X Rebirth

Moderator: DJ Die

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Thu, 2. Jul 15, 19:47

oni ještě ten letový model vychytají a pak ho budou moc použít do X4

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Fri, 3. Jul 15, 08:37

Super, bude to moct pouzit AI? A sakra, ja zapomnel, ta hra nema AI. Takze k cemu mi to v praxi bude? Uz ted staci stat na miste a strilet ty tupone co umeji jen letet rovne, otocit se, uletet a tak dokola.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Fri, 3. Jul 15, 09:52

plynak wrote:Super, bude to moct pouzit AI? A sakra, ja zapomnel, ta hra nema AI. Takze k cemu mi to v praxi bude? Uz ted staci stat na miste a strilet ty tupone co umeji jen letet rovne, otocit se, uletet a tak dokola.
jo to delaji v podstate ve vsech hrach od Egosoftu :) pamatuju ze v X3 TC se lode obcas rozbily o stanici nebo velkou lod protoze tam pridali setrvacnost a AI s tim nepocitala :lol:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Mon, 6. Jul 15, 14:00

plynak wrote:Takze k cemu mi to v praxi bude?
Je to viac realistické, a je to zábava? Čo viac treba? Ohlasy na fóre sú zatiaľ veľmi pozitívne, tak prečo nie?

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 7. Jul 15, 08:37

Tak jsem vcera schvalne Rebirth zkusil. Behem dvaceti minut se autopilotovi povedlo se 2x totalne zaseknout. Nejprve vletel primo do toho meho transporteru a proletel texturou dovnitr a podruhe se zasekl uvnitr stanice, kterou proste nebyl schopny obletet. Takze 2x reload.
Po te jsem se zasekl na Get Engineer for your Rahanas, protoze i kdyz jsem najmul tri, tak se to neupdatovalo. Ono se totiz musi nejdriv nekoho zeptat, kde je inzenyr a pak najmout toho jednoho specifickeho. Jo, jo, proc updatovat tutorial, kdyz se kompletne zmeni herni mechaniky, ze? A uz vubec nezminuji takove prkotiny, jako ze policko pod textem neodpovida delce textu, takze casto konci v polovine. Jako prominte, ale to je amaterismus nejvetsi. Ale hlavne, ze si budu moct vypnout flight assist. To je presne to, co te hre chybelo :headbang:
Takze az si tu zase bude nekdo stezovat, ze hru po vsech tech radoby opravach nikdo nevyzkousel, tak mu odpovim, ze nejspis vyzkousel, ale zjistil, ze je to porad stejna s*acka a proste to zase odinstaloval.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Tue, 7. Jul 15, 09:03

Pochybujem že niekto s rozumom naozaj používa autopilota.
To je taký reflex X3 veterána - nepoužívať autopilota, lebo bez ohľadu na to ktorú hru hráš, vždy je to priama cesta do hlavného menu.
^^^^A prosím, nech nikto nezačne polemizovať že je to blbá výhovorka na obranu developera - ak skutočne dávam hre šancu a chcem si ju užiť a dostať sa do nej, proste nebudem používať maličkosť ktorá je nespoľahlivá. V X3 sme roky tolerovali otrasné AI, a aby sme sa vyhli explóziám vlastných lodí, opúšťali sme sektory aby sa zrušili kolízie.

Jasné že sa musíš najprv spýtať na engineera. Veď tak ti to Yisha povedala, počúvaj. A vôbec, príbeh je nič. Treba hrať Freeplay a robiť vlastný biznis.

:) Myslíš že Earth Ultimatum hrá príbeh? Z týchto pať stovák hodín som hral príbeh akurát na začiatku. Čaro hry je v sandbox móde.
ze si budu moct vypnout flight assist. To je presne to, co te hre chybelo
To nikto nikdy nepovedal.
Je to malý, dobrovoľný, vedľajší bonus.

