[X3 AP] opis fabuły i rozważania

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Neofita
Posts: 10
Joined: Wed, 15. Dec 10, 11:18
x3tc

[X3 AP] opis fabuły i rozważania

Post by Neofita » Mon, 9. Jan 12, 14:19

Pod tym linkiem kryje sie fabuła AP
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=312036
co prawda po angielsku ale jak ktos nie rozumie to google tłumacz udzieli pomocy.

Rozważania.
Pograłem,przeszedem fabułe i chyba wróce do TC.
Owszem sa fajne rozwiązania w AP ale to samo mam po za giełdą w TC.
Ogólnie po wgraniu BP i skryptów do TC to moze sie myle ale TC jest bogatsze w opcje.

Nie powiem ze AP jest do nieczego bo nie jest ale jak na 10 euro mniej wiecej to chłopaki chyba nie mieli na wypłaty.
Moim zdaniem AP powinno byc jakby wstępem do Rebirth ale nie na takiej zasadzie jak w tej chwili tylko wypuszczony razem jako
juz Rebirth i powinno stanowic poczatkowe misje dla gracza.

Ładna gra,nowe sektory moim zdaniem pomysłowe ciekawe rozwiązania ale czegos mi w tym brakuje stąd tez taka a nie inna moja opinia.

Czekam z niecierpliwoscią na Rebirth i na pudełkowe wydanie AP w Polsce bo poprostu dla mnie przygoda ze swiatem X zaczeła sie od TC tak wiec
zeby miec całosc (całosc w moim mniemaniu) do TC które posiadam dokupie AP w pudełku i poczekam na Rebith.

To jest moja opinia niekoniecznie trzeba sie z nia zgodzic ale podyskutowac zawsze mozna.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Re: AP opis fabuły i rozważania

Post by LizardCor » Mon, 9. Jan 12, 15:13

Neofita wrote: ...ciach...Pograłem,przeszedem fabułe i chyba wróce do TC.
Owszem sa fajne rozwiązania w AP ale to samo mam po za giełdą w TC.
Ogólnie po wgraniu BP i skryptów do TC to moze sie myle ale TC jest bogatsze w opcje...ciach..
To jest moja opinia niekoniecznie trzeba sie z nia zgodzic ale podyskutowac zawsze mozna.
Oczywiście, że można podyskutować. Nawet trzeba.
A więc, jeżeli chodzi o mnie, to przyznam, że "produkt" X3 Albion Prelude nawet nie zasługuje na miano DLC, czyli tak zwanego "dodatku". O ile dobrze mniemam, to dodatek to produkt, który ściśle współpracuje z głównym produktem. W tym przypadku jest zupełnie inaczej. jest to raczej Demo gry, które wyszło jakiś czas po ukazaniu się samej gry :/ Nie wiem jak można inaczej to nazwać.
Jest jak kolega Neofita napisał, AP zupełnie nic nie wnosi, a na domiar AP jest zupełnie samodzielnym wydaniem, które jest tak ubogie, tak skąpe, że przyznam się jak Ego zrobi jeszcze raz taki DLC to już przenigdy nie kupię ich produktu.
Nie będę owijał w bawełnę, po zakupieniu gry i zapoznaniu się z nią poczułem sie po prostu oszukany.
X3 Albion Prelude nie jest warte sumy, którą zapłaciłem. Nie wiem, czy produkt X Rebirth jest tak wspaniały, że pochłonął wszystkie fundusze Ego, że musieli dopuścić się tego, aby nabić sobie kieszenie tak nikczemnym sposobem.
No cóż, na dzień dzisiejszy powiem tyle, że Ego nadużyło sobie mojego zaufania. Tak wiec z X Rebirth nie będę sie spieszył. Poczekam na opinie środowiska forum ego i dopiero po rozpatrzeniu za i przeciw podejmę decyzję, czy warto dalej kupować kolejne produkty firmy Ego.
Na dzień dzisiejszy osobiście uważam, że X3 Albion Prelude to totalnie nieporozumienie.
Ego cieszy si, że gra otrzymała ocenę 9.0, są też osoby, które uważaj, że gra powinna otrzymać 65 punktów na 100. No cóż, ja tutaj, nie będę miły i co najwyżej dam 40 punków na 100.
Ktoś może zapytać dlaczego 40 punktów, albo czemu dałem ocenę 1.5 na 5 ? "Helloł" większość rzeczy już była w TC. Ta sama grafika, ten sam system jedynym dodatkiem jest Giełda, która faktycznie coś wnosi do gry. Raczej nie mam zamiaru liczyć nowych statków.
Ogólnie rzecz ujmują śmiech na sali, a panowie z Ego powinni sie wstydzić wołając 10 funtów za coś takiego.
Pozdrawiam.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 9. Jan 12, 15:24

Giełda nie jest jedynym nowym rozwiązaniem w AP. Takich rzeczy jest sporo więcej, a część z nich nie jest osiągalna dostępnymi dla TC skryptami. Jeśli porówna się AP do TC, to jest to postęp rozwoju gry. Jeśli porównuje się AP do TC i skrypty oraz mody to oczywiście że AP wygląda słabo. Ale czyste TC też jest słabe.

Nie znaczy to wcale, że AP jest świetne. Słaba (wręcz marna) fabuła, bezsensowna opcja wojny itp.

