[X3:TC] Najlepsze zestawienie M2 + ładownia?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
BlackKnight93
Posts: 42
Joined: Tue, 26. Apr 11, 10:14
x4

[X3:TC] Najlepsze zestawienie M2 + ładownia?

Post by BlackKnight93 » Wed, 10. Jul 13, 21:50

Witam.
Pierwotnie rozważałem inwestycję w Kyoto. Jednak pakowna Valhalla po namyśle wydała się lepszą opcją. Teraz pytanie w co wyposażyć ten statek? Zakładam, że tam gdzie się da pakować Point Singularity Projector, natomiast co w resztę? E-MPC / M/A-ML / SSC? Co upchać do hangaru z M8/M6 i jaka broń do nich? Czy do ładowni wejdzie M6+ [Heavy Hydra]?
Last edited by BlackKnight93 on Fri, 12. Jul 13, 16:20, edited 1 time in total.
X3:R; X3:TC & X3:AP

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Wed, 10. Jul 13, 22:25

Osobiście upychałbym we wszystkich slotach taki zestaw:
Front: 8x PPO
Prawa: 3x PPO, 5x DFU, 4x EDP
Tył: 8x EDP, 2x DFU
Lewa: 3x PPO, 5x DFU, 4xEDP
Góra: 10x EDP, 2x DFU
Dół: 10x EDP, 2x DFU

DFU - Działo Fali Uderzeniowej
EDP - Elektromagnetyczne Działo Plazmowe
PPO - Projektor Punktu Osobliwości

Taka konfiguracja może i nie zada największych obrażeń, ale za to przeżyjesz w każdych warunkach. Ja latam Boreaszem wyposażonym w podobny sposób (najcięższe z przodu, dużo lekkich i kilka ciężkich dział w slotach na bokach, same lekkie na tyle, górze i dole) i nawet po wpadnięciu w chmarę drobnych statków wychodzę cało - a wież mi przy tej sterowności małe statki potrafią być zabójcze, a szczególnie w dużych grupach.

PS.:Wydaj wieżyczkom rozkaz "Zniszcz wszystkich wrogów", a przedniej "Atakuj wybrany cel". W moim wypadku taka taktyka działa. A jak braknie ci PPO zawsze można zdobyć troche na Xenońskich K i J (wczoraj wypadły mi 3 PPO).

User avatar
BlackKnight93
Posts: 42
Joined: Tue, 26. Apr 11, 10:14
x4

Post by BlackKnight93 » Wed, 10. Jul 13, 22:29

Dzięki. To podpowiedz jeszcze co załadować do hangaru z cięższych statków i jaką broń im dać.
X3:R; X3:TC & X3:AP

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Wed, 10. Jul 13, 23:56

Z tego co wiem do tego statku można załadować 60 innych - od lekkich do ciężkich myśliwców, ale korwety, bombowce i fregaty się nie mieszczą w żadnym M1 czy M2 oprócz Arana (jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi). W takim wypadku jest wiele możliwości - możesz upchnąć tam jednostki Terrańskie (większość uważa je za zbyt mocne w stosunku do innych) czy ATF jeśli zależy ci na sile ognia. W takim wypadku zalecam Korda (Cutlass) lub Fenrira - głównie z uwagi na wieżyczki. Co do wyposażenia to w tych jednostkach montuje się tylko EDP więc wyboru niema - za to z łatwością radzą sobie z myśliwcami, a w grupie nawet z większymi statkami.
A jeśli wolisz coś innego niż Terrańskie to dobrym wyborem jest Chimera z uwagi na jej prędkość. Sam wyposażyłbym ją w

Główny: 2x Wyrzutnia bomb odłamkowych* , 6x Miotacz Wysokoenergetycznej Plazmy (HEPT) . . . / *Gdyby zbyt szybko kończyła się energi laserów, zainstalowałbym HEPT.
Reszta: HEPT



Ale kupowanie M3+ to dość droga sprawa (Chimera 5.4 - 6.2M) więc raczej zbierałbym zdobyczne statki, lub odkupywał bo czasami naprawdę warto - trochę podreperujesz i masz M3 za około 500K.

User avatar
BlackKnight93
Posts: 42
Joined: Tue, 26. Apr 11, 10:14
x4

Post by BlackKnight93 » Thu, 11. Jul 13, 01:39

fragment z x3tc wiki
Docking
50 M3+-M5
10 TS TP TM M8 or M6
mnie interesuje te 10 jednostek - na czystym tc trudno zapanować zapewne nad drobnicą - potrzebne 2 skrzydła.
X3:R; X3:TC & X3:AP

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Thu, 11. Jul 13, 10:50

Z M6 polecałbym Ciężkiego Centaura z wyposażeniem:

Główny: 4x GIU (po angielsku CIG), 2x FDS (FRG)
Reszta: FRG

GIU - Generator Impulsu uderzeniowego (Concussion Impulse Generator)
FDS - Fazowe Działo Samopowtarzalne (Phased Repeater Gun)

Taka konfiguracja nie za szybko zużywa energię, a przyda się na myśliwce i korwety (mniej na fregaty).

