[X3 TC mod]XTC 2.0 wydany + patch 2.2 / Xperymentalna wersja XTC dla AP

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 8. Jan 13, 11:02

Yacek, mniej więcej w ilu procentach spolszczenie do obecnej wersji moda jest gotowe? Kiedy może być w 100%? Wg posta na XUDB jedne pliki tekstowe są nadal po angielsku, a inne wciąż opracowywane. Które obszary tekstu są jeszcze do zrobienia (biuletyny, misje, opisy statków itp)?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 8. Jan 13, 15:27

Na razie kopiowane są przetłumaczone teksty z wersji XTC 1.0. Może za tydzień, dwa skończę kopiować.
Do tłumaczenia pozostanie bardzo dużo tekstu, właśnie opisy statków, broni, sektorów, misji i fabuł.
Nie wiem czy będę dalej tłumaczył XTC, wszystko zależy od jego popularności, chęci i czasu. Jak na razie szanse są znikome.
Jeśli już, to jeśli będę to robił sam, ze względu na ilość tekstu, to pewnie z pół roku.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 9. Jan 13, 11:12

Zmian w stosunku do 1.0 jest tak wiele, że wymagają osobnego tłumaczenia? I sam wszystko tłumaczysz? Zdaje się mieliście na xudb jakiś zespół, to się posypało? W pojedynkę to z pewnością niełatwe zadanie :).

A czy pliki tekstowe, których gra używa w swoim folderze, są tam zapisane w formacie xml umożliwiającym bieżące tłumaczenie, zapisywanie i testowanie w grze przez dowolnego gracza, czy to jakiś specjalny format spakowany?
Możesz przesłać mi jeden z tych nieprzetłumaczonych plików xml na maila?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 9. Jan 13, 16:40

Sauron11 wrote:Zmian w stosunku do 1.0 jest tak wiele, że wymagają osobnego tłumaczenia? I sam wszystko tłumaczysz? Zdaje się mieliście na xudb jakiś zespół, to się posypało? W pojedynkę to z pewnością niełatwe zadanie :).
Sporo zmian w plikach. Np. w wersji 1.0 była tylko jedna fabuła "Leviatan" w wersji 2.0 jet kilka fabuł, każda to spory kawałek do tłumaczenia.

Zespół był, ale ze względu na bugi wersji 1.0 wszyscy przestali grać w XTC 1.0, a co za tym idzie tłumaczyć go. Ja zająłem się później tłumaczeniem moda TOTT, XRM i Encyklopedii X Universum. Część (większość) zespołu już nie gra X, więc i nie pomogą.
Sauron11 wrote: A czy pliki tekstowe, których gra używa w swoim folderze, są tam zapisane w formacie xml umożliwiającym bieżące tłumaczenie, zapisywanie i testowanie w grze przez dowolnego gracza, czy to jakiś specjalny format spakowany?
Możesz przesłać mi jeden z tych nieprzetłumaczonych plików xml na maila?
W formacie .xml. Możesz ściągnąć z Mamuta.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 10. Jan 13, 09:45

Byłem, widziałem pliki ale właściwego nie znalazłem, wyszukiwarka też nie pomogła. Przydałby się jakiś link, jeśli naprawdę nie możesz przesłać pliku (co o tyle dziwne, że przecież je tłumaczysz, więc pewnie masz na twardym ;) ).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 10. Jan 13, 11:05

Sauron11 wrote:Byłem, widziałem pliki ale właściwego nie znalazłem, wyszukiwarka też nie pomogła. Przydałby się jakiś link, jeśli naprawdę nie możesz przesłać pliku (co o tyle dziwne, że przecież je tłumaczysz, więc pewnie masz na twardym ;) ).
Ponieważ linki do Mamuta nie podobają się klarixowi, dałem sobie z tym spokój. Kto chce znajdzie.
Na Mamucie, na stronie głównej jest sekcja "Ostatnio dodane pliki" trzeci od góry na liście to plik spolszczenia XTC 2.0 v.0.7 (nota bene dziś zaktualizowany, zawiera przekopiowane wszystkie przetłumaczone teksty z wersji 1.0, we wszystkich plikach).
Pisałeś wcześniej:
Sauron11 wrote:Wg posta na XUDB jedne pliki tekstowe są nadal po angielsku, a inne wciąż opracowywane.
w tamtym temacie jest link do pliku tłumaczenia.
Nie wiem więc w czym problem, aby odszukać plik i pobrać.
Po to wystawiam pliki na Mamuta, aby nie zawracać sobie głowy indywidualnym wysyłaniem pocztą. Szkoda na to czasu, wolę przetłumaczyć kolejną porcje tekstu.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 3. Jun 13, 15:33

