Čeština do X3 Rebirth

Moderator: DJ Die

Post Reply
burak369
Posts: 3
Joined: Thu, 16. Feb 17, 15:58

Čeština do X3 Rebirth

Post by burak369 » Mon, 20. Feb 17, 17:42

Ahoj , prosím o pomoc scháním češtinu na tuto hru . Co jsem koukal tak jsem bohužel nic nenašel . Dekuji za případnou pomoc .

burak369
Posts: 3
Joined: Thu, 16. Feb 17, 15:58

Post by burak369 » Tue, 21. Feb 17, 16:27

Ahpj tak jsem nasel SK překlad . Ale jsem asi blbej :) protože jsem nepochopil vložení do hry . Zkoušel jsem to ale proste nic prosim poradte . Podle toho co je u toho napsané tak me to nejak nejde asi delam nekde botu :( Bohužel pro mě je ta hra nehratelná pokud k tomu nebude aspon nějaký překlad .

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Tue, 21. Feb 17, 19:37

Preklad som robil ja a aplikovanie je jednoduché. Otvor si adresár hry - kde uvidíš jednotlivé *.cat, *.dat súbory a HLAVNE adresár ,,t,, - tento adresár obsahuje jednotlivé preklady. Z Nexusu si stiahni archív a obidve xml súbory nakopíruj do adresára ,,t,, ( k prepisu nedôjde - nemáš sa čoho báť). Potom si nájdi v hre súbor lang.dat , otvor ho napríklad v Notepade a prepíš číslo ( neviem akú máš verziu) na číslo 42, ULOŽ zmenu, alebo prekopíruj surovo môj lang.dat súbor z archívu.

Ak nebudeš spokojný s prekladom, stačí zmeniť 42 číslo v lang.dat na číslo ktoré si mal pôvodné. Mazať nič nemusíš, len pár hlášok budeš mať v ,,sejvoch,, po Slovensky nakoľko sa to ukladá do XML súboru. Zmena jazyka nemá vplyv na uložené pozície a ani na hrateľnosť.

Ak budeš niečo potrebovať viac - napíš :)

P.S.
Okrem pár nezmyselných dialógov AI je preklad v celku kompletný na 90 percent. Bude sa tam vyskytovať Angličtina ale len dookola sa opakujúce frázy AI, čo nemá vplyv na zážitok z hry.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

burak369
Posts: 3
Joined: Thu, 16. Feb 17, 15:58

Post by burak369 » Tue, 21. Feb 17, 21:30

JOOO dekuji už jse to povedlo :D škoda že ta hra celkove není v cz a dost me to stve ale co už že aspon že už necemu je rozumět moc dekuji

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”