Lub Vidara (tylko EDP), sam przesiadłem się z Ciężkiego Centaura na Vidara gdy go dostałem.

Mała uwaga - oba statki sprawowały się świetnie prowadzone przeze mnie, jednak AI idzie to trochę gorzej. Radzę więc wyposażyć je w napędy skokowe w celu szybkiego wycofania w sytuacjach kryzysowych, i dużą ilość rakiet, którymi szybko można zniszczyć mniejsze cele. Znowu jednak zaznaczam, że to dość duży wydatek, więc zalecam przejmowanie pirackich Centaurów i Rybołowów - może i są słabsze od zwykłych, ale za to nie będzie ich tak szkoda jak jakiś większy statek je przemieli.

PS.: Osobiście nie ruszam się z bazy bez minimum 15-tu dronów MK II - taka ich ilość spokojnie wystarcza do zniszczenia Q, czy Karaki, a jeśli są one celem misji to za poświęcenie kilku dronów dostaniesz 4-9M. Opłacalne nieprawdaż ?

User avatar
BlackKnight93
Posts: 42
Joined: Tue, 26. Apr 11, 10:14
x4

Post by BlackKnight93 » Fri, 12. Jul 13, 16:19

Naskrobałem kasy na Valhalle chce kupować ale nigdzie nie ma... czytam jeszcze raz wiki dokładnie i ... "The mighty Valhalla is not available in a vanilla game" ;[ Czyli jednak trzeba pozostać przy Kyoto ;/
Last edited by BlackKnight93 on Fri, 12. Jul 13, 17:13, edited 3 times in total.
X3:R; X3:TC & X3:AP

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 12. Jul 13, 16:38

Może i nie da się kupić, ale kto ci zabroni abordażu ???

User avatar
BlackKnight93
Posts: 42
Joined: Tue, 26. Apr 11, 10:14
x4

Post by BlackKnight93 » Fri, 12. Jul 13, 17:14

A gdzie to cudeńko upolować? Ja nigdzie jeszcze nie widziałem.
A tak nieco z innej beczki - w co najlepiej wyposażyć mistral superfrachtowiec? Niby po 2 działka tylko ale jednak... flotylla 50 statków to już 200 dział
X3:R; X3:TC & X3:AP

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 12. Jul 13, 17:21

Ja wszędzie gdzie tylko się da upycham HEPTy - średni zasięg, średnie obrażenia ale szybkostrzelne, dzięki czemu rakiety czy nawet najszybszego myśliwca zestrzelisz z łatwością.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 12. Jul 13, 17:27

BlackKnight93 wrote:A gdzie to cudeńko upolować? Ja nigdzie jeszcze nie widziałem.
Sektor Księżyc, tylko.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 12. Jul 13, 17:29

Jednego Mistrala SF mam - oprócz osłon jest goły (w Legend's Home nie potrzeba mu laserów bo sektor jest chroniony przez M2). Ale co do wyposażenia to wybrałbym Fazowe Działa Samopowtarzalne (PRG) w każdym slocie. Są dość podobne do HEPTów z tym, że zadają mniej obrażeń. Chyba lepiej zrobisz jak każesz 2-3 cięższym myśliwcom go chronić - może i nie taniej ale bezpieczniej.

User avatar
BlackKnight93
Posts: 42
Joined: Tue, 26. Apr 11, 10:14
x4

Post by BlackKnight93 » Mon, 15. Jul 13, 10:19

FDS sprawdza się świetnie. Nieraz statki były niszczone w sektorze nad tym co dostajemy kolejne zadania z "ostatecznej furii" (SektorArgońskiM148) Teraz bez problemu się odganiają ^^
Edit: Co do wyposażenia osaki - [gdzie/czy da się] kupić fabrykę DFU - jedna na Jowiszu to trochę mało...
Prototyp DFU z Aldrina nie pasuje- da się je jakoś 'przerobić' na zwykłe DFU?
X3:R; X3:TC & X3:AP

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 15. Jul 13, 10:50

Słyszałem, że najlepszy sposób to abordaż - niektóre statki to przewożą. To było gdzieś w temacie o trudno dostępnych terrańskich statkach.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 15. Jul 13, 15:56

BlackKnight93 wrote: Edit: Co do wyposażenia osaki - [gdzie/czy da się] kupić fabrykę DFU - jedna na Jowiszu to trochę mało...
Po skończeniu fabuły Aldrin Ekspansion w jednym z nowych sektorów w pobliżu Aldrin powstaje stocznia, gdzie można kupić ziemskie fabryki, w tym fabrykę DFU.
BlackKnight93 wrote: Prototyp DFU z Aldrina nie pasuje- da się je jakoś 'przerobić' na zwykłe DFU?
Nie da się.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”