Wracam do XTC, poniewaz XRM z Albion Prelude zaczal mnie mocno nudzic. Ilez mozna wlatywac/wylatywac do tego samego sektora i ogladac respawn flot wroga. Ciagla mlocka, mlocka, mlockarnia do znudzenia. Wysyp towarow i broni z ladowni tak duzy ze mozna zarobic pare baniek w niecala chwile. Z kolei gielda i misje kilerskie przeciwko tumanom w statkach kierowanym przez AI to bulka z maslem i latwa kasa. Nie zebym narzekal, bo XRM jest wysmienitym modem, aczkolwiek jak wspominalem na wstepie jestem znuzony walka. Moze dlatego XRM z TC bardziej mi pasowal niz AP? Anyways...

Prawde mowiac po wydaniu patcha do XTC dlugo w niego nie pogralem z braku czasu tudziez dostepnosci innych gier.
Na dzien dzisiejszy wracam do moda, zaciskam zeby starajac sie przyzwyczaic do innych niz w XRM rozwiazan i postaram sie podzielic wrazeniami.

Wrcam do XTC "poczuc Xtreme", iksowe repy zapewne kojarza ten termin i co on oznacza ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 5. Jun 13, 14:57

Wznowilem gre i nie jest latwo. Poziom trudnosci ustawiony na 'hard'. Gra rozpoczeta na profilu paranidianskim, gdze juz na samym poczatku mamy niezla inwazje Khaak.
Do dyspozycji niezbyt porywajacy Perkles i brak gotowki. Na poczatku postanowilem zaoszczedzic na wlanym bezpieczenstwie i pozbylem sie dwoch z czterech oslon.
Zakupilem za to troche rakiet i innego ekwipunku. Walki sa hardkorowe, zas potyczka z khaackim m4 to spore wyzwanie majac dwie oslony 2x5 i 4x laserki ac.
Nie mniej jednak przetrwalem inwazje, pozbieralem troche zrzutow ze rozbitych statkow, mimo to zebralem oslony, naprawilem statek i troche zarobilem. Pozniej zajalem sie szeregiem misji patrolowych, trzebiac piratow w m5. Tak wiec mija szosta godzina gry, mam na koncie 200.000 tys i moge kupic jedynie pegaza lub demeter w wersji 'golas'. Latwo to nie jest. Sektory sa olbrzymie, pokonywanie ich peryklesem lecacym z predkoscia 240 - trwa.
Nie wyobrazam tluc sie godzinami sprzedajac ogniwa lub inne badziewie tlukac sie 70km/h za pomoca slamazarnego transportowaca, na szczescie napedy skokowe sa tanie i mozna je wepchac do M3, aczkolwiek o tym moge sobie jedynie pomarzyc. Usilnie proboje 'opukiwac' piratow gdy maja zdjete oslony liczac na przejecie statku, mimo to ani jednego nie udalo mnie sie przejac. Pogram dalej do "trzech zyc" obserwujac jak potoczy sie dlasza rozgrywka. Podobno mozna wygrac na loterii w xtc, kupilem juz ich kilka ;)

Porownujac te rozgrywke do XRM, grajac w XRM 6 godzin... Oblatywalbym M3+ na full wypasie, polowa swiata odkryta i nastawialbym pierszego UTeka na handel wszechswiatowy, wszytsko to pomimo bardzo wysokich cen wszystkiego w tym modzie. Jednak kasa z misji, zrzuty i okazje zarobkowania robia swoje. Co mod to mod, kazdy ma swe uroki :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 6. Jun 13, 19:39

Aż 70 km/h? :roll: :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 6. Jun 13, 22:06

Podobnie jak w czystej grze, taka jest przecietna predkosc pojemniejszych wersji transporterow. Nie ma nic gorszego jak lecac Delfinem Superfr. z 15000 ogniw by opchnac je w fabryce za 19 i byc wyprzedzonym przez lzejszy statek, ktory zbije cene skupu tak ze nie bedzie sie oplacalo sprzedac.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 7. Jun 13, 06:40

Sorkvild wrote:Podobnie jak w czystej grze, taka jest przecietna predkosc pojemniejszych wersji transporterow. [...]
To ja jednak wole gre bez modów. Tam statki lataja jednak troche szybciej niz 70 km/h a nawet 300 km/h 8)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 7. Jun 13, 18:57

bufi wrote:
Sorkvild wrote:Podobnie jak w czystej grze, taka jest przecietna predkosc pojemniejszych wersji transporterow. [...]
To ja jednak wole gre bez modów. Tam statki lataja jednak troche szybciej niz 70 km/h a nawet 300 km/h 8)
Hmm... Ciekawe jestem, ktory to TS w czystej grze smiga nawet 300 :D Kolego bufi mowimy o TS-ach. Tutaj rowniez sa statki ktore lataja troche szybciej, a nawet wiecej niz 300 :)