Ale po wzbogaceniu AP skryptami i modami (czekam niecierpliwie na XRM dla AP), będzie to lepsze niż TC i te same skrypty.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Mon, 9. Jan 12, 15:35

No ja na przykład grałem na czystej TC i AP i TC zdecydowanie bije na łeb AP.
No ale warto podyskutować. Proponuje wziąć raz a dobrze na "ruszt" AP i wypiszmy zalety i wady. W tedy zdecydujemy czy faktycznie AP jest produktem rewolucjonizującym produktem firmy Ego. Bo ja tak nie uważam. Ap to jedna fabuła z kilkoma nowymi statkami i dobrze funkcjonującą giełdą.
Owszem mogę się mylić. Każdy gracz ma inne oczekiwania. Dlatego "mówię" Wszyscy wypiszmy co oferuje AP. Bo chyba nie będziemy mówili o tych pierdółkach, które latają wkoło stacji w Kingdom End :/?
W tedy będziemy wiedzieli ile % gry TC jest w AP.

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 9. Jan 12, 17:33

Ale marudzicie ;)

Owszem, coś w tym jest, że AP jest 'trochę' niedorbione. Ale jak ktoś pamięta, dokładnie tak samo było z każdą, od X2 grą zaraz po premierze. Każda częśc była grywalna po 3-4 łatkach. Ile to płaczu było np. z X3 Reunion, a po łatkach wszystko wracało do normy.

Do AP też będą łatki. Chodza słuchy, że juz w styczniu przyjdzie spora łatka.

Może naprawią giełdę, problemy z dokowaniem do niektórych stacji i kilka innych drobnych niedociągnięć. Pisali też, że dodadzą fabuły( tak jak z TC, z każda łatką przychodziła nowa fabuła.) Będzie PHQ, HUB, może nowe sektory, nowe rozwiązania w postaci skryptów itp. Daję grze pół roku i będzie mozna się fajnie przy niej bawić. Z Rebirthem podejrzewam tak samo po premierze będzie.

A tak wogóle to też wróciłem do TC. Musze skończyć HUBa, postawić HQ zdobyć Arana i kilka innych jednostek ;)

P.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 9. Jan 12, 18:09

bufi wrote:Ale marudzicie ;)
E tam, dyskutujemy. czasem nam to wychodzi :)
Lizard wrote:W tedy będziemy wiedzieli ile % gry TC jest w AP.
Jakieś 99%
LizardCor wrote:No ja na przykład grałem na czystej TC i AP i TC zdecydowanie bije na łeb AP.
Kilka nowych rozwiązań, które są warte "świeczki":

- nowy sposób wyszukiwania sektorów na mapie galaktyki.

Ile razy w TC trzeba kliknąć n, aby odszukać jakiś wybrany Nieznany Sektor?
W AP wystarczy raz, potem wybór z listy dostępnych (znanych) a w trakcie tego mapa sama się na nim centruje.

- konsola podstawowych rozkazów (parametrów) dla wszystkich zadokowanych do stacji/statku statków.

Zadokuj w TC (czystym) do lotniskowca 40 lub więcej myśliwcami i ustaw im lotniskowiec jako bazę. Tu można to zrobić równocześnie dla wszystkich. To samo z np. handlowcami.

- ulepszony system walk OOS

- rozwiązanie problemu z "obrażonymi" stacjami, które mieliśmy bronić, a które oberwały przez przypadek.

I kilka innych.

Nie twierdzę że AP jest idealne. Ma swoje "ciemne" strony. Zobaczymy jak będzie po patchu.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Pendrak
Posts: 21
Joined: Tue, 11. May 04, 22:55
x2

Post by Pendrak » Thu, 12. Jan 12, 00:33

Tak tylko mruknę, czy naprawdę nie dało się tak zrobić by X/ap i X/tc były razem ( tak by było 9/10 nawet jak by trza było za niego płacić ) a tak wyszedł snikers z lodówki (czyt nic z nim nie zrobi puki nie odleży swego).

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Thu, 12. Jan 12, 01:37

bufi wrote:(...)Do AP też będą łatki. Chodza słuchy, że juz w styczniu przyjdzie spora łatka.
(...) Będzie PHQ, HUB, może nowe sektory, nowe rozwiązania w postaci skryptów itp. Daję grze pół roku i będzie mozna się fajnie przy niej bawić. (...)
Tak bez większego spoilerowania, chcecie powiedzieć ze czysty AP nie jest wyposażony w PHQ?! Moim skromnym zdaniem to porażka(jeżeli faktycznie nie jest), biorąc pod uwagę, że według materiałów promocyjnych AP jest nastawiony na wojnę.

Nie miałem czasu zagrać w AP, ale szczęśliwie nawet jeżeli było by tragicznie to raczej nie mam na co narzekać, gdyż dostałem go jako gratis do Superboxa. Mam tylko nadzieję, że te pieniądze uzyskane z AP będą dobrze spożytkowane na Rebirtha.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 12. Jan 12, 04:40

Nie jest. Zmienić ma to podobno patch dla AP. A w razie nagłej tęsknoty za HQ na Mamucie jest lekarstwo na to, dodające HQ do stoczni OTAS.

AP wprowadza sporo zmian w grze, które wymagają rozpoczęcia nowej gry. Wszystkie dotychczasowe patche były zawsze kompatybilne ze starymi sav. Dlatego między innymi AP wyszedł jako dodatek.
A koszty nie są aż tak wygórowane, więc nie ma o co płakać. Żal komuś kasy, nie musi kupować.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”