X3: Albion Prelude

Moderator: DJ Die

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Thu, 22. Dec 11, 23:45

Spíš než toto by měli začít vyvíjet oficiální multiplayer.
Netuším proč tvrdí, že by to bylo složitý, nebo že to je nemožný (už tyhle dvě vyjádření se mlátí) když na X2 multi jede už dlouho a na X3R to vypadá že je taky něco takovýho. Alespoň na jednom videu na YB to tak vypadá
dal bych odkaz na video, ale jsem tak paranoidní člověk (spíš ma tak blbý zkušenosti) že při zavření prohlížeče se mi maže historie a cache prohlížeče)

Ale podle videa z toho Albion vyadá zajímavě, už proto ž ez toho videa ten Cerberus vydržel orpavdu hodně a ta Voj stanice vážně giantická.

In-landere mužeš natočit video s nějakou M1 M2 poblíž několika stanic? (Loděnice, servisní dok-vojenská základna a nějaké továrny) ze vzdálesnoti tak 10km a následně nějak blíž cca 500m pokdu by nehrozila srážka)

In-lander
Posts: 164
Joined: Fri, 29. May 09, 18:16
x3tc

Post by In-lander » Fri, 23. Dec 11, 06:49

Prej dej videa. To bych nesměl mít problémy s diskem. Nicméně jsem přidal další 3 kousky. A ještě bych potřeboval vědět jak ty potvory spojit do jednoho celku. -> http://www.youtube.com/user/InlanderCZ?feature=mhee

EDIT: na M2 nemám ještě reputaci ani credity. Ale všechno bude.
>>>CZ<<<
Intel i7 2600K // 2x HD6850 CrossfireX // RAM 8GB Kingston 1333MHz // OCZ VERTEX 2 SSD 90GB (system disc) // MB: Gigabyte P67A-UD5-B3.

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Fri, 23. Dec 11, 11:25

jenom pro zajímavost jsem porovnával hodnoty pancíře z TC a AP: u větších lodí /M1, M2...) jsou někdy i víc než desetkrát silnější než v TC. Jinak musim říct že alespoň vojenský scénář za argony mě moc nenadchl: máte M3, skošíte do prvního sektoru pod palbou a tam dvě osaky, yokohama a velký množství stíhaček. Na druhou stranu si někdo dal vážně velkou práci s optimalizací, protože se mi při nejvyšším nastavení hra ani jednou necukla. mimochodem připravuju overhaul pro obě hry ;)

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Fri, 23. Dec 11, 12:47

In-lander wrote:A ještě bych potřeboval vědět jak ty potvory spojit do jednoho celku.
Ja pouzivam Camtasia Studio 7.1 ale ten je placeny ale muzes pouzit windows movie maker ktery je free
Seasonic 500W, MSI Z77A-G45, Intel Core i5 3570K 3,40 GHz, 8 GB Dimm DDR 3 1600 MHz, NVidia GeForce GTX 560

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Fri, 23. Dec 11, 13:19

OT:
Také je fajn FormatFactory je to především konvetor (bezkonkurenční) ale dokže spojit i videa+komentář (vodoznak) etc. Také zdarma, plně v čeština a oproti Moviemakeru nemá takové požadavky od systému.

In-lander
Posts: 164
Joined: Fri, 29. May 09, 18:16
x3tc

Post by In-lander » Fri, 23. Dec 11, 15:06

TTenku dík moc .. jsem se mořil s všelijakými programy a nakonec je to obsaženo v tom FormatFactory dík moc :)

BUG č.3 nejde koupit M7/M1/M2 a ani s nimi zadokovat v Shipyardu na Saturnu :lol:
>>>CZ<<<
Intel i7 2600K // 2x HD6850 CrossfireX // RAM 8GB Kingston 1333MHz // OCZ VERTEX 2 SSD 90GB (system disc) // MB: Gigabyte P67A-UD5-B3.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Fri, 23. Dec 11, 16:10

Já dřív používal 3GP conventor (kvuli videum do mobilu) ale do doby co mam na CP i noutu nainstalovaný program na sledování nelegálního SW jsem musel přejít na FormatFactory (a jsem tomu rád)

Takže parada, není na co koukat :D

S tou YOkohamou, no, nevím jak moc je ta hra překopaná, ale tedy když jsi bojoval s těma novama, mno nic moc tedy :)
schválně jsem nachvíli zapl X3T a s Emeusem (M3) jsem se poškádlil s Q
by byl zajímavý souboj mezi námi :D:D:D (bez raket, ty nepoužívám :))

Tak jak to tak vypadá, tak to jsou zbytečně vyhozené peníze ne?
Mnic asi si pujdu koupit do tesca nějaký prošlý jídlo, to vyjde na stejno :D

