Witamy na forum! REGULAMIN - koniecznie przeczytaj!

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Locked
Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Witamy na forum! REGULAMIN - koniecznie przeczytaj!

Post by Sauron11 » Tue, 13. Sep 05, 23:08

Nowe zasady forum, obowiązujące wszystkich członków, w tym moderatorów i adminów.

Prosimy, abyś przestrzegał wszystkich poniższych zasad, dzięki którym pobyt na forum będzie stanowił przyjemność tak dla Ciebie, jak i dla innych użytkowników.
 1. Absolutnie nikt nie może używać obraźliwych określeń wobec innego użytkownika forum. Jeśli czujesz, że w poście innego użytkownika zostałeś obrażony, spróbuj najpierw skontaktować się z tym użytkownikiem i pokojowo rozwiązać problem. W większości przypadków już po jednym PMie udaje się szybko wyjaśnić nieporozumienie. Jeżeli jednak Ci się nie uda, zwróć się o pomoc do moderatora.
 2. Przekleństwa uznawane za łagodne są dopuszczalne. Miej na uwadze, że nasze fora przeglądają także niepełnoletni i bardzo młodzi użytkownicy. Jakkolwiek na forum mamy coś w rodzaju filtra na wyrazy czy zwroty nieprzyzwoite, tak użytkownicy często nadużywający przekonania, że ich posty zostaną przez ten filtr wyczyszczone, dostaną ostrzeżenie przed używaniem "złego" słownictwa.
 3. Zdjęcia, linki i jakiekolwiek inne treści, które inni użytkownicy forum mogą uznać za obsceniczne lub obraźliwe, nie będą tolerowane. Obejmuje to (ale i nie ogranicza się tylko do tego) seksizm, rasizm, zachęcanie do przemocy, sceny okrucieństwa wobec ludzi i zwierząt, a także ekstremalne opinie na tematy wiary i polityki. Łamanie tej zasady będzie surowo karane.
 4. Nie tolerujemy reklam w jakiejkolwiek formie (z wyjątkiem tych umieszczanych przez Egosoft). Reklamą są również wszelkie działania, których intencją jest zwiększenie ruchu na stronach internetowych innych niż należące do firmy Egosoft. Dopuszczalne są jednak linki umieszczane w sygnaturach - te nie są klasyfikowane jako wyżej wymieniona reklama. W przypadku wątpliwości decyzja należy do moderatorów.
 5. Nie tolerujemy jakichkolwiek dyskusji lub linków prowadzących do "Warezów", czyli nielegalnego oprogramowania lub miejsc w Internecie, których zawartość pozostaje w sprzeczności z prawem kraju, w którym znajduje się host strony, a także kraju użytkownika, który napisał takiego posta. Nie ogranicza się to jedynie do tematyki gier z serii X - dotyczy rozmów na każdy temat!
 6. Nie będziemy tolerowali spamu. Prosimy także, abyś przed wysłaniem posta na forum upewnił się, że jego temat odnosi się wyraźnie do treści i aby nie był to jedynie krzykliwy zwrot lub słowo mające na celu zwrócenie uwagi użytkowników, jak POOMOOCYY !!!
 7. Wielkość automatycznych podpisów (sygnaturek), ustawianych w profilu i dołączanych do postów, nie może być większa niż: 600 pikseli szerokości i 150 pikseli wysokości, wliczając w to wszystkie obrazki i tekst. Oznacza to, że możesz wykorzystać maksymalnie 6 linii tekstu LUB obrazek o maksymalnej wysokości 150 pikseli, ale nie jedno i drugie naraz. Avatary, czyli personalizujące użytkownika obrazki umieszczane przy jego nicku, są wymiarowo ograniczone do 80 x 80 pikseli. Sygnaturka i avatar łącznie mogą mieć maksymalnie 50 kb.
 8. Zamieszczane na forum zdjęcia nie mogą przekraczać rozmiaru 640 x 480 i wielkości 100 kb.
 9. Zabroniona jest dyskusja o podjętych wobec użytkownika akcjach (np. o banie lub ostrzeżeniu). Odnosi się to także do dyskusji o zamkniętych tematach.
 10. Posiadamy bardzo obszerne i wyczerpujące FAQ (Frequently Asked Questions - Często Zadawane Pytania). Możesz skorzystać z niego wybierając ten link:
  http://www.egosoft.com/x2/forum/search/ ... efault.css

