylko smocze czaszki i smoczy kapłani jako duchy z przeszłości, a klimat draugrów i wnętrza kurhanów pozostawiają nieco do życzenia.

Ale mimo to screeny takie jak poniżej (z i bez UI), które wczoraj zdjąłem w Eastmarch, nieopodal znanej też ze Skyrim doliny z gorącymi źródłami, tylko zachęcają do grania w ESO, bo naprawdę warto :).

http://i.imgur.com/97IyyxR.jpg
http://i.imgur.com/7jPrKJ6.jpg

A tu jeszcze poziom szczegółów grafiki (misternie zdobione 'mechaniczne' drzwi Dwemerów i jedna z moich zbroi ze złotym wykończeniem).
http://i.imgur.com/3X88vBk.jpg

Ten Skyrim uaktualniony wygląda jak mocno zmodowana graficznie podstawka. Mam w swoim Skyrimie parę modów na grafikę i jak patrzę na te zapowiedzi, to nie widzę specjalnej różnicy. Te najbardziej wypasione, ale i obciążające grafikę mody, które dotąd były dostępne i których nie instalowałem z obawy o wydajność, przypominają to, co ma oferować "nowe tchnienie Skyrima". Ale pożyjemy-zobaczymy.

W ESO:TU też ma nastąpić tąpnięcie, wkrótce doświadczymy całkowicie otwartej mapy świata ESO, mają usunąć obecne ograniczenia związane z graniem po jednej z 3 stron konliktu, które mają swoje osobne mapy, oraz dodać odpowiednio skalowanie poziomów postaci do obszarów, tak więc będzie można odwiedzić dowolny obszar od początku rozgrywki bez czekania, aż poziom naszej postaci pozwoli się tam udać (pve oczywiście). Można też będzie się grupować do tej samej akcji graczom różnych poziomów np. lvl20 i 50, i każdy z nich dostanie skalowalne pod siebie potworki i nagrody, nawet jeśli bić będą tego samego potwora :).
One Tamriel.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Fri, 29. Jul 16, 15:09

Sauron11 wrote:Jedyne co wypada na korzyść Skyrima, to ciężkość klimatu i oczywiście smoki - w ESO są tylko smocze czaszki i smoczy kapłani jako duchy z przeszłości[...]
Zgadzam się z większością, co piszesz. Ale smoki też można spotkać w ESO. Tak na szybko wpadają mi cztery różne miejsca, gdzie smok przylatuje, ląduje i atakuje. Wielkość smoków podobna do tych w Skyrim, może trochę większe.

klarix

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 2. Aug 16, 13:16

Masz na myśli konkretnie smoki takie jak w Skyrim, czy może te smokopodobne stwory, daedryczne tytany, jak Ozzozachar, syn Molag Bala?

http://vignette1.wikia.nocookie.net/eld ... _Wroth.png
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Mon, 8. Aug 16, 14:36

Czy to robi różnice? Ogromne latające jaszczury, tu i tam. Smok to smok, czy ma czerwone, czy niebieskie oczy :wink:
Jeśli myślisz o ich pochodzeniu, to masz racje - to nie to samo. Ale mi podobają się w Skyrim i w ESO.

klarix

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 25. Aug 16, 20:34

Tymczasem, gryonline mówią o modowaniu Morrowinda. Miejscami całkiem fajnie, ale po sztywnych postaciach widać że to już bardzo leciwa gra.

https://www.youtube.com/watch?v=9OgWWCMQViY
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 29. Nov 16, 20:01

Daliby już spokój temu dziadkowi :). Męczą się przy tych starociach, jak mogliby w ESO hulać w full hd i z bajerami bez przycinki, a obszary Morrowinda w ESO są naprawdę urokliwe i klimatyczne, z bajeczną grafiką i muzyką. Fakt, że klimat oryginalnego morka buduje też specyficzna muzyka i równie specyficzne warunki gry (skok 100pkt z powolnym opadaniem), których brak w ESO, ale jednak grafika, mimo modów, mnie przynajmniej, odrzuca...
Taka ciekawostka - Maiq the Liar w 4 odsłonach. Mi osobiście najbardziej podoba się ciepły przymilny koci głos w ESO. Najgorzej wypada w Oblivionie, a w Morki z kolei był taaaki gadatliwy :).
https://www.youtube.com/watch?v=2Y1ulK_x5t0
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”