[LU] Czy da się zmienić balans energii statków i broni?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
zwierzu
Posts: 138
Joined: Wed, 18. Jul 07, 17:26
xr

[LU] Czy da się zmienić balans energii statków i broni?

Post by zwierzu » Thu, 29. Mar 18, 18:27

Hej, mam małe pytanko.

Myślałem, by się wreszcie skusić na mod LU i dokładnie przeczytałem opis na co się porywam. Średnio podoba mi się jedna kwestia, mianowicie balans energii statków i broni - zdecydowanie za szybko się wypalają jak na mój gust.

Wiecie może czy jest możliwość takiego zmodyfikowania plików moda, by zwiększyć regenerację energii lub zmniejszyć jej pobór w broniach?
Ewentualnie czy jest jakiś addon do LU, który już to zrobił?
Próbowałem szukać, ale nic nie znalazłem.

Jestem starym wyjadaczem XRM, balans energii zawsze mi odpowiadał w nim ale po tylu latach chciałbym spróbować wreszcie czegoś nowego.
Jednak kwestia energii, którą poruszyłem jest dla mnie najistotniejsza.

Założyłem podobny temat na forum ang, ale może rodacy byliby mi w stanie też coś podpowiedzieć. Każde info będzie dla mnie cenne.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję :)

Pr0wler
Posts: 134
Joined: Sun, 16. Nov 08, 15:14
x4

Post by Pr0wler » Thu, 29. Mar 18, 20:21

Poszperaj na podforum ze skryptami. Widziałem ze dwa, które zmieniają balans broni.

Nie wiem czy LU Ci się spodoba jeśli lubisz grę na mniejszą skalę. Wszechświat jest ogólnie dużo spokojniejszy, a misji do wyboru dużo mniej- praktycznie tylko budowa stacji i misje bojowe. Transport pasażerów/personelu spotkałem z 10 razy w ciągu pełnych 2 dni czasu gry. Misji zwrotu/kupna/przejęcia statków w LU nie uświadczysz, podobnie jak eskorty transportowców.

Początek jest podobny jak w vanilla/XRM, ale na dłuższą metę gra nastawiona jest na operacje flotą i rozbudowę sieci fabryk (SCH), żeby na nią zarobić :) Jeśli Cię to kręci- super, ale jeśli nie to jednak XRM jest lepszy.

Ogólne plusy- z LU gra chodzi dużo lepiej, dodano/usprawniono sporo opcji (tug, reaper, MLCC, mobilne górnictwo- nie będę się rozpisywał, wyjaśnione jest wszystko w FAQ na wiki moda), statki są całkiem dobrze zbalansowane (nie ma jednego słusznego jak w vanilla) + doszło dużo nowych jednostek, reputacja wreszcie działa jak należy i można np. grać jako pirat.

Szkoda, że nie da się połączyć XRM i LU, jak dla mnie byłby to ideał :)

User avatar
zwierzu
Posts: 138
Joined: Wed, 18. Jul 07, 17:26
xr

Post by zwierzu » Thu, 29. Mar 18, 21:58

No właśnie optymalizacja gry mnie najbardziej zainteresowała, zawsze parę FPS więcej ;)

I fakt, wolę grać na mniejszą skalę - zwykle na styk, by przejść Final Fury bez większych problemów i sobie powolutku nadgryzać wrogie sektory ;)
Myślałem, że w LU na upartego da się coś podobnego zagrać, ale widać jednak mod nie dla mnie. A szkoda.

No cóż, back to XRM, dzięki za info!

Pr0wler
Posts: 134
Joined: Sun, 16. Nov 08, 15:14
x4

Post by Pr0wler » Thu, 29. Mar 18, 22:24

W LU fabuł nie ma w ogóle. Masz 2 głównych przeciwników- korporację Phenon i OCV (xenki na sterydach ;) ) z którymi bez porządnej floty nie powalczysz. W każdym momencie gry można włączyć/wyłączyć jedno i drugie, więc jeśli wolisz spokojniejszy rozwój to jest taka opcja.

Porządna flota = kilka M2+ z obstawą do niszczenia drobnicy = koszt paru bilionów o które bez zaplecza handlarzy/SCH ciężko.

Myślę, że mimo wszystko warto byłoby żebyś sam przetestował tego moda, choćby po to żeby zobaczyć jak ciekawie niektóre rzeczy zostały rozwiązane :) A fakt, że główna zabawa zaczyna się bliżej end game nie znaczy, że nie będziesz miał wcześniej frajdy z gry.

Osobiście też bardziej lubię styl gry jaki opisujesz i długo się wstrzymywałem od LU. Jakieś 1.5 roku temu miałem już jedno nieudane podejście, ale odrzuciła mnie wtedy walka i ogólny spokój w stosunku do XRM. W zeszłym roku spróbowałem jeszcze raz i już było lepiej. Teraz mam na dysku dwie osobne instalki- XRM i LU - i co jakiś czas zaczynam sobie grę w jednym lub drugim. Trzeba tylko pamiętać o przenoszeniu i backup'ie save :)


Znalazłem te zmiany w broni:
https://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=398092

Sam jeszcze nie testowałem, bo w pewnym sensie przywykłem do balansu LU, ale wygląda to dosyć ciekawie.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 31. Mar 18, 13:35

Opcjach LU wyłącz sobie wspominane wcześniej Phanon i OCV i grasz bez żadnej wówczas presji ;) A jak szukasz czegoś nieco innego to może XTC? Ja osobiście bardzo cenie sobie ten mod za solidność wykonania i przyjemną rozgrywkę.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”