X3 TC Jak co nejefektivněji vydělávat ?

Moderator: DJ Die

Post Reply
Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

X3 TC Jak co nejefektivněji vydělávat ?

Post by Oslik » Sat, 18. Apr 15, 07:46

Zdravím, mám tu poměrně kuriózní problém a pár tipů by se hodilo. Předem chci říct, že nejsem žádný začátečník a vím jak úspěšně šířit své obchodní impérium, ale ...

V mém PC mi odešla deska a vzala sebou i grafiku, obojí naštěstí v záruce jsem úspěšně reklamoval, reklamace teď běží už asi týden, takže podle zákona mají ještě cca tři týdny ... a z praxe vím, že ty tři týdny opravdu čekat budu. Nikdy nespěchají.
Nudil jsem se a dostal náladu na X3, zvolil jsem TC protože AP je ještě o chlup náročnější a přijde mi příběhově .. chudší .. No a rozjel jsem to na notebooku. Jak to tak u nich bývá, slušný CPU, v pohodě RAM, ale problém je sdílená grafika. Nicméně hra je hratelná docela dobře, v některých sektorech o něco víc laguje, sem tam se na chvíli zasekne ... ale nic s čím by se nedalo žít. Co je ovšem problém, je stavba komplexů, pamatuji, že ty opravdu velké dávaly zabrat i výkonnému PC. Tady jsou velký problém i ty malé. No a tady se dostávám k pointě ..

Mám již rozběhlou standartní flotilu 50 x UT a jeden malý komplex co sice vydělává, ale spíš úsměvně. Po opravdu dlouhé době se teprve blíží "zaplacení své pořizovací ceny".
Flotila UT sice vydělává pěkně, ale je to tak na bezproblémové a plynulé pořizování M6 a jejich vystrojování, u M7 už si člověk docela počká, ale ještě se to tak nějak dá ... zato M 1/2 .... to už je na nesnesitelně dlouho.
Proto bych se chtěl zeptat na pár tipů ohledně zaručených výdělků dle vašich zkušeností. Jaký komplex vybudovat a kde. Rozhodl jsem se jich pár postavit, nějakých alespoň trochu smysluplně velkých, což na tomhle NB bude opravdu hardcore - a proto bych chtěl, aby to bylo na jistotu. Když už ztrácet nervy, čas a energii při stavbě komplexů na NB, ať to stojí za to a jdu na jisto.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 7. May 15, 16:34

Treba stavať stanice ostošesť, na správnych miestach.
Preskúmať okolitý trh, a potom postaviť komplex (keď uvidíš že v nejakom území nemajú určitý tovar).

A potom samozrejme misie. Bojové misie zarábajú hromadu prachov ak máš vysoký combat rank.

Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

Post by Oslik » Fri, 8. May 15, 13:29

Tys špatně pochopil na co jsem se ve skutečnosti ptal.
To co (velice obecně) píšeš všechno vím. Šlo mi o to, že než dořeším nezbytné reklamace a byrokracii kolem, abych opět zprovoznil svůj PC, hraju pro ukrácení dlouhé chvíle X3 na na nepříliš výkonném notebooku. Resp. výkonově je OK, ale tradičním nedostatkem je sdílená grafika.
Hra jede .. přijatelně .. dokud nezačnu dělat nějaké vylomeniny.
A tady se dostáváme k pointě. Stavbě kompexu je docela makačka pro HW.
Zatím jsem si vystačil s flotilou UT, ale jakmile přijde na nákup a výzbroj větších lodí, řekněme M7 a výš, tak už to chce přecijen rozsáhlejší zdroje a bez komplexů se člověk neobejde.
Jak jsem naznačil, stavba komplexu dokáže potrápit i slušný počítač, u takovéhleho notebooku je to vyloženě hardcore. Šílené legy, nervy, trpělivost ... no a vzhledem k tomu jsem nechtěl stavět komlex někde na slepo .. abych se s tím páral čert ví jak dlouho a nakonec to bylo zklamání.
Proto jsem chtěl konkrétní typ na nějaký osvědčený komplex v osvědčeném sektoru, abych se netrápil nadarmo.
Nicméně to už jsem vyřešil. Nakonec se osvědčil komplex na chlast a vesmírnou travku. A navíc PC budu mít zpět v pondělí.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Fri, 8. May 15, 19:15

Je zopár módov ktoré znižujú grafickú náročnosť.
Napríklad toto odstráni trubice v komplexe: http://www.mediafire.com/download/yxzmo ... ex_Mod.rar

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 12. Aug 15, 12:37

Vydelat v TC? UT, UT a zase UT. Nic nevydela tolik a tak rychle jako flotila UT. Stanice se necapou. Ty bych stavel jen pro zajisteni potreb svych lodi. Jinak hned pri volnem kapitalu koupit transport a udelat s nej ST a pak UT.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Wed, 12. Aug 15, 12:59

script OK traders, něco jako vylepšený UT, vydělává to tolik že je to spíž už jak cheat :wink: a jinak samozřejmě absolutně nejvýdělečnější je komplex na chlast a trávu :D

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”