In-lander
Posts: 164
Joined: Fri, 29. May 09, 18:16
x3tc

Post by In-lander » Fri, 23. Dec 11, 16:37

Tak M7 není zbytečná, když ty potvůrky argonské a i jiné M8 vypouštějí rakety, tak ta loď pár ran snese ale s M6 to bylo peklo stačily dvě a byl jsem sestřelen. Jinak už se blížím k em dvojkám. Ale teď řeším dilema. Mám si koupit Tyra nebo Kyoto? Tyr je rychlý docela ale málo uveze, Kyoto má o jeden 2GJ štít navíc ale je pomalá a uveze víc a stojí 154mega :D. K té její velikosti a ceně měli aspoň dát hangár :( .
>>>CZ<<<
Intel i7 2600K // 2x HD6850 CrossfireX // RAM 8GB Kingston 1333MHz // OCZ VERTEX 2 SSD 90GB (system disc) // MB: Gigabyte P67A-UD5-B3.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Fri, 23. Dec 11, 16:48

Tak já myslím, že když je nové Kyoto, tak bych šel do něj :)
zjistit jak se to chová atd. přípdně reolad a koupit něco jinýho.

Já po X packu taky koulip loď vybavil, zalítl se bitkařit, jak to všechno snese, co vydží a podle toho pak koupil na ostrý save a valil dál :)

EDIT: navíc když sem dáváš vide, my se rádi koukneme na novou skořápku :D

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Fri, 23. Dec 11, 20:04

podle mě je lepší kyoto, má silnější generátory pro zbraně a o dost silnější trup, kdyby ti sundali štíty a jako (podle mě) kompenzaci k asi o 12 pozic méně zbraní uveze o dost víc munice pro M/AM, dronů, ecellů a střel. jenom je asi o 20m/s pomalejší, ale lidem, co jsou zvyklí na vanilla titán to ani nepřijde ;)

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Fri, 23. Dec 11, 20:06

ještě to inlander:

máš na tý yokohamě bojový soft? jestli jo, přepni si pomocí kčka na plné automatické zaměřování a budeš to mít v pohodě :)

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Fri, 23. Dec 11, 20:50

Třeba tak hraje normálně :) s polo
já když jsem ve stíhačce (což je orpavdu svátek abych lítal) tak přímo SHIFT + H to je pak nářez :D
tedy 22% uspěšnost zásahů :D (není se čemu divit no) ale kolikrát doplatím na štít. To škoda že nejde vidět alespoň energie štítu, trup a laseru :( ale zase super pro videa :) nebo jen tak při autopilotovi na sledování kocábky.

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Fri, 23. Dec 11, 21:12

já si házim SHIFT+N na normální lítání jak reunion a mam tam vidět všechno důležitý :) já si právě u takovejch lodí kde jsou přední lasery daleko od sebe dávám plnej, zvlášť se to hodí když máš nepřátelskou stíhačku sto metrů před čumákem ;)

In-lander
Posts: 164
Joined: Fri, 29. May 09, 18:16
x3tc

Post by In-lander » Fri, 23. Dec 11, 21:45

willypokorny wrote:ještě to inlander:

máš na tý yokohamě bojový soft? jestli jo, přepni si pomocí kčka na plné automatické zaměřování a budeš to mít v pohodě :)

Tak jistě, že mám ale v konečném výsledku poloautomat či automat je střelba stejná.
>>>CZ<<<
Intel i7 2600K // 2x HD6850 CrossfireX // RAM 8GB Kingston 1333MHz // OCZ VERTEX 2 SSD 90GB (system disc) // MB: Gigabyte P67A-UD5-B3.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sat, 24. Dec 11, 00:02

oooo sněží :D fuj :D:D

hele on tam je i AP Gunner :) docela pěkný
Co to je to za tu M6 od Argonů?
Hlavní 4x Vrhač plazmy, a jen jedna zadní, designem je zajímavý

psssst :)

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sat, 24. Dec 11, 16:46

s.Merlin wrote:Ať je to jak chce, stejně si tu hru minimálně rok nezahraju. Než jí pořádně vybalancujou a než vyjde čeština zůstanu u TC. Nervovat se s angličtinou a bugama se mi nechce. Bylo to tak u všech verzí a pochybuju že by teď vydali hru bez chybičky.
Za terrany asi pár bugů je, za nostalgického Argona zatím nic, ale tak nějak to je "nuda"

68 sektorů odhalených i Lblion Alfa-Delta (co tam je neřeknu :P) ale jen naznačím, že hudba je podobná té z HUBu a vypadá to no, pěkně :)

Za Argona porad lítám do bojové oblasti a zpět do Argonsector M14á (nebo nějak tak) tak angličtina je otravná, z příběhu mam velké kulové :D takže mise typu (navádění) když není navádění tak prostě člověk tápe.

