SK preklad X-Rebirth

Moderator: DJ Die

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Tue, 21. Oct 14, 23:02

Ahoj

Preklad robím ja. Ten posledný uverejnený je na verziu 2.20 - urobený je tak aby sa hra dala hrať bez problémov v Slovenčine, celkom kompletná nieje príbehpvá línia z jediného dôvodu - hra ako taká, sama o sebe je zatiaľ o ničom, od vydania hry tam stále niečo menia alebo pridávajú, zatiaľ nič tam nieje stabilné, všetko sú buď patche v bete alebo patche ktoré sú momentálne vo vývoji. Ak sa raz Egosoft rozhodne, že vydá posledný patch, tak potom bude aj kompletný preklad. Kúpa hry je na tvoje rozhodnutie, preklad je na posledný RC 2.50 cez súkromnú správu. Nemá zmysel ho uverejňovať keď sa v decembri očakáva DLC Teledi outpost a textov tam bude požehnane. Oficiálna čeština alebo slovenčina na X- Rebirth neexistuje.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

napis
Posts: 84
Joined: Sun, 11. Jun 06, 15:40
x3tc

Post by napis » Tue, 21. Oct 14, 23:20

Ahoj.

Dakujem Ti za rychlu reakciu.
Uvazoval som o kupe preto, ze uz presla dlhsia doba od prveho vydania, tak som myslel, ze uz to maju nejako vyladene.
A za dalsie, blizi sa "helloween" a to je cas velkych zliav na STEAMe ;-)
Ale asi teda usetrim a pockam dalsi rok...ved tolko hier mam nedohratych na STEAMe, ze X-Rebirth zatial pocka.
A samozrejme Tebe velke diky, ze sa staras o preklad a myslis na ludi, ktori anglictinou neovplyvaju ;-)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Thu, 30. Oct 14, 22:39

I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Fri, 31. Oct 14, 18:03

...veľmi pekne ďakujeme bro ;)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Fri, 31. Oct 14, 19:49

Bav, skúšaj a daj vedieť ak by si chcel niečo pomeniť... Okná a dvere do vesmíru X- Rebirth sú otvorené...
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Rozzyr
Posts: 24
Joined: Sat, 26. Mar 11, 19:39
x3ap

Post by Rozzyr » Wed, 26. Nov 14, 10:54

No Tak cekam estli daj na Streamu na tuhle hru slewu... A estli si ji koupim Tak jen diky tomu ze tady ten borec udelal preklad a ze jsem velkej fanda X3, s tim ze od toho neocekavam pokracovani teto super serie a jsem zvedavej na to estli je pravda co se povida s tim ze doufam ze tu hru alespon trochu doladili... Tak uvidime estli se pochlapej a cena bude takova ze si reknete :"no nekupteto za ty prachy... " :roll:

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Fri, 5. Dec 14, 18:11

Petře, kolik toho přibližně máš přeloženýho, já jsem jenom zvědavý

Milan Valapka
Posts: 15
Joined: Wed, 24. Feb 10, 17:12
x3tc

Post by Milan Valapka » Sat, 6. Dec 14, 13:31

Bude preklad aj na 3.0 !!??

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 17. Dec 14, 09:56

Ďakujem za odozvu...
Preklad bude, len teraz nemám moc času kvôli práci. Čakal som na tú 3.0 Od 17.12 do 7.1.2015 mám dovolenku a počas vianoc na tom popracujem.
Len mi napíšte čo by ste chceli zmeniť a premenovať.

Ales_CZ

Preklad je tak na 75 - 80 percent - nedá sa to presne určiť nakoľko Egosoft v každom patchi niečo vynechá a niečo pridá. Čakám na poslednú edíciu. Viem si odkontrolovať preklad a počet riadkov lebo každý riadok má kód čo súvisí z textom. Nieje ale v mojej moci odkontrolovať zmenený význam viet, pretože pri 18.000 riadkoch - sám, je to nemožné - hlavne dialógy.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 17. Dec 14, 17:10

Chlapi... 1700 nových riadkov prekladu Teladi outpost + asi 1700 starých. Nechcete niekto pomôcť ? Pošlem emailom len označenú časť v jazyku akom chcete.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Wed, 17. Dec 14, 19:15

peter143 wrote:Chlapi... 1700 nových riadkov prekladu Teladi outpost + asi 1700 starých. Nechcete niekto pomôcť ? Pošlem emailom len označenú časť v jazyku akom chcete.

Pošli... sanosziller@azet.sk

V piatok mám kopu času, vtedy to spravím.

