Potrzeba tłumaczy

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
AdrianWir
Posts: 33
Joined: Thu, 22. Mar 18, 21:24
x4

Potrzeba tłumaczy

Post by AdrianWir » Tue, 21. Sep 21, 17:05

Pewnie cieszymy się, że możemy grać po polsku :) Ale nadchodzą kolejne aktualizacje i kolejne DCL'e. Potrzeba chętnych do tłumaczenia .

Szczegóły pracy tłumacza:
Tłumaczenie odbywa się przy pomocy przygotowanych do tego specjalnych narzędzi. Tłumaczy się rzeczy, których jeszcze w grze nie ma, więc dobrze jest znać grę (dobrze byłoby też poprzedniczki) i mieć jakieś wyobrażenie o zmianach jakie mają nadejść. Ale nie jest to niezbędne. Tłumacząc, można zaznaczyć propozycje tłumaczenia, można się skonsultować z innymi tłumaczami (byle nie publicznie na forum, obowiązuje NDA, najlepiej przez udostępnione narzędzia).

Potrzebni są też korektorzy, którzy sprawdzaliby przetłumaczony tekst pod kątem błędów lub gramatyki.

Nie trzeba zobowiązywać się do poświęcania z góry określonego czasu, wiadomo, że mamy rodziny, pracę, szkole czy inne obowiązki. Ale dobrze jest tak zaplanować czas, żeby, jeśli już zgłosisz się do tłumaczenia, jednak trochę pomóc :) Jedyny termin to ten wyznaczany przez Egosoft, podają do kiedy przesłać tłumaczenie, aby mogli włączyć je do wydania.

Chętni mogą pisać tu (skontaktujemy się z Wami przez PW) albo na PW.
Laptop ASUS | Ryzen 5 3550H | 16GB RAM | Nvidia GTX1650 - X4 works fine... until you have a huge fleet and lots of stations :)

XUDB forum

Kajdorf
Posts: 284
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Re: Potrzeba tłumaczy

Post by Kajdorf » Sat, 25. Sep 21, 11:49

Z tym będzie problem. Ja znam słabo angielski, to nie będzie ze mnie tłumacza. Gra jest mało popularna, między innymi z powodu naszych portali growych. Większość ignoruje ten tytuł i mało kto wie że gra ma już język polski. A już śmieszy mnie tekst "to jest gra niszowa i nie mamy czasu dla niej".
Gigabyte GA-Z68X-UD3-B3 - Intel Core i5 2500K 3.3 GHz - Gigabyte GeForce 970 - Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz - OCZ Vertex3 VTX3-25SAT3-60G

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”