Zajímavé je, že (na východě myslím že bylo Rjy rodina?) je oblast dost "omezená" brány deaktovovány, pár nových sektorů. A některé opravdu velice povedené.

Zatím jsem viděl několik nových ldí, ale osobně mi chybí pár lodí z X-Tra ship packu.

Za argony jsem se setkal jen s problémem v Oceánu fantazie, při výletu ze servisního doku (vypadá skvěle, tak jako splitský a teladský) tak při pruletu (asi bublina :D) z 62 na 7 FPS

Jinak (jelikož to zkouším na noutu) mohu říct, že je to mnohem víc optimalizovanější než X3T.

In-lander
Posts: 164
Joined: Fri, 29. May 09, 18:16
x3tc

Post by In-lander » Sat, 24. Dec 11, 20:52

TTenku tak si zaleť na jih třeba do heavens assertion a najdi si úkol s patrolou a nedej bože, když dostaneš khaaky (aspoň 4 corvety) hra ti spadne až na 6 - 7FPS, ale taková obrovská bitva v Asteroid Beltu má stabilně 25-65 FPS divné ne? Prvně jsem si myslel, že je chyba v FRAPSu, že si bere moc z CPU. Po jeho vypnutí změna žádná. Možná snad jen drivery na GK anebo to tam vůbec nezoptimalizovali (a třeba i něco zmrvili).

Ale mrzí mě, že jsem nikde nenarazil na Khaak Destroyery.

Severní sektory směrem Zyarth jsou fest osekané (povypínané brány za jakým účelem a proč netuším) teď chcu objevovat ty sektory ke kingdom end.Argonům a Splitům se to asi líbit nebude. A taky už jsem narazil na pár vypnutých bran.
>>>CZ<<<
Intel i7 2600K // 2x HD6850 CrossfireX // RAM 8GB Kingston 1333MHz // OCZ VERTEX 2 SSD 90GB (system disc) // MB: Gigabyte P67A-UD5-B3.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sat, 24. Dec 11, 21:25

Dole se teď pohybuju jsem v Kězově utočiště (nebo jak to je) a mířím ze spodu k Paranide prime (jestli existuje :D)
(tedy teď koukám na pohádky :D hlídám neteř a do Popelky mi pípl mail :) tak koukám i sem.)

Jsme zkusil ty Xenon sektory u Výnosný směny, jestli se nedostanu přes jadro třeba opět k HUBu (bohužel)

ale k něčemu ty brány asi budou, protože nejsou poničený (jako v předchozích dílech) ale to je jen spekulace.

Koukal podle lodí a z M7 pro společenství asi bude nejlepší Griffon Sentinel (4x 1GJ štít a hafo laseru) stojí jen 14 mil což je super.

teď jsem se právě vyhnul linii a potřeuju credity, ma TP Phantoma (no super design, a potkal jsem TS Drake - taky super) pak prolítal Tern (značka na mapě pro TM/TP/TS ale než jsem stihl kouknout co jak to je tak zmizel v bráně (se pak kouknu v encyklopedii co to je za kocábku)

Jinými slovy jsou tam nová TS s 200MJ štíty a slušným nákladem, také nové TP typu Ocelot designově vážně některé lodě povedené (praktikuji styl, save, nákup a zkouknu co a jak a pak reolad



In-landere jak si vyděláváš? (jedeš za terrany) já vozím občas "papaláše" :D za jednu jízdu od 300.000 - 6.000.000 cr tedy teď.)

+ prodej prototypu nějaký M3 :D haluz cena lodě 54 mil :D takže prachy sou, ale blbě se hledaj věci do lodí (blbá angličtina no :D)

no nic pohádka volá ...

EDIT: s těma FPS neblázni :D mě předevčírem vyhořel v NTB větráček, takže teď jedu passiv, teplota tempu ve Windows 72°C a při hraní mezi 80-90°C
navíc kromě rozlišení (1366x768) všeochny detaily sestrelený na LOW, ale i přesto to nevypadá špatně, podle sledování aplikace, to vypadá, že byli použity pro LOW/Medium nějaké menší textury, protže se načítají opravdu rychle. Shození hry do Winu jde plynule (pokud nemám zaplý WMP11)

Mimochodem už vím jak budou dělat češtinu :D
takže by čeština mohla být rychle, tech zbylých normostran asi moc nebude, otázkou je kdo to bude dělat.

