X4 - vase dojmy

Moderator: DJ Die

Post Reply
nalim27
Posts: 363
Joined: Tue, 24. Jan 06, 20:04
x4

X4 - vase dojmy

Post by nalim27 » Mon, 10. Dec 18, 20:10

Ahoj,
teda v Cz foru, tady chcipl Boron. Doufam, ze jen proto, ze vsichni zurive hrajete X4..... Jaky je vas dojem z tohoto pokracovani? Ja to zatim vidim na klasiku - nehrat ted a zkusit to znova po 3 mesicich, pokud to jeste bude slabe, tak zase po 6 mesicich ...... jako to bylo u X:Rebith.

I kdyz X:Rebirth byl spatny hodne dlouho.

Zatim mam z X4 klasicky dojem, ze vydani zase zbyutecne uspechali, jsou tam celkem klasicke bugy. Mrzi me, ze nektere problemy nejsou poresene ani od dob X:Rebith. A prekvapuji me, ze nektere veci jsou horsi, nez v X:R - treba modely lodi, ledove asteriidy, efekty vybuchu L a XL lodi a treba problemy se zamerovanim vezi. Nektere veci je potreba dopracovat - hracsky shipyard, vice druhu zbozi (obecne ekonomika) a hlavne ty velke valky mezi frakcemi, ty jsem moc nevidel.
Na druhou stranu mapa je moc fajn, cestovni rychlost taky. Vesmir uz neni tak tichy jako predtim, hodne zapracovali na moidelech a animacich postav, a taky uz tam neni ta otravna Yisha :-)
Mine rig - X4 ready :-) Windows 10 64b
CPU: AMD Ryzen 2700X (stock clocks 3.7GHz + 4.3GHz boost), 32GB DDR4 3200MHz CL14 RAM,
GPU: AMD Vega64 8 GB HBM, played on 2569x1440, Freesync2
SSD: Samsung 970 EVO 1TB M.2 PCI-ex

CPU before 1.7.2018: Intel Xeon E5450@3.6GHz, 8GB DDR2 800MHz RAM,

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Re: X4 - vase dojmy

Post by GiordannoG » Tue, 11. Dec 18, 15:27

Nainstaloval jsem, chvilku hrál a teď si počkám na patche. Jinak to vypadá docela dobře, možnost "designovat" si vlastní lodě a jednodušší stavba komplexů, proč ne? Teď ale stejně pařím AC: Odyssey, což je naprostá bomba, takže na nic jiného mi stejně nezbývá čas.
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

Nargon
Posts: 25
Joined: Sun, 27. Mar 05, 11:26
x4

Re: X4 - vase dojmy

Post by Nargon » Wed, 12. Dec 18, 19:16

Kromě Borona tu chcípnul i Split. Jinak já to trochu hraju. Teda spíš bych to nazval, že se s X4 seznamuji. Na opravdové hraní si počkám ještě pár patchů. Ovšem první dojmy jsou pozitivní. Hraje se to celkem fajn a až na pár protivných bugů jsem nenarazil na žádný zásadní problém. Ovšem je pravda že jsem se zatím nevěnoval částem "BUILD" ani "TRADE", tak doufám že tam není nějaký ekonomický problém jako v XR. Tedy že po nějaké době dojdou stanicím suroviny a přestanou vyrábět, což má za následek, že si nepostavím ani vlastní stanici, protože potřebuji několik tisíc kusů surovin a v celém vesmíru je ke koupi jen několik desítek kusů. Ovšem zatím to vypadá spíš na opačný problém. Stanice jsou přeplněné a nikdo ten materiál z ekonomiky neodebírá, ovšem to je asi jen důsledek toho, že zatím moc nefunguje válka mezi rasami.

Až budou ke hře ty dva slíbené datadisky a nejspíš i několik módů, tak to bude určitě fajn hra.

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Re: X4 - vase dojmy

Post by peter143 » Thu, 13. Dec 18, 15:59

Dojmy zatiaľ negatívne. Hudba 0, Príbeh 0, Grafika 0. Pre-design X Rebirth aj s chybami. X-Rebirth je oproti tomu TOP Game. Prepadávanie cez textúry, prázdne stanice, nedostatok materiálov v shipyards. 50 hodín a vždy čakám na dokončenie stavby stavebnej lode. Ovládanie skafandra čistý děs. Tá mapa... koho toto napadlo, neprehľadná, texty vyskakujú kedy nepotrebuješ. Dám tomu šancu ale až po roku, teraz sa to nedá hrať.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Brokic
Posts: 49
Joined: Wed, 15. Mar 06, 15:18

Re: X4 - vase dojmy

Post by Brokic » Tue, 18. Dec 18, 13:35

Za me tak pul na pul. Teda ale design lodi je fakt otresnej a to zejmena tech teladskejch/paranidskej (ted nevim ktery) "destniku" a kouli. Taky nejsem fanda zredukovani poctu trid lodi - ale to je tezky, kdyz je aktualne ve hre dohromady snad min lodi, nez v T3 bylo trid :roll:

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”