[X3] podróż pomiędzy sektorami

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Adsumus83
Posts: 1
Joined: Wed, 2. Jul 14, 12:59

[X3] podróż pomiędzy sektorami

Post by Adsumus83 » Fri, 4. Jul 14, 00:11

Mam takie pytanko. Mianowicie z pomocą bram skaczemy pomiędzy sektorami.
A czy byłaby możliwość dotrzeć z jednego sektora do drugiego lotem w przestrzeni bez skorzystania z bramy?

Oczywiście pomijam tu czas podróży i sprawy związane z lokalizacją sektorów.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 4. Jul 14, 08:21

Też się kiedyś nad tym zastanawiałem. Niby wydaje się to sensowne bo przecież to jeden i ten sam kosmos więc prędzej czy (prawdopodobnie) później powinieneś dolecieć, z drugiej strony jednak jeśli bramy skokowe zwiększają twoją prędkość do nadświetlnej lub zaginają czasoprzestrzeń to z normalnym napędem nawet najszybszym statkiem zajęłoby to od kilku dni (w sektorach ziemskich) po kilka tysiącleci (latanie między sąsiednimi układami planetarnymi) o ile oczywiście będą oddalone od siebie jak Proxima Centauri od Słońca. To tyle jeśli chodzi o logikę i naukę. Z tego co mi wiadomo to w X3 nie da się tak podróżować z powodu tego że każdy sektor to oddzielna lokacja wczytywana osobno. W momencie przeskakiwania przez bramę gra wczytuje do jakiej lokacji chcesz się dostać i wrzuca odpowiadające sektorowi docelowemu dane do pamięci. Czyli technicznie rzecz biorąc poza obrębem sektora znajduje się tylko pusta przestrzeń kosmiczna ...

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 4. Jul 14, 10:42

(...)Z tego co mi wiadomo to w X3 nie da się tak podróżować z powodu tego że każdy sektor to oddzielna lokacja wczytywana osobno. W momencie przeskakiwania przez bramę gra wczytuje do jakiej lokacji chcesz się dostać i wrzuca odpowiadające sektorowi docelowemu dane do pamięci.
Dokladnie tak jest. Wczytywania w serii X nie da sie tego pominac. Z pomoca pewnego rozszerzenia mozna jedynie wykonac skok do wspolzednych sektora bez korzystania z bramy tzw. gateless jumpdrive.

By ujrzec swiat gry bez wczytywania musialbys chyba poczekac na Elite Dangerous lub Star Citizena ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 4. Jul 14, 12:26

Ewentualnie pobawić się X-Rebirth, gdzie z tego co mi wiadomo bramami przeskakujesz tylko pomiędzy systemami a w obrębie jednego systemu możesz podróżować do woli lub superautostradami (kosmostradami?).

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”