Wlasnie porownalem sobie predkosci superfrachtowcow z XTC do tych z vanilli i przyznaje, ze predkosci sa identyczne. W obydwu grach najwoniejszy jest Delfin SF z predkoscia nieprzekraczajaca 60.
Nie mniej jednak na statkach hadlowych raczej nie latam i jest mi w tym wypadku wszytsko jedno. Jesli juz handluje to okazjonalnie z pokladu TM'a czy M6 ;)

Co to gry. Wyharowalem na tyle reputacji by kupic sobie licencje policyjna. Trwalo to bardzo dlugo, wiele tez musialem miec zestrzelen na koncie by ranga drgnela. Omal 6 godzin gry zorientowanej na walke. Rodem jak w X2.
Co mnie smieszy na systemie repy z vanilli X3, ze starczy stracic jednego piracika i juz mozna kupic licencje, zas po jednej czy dwoch misjach bojowych juz stajemy sie herosem federacji.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 18. Jun 13, 20:29

Wciaz latem Peryklesem i kasy przybywa bardzo powoli, jak narazie dorobilem sie pol miliona. To wciaz za malo by kupic jakis sensowny statek. Nie mniej jednak trafilem na cos ciekawego.
W jednym z sektorow podazywszy za malym konwojem TSow jakies 70km na polnoc od bramy natrafilem na piracki habitat i w jego sasiedztwie lezal porzucony superfrachtowiec demeter z wymaksowana ladownia. Przejalem i zadokowalem do bazy.
Problemem bedzie puszczenie tego statku do najblizszej stoczni by dokonac napraw, poniewaz na pewno zostanie zniszczony przez piratow. Jedyna opcja to dostarczenie napedu skokowego i ucieczka. Problem jest tylko jeden...naped skokowy nie wchodzi do mojego obecnego statku %

Wlasnie wykonuje plan wydobycia cennego wraku. Kupuje najtanszego Demeter i pakuje don naped skokowy. Wysle go do piratow, przeloze naped i dawce sprzedam przeznaczajac fundusze na naprawe wraku. Na pokladzie mam troche rakiet i droidow w razie co, mysle ze to wystarczy by dawca dowlokl sie do pirackiej bazy by dokonac wymiany..
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 19. Jun 13, 18:12

Bylo Kestrela od Teladich brac,a nie jakies zlomy od Paranoidow ;)

Chyba taniej bedzie jak go sobie wymienisz teraz, zamiast bawic sie w jakies TSy. IMHO of korse ;)

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 20. Jun 13, 15:07

Z tą prędkością to chyba chodziło o to, że nie km/h a m/sek? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 21. Jun 13, 00:37

Akcja sie udala. Eskortowalem dawce z napedem jednoczesnie bronia go od wscieklych atakow pojawiajacych sie tu i owdzie piratow. W bazie pirackiej nastpil "przeszczep" i moja cenna zdobycz mogla juz udac sie do doku w pobliskim sektorze. Ja zas pokonujkac te sama droga eskortowalem dawce do bramy by mogl udac sie do stoczni i zostac sprzedany. Za sprzedane kredyty rozpoczalem naprawy i gromadzenie sprzetu do superfrachtowca.
Kilkanascie godzin gry, ostra haroowa jako paranidianin mam juz na tyle repy ze moge kupic wszystko, ale tylko do m6 i wzwyz co pozostaje poza zasiegiem repy i kredytek. Nie ma co, ale reputacja rosnie tu bardzo powoli, na dodatek mam wlaczona opcje ktora powoduje spadki repy po dluzszym czasie 'nieaktywnosci' u danej rasy.

bufi wrote:Bylo Kestrela od Teladich brac,a nie jakies zlomy od Paranoidow ;)

Chyba taniej bedzie jak go sobie wymienisz teraz, zamiast bawic sie w jakies TSy. IMHO of korse ;)

P.
Drogi bufi, takie "numery" z napedem skokowym przejda tylko w vanilli. W XTC naped mozna pakowac od emtrojek wzwyz. Byc moze jest jakies M4, do ktorego da sie zainstalowac naped, aczkolwiek ja na takie M4 jeszcze nie trafilem (obstawiam terranskie). Niemniej, nie ma takiego m5 do ktorego wchodzilby naped.