  możesz skorzystać z wyszukiwania szczegółowego, wybierając ten link:
  http://www.egosoft.com/x2/forum/search.php

  lub ewentualnie skorzystać z FAQ serwisu Egosoftu (częściowo w języku polskim - tłumaczenie w trakcie):
  http://www.egosoft.com/support/faq/index_pl.php
Zanim zadasz pytanie lub poprosisz kogoś o rozwiązanie problemu, spróbuj poszukać odpowiedzi w już utworzonych wcześniej wątkach i postach. Lepiej jest zadać nowe pytanie uaktualniające wyjaśnienie problemu w starym i od dawna nieużywanym temacie, niż tworzyć nowy z tym samym problemem.

Umowa użytkownika forum.

Mimo że administratorzy i moderatorzy tego forum podejmą działania w celu usunięcia lub edycji każdego ogólnie budzącego sprzeciw materiału tak szybko jak to będzie możliwe, niemożliwe jest przeglądanie każdego posta. W tej sytuacji zgadzasz się z tym, że każdy post umieszczany na tych forach wyraża punkt widzenia i opinie jego autora, nie zaś administratora, moderatora czy webmastera (z wyjątkiem postów umieszczanych osobiście przez te osoby) i za treść takiego posta w pełni odpowiada jego autor.

Zgadzasz się NIE umieszczać postów o charakterze obraźliwym, obscenicznym, wulgarnym, oszczerczym, nienawistnym, będącym groźbą lub ukierunkowanym seksualnie, a także jakiegokolwiek innego materiału, który mógłby w jakikolwiek sposób łamać prawo. Masz świadomość, że działania opisane powyżej, jeśli byłyby przeprowadzane przez Ciebie, mogą prowadzić do natychmiastowego i trwałego zabanowania Twojego konta, włącznie z poinformowaniem Twojego usługodawcy internetowego. Adresy IP wszystkich postów są rejestrowane, co ma pomóc w przestrzeganiu powyższych warunków. Zgadzasz się z tym, że webmaster, administratorzy i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, edytowania, przesuwania lub zamykania każdego tematu (wątku) w każdym momencie i czasie, który uznają za stosowny.
Egosoft rezerwuje sobie prawo do zabanowania każdego użytkownika w dowolnym momencie, bez uprzedniego powiadomienia, za działania w obszarze całego serwisu internetowego Egosoftu, w szczególności za spamowanie, flooding (umieszczanie wielkiej ilości informacji przeważnie nikomu niepotrzebnych lub nie związanych z tematem, często o charakterze cyklicznym), lub umieszczanie jakichkolwiek materiałów stanowiących jawne nadużycie oddanych do jego użytku publicznych narzędzi komunikacyjnych.

Jako użytkownik zgadzasz się na przechowywanie w bazie danych wszystkich wprowadzonych przez Ciebie informacji. Mimo że informacje te nie będą ujawniane jakimkolwiek osobom trzecim bez Twojej zgody, tak webmaster, administratorzy i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne ujawnienie danych w następstwie działania komputerowych hakerów.

System tego forum używa cookies do przechowywania informacji na Twoim lokalnym komputerze. Cookies nie zawierają żadnych bezpośrednio przez Ciebie wprowadzonych informacji. Służą wyłącznie do polepszenia wyglądu forum odbieranego przez Ciebie. Adres E-mail jest używany wyłącznie do potwierdzenia danych potrzebnych do Twojej rejestracji (loginu i hasła), a także do komunikacji w razie utraty hasła i niemożności zalogowania się na forum.

Używając for Egosoftu zobowiązujesz się do przestrzegania tych warunków.

