[X3: AC XRM] Wrodzy Teladianie?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

[X3: AC XRM] Wrodzy Teladianie?

Post by Granathar » Thu, 13. Mar 14, 19:36

Mam zdaje się buga w XRM, ale nie mam do końca pewności czy to na pewno bug. Zacząłem nową grę jako ATF Veteran i z niewiadomych przyczyn gdy zawitałem do sektora "PTNI Headquarters" Teladianie stali się dla mnie wrodzy nawet pomimo tego, że mam z nimi dobre stosunki, bo dosyć długo broniłem Scale Plate Green przed Xenonami i piratami. Może ktoś powiedzieć, czy ten sektor jest jakiś zakazany, czy to po prostu bug?

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 13. Mar 14, 19:50

Żaden bug. W grze są dwa rodzaje sektorów ras, z ochroną "względną" i "wzmocnioną", na mapie galaktyki masz informacje o tym, przy każdym sektorze. Te z ochroną "wzmocnioną" to sektory sektory główne ze stoczniami i Dokami. Tam siły zbrojne są większe i bardziej pamiętliwe. To że masz dobrą reputację u Teladian (co znaczy dobrą?), nie znaczy, że wszędzie będą cię witali z otwartymi "rencyma". Jak widać, masz jeszcze za niską reputację aby móc latać po tym sektorze. Podnieś jeszcze reputację u Teladian.
Sprawdź też, czy czasem nie masz w ustawieniu statku, lub w ustawieniach globalnych Teladian jako "wróg". Po nawet przypadkowym ostrzale statku jakiejś rasy to ustawienie się zmienia i może prowadzić do przykrych konsekwencji.
Mod XRM ma w sobie skrypt, który co jakiś czas sprawdza jaka jest twoja reputacja u danej rasy i zmienia nastawienie statków i stacji tej rasy do ciebie. Jeśli twoja reputacja rośnie, skrypt poprawia twoje relacje ze stacjami i statkami tej rasy, jeśli reputacja spada, coraz więcej statków i stacji staje się "czerwona".
Nie przejmuj się, polataj jeszcze trochę, podnieś repkę u Teladian i zawitaj do sektora ponownie za jakiś czas.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

Post by Granathar » Thu, 13. Mar 14, 19:59

Jestem dla nich źródłem zysku. Ogółem przeleciałem przez ten sektor będąc pod ostrzałem do następnego i tam już do mnie nie strzelali.

Ogólnie ATF Veteran zaczyna chyba z relacjami z Teladi na -2 i wtedy wleciałem do tego sektora po czym się wróciłem. Mogli mnie wtedy oznaczyć jako wrogiego i stąd mnie tam jeszcze pamiętają.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 13. Mar 14, 20:05

Źródło zysku to poziom 2 reputacji, jeszcze sporo przed tobą, aby cię kochali i witali w głównych sektorach jak swojego.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

Post by Granathar » Thu, 13. Mar 14, 20:12

No ale jakby nie patrzeć nawet Argoni w Argon Prime nie strzelają jak się ma z nimi chociaż na 0 reputa ;)

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 13. Mar 14, 21:10

Granathar wrote:Ogólnie ATF Veteran zaczyna chyba z relacjami z Teladi na -2 i wtedy wleciałem do tego sektora po czym się wróciłem. Mogli mnie wtedy oznaczyć jako wrogiego i stąd mnie tam jeszcze pamiętają.
Ano właśnie. Jak pisałem, odczekaj jeszcze i podnoś reputację.
Możesz też spróbować po wleceniu do sektora opcji z komunikacją ze statkami Teladian i przepraszaniem za przypadkowy ostrzał. Zacznij od dużych statków, bo te jeśli mają przypisane jakieś myśliwce, to po zmianie dużego statku na przyjacielski, przypisane do niego myśliwce również takie się staną automatycznie. Ale ma to swoje minusy, może nie zadziałać za pierwszym razem, będziesz musiał kilkakrotnie przepraszać kapitana jednego statku zanim raczy zmienić nastawienie. Spróbuj, sam się przekonasz jak to działa.
Tak ogólnie, to chyba mało grałeś w TC/AP? Po co więc się porwałeś na XRM? To mod dla weteranów.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

Post by Granathar » Fri, 14. Mar 14, 16:02

Bo chciałem mieć od razu więcej kontentu :wink: Poza tym nie ma znowu aż tyle zmian. Najbardziej zauważalne są zmiany cen i statystyk statków. No i nowe postacie, i brak kampanii Argońskiej.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 14. Mar 14, 17:44

Granathar wrote:Poza tym nie ma znowu aż tyle zmian.
Wręcz przeciwnie, XRM zmienia bardzo dużo, wręcz prawie każdy aspekt gry. Przeczytaj opis zmian w pierwszym poście tematu moda XRM.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

Post by Granathar » Sat, 15. Mar 14, 09:26

Co ile XRM resetuje relacje? Bo już minęło trochę czasu, wskoczyłem na kolejny poziom reputa i Teladiańskie wieże laserowe nadal są wrogo nastawione. I to nawet nie tylko w tym jednym systemie.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 15. Mar 14, 13:12

Co godzinę czasu gry skrypt sprawdza relacje.
Z wieżami może dłużej potrwać, ale spokojnie, po osiągnięciu najwyższego poziomu reputacji u Teladian wszędzie będziesz na niebieskiego.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”