Nevyskúšal si nič, sorry - osobne nechápem prečo sa Egosoft vôbec unúva dávať tam príbeh, lebo srdce hry je stavanie, obchodovanie, pirátstvo, z čoho si, s prepáčením, nevyskúšal absolútne nič.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 7. Jul 15, 09:28

Ja s autopilotem v predchozich hrach problem nemel. Navic jaksi v predchozich hrach nebyl tak potreba protoze tam nebylo petiminutove extreme nudne letani barevnymi tubusy. Jako sorry, ale uz ten zacatek hry, kde porad jen nekam letim, abych slysel minutovy hovor a zase pet minut nekam letel odradi vetsinu lidi. Takze ano, zapnul jsem autopilota a sel si delat veceri. Uzitecnejsi nez cumet na tubusy a rikat si, ze moje lod opravdu musi vrazit do kazde jine lodi co tam je se mnou. Navic lodi umele vygenerovane, protoze to neni skutecna doprava. Dalsi deignersky majstrstyk.
A proc se proboha musim ptat na inzenyra, kdyz mam hned v menu polozku najmout inzenyra? Nabo staci se spojit se stanici a vida, inzenyr hned v nabidce. He? Jak jsem psal, naco predelavat tutorial, ze?
Vidis, predstav si, ze vzdy hraju nejprve pribeh a sem tam od nej treba odskocim a delam si, co chci sam a pak se zase vratim. To, ze je zakladni cast hry stale totalne rozjebana je proste fakt, ktery muzes okecavat jak chces, ale nezmenis ho. Tak zkus zapremyslet, proc to nikdo nehraje a hrat nebude.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Tue, 7. Jul 15, 09:40

plynak wrote:A proc se proboha musim ptat na inzenyra, kdyz mam hned v menu polozku najmout inzenyra?
Lebo je to tutoriál a chcú ťa naučiť že aj takto to ide.
Okrem toho, ak si dobre pamätám, ak namiesto najatia náhodného zamestnanca sa najprv spýtaš, potom ti hra ukáže jeho portfólio so skillmi ešte predtým ako ho najmeš, čiže nie - nieje to to isté ako najímať z comms funkcie.
zakladni cast hry stale totalne rozjebana
Autopilot a tutoriál ktorý si nepochopil = základné časti hry?
:sceptic:
Základná časť je freeplay a vlastný biznis. Niečo čo si (zase) nevyskúšal. Všetci my, ktorí sme pozitívny k Rebirth, sa určite zhodneme na tom že príbeh je nič, absolútne nezobrazuje kvality hry a vôbec nesleduje to čo X Rebirth robí najlepšie. 95% času strávim robením vlastného biznisu, nie hraním nejakého príbehu.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 7. Jul 15, 10:58

Ne, hra mi neukazuje, ze jde i takto. Hra mi ukazuje, jak to slo driv a jen byli lini to predelat. Kdyby to chteli predelat, tak to akceptuje i najmuti pres menu. A to uz nezminuju to, ze ani v jednom pripade se o tom inzenyrovi nic nedovim. Kdyz se ho totiz zeptam na jeho skilly, tak jsou vsude jen otazniky. Wow, skvela ficura. A ne nechci delat dementni small talk a ne, nechci stahovat mody na takovou vec, ktera ma byt uz v zakladu.
A ano, tutorial je zakladni cast kazde hry. A jak pisu vyse, ja ho pochopil. Coz nemeni na faktu, ze je neskutecne pitome udelany.
A prestan mi laskave vnucovat, at neco zkousim. Kdyz pujdu do restaurace, kde se po polevce pobliju tak tam take nepujdu zkouset druhy chod. A jak jsi sam zminil, takovych jako ja je 82% Asi je tedy neco hodne spatne.
No nic, zkusim Ascent The Space Game. Je zadarmo a uz ted vypada lip nez tahle hruza.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Tue, 7. Jul 15, 11:05

Hra mi ukazuje, jak to slo driv a jen byli lini to predelat.
Stále nechápeš.
Ak použiješ comms, tak len naslepo najmeš zamestnanca, nevidíš jeho skilly ani nič.
V tutoriálu ti Yisha vraví že cez smalltalk máš odhaliť ich skill sheet.
Toto sa nezmenilo od vydania hry, je to stále rovnaké. Najímanie zamestnancov na diaľku je iná featurka, s iným zmyslom.
plynak wrote:A prestan mi laskave vnucovat, at neco zkousim.
Fajn, tak ty prestať vnucovať fámy o hre o ktorej nevieš nič a vzdáš sa pri prvej blbosti.


