XRebirth

Moderator: DJ Die

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 20. Jan 16, 16:35

Tak delej chlape to video :)
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sat, 23. Jan 16, 12:09

• Beta 6 Added axis labels to holomap.
• Beta 6 Added NPC flee and retreat maneuvers based on skills.
• Beta 6 Added drones launching from stations depending on Defence Officer skills.
• Beta 6 Added revealing of NPC skills when they are hired.
• Beta 6 Added new achievements.
• Beta 6 Added money statistics for employees (improves feature introduced in 4.00).
• Beta 6 [HoL] Added new Generic Mission 'Scan Anomaly'.
• Beta 6 [HoL] Added new mission chain in Toride.
• Beta 6 Improved visualization of jumpgate directions.
• Beta 6 Improved quality of local lights.
• Beta 6 Fixed several cases of small ships stuck and not following other ships into Highways.
• Beta 6 Fixed line selection in sector map with many zones.
• Beta 6 Fixed hitting a destroyed lock on a lockbox blowing up the lockbox.
• Beta 6 Fixed some cases of drones flying far away before docking on their launchpads.
• Beta 6 Fixed loading of buy/sell configuration for trade wares from savegame.
• Beta 6 Fixed blending at screen edges with FXAA.
• Beta 6 [HoL] Fixed missing dock for m-sized ships on TerraCorp HQ (completes fix not correctly applied in 4.0 Beta 5).
• Beta 6 Fixed more causes of crashes.
• Beta 6 Several more small performance and memory optimisations.

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Sun, 24. Jan 16, 09:36

je vidět, že za nedlouho to vydají

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sun, 24. Jan 16, 09:55

Dve veci v tom changelogu niesú spomenuté.
Prvá je, že NPCčka vám v núdzi zavolajú o pomoc (lietam po home of light, a zavolá mi nejaký človek že potrebuje súrne pomoc, je v nejakej zóne a napadli ho xenoni, a za odmenu mi dá nejaké veci).

No a druhá je, že:
Spoiler
Show
pridali Khaaksku stanicu, fakt obrovská je

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Sun, 24. Jan 16, 18:33

ještě by to chtělo foto

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sun, 24. Jan 16, 19:55

Ales_CZ wrote:ještě by to chtělo foto

No a narýchlo som natočil nejaké strieľanie s novými zbraňami:

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Tue, 26. Jan 16, 04:38

super, díky

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 27. Jan 16, 09:29

Včera som riešil jednú vec, patchujem a patchujem asi od verzie 3.00 na starých ,,sejvoch,, a všimol som si, že na Skunkovi nemám pri Inžinierovi priradené Weld drony, začal som obiehať predajcov dronov a každý má len bojové alebo hackovacie. Pamätám, že raz som ich kúpil, kedy boli u predajcov 2 ponuky - špeciálne drony a tie základné. Kde sa teraz dajú na Skunka zohnať ?

Vraj by tak mala fungovať možnosť pri poškodení Skunka tie drony ho opravujú vo vesmíre, tak ako je to teraz čo okolo veľkých lodí premávajú tie malé opravárenské. Včera som si to všimol v Torride ako jedna bojová loď Terracorp sama zlikvidovala Xenónsku stanicu a pri poškodení tam lietali tie ,,muchy,, a opravovali ju.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Wed, 27. Jan 16, 16:37

Už dávnejšie to odstránili. Na Skunka sa nedajú dať construction URV drony :)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 27. Jan 16, 18:58

To som nevedel :) Udrelo mi to do očí lebo v tabulke návykov u inžiniera je doteraz položka construction URV a počet 0/0
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Fri, 5. Feb 16, 15:59

Kto poradí ? Stal sa mi taký prípad, že mi Xenoni zlikvidovali pri stanici počas výstavby stavebnú loď aj s architektom, poškodili stanicu v druhej etape výstavby. Stanica síce produkuje limit prvého modulu, našťastie nezlikvidovali modul na vyloženie tovaru, takže lode nakupujú a zásobujú stanicu ale nemôžem ju ani opraviť a ani dostavať. Radar nie je takže nemôžem obchodovať po celej galaxii :) Čo teraz s ňou ? existuje nejaký spôsob ako to poriešiť ? Mod poznám na recykláciu a postaviť novú - zatiaľ to ale nechcem takto riešiť.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Fri, 5. Feb 16, 16:23

Kúpiť nový Construction Vessel, dať tam architekta, a viem že nejak sa dá povedať tej lodi aby sa napojila na stanicu ktorá nemá CV.

