Nefunguje vlastní nastavení barev Nvidia

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Nefunguje vlastní nastavení barev Nvidia

Post by Helios01 » Thu, 22. May 14, 00:38

Používá někdo vlastní barevné nastavení Nvidia? Po tom co jsem zapojil nový monitor jsem si všimnul hnusných barev a až moc silné gamma, zejména u her, tak jsem se rozhodnul si barvy vyladit přes Nvidia control panel. Na ploše a tak fungují v pohodě, jenže asi každá fullscreenová hra to prostě ignoruje. Sourceovky hraju v pohodě, protože ty bez problému podporují windowed borderless režim- hra je windowed, ale neobjevují se okraje okna, takže vypadá jako fullscreen.

Bohužel Xka tento režim nepodporují a i normální windowed mode je tu celkem na obtíž, protože mi nejde okno se hrou roztáhnout přes celý monitor a navíc vypíná vyhlazování hran... Tak jsem se chtěl zeptat jestli má někdo podobný problém a jak ho řeší? Zkoušel jsem i nějaké utilitky na barevné profily ale žádná nefungovala, ikdyž byly dělané pro fullscreeny. Na Nvidia forum je o tom 17-stránkový thread který se pořád obnovuje a řeší se to asi už přes 2 roky. Nvidia tech support mi odpověděl že to vyřeší v dalším updatu, že to vypadá jako problém s windowsy, ale to bylo asi před 3 měsíci...

Četl jsem že by u některých her mělo jít nastavit, přes startup parametry, aby ignorovaly Windows nastavení barev a preferovaly to z Nvidie, ale to Xko asi neumí a ani nevím kde mám dát vědět o návrh. Neví někdo jestli to nejde nastavit ve Windows 8, aby ty barvy prostě byly upřednostňovány z Nvidia CP a ne ty windowsácké defaultní? Už pár měsíců čekám že si zahraju Xko a nemůžu protože ty barvy tam vypadají fakt hnusně... Nastavení přímo na monitoru na to prostě nestačí.
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Thu, 18. Sep 14, 13:02

Uprav si nastavení monitoru :)

nVidia Control panel nastavuje barvy pouze na deskop (plochu) a náležící procesy (explorer.exe průzkusmní atd.)
Hry se řídí vlastním nastavením (prakticky takovým "univerzálním" cca 50% všude, Gamma na 1)
jestli Ti to pak "ignoruje" nastavení ve hrách, máš nastavený monitor "podivně" podívej se s píše na nastavení tam, či jej resetni.
TTenk

Marek Viktorín
(2022 Volte srdcem)

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Sat, 27. Sep 14, 10:02

Psal jsem "Nastavení přímo na monitoru na to prostě nestačí.". Je to prostě slabé, černá pořád není černá, stěžují si na to i ostatní kteří ho mají. Není to v monitoru, Nvidia to neumí aplikovat tak lehce na hry, jak píšeš. Něco málo už na tom ale myslím opravili, tedy pokud ve hře nebudeš měnit gamma a necháš to tak, ale já nejnovější verzi používat nemůžu protože mi crashuje drivery.

Ale v X3TC jsem to už vyřešil, AA tam ručně dávám přes Nvidia Inspector a fullscreen windowed mi zařizuje jeden pěkný program. X2 funguje v pohodě a Reunion bohužel nemůžu, jelikož jeho windowed mode nemá widescreenové rozlišení a na fullscreen to už nejde.

Asi reklamuju grafiku protože mám s padajícími drivery problém už od doby co jsem ji koupil a napíšu pokud se to neopraví
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Wed, 1. Oct 14, 20:35

Jako já nevím já nikd ys nVidi problém neměl, každej mne odrazoval, pořídil jsem ATI a kopu se denně do hlavy. Po aktualizaci driveru mi odešel ATI catalyst s tou Hydra něco a ne a ne to vrítit zpět a to jsem reinstnul i HW.
zlatá nVidia, bohužel mě nikdy problém nedělalal, ba naopak tak víc neporadím mno.
TTenk

Marek Viktorín
(2022 Volte srdcem)

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”