SK preklad X-Rebirth

Moderator: DJ Die

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 17. Dec 14, 21:35

Ja ti pošlem a ak budeš mať času a chuť počas sviatkov, stačí do konca Januára.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 17. Dec 14, 21:40

Inak máš ešte u mňa pivo... za preklad tých mini hier...
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Fri, 19. Dec 14, 15:01

kdyžtak mi něco pošli, já se na to podívám VyskocilAles@seznam.cz

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Tue, 23. Dec 14, 18:13

Preklad na Teladi Outpost je skoro kompletný zo všetkým všudy. Ostáva už len trochu + staré veci. Chcel som už napísať, že konečne je všetko ako má byť v tej hre, ale ešte vždy nie je.
Pozitíva: DLC - celkom pekné nové sektory, stanice, model lodí
- vylepšili kopu vecí, v obchodovaní, staniciach, lodiach, grafika, menu
- konečne vyhodili to sekajúce intro a úvodne menu s tou trápnou animačkou v 2.50
- pridali kopu misii na zarobenie kreditov atď.
- hra je stabilná na x64 a nepadá

Negatíva:
- obchod, obchod a ešte raz obchod, neviem či v Egosofte je každý len grafik alebo programátor, a či v Nemecku vymreli ekonom. poradcovia - ale konečne dať do hry možnosť hýbať cenou - čo oceňujem - ALE len NAHOR. Na stanici mám plné sklady, cudzích lodí na FPS 15 - a cenu nemôžem znížiť aby som sklady vyprázdnil. Ak mám stanice 2 tak na jednej pôjdem pod cenu a na druhej vykompenzujem... o tom je ekonomika a nie dvíhať keď vedľa stanica má odo mňa furt podcenu.

- misie a misie - choď, znič, dovez, zabi, skenuj ... Teladi outpost misie ? znič, napadni - teladi reputácia + ostatní -

Osobne : Nechcem žiadne ďalšie nové DLC, nechcem žiadne nové lode, zbrane, hackovanie terminálov na staniciach, smaltalky a ostatné cípoviny. CHCEM - poriadny obchod, funkčnú ekonomiku, loď čo má skokový pohon ( od nich) nie módom a hlavne - niekde zakotviť a letieť s inou loďou. (Yisha nech mi robí príručnú batožinu) aj tak s ňou debata o ničom.

Skoro som zabudol: nech bude niekto tak dobrý a pošle mi save Teladi outpost bez módov (čistý) v ktorom má postavenú aspoň jednu stanicu. Kvôli kontrole prekladu, ja mám iba jeden starý 2.50 aj ten pôvodne modovaný, nechce sa mi zase zarábať a stavať stanicu... Na: pskopal@arjservis.sk
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Wed, 24. Dec 14, 21:44

Ty děláš jako kdyby to bylo ojedinělí s těma úkolama. V X3 jsou ty úkoly stejné, akorát že je jich tam více - choď, znič, dovez, zabi, skenuj, postav.

Jo chtěl bych další ploty a úkoly, aby bylo zase něco dalšího, co dělat. Rozhodně by se měli zaměřit na UI, protože je to tragické. Já jsem rád, že nemám povolené, aby mi nárazy ničili lodě, protože to bych byl za chvilku na mizině. Mě trošku vadí, že UI není schopná obletět nějakou loď. Mě se stalo, že velká loď narazila do stanice a stále do ni narážela a můj rahanas zase do té lodě. Byl to PMC Taranis s eskortou. Já jsem tedy odskočil. Další věc. brány jsou dost velký na to, aby mohly lodě do velikosti L se o ní podělit, že jedna proletí na levé části a druhá na pravé části brány, ale ne, raději bude jedna loď bourat do druhé než odskočí pryč.

aikidocz
Posts: 11
Joined: Mon, 19. Jan 15, 06:59

Post by aikidocz » Tue, 20. Jan 15, 16:42

Díky za překlad.
Hru jsem koupil až letos ale mám jeden dotaz. Jelikož mám hru na Steamu tak se mi okamžitě instalovala verze 3.0 a slovenčina je pro 2.5 verzi. Nevím jestli jsem to nainstaloval správně .
Můj postup :
Nejdříve jsem našel a nainstaloval verzi
"SLOVENŠTINA 0.85 na patch 2.20-370-0-85 "
a potom z Nexusu update :
Update 0.90b - verzia 2.51-370-0-90b

Slovenčina ve hře je ale některé položky jsou =TextNotFound=

Chci se zeptat jestli jsem neudělal chybu v instalaci nebo je to verzi 3.0 ?
Případně jestli je nějaká možnost aby nefunkční linky byly aspoń anglicky ?

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

aikidocz

Post by peter143 » Thu, 22. Jan 15, 21:02

Robíš to dobre. 2.50 bola verzia pred Teladi Outpost verzie 3.1 - tam chýbali texty, preto "text not found" Detaily ohľadom prekladu máš v PM.
Peter
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

solxiger
Posts: 130
Joined: Wed, 16. Aug 06, 21:23
xr

Re: aikidocz

Post by solxiger » Wed, 28. Jan 15, 02:55

Tak ak bude SK, kúpim aj DLC.
Ďakujeme za námahu.
AB.INSOMNI.NON.CVSTODITA.DRACONE.
http://www.databaze-her.cz/uzivatele/sxg/

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Mon, 2. Feb 15, 20:32

Dobrý večer,

S prekladom hry X-Rebirth som na neurčitý čas skončil, hru už nehrajem a odinštaloval som ju, aktualizácie už nesledujem z dôvodu nedostatku času a pracovnej zaneprázdnenosti. Preklad je urobený na verziu 3.0 - 3.1 Teladi Outpost - nie je odladený je tam ale všetko okrem starých vecí z minulosti, kto by mal ešte o 3.0 záujem stačí zaslať email do PM - pošlem.
Administrátora prosím o ,,lock,, tejto sekcie aby sa tu zbytočne nespamovalo. Ak sa hra raz definitívne dokončí, a budem mať čas - preklad dokončím.