No nic, zkusim Ascent The Space Game.
Tak si to uži. Snáď ti podhodia všetko pod nos, presne ako to máš rád :P

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Wed, 8. Jul 15, 15:46

ještě by měli upravit loděnice, v tom smyslu, aby lodě přistáli a startovali v jednom směru letu. Prostě, aby loď odstartovala a letěla rovně a né, aby couvala. Dále ještě v loděnici mi vadí, že nemohu najednou dát opravit loď, doplnit munici a vyzbrojit drony. Toto by také mohli upravit, abych to mohl udělat najednou a né na 3x.

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Thu, 9. Jul 15, 18:24

No... to by už konečne mohli doriešiť lebo aj mňa to rozčuluje. To už skôr otvorím súbor xml - a Hull si naťukám aj s raketami sám :evil: , a tiež ak má manažér stanice priradený rozpočet a lode pod sebou aby si nakupoval drony a muníciu sám, skúšal som aj toho šaška na obranu ale aj ten to má na háku. A pritom o pár metrov ďalej mám stanicu s plným skladom čo vyrába pre nich všetko potrebné. Tá hra je niekedy úžas sama nad sebou v logike.

Kde je ten môj názorový protivník Earth Ultimatum IV ? :) Počuj ak budeš písať niekde k ním tak ich upozorni, že pri tom vylepšovaní narobili chyby v scriptoch :
1 . navedením kurzoru na sklady hoc akej stanice ( tie pod stanicou) sa nezobrazuje správne názov skladu.
2. je tam ešte chyba kde script ukazuje nie názov ale premennú scriptu ( len teraz nepamätám kde) ale zistím.
3. Pri tej novej funkcii asistenta letu by som uvítal aj hlášku kedy je zapnutý a kedy vypnutý, nielen ten pazvuk čo je pri stlačení klávesy - lebo ak je zapnutý v prípade rozfofrovania Skunka to trvá dosť dlho.
4. Nech konečne dobavia možnosť pri napadnutí lode komunikovať cez com channel aj pri napadnutí a vyjednať možnosť- bojovať alebo napr. odovzdá tovar. Lebo teraz je iba - nechcem s vami hovoriť.
5. viac možností pri napadnutí ak loď opustila posádka - zajať a predať ako otrokov napr... loď si opraviť a používať. Kde sa stráca posádka XL lode ak ju obsadím ?

Chyba, chyby, chybičky - Ryba , ryby, rybičky - od vydania pláveme v tej istej vode, len trochu znej odstránili bahno.

Inak molodci: rozbalte si si datové súbory z hry : a zistíte, že viac súborov je pomenovaných X4 a napríklad aj hudba bolá robená na X4 - preto Rbirth vyšiel taký ako vyšiel - testovací medzistupeň - ALFA verzia X4
Alexei Zakharov - X4 Main Menu Theme 03 Nemesis Two
Alexei Zakharov - X4 Main Menu Theme
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 9. Jul 15, 19:17

peter143 wrote: 1 . navedením kurzoru na sklady hoc akej stanice ( tie pod stanicou) sa nezobrazuje správne názov skladu.
2. je tam ešte chyba kde script ukazuje nie názov ale premennú scriptu ( len teraz nepamätám kde) ale zistím.
Povedz mi trochu detailnejšie (moc z toho nemám) ako môžem sám zopakovať tieto bugy vo vlastnej hre, a s radosťou ich nahlásim

