Nowe forum o grze X3TC

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
omicron_
Posts: 4
Joined: Sun, 2. Jan 11, 21:42

Nowe forum o grze X3TC

Post by omicron_ » Sun, 2. Jan 11, 21:54

Witam i zapraszam na nowo powstałe forum o grze X3: Terran Conflict. Strona dedykowana jest tylko i wyłącznie najnowszej wersji świata X. Wszyscy piloci starzy nowi, żółtodzioby i admirałowie są mile widziani. Forum powstało by nieść pomoc każdemu oraz w każdej sprawie i problemie.

Zachęcam wszystkich do rejestracji pod adresem [usunięte] oraz rozwoju nowego forum, tak jak rozwijamy własne imperia w świecie X3: Terran Conflict!


Zapraszam: [usunięte]
Last edited by omicron_ on Sun, 9. Jan 11, 11:59, edited 1 time in total.
Zapraszam na forum o grze X3:Terran Conflict: www.x3tc.pl

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 7. Jan 11, 23:06

W punkcie 10. regulaminu forum napisałeś panie adminie, że na forum zakazana jest reklama stron. A sam reklamujesz swoje forum w konkurencyjnym medium ;).
Inny punkt regulaminu: ""Przyznanie się do nieczytania regulaminu (...) będzie karane przez administrację" pobudza do wesołego uśmiechu ;). Jak chcesz karać za taką zbrodnię?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

omicron_
Posts: 4
Joined: Sun, 2. Jan 11, 21:42

Post by omicron_ » Sat, 8. Jan 11, 14:20

Chodzi tutaj o reklamę stron o innej tematyce niż tematyka świata X. Zauważ że ciężko by było nie dodawać odnośników np do strony egosoftu lub stron związanych np ze skryptami i modami. Chyba że bym je wszystkie umieszczał na serwerze lecz mija się to z celem, a także narusza prawa własności do niektórych z modów. Masz rację że zareklamowałem się tutaj, choć zastanawiałem się czy w ogóle to robić, dlaczego - wasz regulamin, stwierdziłem jednak że najwyżej temat zostanie skasowany.

Punkt o nieczytaniu regulaminu :) hehe możliwe ale... Każdy użytkownik jest zobligowany do zapoznania się z regulaminem (wiem że nie każdy to robi). Natomiast chodzi tu o łamanie go, wiąże się to w pewnym sensie do przyznania się że nie znamy jego treści. Karać za takie występki mogę na wiele sposobów, wszystko zależy od tego w jaki sposób dany użytkownik złamał regulamin forum.

Pozdrawiam,
i zapraszam do udzielania na moim forum oraz wyrażania opinii oraz sugestii.
Last edited by omicron_ on Sun, 9. Jan 11, 11:59, edited 1 time in total.
Zapraszam na forum o grze X3:Terran Conflict: www.x3tc.pl

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 8. Jan 11, 16:06

Oki, przekonałeś mnie :). To napisz jeszcze, w jakim celu tworzysz nowe forum. Mógłbyś przecież dołączyć do już otwartych i prężnie działających i tam dzielić się swoją wiedzą i pasją jako zwykły użytkownik. Czy to nie przede wszystkim chęć posiadania swojego własnego forum, na którym jesteś nadrzędnym administratorem, napędza Cię do działania?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sun, 9. Jan 11, 11:20

@Sauron11: [ external image ]
omicron_ wrote:[...]stwierdziłem jednak że najwyżej temat zostanie skasowany.
Wystarczy już reklamy. Możesz zapraszać w sygnaturze, jak inni to robią.
A co do naruszenia prawa własności, to oferowanie manuala to X3TC nie jest legalne. Chyba, że masz pozwolenie od Egosoft (w co wątpię), albo od polskiego wydawcy.

klarix [ external image ]
Last edited by klarix on Fri, 23. Sep 11, 22:23, edited 1 time in total.

omicron_
Posts: 4
Joined: Sun, 2. Jan 11, 21:42

Post by omicron_ » Sun, 9. Jan 11, 11:56

Sauron11 wrote:Oki, przekonałeś mnie :). To napisz jeszcze, w jakim celu tworzysz nowe forum. Mógłbyś przecież dołączyć do już otwartych i prężnie działających i tam dzielić się swoją wiedzą i pasją jako zwykły użytkownik. Czy to nie przede wszystkim chęć posiadania swojego własnego forum, na którym jesteś nadrzędnym administratorem, napędza Cię do działania?
Konkurencja, konkurencja. Wiem że są strony w języku polskim traktowane o świecie X tyle że o całej serii, moje jest tylko o konkretnej części - najnowszej i najpopularniejszej (chyba? :P).