Ďakujem za pochopenie.
Peter
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Ladefeto
Posts: 4
Joined: Tue, 3. Dec 13, 15:46
x4

Post by Ladefeto » Tue, 3. Feb 15, 12:37

Dobrý den, omlouvám se že prosím tady, ale na Nexusu mě nějaký antispamerský program odmítá zaregistrovat. Opravdu bych měl zájem i o nedokončený překlad, protože pro mě je hra v angličtině nehratelná. Už překlad na 2.5 byla pro mě záchrana. Můj e-mail je LipnikJ@seznam.cz . Děkuji a děkuji i za práci strávenou na celém překladu.

vitmal
Posts: 5
Joined: Sat, 14. Apr 07, 18:51
x3

Post by vitmal » Wed, 4. Feb 15, 16:11

Taky se připojuji moc a moc prosím . vitmalot@gmail.com

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Wed, 4. Feb 15, 18:41

to sem rovnou na to může hodit odkaz ke stažení

Ladefeto
Posts: 4
Joined: Tue, 3. Dec 13, 15:46
x4

Post by Ladefeto » Wed, 4. Feb 15, 20:04

Ještě mě napadlo kdyby někdo byl tak hodný a do komentářů na nexus dal můj e-mail LipnikJ@seznam.cz

chyno
Posts: 1
Joined: Wed, 6. Nov 13, 15:24

Post by chyno » Wed, 4. Feb 15, 20:26

inak nahrat to na neaky server by ti usetrilo kopec casu
Last edited by chyno on Thu, 5. Feb 15, 20:44, edited 1 time in total.

aikidocz
Posts: 11
Joined: Mon, 19. Jan 15, 06:59

Post by aikidocz » Thu, 5. Feb 15, 17:16

Nevím jestli se PM odeslalo tak prosím o překlad na mail
aikidocz@seznam.cz

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Sat, 7. Feb 15, 09:39

Dal som to na: http://uloz.to/xep99nug/x-rebirth-telad ... st-3-1-rar
Duplicitne : http://uloz.to/xsdRRCbD/x-rebirth-telad ... st-3-1-rar

1. Celý adresár ,,t,, vložiť do koreňa hry. ,,t,, - tam už je od Egosoftu
2. nakopírovať (prepísať) súbory
3.pripísať v lang.dat číslo 44..... na číslo 42

Odinštalácia: stačí iba prepísať číslo 42 na iné 44, 39, 7....

Nevšimol som si a dal som jeden súbor z verzie 2.50, tu je na 3.1 :
Fix 0002-L042.xml na 3.1 - prepíšte ten pôvodný z archívu RaR
http://uloz.to/xNobKspE/0002-l042-xml

Peter
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

vitmal
Posts: 5
Joined: Sat, 14. Apr 07, 18:51
x3

Post by vitmal » Sat, 7. Feb 15, 11:42

Díky moc chlape parádní práce. :)

aikidocz
Posts: 11
Joined: Mon, 19. Jan 15, 06:59

Post by aikidocz » Wed, 11. Feb 15, 09:30

Díky moc. :thumb_up: Jen mi tam zlobí diakritika , některá písmena chybí. U předchozí verze byl ještě ten editovaný HTML soubor ale bohužel už ho nemám a na Nexusu je to už zavřené. Mohl by jste mi ten soubor někdo poslat?
<Email address removed>

A ještě jsem se chtěl zeptat jestli nevíte jak se edituje překlad ?Používám totiž mod http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =311306455 který umožní aby lod obchodovala sama ,ale v menu Trade přibyly nové 4 položky které jsou při zapnuté SK nečitelné =TextNotFound= .

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Fri, 13. Feb 15, 08:39

Pošli mi ten mód e-mailom,alebo ho daj na uloz.to, pozrem sa na neho
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Sun, 15. Feb 15, 17:18

Obnovený preklad na 3.20

NEXUS: http://www.nexusmods.com/xrebirth/mods/443?fir=1


Sú tam tri archívy:
1. Klasický inštaláciou cez adresáre
2. Pre ,,lenivcov,, cat/dat
3. Pre ,,lenivcov,, cat/dat + font na mäkké znaky mimo lode

1. klasika
2. pomažte v ,,t,, staré preklady kde je číslo 42 a nakopírujte 10.cat + 10.dat do koreňa hry - Všetko.... lang.dat na 42
3. tak isto

Na verziu hry 3.20 Egosoft skončil pri číslovaní cat/dat súborov pri 09. Preklad som dal na cat/dat 10. V budúcnosti nie je vylúčené, že patchmi pôjdu na 10,11,12 ... Takže pozor - neprepíšte si prekladom pôvodné súbory. Preklad je len na verziu 3.20.

Peter

P.S.
Pre aikidocz preklad módu : http://uloz.to/xSRVVQEG/yorrickautotrade-sk-rar


Konečne mám čas :D
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”