Swoja droga moja reputacja u teladi jest na -1 i znajac tutejsze realia musialbym harowac zdrowe kilka godzin by byc dopuszczonym do zakupu rzeczonego przez ciebie m5.

Ponadto na BBS przeczytalem, iz w jednym z sektorow Alrdrynian? Aldran? znajduje sie tajemniczy i opuszczony statek, pozostalosc po starciu. Coz, udalem sie tam i odnalazlem korwete Khaak typu II. Dosc uszkodzona, ale nie mam jak jej podjac. Salvage Claim Soft. jest do kupienia u Teladi, aczkolwiek klania sie problem reputacji. Zanim nabije repy na SCS, wrak z pewnoscia ulegnie rozpadowi. Szkoda, pewnien wart jest pare baniek.

Nie mniej jednak po dluzszej przerwie gra sie bardzo przyjemnie. Zdecydowanie nowy swiat i wyzwania wnosza duzy powiew swiezosci i sa niezla odskocznia od znanego i oklepanego na pamiec uniwersum z podstawki. Rozgrywke uatrakcyjnia spora liczba wbudowanych opcjonalnych "ficzerow" takich jak np dynamiczny BBS czy chociazbny korporacje zyjace wlasnym zyciem, ktorym mozna rzucic wyzwanie.
Last edited by Sorkvild on Sun, 23. Jun 13, 13:06, edited 1 time in total.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 22. Jun 13, 23:03

Grasz z modem dodającym kokpity statków?
Przyuważyłem, że zachwycałeś się tym modem na forum już w 2010, czy to w co grasz teraz jakoś się od tamtej wersji różni? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 23. Jun 13, 12:58

Sauron11 wrote:Grasz z modem dodającym kokpity statków?
Przyuważyłem, że zachwycałeś się tym modem na forum już w 2010, czy to w co grasz teraz jakoś się od tamtej wersji różni? :)
To co bylo wtedy bylo niepelna produkcja trapiona bugami, w ktorej brakowalo wielu skladnikow. Ot mozna bylo wstepnie zapoznac sie ze swiatem i ogolnym szkicem produkcji. Nie mniej jednak brakowalo wielu pluginow, modeli statkow, unikalnych w wygladzie stacji dla kazdej z ras oraz byl kiepski balans statkow oraz broni.

Wersja finalna posiada wszystko to czego brakowalo poprzednikowi plus wiele innych rzeczy o czym mozna poczytac w linkach zamieszczonych w pierwszym poscie tego tematu.

Co do kokpitow. Na razie gram bez, aczkolwiek pare dni temu znalazlem link do modu ktory jest w kompatybilny z xtc. Widzialem screeny, sa calkiem ladnie wykonane w oparciu o tekstury z X3, na dniach przetestuje.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 23. Jun 13, 15:54

A prędkości statków transportowych da radę podkręcić w ustawieniach moda?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 23. Jun 13, 19:09

Sauron11 wrote:A prędkości statków transportowych da radę podkręcić w ustawieniach moda?
Nie ma takiej opcji. Transportowce maja predkosci jak w vanilli wiec raczej nie powinienes narzekac pozatym ze leci sie dluzej bo dystanse moga sa duze/ogromne. Aczkolwiek jest BBS do czytania i na ktorym pojawiaja sie oferty, nie jestem pewien czy przypadkiem XTC nie oferuje ciezko spotykanych ofert tuningu i ukrytych zdala od szlakow skrzynek tuningowych.

Aktualnie latam odrestaurowanym Demeter Superfr. , ktory wciaga sporo towaru na poklad. Ma calkiem niezla predkosc 79km/h jak na statek o ladowni bliskiej 12k. Bardzo silnie chroniony przez oslony, co przydaje sie gdy trzeba dac nauczke jakiemus dupkowi co wlasnie wymiotl caly towar Tobiwe przed nosem :D Kilka "kuksancow" wystarczy by zakonczyc takiemu delikwentowi kariera handlowca :D Aczkolwiek po takich incydentach mialem juz do czynienia z naslanymi z dali boronskimi "gorylami", ktorzy mieli na celu dac mi nauczke.

Kazdy lot jest dochodowy wobec tego przelamalem magiczna granice 1mln i dobijam do 2mln. Jeszcze dwa razy tyle i kupie sobie jakiegos klasycznego M3 z lepszymi oslonami.

PS. do pierszego postu dolaczam instrukcje z poprzedniej wersji (nowa sie jeszcze nie ukazala). Wszystko co w niej pisze obowiazuje w aktualnej wersji

XTC Manual
http://www.mediafire.com/?idbv6dhl6y257yu
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”