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Fri, 5. Feb 16, 18:49

Dikes, priateľu - funguje to :)
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Fri, 12. Feb 16, 21:31

Pozeral niekto RC1 či tie avizované zmeny fungujú ? Už sa neobjavuje v naj ponukách - menu všetko na zeleno ? Nemám teraz čas to skúšať :) Kde je v menu to ukládanie po hodine ak loď dovtedy nebola na stanici ? Lebo v textoch má byť nastavenie uloženia v intervale ako si určí hráč.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Sun, 14. Feb 16, 21:22

To už tu nikto nehraje X Rebirth ?
Dnes som si prešiel tu RC1 podrobnejšie.
Mám ale ešte pár výhrad - dizajnových

- monitor po pravej strane zobrazuje naraz, prijaté kredity, investované kredity, hlášky od kapitánov lodí, a pod. Niektoré trvajú až nepohodlne dlho a niektoré až nepohodlne krátko - napadnutie lode, kto urobil aký obchod a pod - čo je dôležité a človek to nestíhne ani prečítať - ak nechce za každým otvárať lodný deník.

Mal by som riešenie - dizajnovú úpravu, viem, že na Steame napríklad sa sťažovali na veľkosť monitorov a pri boji nie je prehľad, ale máme na výber kokpity - a do toho obchodného ( kto sa venuje skôr obchodu a nie boju ako ja) by som ( čo anglicky neviem veľmi dobre) navrhol vývojárom rozložiť monitory - zbrane nech budú v jednom rohu ( menšie), terajší monitor zo správami v druhom rohu aby zobrazoval mapu, stanice, informácie, ovládanie motorov na vrchu a do stredu by som pridal ešte jeden základný - pre obchodníkov, a po kliknutí na monitor aby sa dali prečítať všetky správy spätne, kde aká loď potrebuje kúpiť palivo, aký som mal príjem z predaja a pod. Dosť často sa stáva, že pri napadnutí mojej lode mi oznámenie prekryje oznam o obchode čo trvá dosť dlho než zmizne. Potom neviem napr. pri 12 lodiach ktorá kde bola napadnutá.

Myslím, že by to nebolo od veci aspoň v jednej úprave kokpitu Skunka.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Tue, 23. Feb 16, 17:17

Nikto nechce písať tak budem aspoň sám zo sebou :)

Dnes ti pozerám, že sa mi lode vracajú furt plné nákladu od bratov Teladov. Každú chvíľu hláška - nemôžem predať tovar ... Pozerám do mapy a nevidím ti tam tú veľku stanicu, tak som tam skočil... a ona tam fakt nebola. Naposledy asi 3-4 dni do zadu bola od Xenonov a tých ďalších pirátov zničená na 69 percent a Teladi mali v (riti) ju opravovať, čiže ju asi zničili :) Nevidím tam ale ani trosky a ani jedného Telada. Čisto prázdny priestor okrem mojich dvoch ťažko poškodených staníc a asi 10 mojich patrolujúcich Arawnov - to som dal na ochranu tej Teladskej stanice - dal sa tam robiť dobrý biznis s Teladiom. Dal :( Stalo sa to niekomu ?

Teraz od koho mám pýtať ,,profit,, za tie náklady na Arawnov ? :) Asi ich predám, nekúpi niekto jazdenky ? :)
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

bakterius
Posts: 90
Joined: Tue, 29. Nov 05, 20:10
x4

Post by bakterius » Fri, 26. Feb 16, 10:51

Zvykaj si. Vesmir je osamele miesto. :-) dam tomu na chvylu zase sancu... posledne som pred rokom skoncil plot, zostrelil 777 lodi na hard a zaletel do teladi sektoru, kde som zistil ze tam okrem stanic nic nie je... teda ak tam nieco co stoji zato (misie, plot) tak ma opravte. vcera sa mi stiahol ten HOL ale nestihal som to spustit. takze to trosku cez vikend polietam a mozno ma to zase na chvylu podrzi.
Intel core i9 10900K 5,7 GHz; 2x16 GB DDR4 GF Gigabite 4090 RTX; SSD M2 patriot 2TB, Samsung 4K 29", VALVE INDEX, SAITEK x52 PRO

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Thu, 3. Mar 16, 04:49

tvl, jsem vzal úkol od Heart of Albion za necelých 30 milionů, kde mám prozkoumat domov světla, ale hned jsem skončil na začátku, protože jsem proletěl bránou a vyplivlo mi to mezi sektorama. Takže nejblíže to mám asi 200 000 km do sektoru. SETU a skokový pohon nemám. Mě napadlo to doletět a tak jsem to nechal 2 noci, aby to tam letělo a ono hovno, mi to připadá, že je ten prostor v určité vzdálenosti. Mě ještě napadlo, vrátit si to, znovu proletět bránou a použít Long Range skener a prozkoumat to. Jestli někdo přesně ví, co mám dělat, tak prosím o radu.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 3. Mar 16, 17:02

Treba na beta fóre nahlásiť, no problém je v tom že potrebujú vedieť prečo sa to stalo a v čom je problém, čiže poslať savegame kde si už teleportovaný nepomôže lebo je už po funuse.

Na workshope je cheat mód ktorý ti dovolí teleportovať z mapy, ak fakt potrebuješ pokračovať v tej savegame

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Thu, 3. Mar 16, 19:27

takže jim mám přesně poslat save, před vstupem a potom kde se objevím?

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”