@klarix
Wstawiłem manual dla tych którzy o nim nie wiedzą, na pewno znajdą się osoby które nawet nie mają pojęcia że coś takiego istnieje i że mają go w swojej grze. Wszystkie pliki (manuale jest ich 2) dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników oraz w języku polskim (na egosoft jest dostępny manual tylko w en), to tylko manual - wpisz frazę w google, a przekonasz się że jest tego o wiele więcej. Oczywiście jeśli będę otrzymywał sygnały o naruszeniu prawa pliki zostaną usunięte.

Pozdrawiam i
zapraszam.

PS jeśli macie jakieś propozycje zapraszam do dyskusji na moim forum.
Zapraszam na forum o grze X3:Terran Conflict: www.x3tc.pl

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 9. Jan 11, 21:18

omicron_ wrote:(...)na pewno znajdą się osoby które nawet nie mają pojęcia że coś takiego istnieje i że mają go w swojej grze.(...)
Takie osoby nazywane są piratami ;). Każdy kto kupuje oryginalną grę ten wie, że wraz z grą kupuje dołączony manual, nawet średnio rozgarnięty domyśli się, że jak nie ma wersji papierowej, to na płycie powinien szukać PDFa. A kto ściąga nielegalnie gry ten wie, że zwykle manual musi sobie ściągnąć extra z innego źródła. Dlatego umieszczanie linków do manuali napędza piractwo.
omicron_ wrote:Wszystkie pliki (manuale jest ich 2) dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników oraz w języku polskim (na egosoft jest dostępny manual tylko w en), to tylko manual (...)
Nic bardziej mylnego - nie rejestrowałem się na Twoim forum, ale wszedłem, skorzystałem z wyszukiwarki, wpisałem "manual" i dostałem linka do manuala na hotfile.com i filebeam.com. Wystarczy kliknąć i poczekać na ściągnięcie.
Nie można powiedzieć, że "to tylko manual", jest to tak samo owoc pracy ludzkiej jak sama gra i jest jej nieodłączną częścią, tak samo chronioną przez prawa autorskie.
Jak napisał klarix, jeśli nie masz pozwolenia od wydawcy PL, nie masz prawa publicznie udostępniać manuala PL na swoim forum. Udostępniając go łamiesz prawo czy tego chcesz czy nie.
Pytanie czy chcesz tak nieciekawie zaczynać ze swoim nowym forum :).
omicron_ wrote:Oczywiście jeśli będę otrzymywał sygnały o naruszeniu prawa pliki zostaną usunięte.
Ile sygnałów Ci potrzeba by je usunąć? ;)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

omicron_
Posts: 4
Joined: Sun, 2. Jan 11, 21:42

Post by omicron_ » Sun, 9. Jan 11, 22:23

Masz racje, wiadomości zostały wyedytowane, a linki usunięte.
Zapraszam na forum o grze X3:Terran Conflict: www.x3tc.pl

glontoty
Posts: 1
Joined: Thu, 10. Jan 13, 15:16

Post by glontoty » Thu, 10. Jan 13, 15:18

Zgadzam się.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 10. Jan 13, 23:08

śmiglidigli
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 11. Jan 13, 06:36

To ja przy okazji pozdrawiam swoja babcie, dziadka, kota, psa i glupiego szefa z pracy :)

P.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Fri, 11. Jan 13, 19:10

po co ja wlasciwie jeszcze odwiedzam to forum ... :?

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 15. Jan 13, 15:08

Spamerzy, wredne trole i żebrolajki :P.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 17. Apr 13, 08:30

Serwer nowego forum nie wytrzymał nawału postów i zdechł :).


Network Error (dns_unresolved_hostname)
Your requested host "www.x3tc.pl" could not be resolved by DNS.
For assistance, contact your network support team.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 26. Apr 13, 13:54

No nie wiem. Ja tam czekałem cierpliwie w kolejce i nadal nie mogę wejśc na to forum.

Ktoś wie jak długa jest ta kolejka do rejestracji tegoż forum ? Pytam, bo nie wiem ile mnam czekać, na aktywowanie mojego konta :/
Pozdrawiam ;)

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”