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Wed, 17. Dec 14, 19:35

já bych rád pomohl, ale anglicky moc dobře neumím

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 17. Dec 14, 19:45

anglina ? asi hej...
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Wed, 17. Dec 14, 20:28

Earth ultimatum IV. wrote:
peter143 wrote:Chlapi... 1700 nových riadkov prekladu Teladi outpost + asi 1700 starých. Nechcete niekto pomôcť ? Pošlem emailom len označenú časť v jazyku akom chcete.

Pošli... sanosziller@azet.sk

V piatok mám kopu času, vtedy to spravím.
Sakra, tak nič. V piatok nebude moc času.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Wed, 17. Dec 14, 20:29

Earth ultimatum IV. wrote:
peter143 wrote:Chlapi... 1700 nových riadkov prekladu Teladi outpost + asi 1700 starých. Nechcete niekto pomôcť ? Pošlem emailom len označenú časť v jazyku akom chcete.

Pošli... sanosziller@azet.sk

V piatok mám kopu času, vtedy to spravím.
Sakra, tak nič. V piatok nebude moc času.

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 17. Dec 14, 21:35

Ja ti pošlem a ak budeš mať času a chuť počas sviatkov, stačí do konca Januára.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 17. Dec 14, 21:40

Inak máš ešte u mňa pivo... za preklad tých mini hier...
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Fri, 19. Dec 14, 15:01

kdyžtak mi něco pošli, já se na to podívám VyskocilAles@seznam.cz

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Tue, 23. Dec 14, 18:13

Preklad na Teladi Outpost je skoro kompletný zo všetkým všudy. Ostáva už len trochu + staré veci. Chcel som už napísať, že konečne je všetko ako má byť v tej hre, ale ešte vždy nie je.
Pozitíva: DLC - celkom pekné nové sektory, stanice, model lodí
- vylepšili kopu vecí, v obchodovaní, staniciach, lodiach, grafika, menu
- konečne vyhodili to sekajúce intro a úvodne menu s tou trápnou animačkou v 2.50
- pridali kopu misii na zarobenie kreditov atď.
- hra je stabilná na x64 a nepadá

Negatíva:
- obchod, obchod a ešte raz obchod, neviem či v Egosofte je každý len grafik alebo programátor, a či v Nemecku vymreli ekonom. poradcovia - ale konečne dať do hry možnosť hýbať cenou - čo oceňujem - ALE len NAHOR. Na stanici mám plné sklady, cudzích lodí na FPS 15 - a cenu nemôžem znížiť aby som sklady vyprázdnil. Ak mám stanice 2 tak na jednej pôjdem pod cenu a na druhej vykompenzujem... o tom je ekonomika a nie dvíhať keď vedľa stanica má odo mňa furt podcenu.

- misie a misie - choď, znič, dovez, zabi, skenuj ... Teladi outpost misie ? znič, napadni - teladi reputácia + ostatní -

Osobne : Nechcem žiadne ďalšie nové DLC, nechcem žiadne nové lode, zbrane, hackovanie terminálov na staniciach, smaltalky a ostatné cípoviny. CHCEM - poriadny obchod, funkčnú ekonomiku, loď čo má skokový pohon ( od nich) nie módom a hlavne - niekde zakotviť a letieť s inou loďou. (Yisha nech mi robí príručnú batožinu) aj tak s ňou debata o ničom.

Skoro som zabudol: nech bude niekto tak dobrý a pošle mi save Teladi outpost bez módov (čistý) v ktorom má postavenú aspoň jednu stanicu. Kvôli kontrole prekladu, ja mám iba jeden starý 2.50 aj ten pôvodne modovaný, nechce sa mi zase zarábať a stavať stanicu... Na: pskopal@arjservis.sk
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Wed, 24. Dec 14, 21:44

Ty děláš jako kdyby to bylo ojedinělí s těma úkolama. V X3 jsou ty úkoly stejné, akorát že je jich tam více - choď, znič, dovez, zabi, skenuj, postav.

Jo chtěl bych další ploty a úkoly, aby bylo zase něco dalšího, co dělat. Rozhodně by se měli zaměřit na UI, protože je to tragické. Já jsem rád, že nemám povolené, aby mi nárazy ničili lodě, protože to bych byl za chvilku na mizině. Mě trošku vadí, že UI není schopná obletět nějakou loď. Mě se stalo, že velká loď narazila do stanice a stále do ni narážela a můj rahanas zase do té lodě. Byl to PMC Taranis s eskortou. Já jsem tedy odskočil. Další věc. brány jsou dost velký na to, aby mohly lodě do velikosti L se o ní podělit, že jedna proletí na levé části a druhá na pravé části brány, ale ne, raději bude jedna loď bourat do druhé než odskočí pryč.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”