Lukaszno1
Posts: 101
Joined: Mon, 15. Jun 09, 13:30
x4

Post by Lukaszno1 » Sat, 24. Dec 11, 22:00

TTenk wrote:
s.Merlin wrote:Ať je to jak chce, stejně si tu hru minimálně rok nezahraju. Než jí pořádně vybalancujou a než vyjde čeština zůstanu u TC. Nervovat se s angličtinou a bugama se mi nechce. Bylo to tak u všech verzí a pochybuju že by teď vydali hru bez chybičky.
Za terrany asi pár bugů je, za nostalgického Argona zatím nic, ale tak nějak to je "nuda"

68 sektorů odhalených i Lblion Alfa-Delta (co tam je neřeknu :P) ale jen naznačím, že hudba je podobná té z HUBu a vypadá to no, pěkně :)

Za Argona porad lítám do bojové oblasti a zpět do Argonsector M14á (nebo nějak tak) tak angličtina je otravná, z příběhu mam velké kulové :D takže mise typu (navádění) když není navádění tak prostě člověk tápe.

Zajímavé je, že (na východě myslím že bylo Rjy rodina?) je oblast dost "omezená" brány deaktovovány, pár nových sektorů. A některé opravdu velice povedené.

Zatím jsem viděl několik nových ldí, ale osobně mi chybí pár lodí z X-Tra ship packu.

Za argony jsem se setkal jen s problémem v Oceánu fantazie, při výletu ze servisního doku (vypadá skvěle, tak jako splitský a teladský) tak při pruletu (asi bublina :D) z 62 na 7 FPS

Jinak (jelikož to zkouším na noutu) mohu říct, že je to mnohem víc optimalizovanější než X3T.
AP v cestině je tedy aspon menu přímo ve hře a tipy.Není akorát přeložen příběh úkoly.staci jen v souboru lang.DAT ve složce ADDON přepsat 44 na 42.

In-lander
Posts: 164
Joined: Fri, 29. May 09, 18:16
x3tc

Post by In-lander » Sat, 24. Dec 11, 22:37

TTenk wrote:Dole se teď pohybuju jsem v Kězově utočiště (nebo jak to je) a mířím ze spodu k Paranide prime (jestli existuje :D)
(tedy teď koukám na pohádky :D hlídám neteř a do Popelky mi pípl mail :) tak koukám i sem.)

Jsme zkusil ty Xenon sektory u Výnosný směny, jestli se nedostanu přes jadro třeba opět k HUBu (bohužel)

ale k něčemu ty brány asi budou, protože nejsou poničený (jako v předchozích dílech) ale to je jen spekulace.

Koukal podle lodí a z M7 pro společenství asi bude nejlepší Griffon Sentinel (4x 1GJ štít a hafo laseru) stojí jen 14 mil což je super.

teď jsem se právě vyhnul linii a potřeuju credity, ma TP Phantoma (no super design, a potkal jsem TS Drake - taky super) pak prolítal Tern (značka na mapě pro TM/TP/TS ale než jsem stihl kouknout co jak to je tak zmizel v bráně (se pak kouknu v encyklopedii co to je za kocábku)

Jinými slovy jsou tam nová TS s 200MJ štíty a slušným nákladem, také nové TP typu Ocelot designově vážně některé lodě povedené (praktikuji styl, save, nákup a zkouknu co a jak a pak reolad



In-landere jak si vyděláváš? (jedeš za terrany) já vozím občas "papaláše" :D za jednu jízdu od 300.000 - 6.000.000 cr tedy teď.)

+ prodej prototypu nějaký M3 :D haluz cena lodě 54 mil :D takže prachy sou, ale blbě se hledaj věci do lodí (blbá angličtina no :D)

no nic pohádka volá ...

EDIT: s těma FPS neblázni :D mě předevčírem vyhořel v NTB větráček, takže teď jedu passiv, teplota tempu ve Windows 72°C a při hraní mezi 80-90°C
navíc kromě rozlišení (1366x768) všeochny detaily sestrelený na LOW, ale i přesto to nevypadá špatně, podle sledování aplikace, to vypadá, že byli použity pro LOW/Medium nějaké menší textury, protže se načítají opravdu rychle. Shození hry do Winu jde plynule (pokud nemám zaplý WMP11)

Mimochodem už vím jak budou dělat češtinu :D
takže by čeština mohla být rychle, tech zbylých normostran asi moc nebude, otázkou je kdo to bude dělat.

Dyť jsem psal, že vydělávám nájemnými vraždami, patrolami a obranou stanic. U těch vražd tak už mě nabízej i 6 mega na TC bylo tuším i víc. Kyoto je u mě už odemčená (guardian of Earth) ale musím sehnat ještě 70 mega - 80m mám -> nevím proč ty lodě takové drahé ale snad se to vyplatí a z prodeje yokohamy budou akorát tak lasery :D a kdo ví jestli ..
>>>CZ<<<
Intel i7 2600K // 2x HD6850 CrossfireX // RAM 8GB Kingston 1333MHz // OCZ VERTEX 2 SSD 90GB (system disc) // MB: Gigabyte P67A-UD5-B3.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”