bug v mape sektoru?

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
Mr. M
Posts: 48
Joined: Tue, 16. Aug 05, 02:32
x3

bug v mape sektoru?

Post by Mr. M » Mon, 31. Oct 05, 13:53

zdravim
uz je to druhy krat, co sa mi to stalo - skratka pri pohlade na mapu aktualneho sektoru sa mapa asi po pol sekunde zmeni na taketo nieco (vid prilozene obrazky):

http://mrm.webz.cz/pics/x2/x2screen125.jpg
http://mrm.webz.cz/pics/x2/x2screen126.jpg

(ta brana v 126 nie je v pozadi mapy, vo vesmire, ale priamo "na mape" ... detto ta planeta, ci co to je)

momentalne som napr. Argon Prime a este mam mapu v poriadku, ale pri presune do akehokolvek sektoru (ci uz letom lodou, alebo jumpdrivom) sa mapa takymto sposobom pohnoji.. pomoze az Load starsej pozicie, co nie je nic moc

stretol sa niekto s niecim podobnym? ako ano, nejake napady, ako sa toho zbavit? zaujimave, ze to zacalo robit az vcera, resp. dnes, a predtym par desiatok hodin herneho casu nic - pritom som nemenil nic s HW ani SW konfiguraciou pocitaca

/UK verzia hry, patch 1.4 + tie bonusove skripty z leta ´05/

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Mon, 31. Oct 05, 14:28

no, ja si na tech screenshotech vsiml takovy veci... osy x-z se zmeni na x-y... takze co je zmrsenyho? neodpovida ta mapa, ci co? mozna by stacilo nestavet tovarny tak "vysoko" nebo "nizko" nad/pod osou y... nebo se podivat do helpu, jestli neni mozne mapu preklapet/natacet?

ta brana je imho jizni brana, protoze mapa je preklopena jako by ses dival od jihu k severu...

User avatar
Mr. M
Posts: 48
Joined: Tue, 16. Aug 05, 02:32
x3

Post by Mr. M » Mon, 31. Oct 05, 14:45

to preklopenie je ok, robil som screeny ako z normalnej mapy, tak aj z preklopenej nabok (lebo tam je ako bonus este aj ta brana a planeta.. alebo ore mine?) - ide mi o to, ze normalne je ta mapa skoro cierna, zatial co teraz je uplne siva, akoby s "vyrezanymi" ciernymi otvormi pri fabrikach a branach (prvy obrazok)

User avatar
Mr. M
Posts: 48
Joined: Tue, 16. Aug 05, 02:32
x3

Post by Mr. M » Mon, 31. Oct 05, 21:47

takze zahada vyriesena - sposobovali to moje Advanced Satelity rozhadzane v tych sektoroch

a ked uz sme pri nich, maju aj nejaku inu funkciu, nez vacsi dosah? pise sa nieco o video vystupe, ale ani boh nevie, co tym myslia a kde to clovek najde...

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

Post by Abras » Mon, 31. Oct 05, 21:50

no pokud vim, tak advanced satelity davaji video vystup, ale pouze pokud si ve stejnem sektoru jako ten satelit, z jinych sektoru to nejde - kdyz hru delali, tak zadna normalni masina nebyla schopne urendrovat a upocitat dva sektory najednou... :wink:

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Mon, 7. Nov 05, 11:10

Mr. M wrote:takze zahada vyriesena - sposobovali to moje Advanced Satelity rozhadzane v tych sektoroch

a ked uz sme pri nich, maju aj nejaku inu funkciu, nez vacsi dosah? pise sa nieco o video vystupe, ale ani boh nevie, co tym myslia a kde to clovek najde...
no, tak jsem si koupil adv. sat. a prave ta "smrsena" mapa je ten video vystup... kdyz si mapu priblizis tak v tech "cernych bodkach" zacnes rozpoznavat jednotlive stanice.

User avatar
Mr. M
Posts: 48
Joined: Tue, 16. Aug 05, 02:32
x3

Post by Mr. M » Mon, 7. Nov 05, 11:38

ano ano, za ten cas uz som stacil poznat, ze to nie je "bug", ale "feature" :)

o uzitocnosti v praxi a krase prezentovania radsej pomlcim.. ;)

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”