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Fri, 10. Jul 15, 17:05

• Beta 3 New Feature: Target can now be set directly from within the holomap (improved feature added in 3.60, feedback welcome).
• Beta 3 New Feature: Flight assist mode can now be disabled (improved experimental feature, feedback welcome).
Beta 3 Improved readability of start menu, options menu and sidebar by removing "scan lines".
• Beta 3 Improved accuracy of out-of-sector trade lane calculations resulting in faster trades via Cargolifters URVs.
• Beta 3 Fixed some cases where mouse-picking positions on menus were incorrect.
• Beta 3 Fixed distance text at target elements not being centered.
• Beta 3 Fixed details menu for ships under construction.
• Beta 3 Fixed some incorrect speed values in menus.
• Beta 3 Fixed problem highlighting station modules by clicking on them in the map.
• Beta 3 Fixed incorrect part positions in holomap detail view.
• Beta 3 Fixed accuracy issues with trade prices in savegames.
• Beta 3 Fixed ships stopping shooting at targets while they shouldn't (problem introduced in 3.60 Beta 2).
• Beta 3 Fixed rare cases of turrets trying to shoot through other objects which are in line-of-sight of their actual target.
• Beta 3 Fixed rare cases of sound-effects coming from the wrong positions in the cockpit or during remote control.
• Beta 3 Fixed several causes for managers reporting incorrect recommended budget and transferring too much money to player account.
• Beta 3 Fixed NPC built stations in the plot from sometimes never being completed by allowing a new builder ship to be ordered.
• Beta 3 Fixed issue causing excessive stalls when quitting a game session.
• Beta 3 Fixed several more causes of crashes.
• Beta 3 Fixed issue causing performance to degrade slowly over a long game session.
• Beta 3 Several small performance and memory optimisations.

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Tue, 14. Jul 15, 19:36

rozhodně by mohli do X4 do továren nastavit maximálně 5 primárních surovin pro výrobu, protože více jak 5 (energetické články + jídlo + max 3 další suroviny) už je velice nákladné a občas i těžko k sehnání.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Sun, 19. Jul 15, 11:22

Naopak bych rekl ze to je vyborny zpusob jak limitovat co vsechno dokaze hrac snadno vyrobit...ale melo by to byt opravdu jen u slozitych veci jako jsou stity a zbrane pro capitalky atp.
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Thu, 23. Jul 15, 09:39

Takze jsem zkusil u hry vydrzet a napisu par dojmu.

Zaprve hra se musi modifikovat. A to hodne. Ne jako predchozi dily, kde slo hru dohrat bez modu a pak si mody jen zprijemnit hrani. Tady jsou mody potrebne, jinak vas pri hrani klepne.

Co jsem si pridal za mody?

1) Mission computer - bez nej snad nema ani cenu hrat. Jednoduse prida do menu polozku, kde se zobrazi vsechny mise v dane zone. Opravdu netusim, ktereho i*iota napadlo, ze bude zabava oblizavat stanice a hledat titerne ikonky misi.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... xt=mission

2) Yet another trader (mozno nahradit Autotrader modem) - klasika z predchozich dilu. Date lodi pilot a prikaz k obchodovani v systemu, sektoru ci cele galaxii. Krome toho muze lod i automaticky tezit. Opet bych chtel videt myslenkove pochody toho, kdo navrhoval obchodni system v Rebirth.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... et+another

3) Miscellaneou combat tweaks - MOD prinasejici do hry AI pro lode. Musite mit posadku 4/4/4, lepe 5/5/5 a vase lod se zmeni k nepoznani. Nejen, ze sama skoci ci doboostuje k nepriteli, takze necekate 20 minut, nez ho vubec dozene, ale jeste se drzi na maximalni dostrel zbrani a v pripade nutnosti sama odskoci do bezpeci, aby se po dobiti stitu opet vratila do boje. To, kdy se odpouta a kdy se vrati zalezi na kapitanovi. Teladi uleti driv, Split az kdyz jsou stity dole a clovek mezi. A stihacky konecne skaci s doprovodnou lodi. Opet zustava rozum stat nad tim, kdo v Egosoftu tohle delal. Nechat lod skocit pryc a stihacky at se za ni plazi dalnicemi... MOD prinasi i dalsi zmeny, doporucuji zusit.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... bat+tweaks