Rejestracja gry

Polskie forum Egosoft jest miejscem przyjaznym dla tych graczy, którzy posiadają legalne kopie swoich gier. Nie tolerujemy piractwa komputerowego. Z tego też powodu moderatorzy i administratorzy posiadają pełne prawo do żądania, abyś przedstawił kod rejestrujący Twoją grę na forum (tzw. kod online). W razie posiadania przez Ciebie wersji gry bez kodu online - mogą zażądać, abyś w inny sposób udowodnił jej legalność.
Nie oznacza to ujawniania Twoich informacji osobowych.
Unikanie przekazania na żądanie kodu online (lub innego dowodu legalności) bez uzasadnionego wyjaśnienia może być potraktowane bardzo surowo, włącznie z trwałym zablokowaniem dostępu do forum (ban).

Jednoczesne z powyższymi, aktualnie obowiązujące nowe ustalenia dotyczące rejestracji gry podane są tutaj (czcionka pogrubiona).

Pytania, wątpliwości i skargi

Jeśli masz pytanie lub skargę w kwestii ogólnej forum, Twego konta lub innego użytkownika, skontaktuj się z odpowiednim moderatorem.

Jeśli masz pytanie w zakresie rejestracji gry lub chcesz się poskarżyć na moderatora, skontaktuj się z adminem serwisu (w języku angielskim lub niemieckim). Pytania o rejestrację online gry może być tez przekazane za pośrednictwem moderatora.

Rezerwujemy sobie prawo do rozszerzania i uaktualniania tych zasad i praw w dowolnym czasie bez uprzedniego powiadomienia. Jednakże zazwyczaj tego typu zmiany są wcześniej zapowiadane.---------------------------------
Edit 22.09.2005: decyzją moderatorów został uaktualniony punkt 3. regulaminu.
Edit 10.09.2011: decyzją moderatorów został uaktualniony punkt 4. regulaminu.
Last edited by Sauron11 on Mon, 19. Nov 07, 12:29, edited 7 times in total.

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 28. Sep 06, 12:56

Komunikat dla użytkowników forum :) :

Od teraz nie można już zmieniać swojego forumowego nicka.

Możliwość taka była często wykorzystywana do zmiany "tożsamości" użytkownika z różnych powodów i wobec problemów jakie mieli z tym moderatorzy, opcja ta została zablokowana.

W razie chęci zmiany nicka należy napisać PW lub email do administratorów Egosoftu, bądź to samodzielnie, bądź przez moderatorów forum. W liście trzeba opisać powód swej decyzji.
Last edited by Sauron11 on Wed, 25. Jul 07, 14:46, edited 1 time in total.

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 28. Sep 06, 17:28

Kolejny komunikat dla użytkowników forum polskiego:

Wszyscy użytkownicy są obowiązani do stosowania się do nowej zasady - oznaczania w temacie każdego nowo zakładanego na forum wątku odpowiednimi znakami:
 • [XBTF] - tematyka dot. gry "X-Beyond The Frontier"
 • [XT] - tematyka dot. gry "X-Tension"
 • [X2] - tematyka dot. gry "X2: The Threat"
 • [X3 R] - tematyka dot. gry "X3: Reunion"
 • [X3 XTM] - tematyka dot. gry "X3: Reunion" z modem X-tended
 • [X3 NH] - tematyka dot. gry "X3: Reunion" z modem New Horizon
 • [X3 TC] - tematyka dot. gry "X3: Terran Conflict"
 • [X3 AP] - tematyka dot. gry "X3: Albion Prelude"
 • [X3] - tematyka dot. wszystkich gier z podstawą X3
 • [X?] - tematyka ogólna związana z wszechświatem X, ale niekoniecznie odnosząca się do konkretnej gry
Moderatorzy
Last edited by Sauron11 on Thu, 24. Jan 08, 19:16, edited 9 times in total.

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 1. Nov 06, 12:53

Kolejny komunikat:

Jako uzupełnienie do w/w posta, z forum Polskie / Polish X-Forum zniknąć mają docelowo wszystkie wątki, oznaczone [OT]. Przeniesieniem wątków do nowego forum zajmą sie moderatorzy.

Ponieważ dla watków Off-Topic (nie związanych z tematyką gier X) jest odtąd przeznaczone wyłącznie nowe forum Polskie / Polish Off Topic, dlatego na forum głównym nie można odtąd umieszczać nowych wątków Off-Topic.

Dodatkowo na forum Off-Topic nie trzeba już używać znaku [OT] w temacie wątku.

Locked

Return to “Polskie / Polish X-Forum”