4) Better turrets - skvely doplnek predchoziho MODu. Predelava logiku zamerovani zbrani. Pri defense DO vase lod pouze znici motory, zbrane a stity pri attack rozstrili nepritele na hadry. Stejne tak dava prioritu cilum, takze nejprve znici stihace a pokud je jeden nepritel poskozeny a do dostrelu se dostane neposkozeny, zameri se na toho druheho.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... sc&start=0

5) Show skills - pokud, jako ja, kroutite hlavou, ze kdyz date Show me your skills a vidite jen otazniky, tenhle MOD je pro vas.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... ext=skills

6) NPC gain XP - jednou za hodinu Vase NPC ziskaji hvezdicku k nahodne zkusenosti.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... ext=skills

7) Terratech Improved Loot - take vam prijde divne, ze znicite Taranis nebo Titurel a nic nevypadne? No autorovi tohoto MODu take. Krome toho pridava MOD vlastni loot, takze si muzete sestavit Mark V Xenonskeho drona. Ty silenosti, co Egosoft nazyva drony nema ani cenu kupovat. Zbytecnejsi vec jsem snad nevidel. MOD tak umoznuje ziskat prazdne capital lode tim, ze na nich zadokujete. Uz mne nebavi se opakovat, ale nejaky genius v Egosoftu vymyslel, ze prazdou lod musite zajmout tim, ze ji nejprve skoro celkou rozstrilite. Fakt genialni...

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... htext=loot

8) Earn Virtual Seminars by completing missions - jak napovida nazev. Za splnenou misi dostanete nahodny seminar.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=378581

9) Combat Rank Bailout - vraci do hry combat rank a v jeho zavislosti zalezi na tom, zda NPC vyskoci z lodi.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=375406

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... htext=loot

To jsou asi ty nejdulezitejsi MODy. Jeste mam v planu Carrier MOD, protoze ani po skoro trech letech neni Egosoft schopny udelat letadlovky tak aby vypoustela letadla. Hlavne, ze vsude na obalu hry ta letadlovka je. To jen pro ty, co porad chteji tuhle spolecnost obhajovat. V kombinaci s MICT vyse dokonce lode umi stihacky vypoustet samy.

Jinak jsem dojel kampan do stavu, kde se poprve vracite z De Vries, cimz se mi odemkla brana do Teladi sektoru a odtud do Omicron Lyrae. Vydelal jsem si na Fulmekrona a Sequannu a zajmul Rahanas a Vulture (conatiner). Ted se vracim ke kampani a uvidim. Mym cilem je mit peknou flotilu a vzit ji pak ke Xenonum.

Jinak hra byla pred dveam dny v akci za 10 USD. To je podle mne maximalni cena, za kterou by ji mel nekdo nyni koupit. Me hodnoceni 6-6.5/10
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 23. Jul 15, 09:50

Používal som akurát toto:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... ext=bridge

A momentálne mám aj vlastnú maličkú modifikáciu, ktorá odhalí všetky zóny na mape a ku každej stanici mi dá trade agenta (keď už som dvakrát preskúmal celý vesmír a dal manuálne trade agenta na každú stanicu, tretíkrát by som to rád preskočil).

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Thu, 23. Jul 15, 10:11

Capital Ship Bridges mam take, na ten jsem zapomnel.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Thu, 23. Jul 15, 20:57

Hmm, shipyard v DeVries je zasekly stavbou contruction ship na 0% Jak to odseknu? Potrebuji opravit sve lode.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”